KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

+34
black magic woman
Mini
kasia
nena beba
HappyGirl
Sami
bebko
dolores
dejna
bokica
thaia
Mishesa
vremejezabebe
nevena50
logona
lavica
Cupava
Kata
nina68
Anuska
tanja68
maša
Jelence
nevena.50
maus
Orline
kristina33
Gala
rikikiki
Lada
Jeckie
Lily
zalosna_sova
nabla
38 posters

Strana 14 od 35 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Sledeći

Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 9/5/2009, 10:31

Mm nasli escherihiju u spermokulturi 1000 cfu/ml. To je za urin zanemarljiva kolicina, ali za spermu ne znam. (':spermatozoid:')
Ako me vrate zbog toga bas cu da se smorim. Valjda spremice ispiraju i od bakterija.
Kod mene svuda samo laktobacili, kao devojcica sam. ('x')
Anuska, ja sam skoro radila laparo kod dr Dokica, imala sam enetrococus, proteus, gardanelu u velikim kolicinama u VB, a u CB sve sem enterococusa. I radili su mi interevenciju. Hlamid, miko i ureaplazme kazu ne treba. Nisam dobila ni antibiotik posle.
Kako rade UZ treceg dana ciklusa, vaginalni ili preko stomaka?
da se pripremim za pijenje vode
Divna vest za posao, ja gledam kako cu mog da se resim da bi uklopila ove folikulometrije. Najavljujem odmor messec dana i nikako da kazem definitivno kad cu.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 9/5/2009, 14:15

Anuška,držim fige za posao!Oh, kako bi vam i to bilo jedno dodatno rasterećenje, zar ne?Samo napred!
bokice,
hmm...pročitah ovaj tvoj koment. za spermiće i bakterije....
Ja jutros ponovo radila krvnu sliku, prolaktin itd...a juče, i novi cerv. i vag.-samo bakteriološki!Nadam se da je iščezla Mirelica affraid (proteus mirabili), ako je uopšte i bilo...???
Bakteriološki , ovog puta na Mikrobiološkom institutu!Za 970 dindži!Skoro kao i u private lab. ali nešto mi ovo dođe pouzdanije...A, i bila mnogo fina teta!!!Osetila nisam!Dobila sterilno upakovano, na šalteru, kod plaćanja sve za bris!Novina!
E, sada, spiranje spermića...vidi, kada god je trebalo da kao krenemo...A, sada mu dođe treći put, uvek ispočetka pošalju koji su to nalazi, sa rokom važenja...koje treba doneti...
Uvek isto za mm i samo: Hepat. B i C, AIDS, sifilis, krvna grupa.Uvek sam se pitala zašto ne i nalaz spermokulture...pa smo pročitavši tvoje nedoumice glasno komentarisali...Elem, mm veli: ako i ima bakterija, nalaze se u semenoj tečnosti(kako je "mali" pametan), pa kako obrada, podrazumeva i centrufigiranje,kao prolazi se kroz sito neko, te tako i bukvalno dolazi do ispiranja spermića, prolaze samo "najkrupniji elementi", a usput ide i tzv. ispiranje, te na taj način se spermić rešava bakterije, jer one nisu u samom spermatozodu, već kao što reče u semenoj tečnosti.
Navodno, ICSI obezbeđuje vrhunsko sortiranje najkvalitetnih spematozoida...

Jutros, kada rekoh i prolaktin, pitali me : koji mi je dan ciklusa....ma, mislim se, ljudi, ne znate iz koje sam ja priče....Usput, prošlog puta bio ispod granice ref. vrednosti..oko 92...nemam pojma, niti istražujem...

Da podignem rezultate, i to je to.
jedini problem što su mi u potvrdi o opštem zdravstvenom stanju napisali da idem na tretman u Moskvu, a ja idem u SP..I, ja ne odoh da to promenim,...valjda me neće "mrzeti" zbog toga, oni baš nisu u ljubavi sa Moskovljanima... Wink
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 9/5/2009, 14:22

..setih se, zamislite ovaj naš "cipelić"..Eurosinger Wink tek što došao, već prvog dana mu ukrali novčanik..na putu ka press sali, kada se vraćao sa probe....
Što mi zvuči poznato...viđeno...rusi, rusi...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 9/5/2009, 15:59

Anuska, kako li meni promace ovo za posao??? Shocked
Jeee, drzimo fige u utorak navijači2

Bokice, mislim da je lily u pravu sto se tice bakterija. Toliko zvuci logicno, da ne moze da ne bude tacno, nikad mi nije palo ranije na pamet da su bakterije u stvari u semenoj tecnosti, pa da nemam reči

Lily::
Što mi zvuči poznato...viđeno...rusi, rusi...

Shocked ne mogu da vjerujem, covece, prvi dan pa ruka u dzepu, koji maler, stvarno su nam braca Rolling Eyes Uostalom, kao i mi Laughing
Kako si ti, lily, jel se sredilo stanje na poslu? Koliko jos radis? Znas li sta li nam je sa nablom, nema je danima, da nije na kontracepciji, jos bih mislila da nesto taji... Razz Laughing Wink
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 9/5/2009, 17:31

Cekajte bre kakve bakterije? Pa mm nikada nisu trazili spermokulturu pred IVF. Uvek on to odradi ali dosta ranije pre IVF-a tako da do tada moze ponovo da zapati neku. Njemu je cak i embriolog u Genesisu rekla da to nije nikakav problem jer se sve to sredi u labu.Logicno mi izgleda ovo sto kaze Lilikin muz. Cak je ona komentarisala nesto i oko odabira spermatozoida , kao uvek se biraju najbolji.Sad da li je to stvarno tako ili je to ona rekla da mog muzica smiri to vec ne znam.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 9/5/2009, 17:45

tanja, osmeh srce De si, zenska?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 9/5/2009, 18:01

Evo me pokusavam da sredim sve u svojoj glavi sta cu i kako cu dalje. Trenutno sam u fazi trazenja posla ali.... nista. Doduse i ja hocu da nadjem posao za 15 dana totalno sam ispala iz nekog koloseka i prosto ne mogu da verujem sta se sve desava sa ljudima sto se posla tice. Ja to mislila lako cu ja kad ono corak. Ustvari sva sam bila prepustena ovim stvarima oko IVF-a poslednjih meseci tako da nisam ni znala sta se drugo desava oko mene. E sad je ovo pravo budjenje. Imam fore sigurno jos par meseci sto se finansija tice da ne mmoram da radim ali mislim da je ipak ovo sada krajnje vreme. Opet kad cujem od bliskih ljudi sta im se sve desava na posli i kakve gluposti prezivljavaju nesto mi se i ne mili jer znam da je s... svuda isto.Ipak moram nesto da preduzmem na svim poljima jer ne mogu da budem ni na nebu ni na zemlji. Znaci prvo poslic pa onda novi postupak kad malo ojacam finansijski. sreca
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 9/5/2009, 18:23

Tanja, moram priznati da nisam baš "odobravala" ili razumela da ti i Nina baš ne radite zbog intenzivnih ivf tretmana...Sad mi je malo jasnije.Mnogo!Ali, ovo što me mene tuče zadnjih pola godine, nemam reči da objasnim.
Stalno mi je varijanta"toplo-hladno", konsatantan stres, da sačuvaš ono što imaš...Užas.Imam direkt atak, i to od kolegenice kojoj sam prvoj poverila/ ne računajući one naj, naj bliže/ gde idem i zašto odsustvujem povremeneo sa posla!Naravno, kao zbog klasične vto!
Toliko sam u šoku, samo se trudim da ne zapadnem u stanje samosažaljevanja-zašto sada?Možda zato što sam najtananija?Juče sam išla Pasterovomulicom, posle brisa,, ujutro, po hladovini, sama,pa mislim se ..bože, kada će stati?Daj, molim te, da ostanem trudna!Pa, se sve kao tešim i kažem sebi: nisi jedina kojoj se dešavaju nepravde, pa se prisećam i javnih ličnosti, i političara, i koga ti sve ne, i da vam ne pričam dokle sam išla u tim razmišljanjima..pa, kažem...vidiš, neke se nepravde tek posthumno ispravljaju...nisi jedina...
Evo, sada, popila jedan bromazep. Čekam da dobijem...htela malo da prilegnem..ali, mozak samo radi: tak-tak...I, ustanem, i evo krenuću da uradim neki izveštaj"odbranu"..jer, ceo dan dok se krećem po kući ili radim, pola ne čujem što mi mm kaže...jer sam u mislima...samo krojim nove poteze, korake,...Da li je to normalno?
Zašto smo tako pogan narod?

Ja mu dođem najmlađa na poslu, a šefujem, i sada, drugi misle da im se ukazala šansa, da me klimakterične babe sj..u!Ukratko!I, nikoga nije briga što mi je ovo poslednji ropac, da zatrudnim?Ne do bog da iko sazna da je donacija...Ili,ma, neka mi uspe,pa nek se i sazna, pa mogu dušmani samo da mi se dive!!!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 9/5/2009, 18:39

Ori,
rekla bih da nam Nablota, ovoga puta, ništa ne taji!
Verujem da je zaglavila, ali stvarno sa poslom...

Hmm, dešavalo se još koji put da nestane bez traga, pravdajući se poslom.

No, da bi mi to kontrolisali: "Nabla, ako se ne prikažeš ovdi Wink uskoro,i ne kažeš nam da si ok, spremi se na maltretman, stiže ti Denis-napast"!!!
yes b
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 9/5/2009, 18:47

Lili:
neka mi uspe,pa nek se i sazna, pa mogu dušmani samo da mi se dive!!!


Ja sam ti Lili na poslu bila pod konstantnim pritiskom bas zbog ti i takvih koleginica samo sto kod mene nisu bile prave babe nego one jos gore baba devojke hahaha ( ja se udala sa 30 pa sad znam nekom nesto tako da kazem). Jedino sto me drzalo na tom poslu je direktorica koja je srecom bila pametna zena pa je presabrala u svojoj glavi ko joj donosi koliko para u firmi i naravno zbog svoje licne koristi stajala iza mojih ledja punih 12 godina. Ja sam isla na bolovanja samo kad sam bas morala tj. kad zaglavim u bolnicu na neku operaciju a za IVF sam uvek koristila moje odmore tako da to firma nije ni osecala. Svaki moj povratak je bio docekan na noz jer svakom se osladi sefovanje pa bilo kakvo da je. To su samo ljudske gluposti i niskosti na koje sam ja morala silom prilika da oguglam.

Predhodni IVF koji sam radila u junu prosle godine mi se poklopio i sa zatvaranjem firme tako da nisam ja imala petlju da napustim posao nego je on napustio mene u pravom trenutku. Mozes zamisliti kad sam se ja tada prvi put ugojila 5 kg jer sam skinula jednu bedu sa vrata tj. nerviranje oko tudjih gluposti i prostakluka. Preskocicu onaj deo price koji mi je bas suvise nizak kao sto su komentari posle svakog mog neuspeha tipa sta je dzabe i bacala pare kad nema sanse i ono cemu se ona nada u njenim godinama..... To preskacem jer nikada ne dozvoljavam sebi da se spustim na nivo tih nekih jer znas kako kazu sa budalom se ne upustaj u raspravu jer ce te spustiti na svoj nivo i pobediti na iskustvo.

Ja sam na sve to cutala i cekala da se ti isti spotaknu na sopstvenu nogu i veruj mi uspelo je svaki put.Neka ih neka s.... ja znam sta radim i zbog cega i to mi je dovoljno a oni i onako nisu deo mog sveta pa me i ne doticu.Nikome od nas nije sve ok u zivotu pa ko zna sta i njih jadne muci. Neka ih njima je najteze sa njima samima.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 9/5/2009, 20:51

Tanja,draga,
ovo što si boldovala, sada ću da parafraziram..pa i citiram, jer pišem dopis mom šefu, i bogme ću baš da iskoristim ovo"nema spuštanja na njihov nivo, sigurno pobeđuju, jer su u tom brlogu iskusniji"..Sve ću to upakovati u kontekst-zalupljivanja slušalice...Da, da ne poveruješ.Piljarsko ponašanje.Osoba sa fakultetom?!Eh, Srbijo..

Nije me bilo 3 nedelje, a počeli da se ponašaju, kao da sam ne daj bože umrla...A ja imam ovlašćenja, i to formalna, da sam im nadređena, a palo takvo cinkarenje, podmetanje...Sve sam išla linijom manjeg otpora, kao da ne zatežem, a ono se oduži i ovaj moj put...ali, ja nisam navikla na bezuslovnu predaju, i nisam u stanju da na pravdi boga kažem" ma, nije važno"!
Otišla sam baš u off...


Poslednji put izmenio Lily dana 9/5/2009, 21:52, izmenio ukupno 2 puta
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 9/5/2009, 21:16

Lily bice tvoji brisevi ok, ja sama svoj lekar, sve eliminisala. Gajim samo laktobacile.
Pila sam malo ko sto ti rece vitamin C po 1000mg, Lactogyn dve kutije i Palisept 10 dana.
Bez vaginaleta, 3 dana Bactrima kad sam imala problem sa mokrenjem i sve nestalo.
Ja MRZIM antibiotike.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 9/5/2009, 23:03

Moram i ja malo na temu posla... Meni je to trenutno velika briga Crying or Very sad
Do pre dve godine radila sam prilicno odgovoran i tezak posao. Previse ulaganja, vremenskog, emotivnog, intelektualnog... kako god se okrene. A nisu svi oko mene bili takvi, naravno. Medjutim, ja sam ostajala redovno posle radnog vremena, vukla posao i kuci, provodila i vikende tamo, propustala porodicne dogadjaje, menjala trudne koleginice i uvek se nadala: jednom ce mi vratiti... Pa i ako nece, nema veze, samo da dodje moje vreme, da ja dostojanstveno oglasim bolovanje specijalne vrste...
Onda sam srela mog buduceg muza, on se vec spremao za put "preko bare"... resimo da ne pocinjemo nista tada. Ostanemo u kontaktu... ja cekam, provodim Novu godinu na poslu, Badnje vece, deo Uskrsnjih i prvomajskih praznika. Onda moja ljubav srce dodje na prvi godisnju odmor u Srbiju posle godinu dana, pa ja posle par meseci odem na mesec dana kod njega (najduzi godisnji odmor u zivotu koji sam posle krvavo odradila naravno)... i zaprosi me cvet . Za jos par meseci eto njega u Beograd samo da se ozeni Very Happy , a za narednih mesec dana ja sredim papire, kazem svima na poslu: zbogom, i odleprsam i ja preko Atlantika...
E, tad, pre dve godine je trebalo sve da pocne: moje vreme, jer bilo je pitanje dana a ne meseca kada cu i ja napokon biti trudna. Eh... No
U medjuvremenu ispolazem neke ispite za nostrifikaciju diplome, samo da bih nekako ispunila vreme, cekajuci da se desi beba .
Kad se neka mrvica ambicije u meni ponovo javila da radim, mi smo se vec pakovali za Srbiju. Jer, mm je imao problema na poslu i dao je otkaz. Za 30 dana zbog vize - napolje iz SAD...

I evo tu smo vise od 3 meseca. Oboje jos uvek bez posla.
Posle samo nekoliko nedelja mene zovu sa mog starog posla jer su saznali da sam tu - ja spustim slusalicu, i pocnem da placem. Da se ugusim od suza. Jos jedna koleginica iz sluzbe, koja se udala posle mene, ostala je trudna. Nema ko da radi a ja vec znam posao i imam iskustvo... Ni do dan danas im se nisam ponovo javila.
Posle toga sam bila na jos jednom razgovoru za posao osim onog pomenutog u prethodnom postu. I oni me hoce. Samo da odlucim.
Ali... Ja ne znam sta hocu. Ne zelim ni jedan od tih poslova. Plasim se da radim ponovo ono sto sam radila, cak i u mnogo blazem obliku. Zapravo, ne radi mi se nista. Samo mi se ceka... Da odbrojavam dane ciklusa, terapije, analiza, da preslusavam sopstveno telo iznova i iznova...

Ipak, idem na silu... Jer znam da moram jos nesto da radim u zivotu. I to ne samo zbog finansijske situacije. Ova zelja za bebom ne sme da me pregazi... Jer, bice jednako isrpljujuce, prazno i totalno mazohisticno kao i ono sto sam ranije radila: gusila se u poslu...
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 10/5/2009, 00:58

Sad dok ukapiraju sta im se desilo..... maca ih vec ogrebala. Wink Treba maca nekad i da pokaze svoje kandzice cisto da misevi znaju sa kim imaju posla.
Treba da sredis situaciju, ozbiljno jer ne treba ti jos i stres posla kad krenes na put. Misevi neka beze u rupu jer ih macino budno oko posmatra.

Lili samo napred sreca
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 10/5/2009, 01:04

Anuska:
Ova zelja za bebom ne sme da me pregazi... Jer, bice jednako isrpljujuce, prazno i totalno mazohisticno kao i ono sto sam ranije radila: gusila se u poslu...


Odavno nisam procitala nista pametnije na ovim nasim forumima samo treba biti pametan i sve to izbalansirati.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 10/5/2009, 03:49

ziva sam, s glavom u tajmiranom poslu i sva strokava od cigara (dogurala sam do 2 pakle dnevno!!!!!!!!!!)... samo bez komentara na ovo molim! Rolling Eyes

vidim, sve smo u fazonu "posao"- joj.....
samo da ostavim sapu, uskoro ce da svane, a treba sutra ustati i otici na posaooooooooooooooo!

Mislim da ce od ponedeljka da mi svane, Rolling Eyes

ljub
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 10/5/2009, 07:46

Ooo, Nablice, draga, mi te dozvale Very Happy ...
Joj, ne znam šta reći više...voditi ravnopravno borbu, sa ostalima, koji nisu iz iste priče...Nije samo to problem naše stečene ambicije, to postaje i prinudna aktivnost, nužna potreba, jer nema ljudske solidarnosti, kao u vreme naših roditelja....

Mm i ja sinoć šetali do 01h, po kraju...Prećutno se dogovorili da nećemo o poslu...Teško mi bilo, ali priklonila se toj želji njegovoj, a što bi i kvarila retke momente...zajedničke.Bilo nam baš lepo.Inače, o svemu razgovaramo, on mi je velika podrška, u tom mom rvanju...

Ali, evo, mene muči,... ustala u cik zore....Ovo u vezi cigareta, mm komentariše ovako, a u kontekstu dešavanja na poslu, to što zbog nerviranja pojačavam dozu, da im svima samo činim"uslugu"time što umanjujem svoje šanse...A, ja eto, nemam tu snagu da se izdignem...

Anuška, mislim da mi je savršeno jasno šta želiš reći:"čekam, a zapravo ne bih se odlučila ni za jedan posao"...vremenom si se usmerila na ovaj konačni cilj...predala mu se, posvetila..okrenula...I sama prepoznajem te sindrome...polako.

No, mislim da nije ispravan.
Jer, ipak, nije društveno prihvatljivo, i nekako, u jednom momentu shvatićeš da mu dođe i asocijalno, izolovati se od radnog angažovanja, tim pre što si uložila u svoje obrazovanje, ja bih, ipak, pokušala da kako-tako "unovčim" tu investiciju u sebe samu, ne odriči se svog "minulog rada"...kako vreme bude odmicalo, rizikuješ da , možda, budeš "efektni gubitnik"..Ja se npr. baš toga pribojavam...u poslednje vreme...za sada, premošćavam, na razne načine, te faze...naravno, uz užasno puno koncentracije, da mi stvari ne izmiču kontroli...Mnogo teško.Ali, konstatovala da sam svesno sebe distancirala od mnobrojnih aktivnosti: tipa seminari, savetovanja, bla-bla...Sve u nadi, stvari će se ubrzo iskristalisati...pa, znaću na čemu sam...no,zub vremena čini svoje... Ne znam da li si me razumela...
Tanja, ma ja sam sklona da pokažem zubiće, hmm više bila...primećujem kod sebe, u poslednje vreme, ne znam da li je to zbog intenzivnog hormon.dopinga, da sam u sve "blažem izdanju"...Kao da reagujem sa "zadrškom"...Nekad na tu kartu"dobijem", a nekada sam u docnji u koracima...ali, šta više?Treba da podignem rezultate...sve mu to dođe pre podne, a ja dlazim u situaciju, da ne mrdnem sa posla, tj. da ne okrenm leđa, jer već ne znam šta će me snaći.
Inače, radim u državnom organu, znate kako je samo prisutna frustracija, oko svih najavljenih reformi, ljudi su se skroz pogubili...
Moj šef zamera meni zašto, dok sam bila na odmoru, nisam mom zameniku, odredila novog zamenika, obzirom da je ovaj šefovao par nedelja, pa zbrisao na odmor, te sam odredio dalje sebi-tj. meni zamenu...Pa, mislim, pitam, kakva je to jeres sa moje strane?Pa, gde je moje legitimno pravo da se izgubim,odem pošteno na odmor, i ne snosim odgovornost za dešavanja, u mom odsustvu?ali, šta ćeš...progutaš...Imam užasnu traumu, da opet objavim odsustvovanje, koje sam poodavno predočila, sve bilo odobreno, ali kako ću sada, ako je od mene zatraženo da radim još, "do ne sredim kao situaciju"?
Zapravo, shavatam da mi ta "tolerancija odsustva dok ću biti u R"biti sa debelom kamatom naplaćena...Sve zajedno, to predstavlja dobranu "hipoteku" koja opterećuje...a ja bih da se preselim u svet sanjarenja i maštanja, jer se užasno pribojavam da će trajati samo do testa...
Eto.
neću vas gnjaviti više, ali, ko velim, u ovim našim akcijanjima,ispada, nameće se tako, kao da postoje drugi prioriteti...a, ne bi trebalo...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od kristina33 10/5/2009, 11:03

Lily ::
...a ja bih da se preselim u svet sanjarenja i maštanja, jer se užasno pribojavam da će trajati samo do testa...
 Kakve su ovo gluposti? Jel to optimizam, vera, nada.... Ajde batali svo to nerviranje na poslu, pa svima nam je manje vise slicno s...e. Tvoj zivot ce se uskoro pretvoriti u bajku koja ce trajati zauvek, a problemi na poslu.... sredice se.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 10/5/2009, 13:57

Meni su savetovali jednu logicnu i potpuno "srpsku" taktiku cim sam dosla iz SAD: prihvati posao, uzmi bolovanje i otidji na inseminaciju, pa nastavi trudnicko... Ili, sad, ako daj boze ostanem trudna, da se odmah javim na posao, trazim na neodredjeno (jer mi je i to nudjeno) a onda za mesec dana obelodanim vesti; epilog isti kao u prethodnoj recenici...

Ali. Verzija 1: ko nije radio moj posao ne zna koliko je tesko tamo uzeti bolovanje, a ko nije radio inseminaciju i sl., ne zna da mesec dana nekad nije dovoljno jer ce se bar jedan ciklus propustiti zbog ovog ili onog, i ne zna koliko je mala sansa uspeha... Sa mog posla NEMA izlazenja, pa ni zarad krstenja i prvog rodjendana moje sestricine, sto me i dan danas boli sto sam propustila ( a razlog je bio taj sto je koleginica s kojom sam vec menjala dezurstvo naprasno uzela bolovanje pa sam odradila i njeno i sopstveno dezurstvo, dva vikenda zaredom od po 24 h rada...)
Verzija 2: ko nije radio moj posao ne zna da je i mesec dana previse tesko i rizicno i za mladu, najzdraviju trudnicu, a ne za mene, koja cu sigurno strepeti svakog dana da taj toliko zeljeni dogadjaj ne poremetim sopstvenom greskom...

Zvuci uobrazeno, znam Rolling Eyes NIKO nije nezamenljiv. Ali ja isto tako znam da bi mojim prihvatanjem posla i zakonski mogucim uzimanjem bolovanja radi tretmana neplodnosti, nagrabusili i neki drugi ljudi a ne moj poslodovac i kolege - a ja nemam dovoljno debeo obraz da me za to bude bas briga...
I, sto bi rekla jedna moja drugarica: previse kalkulisem... Ali, kako drugacije, kad ni tu najprirodniju stvar na svetu kao sto je radjanje deteta ne mogu da zavrsim bez odbrojavanja, merenja, vaganja i bezbroj strepnji...

Medjutim, Lily, pametno je sve sto mi zboris... Odustajanjem i povlacenjem postajem "efektivni gubitnik" i potpuno ponistavam sopstveni trud i ulaganja... bas kad bi trebalo da uberem i neki plod svog rada lol!

Necu vise ovako depresivne teme, obecavam ... ali me jesu ove stvari pritisle u psolednje vreme pa sam morala malo da sebi dam oduska...
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 10/5/2009, 16:58

Uhhhh, djevojcice, kak ste nacele nezgodnu temu. Otvorile ste Pandorinu kutiju sto se mene tice Laughing

Anuska, ja se bavim izgleda vrlo slicnim poslom kao ti, i sto puta sam u ovim prethodnim godinama pitala sebe da li je mozda taj stres i izlozenost svemu i svacemu mozda bio uzrok spontanom pobacaju. Posle prvog spontanog sam zeljela da sve napustim, ali kako sam bila pred kraj edukacije koju sam zapocela, nastavila sam da zavrsim, da odvucem misli iz depresivnih koloseka na malo veselije. I uspela sam.

Kad sam ostala trudna drugi put, bilo je neko zatisje na poslu, i uzela sam bolovanje nakon pet dana kasnjenja menstruacije, mirovala, posvetila se sebi, cak nastavila godisnji nakon mjesec dana bolovanja po savjetu sefa, da mi plata redovno nastavi da stize. I na odmoru imala spontani i kiretazu. Vratila se sa "odmora od mesec dana" slomljena i fizicki i psihicki. Cesto mi se motalo po glavi da batalim sve i da budem intelektualna domacica i posvetim se sebi i buducoj bebi, da mi ne bude jednom zao, zamalo da to i uradim, kad mi je MM pomogao u odluci. Njegov posao je zaskripao i on je na neplacenom vec sest meseci, a sada bog'me i u potrazi za novim poslom Mad

Tako da sam sva razmisljanja u stilu " kako drugi za iste pare imaju mnooogo manje potrosenih zivaca" zatrpala negdje u sebi. I posle nekog vremena shvatila da sta je tu je, guram dalje i nadam se da ce stvari leci na svoje mjesto, i da ce "Onaj gore" sloziti kockice za mene. I poslati jednu malu beba
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 10/5/2009, 21:15

Nema nam rikikiki da se javi b Njoj je sutra dan beta Evo malo cheerleaders-ica samo za nju
navijači2 navijači2 navijači2
Jel to nama nablina bila u viziti Laughing Razz Laughing Dok mi raspravljamo o stresu i napornom poslu, ona cak ne stigne da sleti i da kuka, pa vi vidite kome je najgrdje Laughing Laughing Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 10/5/2009, 22:18

U pravu si orline, nezgodna tema za sve nas, i sigurna sam da svako ima svoju tesku pricu, ali hajde da zaboravimo na to f

Evo malo podrske za Riki i od mene molitva navijači1 navijači2 .
I svima srca

Meni se inace uzasno spava od Utrogestana jer ga pijem a ne stavljam vaginalno. Tako je dr rekla Rolling Eyes . Pola dana mesecarim, i osecam se tesko i naduveno. I grudi bole, ali to nije nista novo... Juce bili na nekoj svadbi, nisam ustala ni za kolce igra , ni za Cigane, sve sam mogla lepo da Sleep . A slike sam htela da bacim jer izgledam mladencima kao starija tetka affraid (jos za glavu visa od njih) i onako fino... popunjena, da se ne izrazim bas Razz . Uzas... a nekad su me mesali u autobusu sa voditeljkama ili manekenkama, hehehe  b Amerika mi je dodala 7 kg, a ovo vracanje i terapije jos 2 kg za poslednjih par nedelja... moram da se malo trgnem... tuga
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 10/5/2009, 22:40

Ej, ja se zavitlavam za Pandorinu kutiju, pa ovde moraju da postoje i teske teme- red smeha, red navijanja, red jadanja, lakse je ovde izreci stvari koje nas muce, posebno sto smo sve u vise manje slicnoj prici Very Happy Neverovatno zvuci, ali od vas dobijem vise razumevanja i razumnije savete za ono sto me tisti, nego od ljudi koje mnogo duze znam (sem dve prijateljice)

Sto se tice linije...ehhhh. Pet godina -deset kilograma, dva napred, jedan nazad...Malo po malo- malo depresija, malo terapija, kad sam se probudila i ukapirala da mi je sve tesno, hladan znoj me oblio, posebno sto posle 35-te sve sporije idu dole No Aliii, sa prolecem i lepim vremenom, polako cemo nizbrdo... Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 11/5/2009, 00:24

Anuska kad citam tvoje komentare na utrogestan kao da vidim sebe u toku prvog IVF-a kada sam i ja pila utrogestan. Bio je to opsti haos ja ga popijem i u roku od pola sata padnem na krevet ali bukvalno. Nema sanse da ne zaspim i tako odspavam jedno dva sata i onda kao da nista nije bilo. Naravno tad vec stize druga tura i sve ispocetka.... Kod drugog IVF-a su mi vec rekli da ako mi bas smeta pocnem da ga stavljam vaginalno pa sam tako i uradila.
Ako nemas nekih drugih problema onda to i nije tako lose jer kad spavas onda i odmaras a za sve ovo treba biti i odmoran da bi uspelo.Spavaj, jedi i uzivaj. Ja sam se zezala da je utrogestan moj omiljeni lek jer sam najbolja kad ga popije jer cutim tj. spavam pa smo svi mirni i mm i ja. Wink
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 11/5/2009, 01:46

Slušajte vi devojke,
nema opravdanja za višak kilograma!!!
No igracice
Kakva, bre, tetka, Anuška?
To neću da čujem!
Farbajte kosu, zbog, sjaja,svežine, blistavosti....može svetlija nijansa, sa godnama...Ima još finti...
Ako ne volite šiške, pa, vreme je da pređete na njih...Čim se žena približava 40toj...
Ne znam samo da li će Tanji i šiške pomoći...ihihihihihihi v
Ne uzimajte uske stvari da bi bile "tanje"...tek se tu sve vidi....što kipi...
Evo, mog primera, delujem tanko,vadi me visina, pa i konstitucija, ali vrhunska provala mm, bogme poodavno je: da nisam ja tako mršava..ili je možda mislio "da nisam tako vitka" već da: sve vešto zatrpavam!Tj, viškove!

To mu je oprošteno, al nikad zaboravljeno! No


Problem spavanja...apsolutno prisutan!
Evo danas, kao da sam u komu pala...4 sata spavanja...užas!i sada vilenim, noćom Wink


Kristinice,
evo, me , već u boljem raspoloženju! radost
I sutra imam giljotinu na poslu, ali, vala...dosta!Znam da nikada ne bih imala ovakav stav, i da ipak, svi ovi hormončići, čine svoje...na neki način!

A, Nabla,mora sve da nodoknadi....Što je odsustvovala yes
Naravno, da mi se nacrta ovde za suportovanje..nema još mnogo do polaska!

Riki, hajd sutra, kada se vratim sa posla...da se šareni ovde!!!!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 14 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 35 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 24 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu