KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

+34
black magic woman
Mini
kasia
nena beba
HappyGirl
Sami
bebko
dolores
dejna
bokica
thaia
Mishesa
vremejezabebe
nevena50
logona
lavica
Cupava
Kata
nina68
Anuska
tanja68
maša
Jelence
nevena.50
maus
Orline
kristina33
Gala
rikikiki
Lada
Jeckie
Lily
zalosna_sova
nabla
38 posters

Strana 8 od 35 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 35  Sledeći

Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 14/4/2009, 17:39

Eh, cure, ja sam vam teoreticar Rolling Eyes , ne prakticar Razz

Riki, ajd logicki, ono sto si citirala, a sto je tebe uplasilo, odnosi se na prirodne slucajeve. A ti si dva meseca u kontinuitetu bila na kontraceptivu. I meni kontraceptiv snizava E2 na blizu donje granice, ali ja ga nikad nisam uzimala bez pauze.
Sad ispade da ti je to postupak sa "supresijom", jer stimulacija u dugom protokolu pocinje tek kad je E2< 20. Samim tim, ako ti je R rekao "pikanje", onda nema sta da razmisljas.
Niste brojali AF?

Drugo, sta znaci visina E2 na pocetku ciklusa? U nasem slucaju, ako je povisen govori o ranoj folikulogenezi, odn. o ranom izdvajanju dominantnog folikula...a to nije pozeljno u stimulaciji. Ako ovo saznanje primenimo na obrnut slucaj, onda bi znacilo da jajnici tek treba da se probude. I jos nesto vrlo bitno, kod supresije (bilo suprefaktom ili kontraceptivima) sve AF su ujednacene velicine. A to je ono sto tebi treba- da sve ravnomerno krenu da rastu i da samim tim, dobijes vise jednako zrelih jc.

Pravo da ti kazem, meni tvoji hormoni izgledaju super!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 14/4/2009, 18:47

Jao ... sve sam krivo napravila .... Embarassed
Dogovor s dr. je bio da primam po 150 IU GonalF Pen dnevno. Lijepo sam počela proučavati uputstva za upotrebu, ali ona su na slovenskom i na mađarskom jeziku. Ništa nisam razumjela.
Zvala sam frendicu koja je nedavno koristila taj famozni Pen da mi objasni što da radim i ona mi je lijepo objasnila i ja sam se piknula. Nisam prije upotrebe pogledala razinu punjenja, a za vrijeme pikanja nisam primjetila da se razina mijenja. Osim toga ništa nisam osjetila i uspaničila sam se da si nisam dala dozu. Ponovila sam postupak i pažljivo gledala u dozer i vidjela da se doza smanjuje .... sve mi se čini da sam si dala dvije doze ... mislim ... današnji dan ... bolje mi je da idem spavati, možda se sutra probudim normalnija.
Mislim da dupla doza neće škoditi lol!
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 14/4/2009, 18:48

http://www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp

evo vam linkić na uputstvo za korištenje Pena (naravno da ga je mm našao nakon što sam sve spetljala)!
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od vremejezabebe 14/4/2009, 19:15

bravo za fsh divan je g

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 15/4/2009, 13:28

rikikiki ::Mislim da dupla doza neće škoditi lol!

Mislis, od viska glava ne boli!  b

E, ljubim te spetljanu Razz Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od lavica 15/4/2009, 15:51

riki, obecah sinoc da ti javim, al net nesto zeza, uspeh nekako da iscitam i vidim da ti je nabla dala super objasnjenje, a tek kad vidim da si bila na mikroginonu - tvoji hormoni su super! moj estradiol retko pada ispod 20, cak ni posle supresije, mada tad je suprefact bio bez prethodne kontracepcije, stediril je jednom uspeo da ga spusti, a kad sam bila na stimulaciji u ciklusu pre toga nisam nista pila - uvek mi je e2 oko 45-50.
tad kad sam ga spustila stedirilom lose sam odreagovala na stimulaciju pa je prekinut postupak, ustvari primala sam 5 a ipak meni treba 6 menopura, aaauuuu Shocked . sve u svemu, valjda cu nekad nekako uspeti da spojim dobar e2 i odgovarajucu stimulaciju Wink
sve u svemu ti si ok, samo to oko duple doze ne znam nista, nadamo se najboljem i naravno navijamo!

lavica

Broj poruka : 55
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od logona 15/4/2009, 20:32

Nina drago mi je da ste bolje.

Rikikiki kad Nabla kaze da su hormoni ok bice tu sve super.

Nabla verujem da ce ti ovo biti zanimljivo. Larisabg sa Doktora mi je ukazala na dr Ljudmilu Stojanovic reumatologa i klinickog imunologa sa Bezanijske kose i nasla je njen rad i rad ginekologa
iz Fronta dr Zeljka Mikovica prikazan na kongresu reumatologa u kome ona prikazuje
trudnocu zene sa multiplim imunoloskim problemima,a prevashodno APS
om,pa koga zanima neka pogleda. Nalazi se na 53 ili 54 strani zbornika.

http://www.reumatologija.org.yu/scripts/36

-2.pdf

Ostale devojke pozdrav
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od logona 15/4/2009, 20:35

http://www.reumatologija.org.yu/scripts/36-2.pdf
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Mishesa 16/4/2009, 12:24

Evo i mene da raportiram sta se desavalo u proteklom ciklusu. Prosla sam vrlo slicno kao i BMW. Od drugog dana ciklusa (FSH 40) bila sam na Cycloprogynovi, 2. i 6. dana ciklusa sam primila po jednu ampulu estradiola, folikulometrijom pracen rast jednog folikula koji je dostigao svoj maksimum od nekih 10mm 12.dc, a 14.dc vec je bio manji:( Vujovicka rece da cemo i sledeceg ciklusa probati slican pristup. Koliko god da sam u ceo ciklus usla opusteno i nisam se previse nadala ipak sam 13.dc nekako osetila da od toga nece biti nista i bas sam bila razocarana, suze su mi kretale u par navrata same od sebe...medjutim nekako sam se brzo digla, pritisak je popustio i sad cu da uzivam do narednog pokusaja, sto kaze g. Mish do narednih 15 dana agonije;)

Ranije, dok nisam otkrila forum cesto sam se pitala da li sam ja normalna, ali sad vidim da se izgleda svima nama po glavi vrzmaju iste stvari, ista preispitivanja, osecaji manje vrednosti, gluma zivota, cekanje da tek pocne ono pravo, i sreca zbog tudje dece, ali i zavist zasto mi nemamo nasu, da li je tako sudjeno, da li je to neka prirodna selekcija ili se sve moze prevazici uz nauku? Ako i ne moze, postoji opcija donacije, ali cak i ako se opredelis za to, da li ce uspeti i iz kog pokusaja? Koliko cu moci da izdrzim ciklusa poraza?....
Sta god da se desi zelim nam svima da ostanemo psihicki koliko-toliko normalne:)

Mishesa

Broj poruka : 8
Location : Beograd
Datum upisa : 31.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od vremejezabebe 16/4/2009, 16:55

sve sto si napisala si potpuno u pravu i normalno razmisljas i delim tvoje misljenje i rezonovanje stvar ,cak i pitanja koja postavljas sebi i ja to radim sve je valjda to ok videcemo u lazi lol!
ljubim te i malo sale ljubav

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 16/4/2009, 20:57

Misheso, dobro dosla u klub normalnih i najlepsih  b d

Nemoj da si tuzna, super sto je vec u prvom ciklusu bilo reakcije. Mozda je potrebno neko vreme da se etinilom pokrenu jajnici. Secas se da je Vuja i kod BMW rekla da je zadovoljna sto je vec u prvom ciklusu bilo reakcije!
Sve smo u istom brodu i ne zna se da li cemo stici do cilja, ali lakse cemo to zajedno prebroditi zagrljaj

Koliki ti je bio AMH?

Logona, super info...mozda bih mogla da je uvatim za NK celije x (kad skupim energiju za jurenje docova v )


Nevena, gde nestade? naočare
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nevena.50 16/4/2009, 22:30

Sta reći! Embarassed
Da me zena ne prozva sada ne bih ni primetila da ustvari nisam ni podnela izvestaj od susreta sa Gocili!
Bila sam ubedjena da je tu negde, tj. da sam ga vec ispisala. v
Sta će meni rezultati hormona eto menopauze u najavi  b !
Inače bila jako ljuta bas kad sam ja bila tamo. Galamila na sestre sto zakazuju toliko puno. A bogami i sestra uzvratila udarac: "pa ne mozemo mi da ih odbijamo dok vi ne obustavite dolazak novih pacijenta".
A ja dzedzim pred vrata sa milion pitanja. Shocked
I naravno nisam postavila ni jedno samo dobih mikroginon ovog meseca uz komentar da je svakako rano za vantelesnu. Znači jadna ja tome da se ne nadam. Makar IVI da bude, samo vise prirodni NE NIKAKO affraid
Zbrisaću od kuće majke mi!!!
Od mene za vas d
nevena.50
nevena.50

Broj poruka : 12
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od vremejezabebe 16/4/2009, 22:57

nevena ne odustaj ,imam utisak da je strasna guzva i da nas samo otkacinje drzi na kratkom lancu .tako sam i ja cutala 2 godine ali vise necu insistiram i mora biti po mom samo se sto vise informisi da znas o cemu pricas kad odes tamo .ona je ok doktor ali je sa druge strane velika cekalica a ne shvata da mi ne mozemo da cekamo ,jer cemo poludeti .a to sto se ona dere na sestre to im je fora provalila sam ih ja ,zato sam zadnji put i rekla sestri da joj prenese da necu vise da pije mikroginon uzalud jer verc znam neke stvari .sve sto imas pitaj i ne odustaj od odgovora ne izlazi iz ordinacije dok ti sve ne objasni . ljubav

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 18/4/2009, 02:17

Pa cemu mikroginon ako je rano za IVF? Shocked

Joj muke... v
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nevena.50 18/4/2009, 08:13

Pa kako kaze da stopira moje nenormalne jajnike koji uvek trče kao zdrebe pred rudu. "Treceg dana oni vec imaju folikule kao da je 7 dc, (kaze Gocili) znaci sve ce mi to biiti zrelo 9 dana a endometrijum ce biti dobar 25 dan i nista mi se to ne dopada sad cu ja da ih sredim kako ja hocu."
Eto to mi reče, a ja nemam razloga da ne verujem jer nemam blage veze sa zivotom.  b
Blago meni jel da! Ali zato imam Vas, Vi sve znate pa ćete me naučiti sta i kako.
I da ne dozvolim da mi iko protraći dragoceno vreme!
Jel da? poljubci
nevena.50
nevena.50

Broj poruka : 12
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 18/4/2009, 23:56

Jooj, muka kad ne krenes u postupke, muka kad krenes Crying or Very sad . Nevena.50, nadam se da ce ta Goca te spremiti kako valja pa da ovaj put bude bingo.

Dame moje ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 19/4/2009, 00:05

Meni treba savjet. Dobila sam u petak, tek oko deset uvece. v
Bilo je malo,ali crveno, ja obicno nemam spotting. Posto su tekuci praznici u toku, znate li koja lab. radi, i da li je kasno da radim hormone u ponedeljak? Pretpostavljam da sutra nijedna ne radi, zvacu da provjerim, a meni izgleda da je sutra optimalno. Planirala sam ovaj mjesec da uradim AMH,FSH i E2, posto sam pauzirala, a u ponedeljak startujem ponovo sa Klomifenom, pa onda necu moci sledeci ciklus.
Ja ovo nesto zakomplikovah, ne bih znala ni sama sebi odgovoriti  b , al' valjda ste shvatile.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 19/4/2009, 00:30

VAISTINU VOSKRESE! Very Happy

Ori, rade sigurno labovi sutra, ako ne Konzilijum (mada sam uverena da rade), onda Biomedica 100%.

Nevena, i meni se jednom tako desilo, rano poceo da raste folikul. I bolje je da si sad na kontarceptivu da ti malo primiri jajnike, ionako od ovog ciklusa nista ne bi bilo. Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nevena.50 19/4/2009, 10:02

c Kaze Nabličak i njoj se jednom tako desilo! Ja retko kad ubodem neki ciklus da nije takav u poslednjih godinu dana Rolling Eyes . Valjda zato i ide sve tako traljavo.
Izgleda da se mom organizmu bas zuri ko i meni. Samo sto on ne razume da se tako ne ide do bebe. Mad
Devojke moje drage, zelim Vam sretan Uskrs i da napravite mnogo, mnogo svojih jaja ove godine. Pa da se ta jaja lepo izlegu posle odredjenog vremena!

Uopste ne razumem zasto su ovde samo novogodisnji i dedamrazovski smajlici. Gde su zeke fd ?
Ali eto vi zamislite jednog divnog zeku kako vam salje gomilu poljubaca!!!
nevena.50
nevena.50

Broj poruka : 12
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 19/4/2009, 12:59

Cure, sretan vam Uskrs!
Nek vam zeko donese puuuuuno jajca vv
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 19/4/2009, 22:43

riki, hvala Very Happy

Ljudi, ja sam stvarno flipnula Laughing Danas sam bila na selu i gledala kako nasi prijatelji "nasadjuju" koku na jaja. Sedamnaest komada. I ja razmisljam, blago koki, ima sedamnaest i sva ce se primiti, nijedno ne mora da zamrzne  b  b  b
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 19/4/2009, 22:47

nabla, zvala sam i Konzilijum, i BioMedicu, ne javlja se niko ni na jednom broju, izgleda da ipak nisu radili za Vaskrs Mad . Sta da radim, i oni imaju dusu, znam da ni 1.1. nisu radili, ja uvijek ubodem za drzavne praznike Very Happy .
Ako sam dobila M u petak kasno uvece, onda nije mnogo kasno ni sutra ujutru, bar se nadam.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 19/4/2009, 22:57

orline ::blago koki, ima sedamnaest i sva ce se primiti, nijedno ne mora da zamrzne  b  b  b

17 affraid , hiperstimulacija! affraid ....na kom protokolu je bila?  b  b  b

Mozes i sutra da odradis, samo moguce je da ce inhibin ce biti veci negdo 2., odn. 3. dc. On raste do tamo nekog dana (dal 7. ili jos kasnije). Al to nisu velike/bitne razlike...tako da slobodno "odvrni slavinu" Laughing

Riki, c
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 19/4/2009, 23:04

nabla ::
17 affraid , hiperstimulacija! affraid ....na kom protokolu je bila?  b  b  b
 b  b  b ovo je jos bolje,hihihi. Ne znam stvarno, izgleda da je u pitanju jaka konkurencija, njih deset, a opasni pjevac se ponosno sepuri sam, pa valjda uletjela u hiperstimulaciju od silne zelje za dokazivanjem d .
Sad mi pade na pamet, mozda bih trebala postati malo ljubomorna, ne bi li hormonceki(citat riki), malo poludjeli, eheheh Razz Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 19/4/2009, 23:06

Ali nablice, nije meni sutra cetvrti dan ciklusa nego treci i po, posto sam dobila uvece u 22h Laughing , samo da se zna. king
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 8 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 35 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu