KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

+34
black magic woman
Mini
kasia
nena beba
HappyGirl
Sami
bebko
dolores
dejna
bokica
thaia
Mishesa
vremejezabebe
nevena50
logona
lavica
Cupava
Kata
nina68
Anuska
tanja68
maša
Jelence
nevena.50
maus
Orline
kristina33
Gala
rikikiki
Lada
Jeckie
Lily
zalosna_sova
nabla
38 posters

Strana 13 od 35 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Sledeći

Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 4/5/2009, 20:05

Mislim da je nabla radila progesteron dva tri puta u istom ciklusu, ali se ne sjecam kako su joj varirale vrijednosti. Kad sleti na forum, reci ce ti ona.. Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 4/5/2009, 20:07

Jeckie ::Pravilo trojke, pravilo trojke Wink


I Jeckie će biti trudnica !!!

Riki, Ori i anuška su "načete" u aprilu!
Mene čeka maaajjjjjjjj!!!

I da vam kažem, devojke,ja baš uživam ovih dana.........Bar dok ne krene nervozica pred pripreme za put......
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 4/5/2009, 20:10

Liiilyyy, jedva cekam da te "nacnu" Rusi sreca .
Mogla bi da svratis u rusku crkvu na Tasu, da sve bude u istom fazonu ovaj put osmeh srce
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 4/5/2009, 20:24

Ne znam za tu crkvu Shocked
Mi planiramo , na Dorćolu, baš u Aleksandra Nevskog,Pre polaska!

I....mnogo sam nekako zadovoljna, mirna, i prvi put ne razmišljam po sistemu"dokle će takvo stanje da traje"!!Već, prepusti se sada, pa...šta bude.I, ne znam šta bih, inače mogla??

I još, kad već spomenu...jes, jes, drama, uvek kod mene ima petita...
Danas raspremala neke kupsunike od papirića raznih, računa..svašta...I slučajno pogledam u jednu, jedinu potvrdu iz hotela u Tunisu, spremna da spakujem za bacanje...Novac uvek menjali u hotelu, jer tamo nema crnog deviznog tržišta, i kao, izda ti recepcionar, sravniš iznos sa brojkom,..i to je to...Nisam ni gledala u tu njihovu priznanicu...Pasoše nam nisu ni uzimali kad smo došli,samo vaučer...
I, i, šta vidim?
Pored arapskog, priznanica je i na francuskom, drugi jezik kod njih...i tamo piše, Ime mm..jer, uvek i nas pitali za broj sobe, kada smo menjali novac, ....i to bi bilo sve...
Elem, bezveze bacih ja pogled, i pored imena, sotiji "national"na france...kada tamo, kunem vam se- velikim slovima otkucano:RUS!!!!
Ma, nisam mogla da verujem...posebno, što nismo uopšte gledali u taj papirić!!!
javim mm, a on, emotivko, krene da slaže..."situacije i slučajnosti"!!!
Eh!


Poslednji izmenio Lily dana 4/5/2009, 21:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 4/5/2009, 20:36

Samo da dodam u vezi progesterona..mislim da obgyn nije zagovrnik uzimanja progesterona, tokom trudnoće, čini mi se..koliko se ja sećam...

Mislim da su mu rusi naklonjeni...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 4/5/2009, 21:01

U pravu si za obgyn i progesteron, a ovi nasi se kunu u njega, cak ga neke zene koje znam pile u 20 nedelji affraid ..Strasno...nema svrhe...

A u tu rusku crkvu moras da odes, vrijedi svratiti...Mene muz odveo, tamo se vjencali njegovi baba i deda, jer crkva Sv.Marka tada nije bila sagradjena...Inace se nalazi tik iza nje, obidjes sa desne strane. Mi bili jedne godine uoci Bozica, mala, ususkana, ma predivno...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 4/5/2009, 21:09

Samo da vas sve ljubnem, u guzvi sam velikoooooojjjjjjjjjjj affraid
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 5/5/2009, 10:44

Lilika, maj je tvoj, a i titula, ne brini queen
A kako ja tek volim te znakove pored puta... Imam posebnu opsesiju prema broju 13, znam da je potpuno neoriginalno, ali zaista me svuda prati, i nije mi baksuzan, naprotiv... uvek je tu kad se nesto vazno odigrava. A za neke druge moje tripove, ma sramota me i da priznam Razz
Samo ti budi vesela i opustena, to je nesto najbolje i najblagotvornije sto mozemo sebi da priustimo u ovoj prici... Parafraziracu M. Selimovica: mozda i nije lako ziveti na zemlji ali ako mislimo da nam ovde nije mesto bice mnogo gore... yes

Orline, tvoje objasnjenje pomenutih receptora je prosto ocaravajuce - naravno da smo super zemske, i mrvica nas podigne  b
A sto se tice tvojih vrednosti progesterona, kao i bokicinih, mislim da je to sasvim o.k. Sve iznad 10 za prirodan ciklus je super, samo se u stimulisanom ocekuje preko 15... tako sam bar ja cula... Ali istina je i to da se luci pulsatilno i da, ako se uzme 4 minuta posle prve vrednosti mogu da se dobiju dosta razlicite vrednosti. I pokazano je da zene sa progesteronom ispod 10 mogu da iznesu bez problema trudnocu. Zato mnogi te brojke i ne uzimaju zdravo za gotovo, ali progesteronska prica je i dalje aktuelna i kontroverzna. Mada sam se ja bas pitala hoce li mi dr reci za Utrogestan, i, ako ne kaze, da li da sama eksperimentisem doktor . Jer, moja lutealna faza nije bas sjajna... sto je verovatno odraz lose folikularne... Dobro kaze dr: moji jajnici ne ferceraju kao pre 10 godina...

Kad ce nablica da nam nadje malo vremena sreca

Riki se baskari na moretu, mmmmm blago njoj... Ja imam dobru drugaricu u Puli koja ceka svoje drugo cedo i zvala me je vise puta da dodjem kod nje, mozda bih mogla ovog leta sunny
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 5/5/2009, 16:52

Halo djevojčice srce
Ja još na moru .... prisilni godišnji odmor .... na putu prema moru smo imali jednu nezgodu na autoputu (u vožnji mi se otvorila hauba i razbila šajbu ... brrr....posljedice su srećem bile samo za auto), a obzirom da smo bili već nadomak cilja, nastavili smo do mora i sad je evo auto na popravku i ja ga čekam. Mužić se vratio doma, a ja uživam po Jadranu ... pozvala me jedna forumašica s Rode u goste i tako se ja lijepo uvalila likeit
Ona isto čeka betu (čak je i naša visoka FSH-ovka) pa se uzajamno bodrimo.
Danas brojim sedmi dan od transfera, nemam nikakvih simptoma (kao da bih i mogla nešto osjećati ... Rolling Eyes ).

Drago mi je vidjeti da su se postupci zavrtila na našem forumu i želim nam svima skori uspjeh .... neka bude beta trudnica beba beba bebe beba u kolicima

zagrljaj

Orline, Anuska, posebne ~~~~~~~~~~ trudnica
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 6/5/2009, 16:09

Bila danas kod dr. Kaze hormoni su ok, a ja ko vezano vreca posle tri sata cekanja, nista nisam pitala. Zato znam druge da savetujem.
Najverovatnije od petka krecem na prvi UZ za inseminaciju.
Mislim da ce mi raditi tubarnu, u jedan prohodan jajovod. Pise na papiru PRO TUI.
Sve to ako brisevi budu ok.
Morala sam mm da istresem iz kreveta i saopstim mu da mora u roku od tri sata da da uzorak za spermokulturu i da radi uretralne briseve. Zamislite samo taj horor.Toliko je kukao da mi se sve smucilo. ('affraid')
Bas mi je bezveze da ulazim u postupak kad su nam odnosi ('borba'). Prestao je da pusi desetak dana i nepodnosljiv je. Ako je to za opste dobro njegovog spermograma istrpecu al ne mogu jos mnogo.
Anuska, Orline kako napredujete? ('konfete')
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 6/5/2009, 23:46

bokice lol! Probaj da imas strpljenja, znacilo bi vam kad bi on istrajao u nepusenju.
Drzimo fige za inseminaciju, jel primas neke lekove il idete skroz spontano?
Riki kakva vam se glupa nezgoda desila. Bilo bi lepo kad bi te dogodovstine sutra pricala jednom bebironcicu..Pozdrav za tvoju drugaricu dabogda da vas obje obraduje jedna veeeelika beta
Nablo, g-djo urednice, falis nam ovdI igra
Anuska, kako si ti?
Mene prestao da boli stomak ( boleo me dva dana posle O) i sad ne osecam nista ( ni krilca, ni kljunic, ni....hihihi ako znate onaj vic o piletu kad se naduva)
Laughing Laughing Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 7/5/2009, 09:22

Jos nista ne znam, rekao je da dodjem 2/3 dan ciklusa,pa krecemo.
Sto se tice pusenja, ako je za opste dobro izdrzacu, ali tesko ide.
Ne moze dvoje u vezi da histerise, zna se za koga je to rezervisano. ('queen')
Zamisli samo kad ja vrisnem od hormona, a on od nikotinske krize, perje ce da leti. ('c')
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 7/5/2009, 09:57

Bokice, razumem te, i ja sam imala "situaciju" u sred folikulometrije, a po pomenu spermokulture c . Bilo je "daj mi malo vremena" a ja kao pravo zensko navalila pa ispao kurslus v . Srecom, sve se posle sredilo. Osim sto tog meseca nisam imala dobar folikul zbunjen . Zato sam sledeceg krenula sa stimulacijom i upozorila da sam ja tu ipak ugrozenija vrsta i da ne mogu da mi se prave scene... yes

Orline, i meni svi simptomi prestali, cak me i grudi vise ne bole... osecam se sasvim normalno. Ja kako pocnem da uzimam Utrogestan, meni se jos smanje PMS simptomi..? Manje me bole grudi, niza je bazalna temoeratura (a navodno progesteron povisuje b. tem.), i nista mi nije jasno. Ali, nema veze, kako god d
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nena beba 7/5/2009, 11:16

bokica ::Kad ste kod tog progesterona. ja vadila i 18 i 21. dana kako mi je receno i on 12 ref vrednosti 1,5-22,6.
Oba puta ista vrednost, proveravala sam da nisu poslali stari rezultat
Valjda je to ok, iznad 10 je?
ja ovaj ciklus nista nisam osetila vezano za ovulaciju, bila sam ubedjena da je nije ni bilo, ali me grudi bole od pre par dana
Mislila sam da ce za tri dana da promeni vrednost, poraste ili opadne
Anuska drz se, pij progesteron
Svidja mi se sto ste dobili informaciju o broju plivaca nakon obrade

bokice, mozda ce biti od pomoci, ja sam u jednom ciklusu pre par meseci vadila sve hormone u sve tri faze pa i progesteron. evo vrednosti, za komentar:
2.DC
FSH 8.3 IJ/l (4-13)
LH 4.5 IJ/l (1-18)
PROLAKTIN 502 mIJ/l (do 650)
PROGESTERON 2.9 nmol/l (korekcioni faktor 0.31)=0.9 (0.15-1.1)
ESTRADIOL 55 pmol/l (korekcioni faktor 0.27)=14.9? (143-694)
TESTOSTERON 1 nmol/l (do 3) (korekcioni faktor 0.29)
17-OH PROGESTERON 9.9 nmol/l (do 10)
TSH 2.53 mIJ/l (0.27-4.2)
T4 72 nmol/l (66-181)

13.DC
FSH 7.4 IJ/l (5-22)
LH 5.8 IJ/l (24-105)
PROLAKTIN 492 mIJ/l (do 650)
PROGESTERON 2.3 nmol/l (korekcioni faktor 0.31)=0.7 (0.48-1.72)
ESTRADIOL 633 pmol/l (korekcioni faktor 0.27)=171? (345-1864)
TESTOSTERON 1.3 nmol/l (do 3) (korekcioni faktor 0.29)
17-OH PROGESTERON 4.9 nmol/l (do 10)
TSH 2.4 mIJ/l (0.27-4.2)
T4 80 nmol/l (66-181)


21.DC

FSH 4.5 IJ/l (5-22)

LH 3.6 IJ/l (24-105)

PROLAKTIN 458 mIJ/l (do 650)

PROGESTERON 33 nmol/l (korekcioni faktor 0.31)=10.23

ESTRADIOL 533 pmol/l (korekcioni faktor 0.27)=144? (345-1864)

TESTOSTERON 1.5 nmol/l (do 3) (korekcioni faktor 0.29)

17-OH PROGESTERON 16 nmol/l (do 10 folikularna, do 15 luteinska)

TSH 2.87 mIJ/l (0.27-4.2)

T4 80 nmol/l (66-181)

znam da vam nece biti jasno dosta toga, ali ni meni nije. dakle nisu svugde napisane ref vrednosti pa sam ih ja dodala u crvenim zagradama ali od druge lab. kao sto vidite imaju neke korekcione faktore, koji negde cine da vrednosti upadnu u ref od privatnog laba, a negde bez preracunavanja sa korektivnim faktorom vec jesu u pravom osegu.
sve u svemu bas taj progesteron ne znam dal se preracunava ili ne, ali mozemo da komentarisemo. anuska mi je vec negde ovo komentarisala, ali evo zbog vas ostalih da stavim sve ponovo ovde.
sto se progesterona tice, moj zakljucak je sledeci-u prve dve faze malo se razlikuje, ali u 3.coj porast je ocigledan.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 7/5/2009, 14:07

Uh kad ovo citam vidim da sve mi prolazimo kroz manje vise slicne situacije. MM ne pravi drame oko toga kad treba da radi briseve i ostale gluposti jer srecom, bar on tako kaze, njega to nista ne boli mada priznaje da je neprijatno. Njemu je mnogo neprijatnije u svemu tome sto sve to treba da mu odradi moj dobar drug koji je urolog i koji se uz sve to jos opasno zeza na racun tih briseva. Mada to zezanje nekad zna da opusti ali nije bas covek u svakom trenutku raspolozen za to.

Kod nas sam mnogo veci problem ja koja posizim na nekih pola sata pre transfera pa ga malte ne izbacim iz sobe u kojoj cekamo na red. Stvarno znam da budem uzasna ali on cutke predje preko tih mojih ispada jer zna da u tim momentima ne govorim samo ja nego i gomile hormona napucanih u mene. Sve to bude i prodje a i on to istrpi jer zna kakav nam je cilj i kolika je zelja.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nena beba 7/5/2009, 15:39

ne znam dal je ovo prava tema da stavim, al stigli su mi najnoviji rezultati hormona iz konzilijuma!:
3 dc
LH 5.49 (2.4-12.6 mIU/ml)
FSH 9.24 (3.5-12.5 mIU/ml)
ESTRADIOL <20 (25-195 pg/ml)
PROLAKTIN 286 (40-530 mIU/L)
TSH 2.11 (0.4-4 uIU/ml)

AMH jos cekam

e novo je to da je FSH opet porastao, neprevise, ali... TSH se malo spustio, sto me raduje, ali prvi put imam ovaj nalaz estradiola! <20! uvek su mi davali cifre, a i ne secam se da je bio manji od 20! sta li to znaci? koliko znam ne treba da bude >60 u ff, ali ovo ne znam... dal to znaci da nece biti dobra ovulacija?
nabilce... anuskice... i ostale :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 7/5/2009, 15:44

Eh Anuska, to ko je ugrozenija vrsta ne gleda se tako.
Kad sam pokusala da mu objasnim, da ja nosim najveci teret, on je meni uzvratio da on trpi sva moja sizenja kad dobijem, sto traje tri godine puta koliko meseci pa ispada njemu gore
A tip pre njega u labu se onesvestio tokom uzimanja briseva. Gde je Nablonja?
Tanja tvoj dragi je redak primerak, ovaj moj sve skakuce kad izadje i cvili kuci kad piski
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 7/5/2009, 15:54

HAHAHAHA Bokice skroz si u pravu kad kazes da je ovaj moj redak primerak ali ne zato sto je on nesto bolji od drugih nego sto je eto tako igrom slucaja kod njega. Inace njega kad nesto zaboli to se sastaje konzilijum da vidi sta je sa teskim bolesnikom, ne daj boze da treba da vadi zub e to je vec smrtna opasnost.

Mislim da on u stvari ne sme nesto narocito da kuka predamnom jer zna kroz sta sam ja prosla u poslednjih nekoliko godina ( vanmatericna, ileus ) pa ga malo i sramota. Sve to kod njih sto prolaze nije nista ali mozda smo i mi krive za to jer smo ih previse razmazile. Wink

Inace ovaj moj drug sto je urolog kaze da vecina muskaraca ima bas jake bolove kada im uzima briseve i da nije redak slucaj da se onesveste od bola. Eto bar neka sreca u svemu ovome za mm.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 7/5/2009, 21:54

nena3beba ::prvi put imam ovaj nalaz estradiola! <20! uvek su mi davali cifre, a i ne secam se da je bio manji od 20! sta li to znaci? koliko znam ne treba da bude >60 u ff, ali ovo ne znam... dal to znaci da nece biti dobra ovulacija?
nabilce... anuskice... i ostale :)

Meni je oba puta kad sam vadila hormone bio ovakav nalaz Rolling Eyes I mene je brinulo, videla sam, da je po ref. vrednostima spadao u grupu menopauzalnih, pa sam bila bas Shocked E sad, ja sam oba puta imala normalnu ovulaciju, bar je ginekolog tako rekao, pravo znacenje ne znam, bar ga jos nisam nasla. Jesi li ti prosli mesec bila na nekoj terapiji, kontracepcija i sl.?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nena beba 8/5/2009, 08:58

orline, nisam prosli mesec bila na terapiji nikakvoj.
prosli mesec (mart09) estradiol je bio 66,6 (a dr kaze da nevalja kad je preko 60 jer maskira FSH pa je on lazno manji)-dakle LAB DR RISTIC:





Analiza Rezultat Jedinice Referentne vrednosti


FSH 7,84 mlU/mL (2.8-11.3)


LH 4,48 mlU/mL (1.1-11.6)


Prolaktin 320 mU/L (40-530)


Estradiol 66,6 pg/ml (0-160)


a mesec pre toga (feb09) (lab INEP):
FSH 11.1 U/L (2-15)

ESTRADIOL 61 pg/ml (50-482)


kao sto vidis varijacije su prilicne iz meseca u mesec. iz januara09 nemam nalaz hormona, ali evo da prebacim one iz decembra 08 koje sam par postova pre stavila, pa da bude preglednije-prakticno iz meseca u mesec. stimulacija je bila jos u oktobru 08. znaci do svih ovih analiza vise nebi trebalo da je imala uticaja:
dec08:
2.DC
FSH 8.3 IJ/l (4-13)
LH 4.5 IJ/l (1-18)
PROLAKTIN 502 mIJ/l (do 650)
PROGESTERON 2.9 nmol/l (korekcioni faktor 0.31)=0.9 (0.15-1.1)
ESTRADIOL 55 pmol/l (korekcioni faktor 0.27)=14.9? (143-694)
TESTOSTERON 1 nmol/l (do 3) (korekcioni faktor 0.29)
17-OH PROGESTERON 9.9 nmol/l (do 10)
TSH 2.53 mIJ/l (0.27-4.2)
T4 72 nmol/l (66-181)

13.DC
FSH 7.4 IJ/l (5-22)
LH 5.8 IJ/l (24-105)
PROLAKTIN 492 mIJ/l (do 650)
PROGESTERON 2.3 nmol/l (korekcioni faktor 0.31)=0.7 (0.48-1.72)
ESTRADIOL 633 pmol/l (korekcioni faktor 0.27)=171? (345-1864)
TESTOSTERON 1.3 nmol/l (do 3) (korekcioni faktor 0.29)
17-OH PROGESTERON 4.9 nmol/l (do 10)
TSH 2.4 mIJ/l (0.27-4.2)
T4 80 nmol/l (66-181)


21.DC

FSH 4.5 IJ/l (5-22)

LH 3.6 IJ/l (24-105)

PROLAKTIN 458 mIJ/l (do 650)

PROGESTERON 33 nmol/l (korekcioni faktor 0.31)=10.23

ESTRADIOL 533 pmol/l (korekcioni faktor 0.27)=144? (345-1864)

TESTOSTERON 1.5 nmol/l (do 3) (korekcioni faktor 0.29)

17-OH PROGESTERON 16 nmol/l (do 10 folikularna, do 15 luteinska)

TSH 2.87 mIJ/l (0.27-4.2)

T4 80 nmol/l (66-181)


a kad se setim da me je koji mesec ranije, estradiol od 30 brinuo ?!?!?!?! eh, a sad blizu 60 ili preko 60!!! znam da nije strasno, ali izgleda kao najava "nadolazece menopauze"... Sad
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 8/5/2009, 09:05

Neno, ja sam u jednom periodu iduci kod pogresnog lekara, radila hormone 7. 14. i 21. dan ciklusa i to svaka dva meseca.
Ne mogu da ti opisem sta je sve tu bilo. Toliko razlicitih varijanti, jedno cas visoko cas nisko...
toliko sam se istresirala zbog toga, uzas
Ne znam zasto toliko cesto radis hormone, pogotovo u razlicitim laboratorijama. nemaju svi iste aparate ni ref vrednosti.
Ne opterecuj se menopauzom, ja odnela dr AMH od 0,109 i nista mi nije rekao za to.
Prelistao papire, kaze ovo je u redu krecemo sa inseminacijom.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nena beba 8/5/2009, 09:19

bokice,
ja sam ti u dusi kao i nabla "tragac" samo pocetnik :)
posle gomile losih iskustava sa "obicnim" dr ginekolozima koji izgleda previse rade po sablonu i ne znaju bas mnogo o problematicnim slucajevima, resila da uzmem stvar u svoje ruke jer nikom naravno nije vise stalo da dodje do cilja od mene same (svima njima je to samo posao-posebno dr-cima u drzavnim institucijama). i meni su tako (godinama) govorili ma sve je to ok, iako je nesto malo preslo granicu, a to "ok" nikako ne dovodi do rezultata Sad
znaci, nesto ipak nije ok, i misljenja sam da to treba otkriti, pa resavati. zakleti sam protivnik stava "to se ne zna, stvar je samo trenutka i/ili srece", "opusti se samo". mislim da nista nije stvar srece, vec svako zasto ima svoje zato, samo ga treba otkriti. ako to ne moze 1, ni 2, ni 5 doktora, 15ti valjda moze... ili vise njih zajedno. ako nikako drugacije sistemom eliminacije: nije ovo, ajd da proverimo ovo, itd. pa dok sve ne proverimo.
zato volim da pratim svaki ciklus koliko je moguce, jer je onda nekom dr perfekcionisti (takvog traim) lakse da analizira i sagleda celu sliku.
:) :) :)
mozda preterujem, ali verujte, osecam se opustenije kad "radim nesto", osim redovnih radova :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 8/5/2009, 22:41

Taman se malo sredili sa internetom, a onda nam crkne laptop Crying or Very sad , i sad koristimo pozajmljeni...
Ja bila danas na razgovoru za posao i usla u "uzi krug" od 3 osobe pa na novi intervju u utorak. Videcemo... lol!
Bokice, mm nisu trazili u gak-u briseve za inseminaciju, samo spemokulturu i moje briseve (cervikalni, vaginalni). A to su isti ljudi koji tamo rade, iako sam ja kod druge dr. Ja licno mislim da su ti brisevi nepotreban surova analiza, osim za, kao sto rekoh, one 3 intracelularne bakterije. Ako je spermokultura sterilna... ma dovoljno je. Meni u SAD nisu trazili ni briseve za proceduru biopsije endometrijuma kada se, kao u inseminaciji, prolazi kateterom u matericu i jos se "cupne" deo tkiva!

Neno, ne bih se ja mnogo brinula za taj "niski" estrogen. Videla sam dosta niske vrednosti medju zenama koje su dolazile na stimulaciju kad i ja (ali za VTO) i posle nisu imale problema sa folikulima niti adekvatnim porastom estrogena oko aspiracije. A imale su i manje godina od mene i tebe... FSH ti je o.k. i pored tako niskog estrogena, sto znaci da je sigurno realan, nije maskiran. Ne pokrenu se u svakom ciklusu u isto vreme folikuli koji luce estrogen, nekad je 2. ili 3. dan jos prerano. Da bi to znacilo da ti je estrogen menopauzalan, morala bi da imas FSH i LH preko 20, i poremecaje u ciklusu. Hoces li probati ponovo prirodan IVF?

Kad smo kod toga - nm nikako ne mogu biti ugrozeniji od nas u ovoj prici, bar zbog te jedne stvari - ogromen kolicine hormona koju mi dobijamo i ugrozavamo sopstveno zdravlje tokom arteficijalnih metoda sa stimulacijom... Nama je to vredno, svakako, i prihvatamo riizik, ali ne moze da bude veca njihova psihicka (i telesna) tortura kada daju uzorak sperme ili briseve... Da ne pominjem nase psihicke i telesne torture Rolling Eyes Sto kaze jedna: da sam uzimala 10 din. svaki put kad mi zavire dole obogatila bih se do sad  b
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Jeckie 8/5/2009, 22:54

Anuska :: Sto kaze jedna: da sam uzimala 10 din. svaki put kad mi zavire dole obogatila bih se do sad  b


hiihihihiihi lol! lol! lol! lol!
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 8/5/2009, 23:32

Anuska :: Da ne pominjem nase psihicke i telesne torture Rolling Eyes Sto kaze jedna: da sam uzimala 10 din. svaki put kad mi zavire dole obogatila bih se do sad  b
E pa ti si luda definitivno g  b  b Ne znam bih li se obogatila, ali bi noviji auto od ove crkotine vozili sigurno igra

neno, anuska ti je bas detaljno objasnila, i stvarno mislim da nemas realnog razloga za brigu. Meni te varijacije ne izgledaju strasno.
Priznala bih bitan uticaj laboratorijskih brednosti samo kad bi napravili kompletan screening medju zenama koje imaju decu. Garantujem da bi ih bar polovina imalo losije rezultate od nasih yes .
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 13 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 35 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu