KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od breskva 15/9/2012, 08:05

U posljednje vrijeme izgleda nikome nije bio dr. Hlinka. Voljela bih da se javi cura kojoj jeste (posljednja 2 mjeseca). I ja sam tražila Hlinku, a bila mi je neka žena biolog.

breskva

Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 15/9/2012, 09:30

I meni su predlozili tu Irinu, medjutim ja necu. Izbegavaju odgovor, te pocinjem da sumnjam da tu nesto nije ok sa doktorom. Da li uopste radi sa njima? Ne znam, samo razmisljam. Jer ako nema njega, te ako Sonja ima slomljenu ruku i radi neka druga, iskreno, to otvara vrata mnogih klinika, koje takodje imaju full opremu, embrioskop itd, a na kojima o doktorima i embriolozima ne znamo nista...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 15/9/2012, 10:04

Nama su oba embriologa slala izvestaje i on i ta doktorka druga. Sa njom smo na kraju imali razgovor. Oni zapravo rade u timu.

Mi svakako moramo ici tamo zbog pingvina, ali i kad uzmee sve okolnosti koje je Erato nabrojala, ja bih opet isla kod njih zato sto verujem da dr Sonja zaista bira ljude koji ispunjavaju njene uslove i stanarde.

Erato, ako razmisljas o drugim klinikama, zvrljni sta si saznala to bi nam mnogo pomoglo yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 15/9/2012, 15:24

Nije problem. Mozemo otvoriti posebnu temu o klinikama u inostranstvu. Mogu i da prekopiram mailove koje sam dobijala od nekih klinika, u kojima su cene i osnovne stvari...Generalno, utisak je da su klinike u Ceskoj vecinom dobro opremljene sa modernim laboratorijama, sa vise manje istim uspehom, ali vecinom svi povecavaju realne procente i nemaju transparentne podatke o uspesnosti. Jako su okrenuti pacijentkinjama u UK i to vecinom za donacije.
Razvili su golem biznis i svaka im cast na tome. Jako su poslovni.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Nataly17 16/9/2012, 20:57

Posto sam iz Praga dosla prije deset dana mogu da vam prenesem da je meni embrio transfer radila dr MArtina uz prisustvo dr Sonje kojoj je tada ruka bila u gipsu. Za dr Hlinku su rekli da je na godisnjem odmoru, mada nam je dr Sonja saopstila da je uz nju vrlo strucan tim.
Ja sam samo imala jednu jajnu celiju odnosno embrion a sjutra cekam rezultat na osamnaesti dan od transfera ( da izludis, ali htjela sam da ispostujem ono sto je dr napisala, a od golog straha test nisam radila), pa cemo vidjeti iako vec danima imam
Los predosjecaj jer svoje tijelo poznajem i znam kada se nesto desava jer sam prosla vec kroz dva postupka.
Ukoliko nekom treba bilo kakva informacija stojim na raspolaganju.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Nataly17 16/9/2012, 21:01

Moram da napomenem da, kada su u pitanju cijene samog postupka, vise su nego korektni. Ispalo me je jeftinije u odnosu na postupke koje sam radila u CG.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od NatasaM 17/9/2012, 21:43

Nataly, navijam puno, mada bih rekla da si nam ti vec trudna! yes

I ja da se prijavim kao cekalica, nasa beta je tek 28.09.
Mada, cim sam se vratila u Beograd, sastavila me ambrozija sa prehladom, pa evo od petka ne znam gde se nalazim od kijanja, smrkanja, kasljanja. Ako moje dve tackice izdrze sve te zemljotrese, svaka im cast...Mi se nadamo...

O klinici i doktorkama, sve naj.
Uz moj AMH 0.5, i FSH od 9,9 (44 godina) uspeli smo da uz diphereline, gonale i menopure u kombinaciji, dobijemo 4 embrioncica. Dva poveli u Bg, dva ostavili u Pragu.
Stimulacija koju mi je dr. Sonja na osnovu nalaza i pregleda prepisala u maju, nije promenjena ni najmanje, imala je odlicnu procenu.
Od 6 folikula dobijeno 4 MII oocita, i sva 4 oplodjena.
Inace, punkcija je radjena u nedelju (iako sam taj dan bila jedina) dr.Sonja nije htela da ostavlja za ponedeljak jer je jedan folikul malo zurio, pa nije htela da rizikuje. Samu punkciju mi je radila dr.Alena Kostakova koja je jedna predivna, nasmejana osoba. Dr. Sonja jos ima problem sa rukom, pa sam (iako je ona htela) insistirala da ne dolazi u nedelju. Racunam, ako hoce, hoce. I eto ispalo je dobro, posebno zbog toga sto su svi oociti oplodjeni.

Od korisnih info:
Menjacnica na metro stanici Mustek, pored New Yorkera (LaFolie je pomenula), tacnije na uglu je Costa coffee, pa odmah pored ta menjacnica, ne uzimaju proviziju .Sada se za 10 evra dobija 240 kruna. Mi smo u pocetku iz opreza menjali 50, prebrojimo, pa onda sledecu sumu, ali nijednom nam nisu zakinuli ni najmanje. Tako da nismo rizikovali na drugim mestima.

Sama klinika je na odlicnom mestu, nekih 3-4 tramvajskih stanica do centra.
I hotel Park i Belevdere su blizu i vrlo pristojni, samo treba zamoliti Danicu da rezervise sobu.
Ovog puta smo odseli u Parku i oni imaju uslugu prevoza do grada, autobuske, zeleznicke stanice. Na recepciji samo treba zakazati vreme, nas je rano ujutru za nekih 13 evra odvezao cikica u super limuzini do zeleznicke stanice.

Eto, to je nasa prica.
Kada smo odlazili sa klinike u jednoj vrlo lepoj atmosferi smo se ispricali i sa Sonjom, Danicom, Alenom i sve nam tada pozelese samo puno srece.
Eh, sto je bilo do njih, uradile su.
Tako i ja, svima zelim puno srece, naravno i sebi!


NatasaM

Broj poruka : 9
Datum upisa : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Xena 23/9/2012, 14:12

Devojke, ja nikako da skontam ove cene smestaja u Pragu. Sad mi je Danica poslala mail da je cena za hotel Park 50e, a za Belvedere 47e. Jel to cena po osobi ili za nas dvoje?
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 23/9/2012, 14:15

Za oboje, Xena, noćenje sa doručkom.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 1/10/2012, 13:01

Devojke nesto sam cunjala po netu pa sam naisla na ovo, meni se cini da je ovako karta za Prag jeftinija i to dosta, pa eto da podelim sa vama.

http://www.zeleznicesrbije.com/active/sr-latin/home/glavna_navigacija/putnicki_saobracaj/medjunarodni_saobracaj/komercijalne_povlastice_v01.html
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 4/10/2012, 23:10

Nisam se ni ja snalazila pa mi objasnili na istom ovom sajtu u medjunarodnom saobracaju postoji InterRail One country Pass Nivo 4, koji se odnosi na zemlje Hrvatska, Češka, Grčka, Mađarska, Poljska, Portugal, Rumunija, Slovačka i Slovenija. Cena povratne karte je (odrasli drugi razred) 77 eur, s tim da moze da se koristi 3 dana u jednom mesecu, na to se jos doda i cena Pass koja je 15 eur, tako da u svakom slucaju izadje jeftinije 92 eur (povratna karta), a redovna povratna karta iz Beograda je 155 eur.

MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 6/10/2012, 01:16

labradorka, najbolje da im pošalješ mejl ili zoveš telefonom i pitaš. Ako si krenula u analize, možda uspeš da se udeneš. Ja planiram posle ng, po najvećoj zimi. To je naše vreme.
Maki, pa to je poskupela vozna karta bg-prag! Strašno.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 6/10/2012, 17:33

Miss verovatno jeste ne znam koliko je bila ranije, ali je sada stanje ovako.
Klinika radi do 20-tog decembra i ne radi do posle nove godine.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od labradorka 16/10/2012, 16:58

Dali su nekom prihvatili i analize starije od 6 meseci?Moji svi rezultati su stariji (od 10 meseci do godinu),da im saljem te ili da vadim nove?
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ciklama 16/10/2012, 21:27

Probaj, naravno, sa tim rezultatima. Pa to je samo mejl.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 29/10/2012, 18:52

ma kakvu hrabrost pa ne pises patrijarhu.....to su vrlo vrlo jednostavni i prijatni ljudi....samo navedi generalije iznesi problem ukratko ako ga znas.....ja nisam imao sta pisati pa napisao evo mi smo dva idiopata pa vi vidite sta i kud sa nama,kud god smo isli udarili u zid....i odgovorila mi u roku odmah :)

pisi na Danicin mail....
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 29/10/2012, 21:30

erato ::Krole, ti si car! Jesu li ti zene to vec rekle? Very Happy

Svaka ti cast na razumevanju king
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 5/11/2012, 03:35

Pozdrav svim buducim i sadasnjim mamama! Very Happy

Evo mene nove skroz Laughing

Pomno sam iscitala sve vase postove, s obzirom da sam i ja odlucila da odemo na VTO u Prag, kod Sonje...nikada do sada nisam bila na VTO-u, ja sam skroz ok, ali moj dragi ima malobrojne i slabije spermice, pa su nam savetovali tu opciju, a i s obzirom da je meni 36...

Elem, ja sam im malocas poslala mejl i ukratko objasnila nas "problem"...vidim da kada su u guzvi imaju obicaja da odmah ne odgovore, te cu ih, ukoliko se to desi, pozvati telefonom...

Ono sto sam zelela da proverim sa vama, je da mi otprilike date misljenje koliko ce vremena u praksi proci dok ne odemo na VTO? Mislite li da je ova zima realna, ili pak necemo do proleca uspeti da sve zavrsimo..svaka sugestija je vise nego dobrodosla...! osmeh srce

Grl :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 5/11/2012, 10:34

zima je realna.....slobodno prozovi Danicu i raskukaj se da ubaci preko reda Very Happy
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Biljka86 5/11/2012, 21:19

Draga Sofija ukoliko imate sve analize to je sasvim realno nema nikakvog cekanja Samo je potrebno da analize budu uredne i mozete uci u protokol

Biljka86

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Biljka86 5/11/2012, 21:30

Ali da, moras biti dosadna i ti njih stalno zivkati jer oni tebe nece i vecinu toga sama uraditi.Mozes ici i preko Mirne ako je Danica zauzeta

Biljka86

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od KoMetaK 6/11/2012, 23:41

Sofija, ne trebaju ti rendgenski snimci, jer posle takvog snimanja moras da pravis pauzu 6 meseci sa trudnocom, zbog zracenja. Ja sam za Prag isla u kliniku Zutic, iskoristila neku ponudu tamo i za 1500 dinara me internista ispergledala sve sto je trebalo, a to je: opasta anamneza (ko je od mojih od cega bolovao), EKG, poslusala je srce, izmerila pritisak i pogledala rezultate KS i urinokulture koje sam odnela. To ti je sasvim dovoljno! Vidi samo da li ces privatno ili ces na uput kod nekog dr. Na kraju mi ovi iz Praga nisu ni trazili taj nalaz dr-a. Verovatno zato sto sam vec imala 4 VTO i aspiracija sa anestezijom i nikad komplikacije. Sto se ostalih analiza tice, ako imas i stare, posalji im. U svakom slucaju ima analiza koje ce ti oni uraditi tamo, jer zastarevaju za 4 dana, to ti pise na papiru koji ti je Danica poslala. Ja sam slala rezultate stare i po 2-3 godine, ali to su analize koje ne moraju da se ponavljaju. Sve sam lepo prepisala u mejl i tako poslala. Ako imas nedoumicu, slobodno pisi Danici, odgovara odmah. Ja sam upute (samo jednom kad sam radila u dz internisticki pregled) uzimala od ginekologa.

Ukoliko imas nedoumice gde i kako da uradis neke analize, najbolje je da pises ovde, da ne zatrpavamo temu o Pragu: https://kutak.forumotion.com/t2272p1080-korak-po-korak-na-putu-do-bete
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od bak 9/11/2012, 09:09

mare, divna vest igracice igracice igracice Bas mi je drago zelim ti najlaksu mogucu trudnocu igracice
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mare41 9/11/2012, 10:38

cure drage i krole care!
hvala vam svima!
ja sam rekla-ako smi mi uspjeli-svi će!
u pfc-u smo ispali ko inventar, nije više bilo dobar dan nego eto vas, ajte tamo i tamo,a sve znate, a dr kaže: osjećajte se ko doma,a već to i jeste...onda nam je rekla da se nada da se više ne vidimo...a pisala sam na rodi-ustala sam 1o min nakon transfera i rekla joj da nemam ja živaca više kod njih ležati i da mi idemo, i taj dan putovali, drugi dan sam išla radit...simptomi-ko svaki put kad nismo uspjeli-tipični pms, ne znamo jel nam ovo 9. ili 10. put u pragu, doktorica je stalno govorila da ne odustajemo, a ja sam rekla da nam je ovo zadnji put, stvarno sam se osjećala da smo ko budale, i bila uvjerena da je nemoguće da ja zatrudnim!
želim vam svima isto!!!!!
krole-care!

mare41

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.06.2012

http://www.prag-putopis.com

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Struzzo 11/11/2012, 22:04

mare41 ::struzzo, draga, hvala od srca! (još mi je sve u balonu, a beta previsoka pa jedva čekam uzv da vidim šta ekipa radi i kako se druže):-)
ovdje malo zatišje s pragom? na rodi je baš gužva i bila je još jedna lijepa maratonska fet trudnoća

Da, ovde je trenutno zatišje, ali rekla bih zatišje pred buru..:-)
Da li je i tebi sad uspelo iz FET-a? Koliko su ti embriona vratili?
Mojoj prijateljici su ostala 4 embriona, zanima je da li praktikuju pri toj cifri da odmrznu sve.
u stvari, ona bi tako htela...isto je IVF veteran...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu