KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 10/12/2012, 11:46

Labradorka,

Hvala puno! Dakle trebam pronaci i dobrog lekara ovde, da mi vodi "proces" do Praga... :)

A je li ok da se za Prag leti avionom nakon oplodnje?

I trebam li uzeti bolovanje samoza boravak dok sam u Pragu, ili neki dan pre i/ili posle? Videh da kazu da treba nakon oplodnje dve nedelje mirovanja, meni je posao vezan za sedenje ispred kompjutera, tako da nemam fizicka naprezanja, tako da nisam sigurna da li se preporucuje i bolovanje tokom stimulacije i nakon oplodnje, ili je dovoljno da uzmem 2 nedelje bolovanja, i tu mi bude odlazak u Prag + nedelju dana kod kuce...? zbunjen
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 10/12/2012, 12:01

Labradorka, Aleksa sretno igracice igracice

Sofija, dr Sonja kaze da nakon VTO mozes da nastavis sve normalno, ali da ne preterujes i to je to.
Sto se puta tice, mozes i avionom i bilo kako drugacije. Putovanje nije nikakav problem.
U Beogradu ti treba neko ko dobro radi UZ i to je sve. Mozes da odes i kod Ristica ako imaju dobrog ginekologa koji zna da odradi UZ kako treba. Mnoge devojke odavde su isle kod Bilje koja radi kod Ivanovica. Ja sam isla u Bis.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 10/12/2012, 12:09

Sto se lekara ovde tice,po dr. Sonji potrebna je samo jedna folikulometrija ja mislim 8 dana stimulacije mada cu ja ubaciti bar jos jednu,ne moze da smeta.
Bolovanje u toku stimulacije je po meni nepotrebno,ja prvu vto nisam ni osetila,primala terapiju po podne i normalno funkcionisala kuci i na poslu.Posle transfera mozes odmoriti 2-3 dana i onda se opusteno vratiti svom zivotu!Ja znam da sigurno necu lezati ovog puta jer mi je to unosilo zescu nervozu a toga se treba kloniti i ponasati se normalno.Bitno je da se ne naprezes,ne dizes tesko..
Avionom mozes opusteno,u svakom slucaju je bolje nego 10 sati kolima ili 15 vozom!
cvet
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 10/12/2012, 18:46

Ako mislis na praznike,ne rade od 20.12- 05.01
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 11/12/2012, 10:33

ariadne69 ::I ova informacija je veoma korisna, ali mene interesuje još: od koliko do koliko sati su tamo radnim danima, eventualno subotom-nedeljom, ako ih npr trebam hitno nazvati telefonom... Ovo sigurno znaju devojke, koje su već bile tamo...

Nista se ne brini, dobices tamo dr broj za hitne pozive i mozes da je pozoves ako je nesto hitno. Ja sam vece pred ET imala temperaturu preko 38 i zvala sam je i rekla mi je sta da radim, a znam da je odlazila u kucne (da ne kazem hotelske) posete ako je bilo potrebno.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 5/1/2013, 14:18

devojke, spremam se za Prag, počela sa menopurom danas. Nije mi najjasnije kad treba da sam tamo jer u mailu su mi napisali 8. dana UZ ili da već tada budete u Pragu. Kako ste vi uradile? Ovde UZ tog 8. dana pa im javite ili ste već tog dana bile u Pragu? Buni me to ILI, ne znam šta da radim, nekako mi je rano da već 8. dana pre UZ budem tamo, a opet, ne bih da rizikujem da mi puknu folikuli, daleko bilo. Sludjena sam skroz!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 5/1/2013, 14:38

I meni je to dilema!Mene Danica ubedjuje da je bolje da ipak ovde uradim taj UZ 8-og dana jer je moguce da se stimulacija po potrebi nastavi.Vidim da su neke devojke vec bile u Pragu dan pre tog uz pa me zanima u tom slucaju koliko se ostaje tamo?Ne bih bas da idem na 2 nedelje :)
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 5/1/2013, 14:50

Mislim da vam je pametnije da uradite UZ ovde upravo zbog dalje stimulacije. Drugo nije ni malo preći 900 i nešto kilometara i plaćati hotel desetak dana, tj. nije nužno. Ali ako nekom nije problem, što da ne...otud to ili...stvar izbora...
Naravno taj UZ ovde treba da uradi dobar dr. Mahom je curama bila Biljana iz Ivanovića, meni Milica iz Jevremove.

edit: srećno cure....da vučete za nosiće...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 12/1/2013, 12:09

U PFC praktikuju da se UZ odradi 7-og dana stimulacije ovde pa da im se salju rezultati na osnovu kojih odlucuju kad ides tamo.Sve vise razmisljam o tome da taj dan vec budem tamo,mislim da mi je to manje stresno.
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 14/1/2013, 11:00

ja sam poslala Danici Vignjevic mail pre 12 dana, ali nista od odgovora... da li da saceka ili da saljem opet?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 14/1/2013, 11:13

lafoli salji ponovo,nisu radili od 20 dec-5 jan pa joj je mozda promaklo.
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od aleksa 14/1/2013, 13:46

Pozdrav svima,

samo da vam kazem ja sutra pocinjem za pripremnom terapijom za Prag, posto ja idem za donaciju jajne celije , radim samo jedan ultrazvuk ovde 25.01. i sutradan krecem na put.
Nadam se da ce mi ovo biti veoma uspesno putovanje
Ukoliko neko ima bilo kakva pitanja slobodno pitajte, ja sam sve potrebne preglede radila u Novom Sadu u Perinatalu , posto oni imaju sve vrste lekara, oni su mi spremili svu potrebnu dokumentaciju

aleksa

Broj poruka : 5
Location : Novi Sad
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 15/1/2013, 15:33

u dokumentu koji mi je poslala pise
"Kod žene i muškarca su neophodni testovi za prenosne bolesti: HBsAg(žutica B), HCV(žutica C), HIV
(AIDS) i VDRL (sifilis), po češkom zakonu, ti testovi ne smiju biti stariji od 4 dana, zato se ponavaljaju
i u Pragu kod nas."

koliko ste to tamo placali?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 15/1/2013, 15:42

sve je ukljuceno u cenu!
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 19/1/2013, 16:13

Na UZ 7. dana su se videla samo 2 dominantna, ona mi je ipak produzila terapiju do 10 dana, pa tog dana uvece stop i aspiraciju za 37 sati. Neću da grešim dušu, ali mi je malo nelogično da mi zakaže aspiraciju 37 h od pregnila, kad svi znamo da pucaju nakon 36 h, a možda je pukao i pre, ne znam. Eto bar sam videla Prag, i bar mi je ostalo novca za 2 prirodnjaka u Jevremovoj (naplatila mi je 700e, a sve sa ET bi bilo 2400 kako reče Danica, dakle 1700 e manje, i par dana smeštaja kraže, i dodam još 100, 200 e i eto imam za 2 prirodnjaka u Jevremovoj). Tebi srećno od srca!! Pitaj šta god te interesuje. P.S. jaaaako je hladno, a ako ideš kolima smetovi su i zastoji u Slovačkoj i na severu Madjarske
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 19/1/2013, 17:01

Draganice, jesi bila kod dr Sonje? Jel ona radila aspiraciju? Ko ti je odredio stimulaciju? Piši, to nije off makar za nas koje planiramo uskoro u Prag. Baš mi je žao što je tako ispalo.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 19/1/2013, 17:15

Da, kod dr. Sonje. Ona je vrlo fina, posle je odvojila jedno pola sata da sa nama popriča i sve objasni. Ona je odredila stimulaciju i ona mi je radila aspiraciju (bez anestezije, stvarno ne boli mnogo, ali 1 folikul). I kod plaćanja je bila korektna. Onda je rekla meni i mm da može istog dana da oplodi i donatorkinu ćeliju, na šta bih ja odmah pristala jer mi ti geni nisu nešto bitni, ali mm se užasava te pomisli i neće ni da čuje (kaže to je silovanje prirode) ! I što se cene tiče ispala je fer čini mi se jer kod nas kada se tako nešto desi oduzmu samo cenu transfera (oko 500e). Rekla mi je da je u ovakvim slučajevima rešenje ili donirana j.ć. ili iz prirodnog ciklusa(reče da je kod njih 900e ali je daleeko za prirodnjake). Eto. Utoplite se, pa u šetnju, Prag je prelep, sniženja su svuda Very Happy i hotel Park je odlična opcija jer je dobar, a pristupačan i jako je blizu klinike.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 20/1/2013, 12:55

Draganice, žao mi je što nije došlo do ET...navijam za dobre planove...
Zanima me je jedno što si pomenula: nije mi jasno ono što je dr Sonja rekla na dan aspiracije da bi ti odmah mogla oploditi donatorkinu ćeliju...Zar se ako ideš na donatorsku jć ne dogovara unapred (i fenotip, krvna grupa kao i paralelna stimulacija donatorke) ? Ne razumem da ona tek tada nudi a da sve to nije prethodno dogovoreno? A ako jeste sve dogovoreno i donatorka već stimulisana, onda ne razumem da ti u poslednjem trenutku odbiješ?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 20/1/2013, 13:10

ne, nije bilo dogovoreno jer je mm izričiti protivnik donacije i ja sam još u mailu napomenula da bih radila isključivo sa svojim jć uprkos katastrofalnom amh-u, htela sam da vidim kako ću da odreagujem jer mi je to bila prva stimulacija. Eto, odreagovala sam jadno, 2 jć, kao što se i pretpostavilo, i pošto je 1 pukla, a druga bila loša, ona na razgovoru reče da ima donatorku te krvne grupe i ako hoćemo da to uradimo odmah s obzirom na to da su mi šanse jadne. Mm reče no way i tako. I ja koliko znam to se unapred zakazuje, čeka se 2,3 m. ali nemam pojma, možda se slučajno tako namestilo da je neka žena radila baš tad donaciju, pa imala dosta jć, pa ostalo viška, nemam pojma.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 20/1/2013, 14:00

Iako sam ja pacijent dr Sonje, radila IVF kod nje koji je bio po prvi put otkako radim vantelesne uspešan (drugo je to što se trudnoća završila spontanim), jako je cenim kao osobu i doktora...moram priznati da ta priča o donatorki koja eto slučajno ima istu krvnu grupu i ima viška jć na izvol'te je vrlo neozbiljna..
Draganice, prirodnjaci su trenutno hit na Kutku i navijam da nas uskoro obraduješ pozitivnom betom...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 23/1/2013, 15:53

Naravno da neće dr Sonja odbiti nekog ko ima 36 god i ima granični AMH da radi najpre IVF sa svojim jć...Kad sam ja bila gore, bila je jedna žena na konsultacijama kod dr Sonje koja ima 44 god, sumnjive vrednosti hormona i koja je prekidala dr Sonju u razgovoru kad joj pomene donaciju. To mi je ispričala Sonja zato što sam ja poprilično otvorena za sve solucije. Ali nismo svi isti i šta tu doktor može...tvoje pare, tvoje vreme, tvoje odluke...

missile ::Stru, možda imaju zamrznute jć? Ne znam koliko im vremena treba da se spreme za oplodnju Rolling Eyes

Ne radi se o tome, Miss, mada mislim i da nije moguće, treba vremena...i dalje stojim iza toga da to nije u redu ali neću da širim priču.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 23/1/2013, 17:44

Zvončice, kad sam rekla da ne bih da širim priču značilo je da ne želim da tvrdim, raspravljam se i osuđujem nešto što ja lično nisam čula i videla.
Ako tražiš obrazloženje šta tu mene buni i ne sviđa mi se...to je što nije u redu, nije etički prema ženi koje ide na IVF sa doniranom jć, koja se unapred dogovori o tome sa dr (fenotip, krvna grupa i ostala), nađe joj se odgovarajuća donatorka, NJOJ se nađe i ona sa suprugom ode u kliniku gde suprug ostavi uzorak da bi se stvorili embrioni i naravno vratili, prosto nije u redu da istog dana nekoj drugoj ženi a da ona prva ne zna, vraćaju se embrioni stvoreni od jć iste žene, faktički polubraća (tata nije isti, jelte)...prosto mi to ne ide u glavu jer se onda relativizuje sve...razumeš...Ne znam, možda ja grešim, baš bih volela da se jave cure koje su radile IVF sa doniranom jć, možda su one imale tu situaciju da njihove donatorke imaju višak jć i da su one potpisale neki dokument da taj višak iskoristi neka druga žena...u tom slučaju OK.
I ja takođe smatram da na forumima treba da budemo iskrene do kraja a ne da pišemo isključivo crno-belo...ako nam nije uspelo, kritikujemo - ako je uspelo, hvalimo...
I meni se jako svidela dr Sonja, utoliko mi je sve ovo čudno...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 23/1/2013, 19:32

Javila sam da nam rezervisu Park,zanima me samo jeste koristili internet u sobi?ne znam dali da nosim laptop,ako je los net onda mi ne treba.
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 23/1/2013, 19:36

Labradorka, ja sam nosila racunar posto sam morala da radim. U lobiju imaju wi-fi, po sobama kablovski net. Nije los, ali je zaista na kabal Laughing

Ajd pa nek je sa srecom i put i postupak i shopping Wink
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 24/1/2013, 00:22

Draganice, žao mi je, znam, kako ti je: meni su jednom morali prekinuti stimulaciju, jer sam ovulirala 8.dana (ne u PFC!), i imam još niži amh. Držim ti fige za prirodnjake!

Struzzo, možda je neka donatorka imala 15-20 j.ć., pa su ih možda hteli podeliti... Ali imaš pravo: ako bi moja donatorka imala 15-20 j.ć., ja bih sve htela zadržati za sebe, da se obezbedim za 2-3-4 pokušaja.

Labradorka, srećno, misli pozitivno, i nemoj da se baviš sa ovim našim jadanjima!
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 10 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu