KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 16 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 8/7/2014, 15:47

Sofija ne mogu ti nista dok ti se ne zavrsi porodiljsko, a moj ti je savet da i posle toga produzavas odsustvo zbog nege dece (pogotovo sto su blizanci) i to dokle god mozes, jer ti ni tada ne mogu nista. Kad se vratis mogu da ti daju resenje o prestanku radnog odnosa, ukoliko za to postoji opravdan razlog.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 8/7/2014, 17:35

Hvala puno drage moje na odgovorima!

Nas sef mi je danas na sastanku rekao da mene kao trudnicu uopste ne stiti zakon, vec samo porodilje, i da mogu jos koliko od septembra, kada rade reviziju da dobijem otkaz, uz otpremninu, sto naravno nije tacno. Ja sam iscitala sinoc detaljno celi zakon o radu RS (inace sam primljena od samog starta za stalno, dakle na neodredjeno), i tu se pominje da se ne moze prekinuti ugovor o radu sa trudnicama, porodiljama i mamama koje koriste odsustvo za negu dece. mene je njegova izjava bas iznenadila, i pitala sam ga da li se konsultovao sa pravnom sluzbom, sto je on rekao da nije, sto sam i pretpostavila, jer je nemoguce da bi mu pravna sluzba tako nesto rekla, jer dobro poznaju zakon.

U medjuvremenu sam se konsultovala sa par mojih prijatelja pravnika, od kojih se firma jednog od njih bas bavi ovom oblascu prava, i on mi je rekao isto sto i vi - da poslodavac ne moze ni na koji nacin da mi prekine ugovor o radu, i da ne moze da u mom odsustvu zatvori moje radno mesto i da mi otpremninu, jer to nije u skladu sa nasim postojecim zakonom o radu. Rekao je da nakon isteka porodiljskog (ukoliko ne budem produzavala za negu dece, ukoliko budem, onda sam i tada zasticena, kao sto je malocas napisala Neca), mogu da me zbog reorganizacije posla i smanjenja broja radnih mesta prograse za tehnoloski visak, i da tek u tom slucaju dobijam otpremninu. To ce mozda biti slucaj, a mozda i ne, jer nam ovdasnji sef koji je takav kakav je odlazi sa pozicije sledeceg leta, i neko novi ce ga zameniti, tako da ima jos dosta vremena do tada.

Ostalo je da on proveri s pravnom sluzbom moje tvrdjnje (nije rekao kada ce proveriti, da li u narednim danima ili nedeljama), i da ce mi onda dati svoj odgovor. Ja zaista verujem da ce mu pravna sluzba reci ono sto sam mu rekla i ja, i sto su mi prijatelji advokati rekli, i sto pise u srpskom zakonu o radu. Veoma bi me iznenadilo da mu kazu da je on u pravu, jer u njegovoj tvrdnji da trudnica nema nikakva prava mislim da nema nimalo istine. Covek je svega par godina u Srbiji, i mislim da nije dobro upoznat sa nasim zakonima, a to mu svakako nije njegova oblast posla.

Eto, ostaje da se moja situacija na poslu vidi u narednom periodu. Javicu vam kako bude teklo, i koliko nas zaista zakon stiti, sto ja verujem da da.
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 8/7/2014, 19:19

Potpuno si u pravu Sofija, tvoje radno mesto ti je garantovano sve vreme dok si na trudnickom i porodiljskom. Tek kada pocnes da radis nakon zavrsetka porodiljskog ili nege deteta, mogu kao i svakom drgom zaposlenom da ti menjaju uslove rada, daju otkaz ili proglase tehnoloskim viskom. Opet, tu ima raznih varijanti, u zavisnosti od toga da li jedina radis na tom radnom mestu pa ga ukidaju ili vas je vise pa smanjuju broj izvrsilaca.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 8/7/2014, 20:16

Hvala Stenli.

Jedina radim na toj poziciji, a pozicija se ne ukida, vec joj sedodaje 30% novih oblasti...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Erata 8/7/2014, 20:38

Sofija, ocigledno ti nista ne mogu po zakonu. Ali, zasto se on tako nameracio na tebe? Strasno mi je to sto ti je rekao. Umesto da te podrzi, pozeli srecu, on ti nabija pritisak i to potpuno proizvoljno tumaceci zakon. Eto on tako misli. Kao da je jedva docekao da moze da zeza. Strasno. Ocigledno je da imas dobru poziciju i ne daj dusmanima. Ali potrudi se da se ne nerviras. Bebice su najvaznije.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Smrdica 8/7/2014, 20:52

Devojke posto znam da cete mi dati najbolji odgovor postavicu pitanje koje me muci..ja sam zaposlena  i prijavljena na osiguranje u jednom gradu a sada sam se preselila u drugi a na trudnickom sam.Interesuje me da li bih mogla do porodjaja samo da promenim adresu s tim da osiguranje ostaje i dalje isto a ja samo da krenem kod doktora i porodim se u gradu kome sada zivim..mozda sam malo konfuzno objasnila ali takva je i situacija..hvala unapred..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vuchica 8/7/2014, 21:13

Smrdice, ako si promenila adresu, sa novom licnom kartom treba da odes u svoju firmu. Ako se ne varam oni treba da te odjave sa osiguranja i prijave na zdravstveno osiguranje u novom gradu. A verovatno ce ti dati da sama odradis tu prijavu. Dobices novu zdravs.knjizicu, i to je to.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Smrdica 8/7/2014, 21:20

Hvala Vuchice probacu tako..probacu tako da li moze posto kad su me prijavljivali morala sam da menjam adresu iz sadasnjeg grada u taj prvi..jako zakomplikovano..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vuchica 8/7/2014, 21:38

Nije nista toliko komplikovano koliko je njih verovatno mrzelo.
Imas prava na to, narocito sada, i nemoj nista da brines  sunny


Poslednji izmenio Vuchica dana 8/7/2014, 21:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Smrdica 8/7/2014, 21:51

Hvala jos jednom  osmeh srce
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 8/7/2014, 22:19

Erata ::Sofija, ocigledno ti nista ne mogu po zakonu. Ali, zasto se on tako nameracio na tebe? Strasno mi je to sto ti je rekao. Umesto da te podrzi, pozeli srecu, on ti nabija pritisak i to potpuno proizvoljno tumaceci zakon. Eto on tako misli. Kao da je jedva docekao da moze da zeza. Strasno. Ocigledno je da imas dobru poziciju i ne daj dusmanima. Ali potrudi se da se ne nerviras. Bebice su najvaznije.

Erata, skroz si u pravu. Nameracio se jer je pozicija koju imamo ja i jos par kolega koji se bave nekom drugom tematikom najvisa za lokalce, sa nje ne moze dalje da se napreduje, a njegova ortakinja je ispod mene, i ona je konkurisala na to radno mesto jos pre nego sam ja pocela da radim pre 6 godina, a nije ga dobila. Plus sam dok smo imali bivseg kolegu na celu institucije bila proglasena za naj-zaposlenog za proslu godinu, i dobila zbog toga lep bonus. To ume da zasmeta, jer su me kolege stranci na vodecim pozicijama direktno ukljucivali u projekte, zbog svih mojih jakih rezultata, i to smeta. I tako, sada je dobra prilika ne koliko da se ja sklonim, koliko da se doticna osoba postavi na to radno mesto, a to je jedini nacin. I onda se prebija preko mojih ledja. A pritom sef ne razume kako zena moze da zeli i uspesnu karijeru, i da bude posvecena majka. Sta da ti kazem...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od mamadabudem 9/7/2014, 08:56

Šefovi ne razumeju mnogo toga. Mojoj sestri je šef rekao kada je morala da izostane sa posla jer su joj deca imala temperaturu "Pa što rađate decu kad nema ko da ih čuva?!?"  Mad  Radi u jednom javnom preduzeću i šta se tamo radi je za neverovati.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 10/7/2014, 13:01

MDB, da to je otprilike to. I moja koleginica kojoj se uskoro zavrsava porodiljsko je dobila slican odgovor, kada je trazila da prvih 6 meseci po povratku na posao radi 5 umesto 8 sati dnevno. Hvala Bogu sto i nad sefom postoji sef, koji joj je to dozvolio...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od mamadabudem 10/7/2014, 13:28

Sofija Veks ::MDB, da to je otprilike to. I moja koleginica kojoj se uskoro zavrsava porodiljsko je dobila slican odgovor, kada je trazila da prvih 6 meseci po povratku na posao radi 5 umesto 8 sati dnevno. Hvala Bogu sto i nad sefom postoji sef, koji joj je to dozvolio...

Bože zdravlja, da ti lepo rodiš bebice sunny  sunny beba beba  možeš i ti da dobiješ skraćeno radno vreme ako imaš normalne rukovodioce jer su u pitanju blizanci. Ako imaš idiote od rukovodilaca, onda pripremi i advokata, za svaki slučaj, zlu ne trebalo.  Wink 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 10/7/2014, 13:43

MDB, u pravu si, nema vaznijeg od toga, to mi je apsolutno najbitnije, sve ostalo su sekundarni detalji sa kojima cemo se izboriti. A dok se zdravlje Boze ja vratim sa porodoljskog, i menazment struktura ce se promeniti, i doci neki novi ljudi...

 Very Happy Very Happy 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od mamadabudem 10/7/2014, 14:11

To ti pričam... Laughing  Opušteno, uživaj u trudnoći!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 12/7/2014, 20:02

Izgleda da ce sa usvajanjem novog zakona o radu ipak biti problema za trudnice - naime, navodi se da ce po novom zakonu rudnice nece biti postedjene otkaza! Naime, dovoljno da bi trudnica dobila otkaz je da poslodavac uspe po svojoj slobodnoj oceni da proceni da trudnica ne ispunjavaju svoje radne obaveze, sta god to znacilo, i eto ti otkaza! A sta spada u radne obaveze, ko ce ga znati, toliko je sirok pojam, da moze biti bilo sta...! U mom slucaju, nemogucnost da se dodje na posao na intervju za posao, kada moras da mirujes, recimo...uzas blagi...!  affraid affraid 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 13/7/2014, 19:55

Sofija, vidim da je sutra rasprava u skupstini vezano za novi zakon o radu. Ne znam da li ce ga i kada usvojiti, nisam bas pratila vesti podrobno. Znas li ti nesto vise o tome?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 13/7/2014, 20:48

Usvojili su ga, nazalost, i pise samo jedna recenica apropo svega ovoga da ni trudnice nece biti postedene - da ih mogu otpustiti ukoliko se otkrije neka kriminalna ranja (sto nije slucaj kapiram nikoga od nas), ali sa druge strane i ukoliko poslodavac proceni da trudnica "ne obavlja radnu obavezu", a to moze da znaci bilo sta, pa i odsustvo od posla zbog trudnoce. Uzas, uzas blagi, ja nemam reci...!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Erata 13/7/2014, 23:01

Sofija, koliko sam ja shvatila otkaz se moze dati trudnicama koje rade. Trebalo bi da smo zasticene dok smo na bolovanju. Ali izgleda da cemo primati samo 60% od plate i nismo zasticene nakon povratka na posao, jer ce poslodavac moci da zajase da se radi 12h dnevno, da si dostupna 24h dnevno, da si konstantno on line i da nemas svoj zivit niti vremena za porodicu. Jedini uzlaz iz ive grozne situacije je pokretanje sopstvenog biznisa. To jeste uzasno tesko, ali ja nisam sigurna da li bih mogla trpeti ovu torturu koju predvidja novi zakon i da pri tome moram zapostaviti dete. A narod se nece buniti, jer nama mogu svi da rade sta hoce. Nema naroda u Evropi koji moze vise da trpi od nas.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od mamadabudem 16/7/2014, 12:51

Sofija, vidi ovaj link , ako je Kurir dobro preneo... :)

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/ne-sme-biti-otpustena-trudnici-otkaz-samo-ako-krade-clanak-1466315
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 16/7/2014, 14:35

MDB,

Nazalost, to je samo jedan klasican PR spin-off, dakle, Vulin laze, da se tako izrazim. Ja sam dosla do nacrta izmena Zakona o radu, i nazalost to je samo jedan od mnogo razloga zbog koga mogu da otpuste trudnice i porodilje.

Kopiram taj famozni 187 clan, koji gde je bila tacka, sada je zarez, i dodat deo stampanim slovima:
"За време трудноће, породиљског одсуства, одсуства са рада ради неге детета и одсуства са рада ради посебне неге детета послодавац не може запосленом да откаже уговор о раду, ОСИМ АКО СУ СЕ СТЕКЛИ УСЛОВИ ИЗ ЧЛАНА 179. СТ. 1 ̶ 3. ОВОГ ЗАКОНА."

Onda, kada odemo na clan 179, strana 1-3, prvobitni razlozi za otkaz su bili daleko manji, dakle jedva da ih je bilo nekoliko, sada ih ima naravno mnogo vise...!

Taj deo koji Vulin pominje je drugi na spisku, ali ih kao sto rekoh ima mnogo. Ako hocete, kopiracu celi deo, za sada kopiram samo deo koji je za mene problematican - reorganizacija posla i tehnoloski visci:
"4. Отказ од стране послодавца

1) РАЗЛОЗИ ЗА ОТКАЗ

Члан 179.

ПОСЛОДАВАЦ МОЖЕ ЗАПОСЛЕНОМ ДА ОТКАЖЕ УГОВОР О РАДУ АКО ЗА ТО ПОСТОЈИ ОПРАВДАНИ РАЗЛОГ КОЈИ СЕ ОДНОСИ НА РАДНУ СПОСОБНОСТ ЗАПОСЛЕНОГ И ЊЕГОВО ПОНАШАЊЕ И ТО:

(I sada ovde ima celi set razloga na 1-3-o  strani 179 clana, i onda poslednji, koji najvise dotice mene je sledeci)

ЗАПОСЛЕНОМ МОЖЕ ДА ПРЕСТАНЕ РАДНИ ОДНОС АКО ЗА ТО ПОСТОЈИ ОПРАВДАН РАЗЛОГ КОЈИ СЕ ОДНОСИ НА ПОТРЕБЕ ПОСЛОДАВЦА И ТО:
1) АКO УСЛЕД ТЕХНОЛОШКИХ, ЕКОНОМСКИХ ИЛИ ОРГАНИЗАЦИОНИХ ПРОМЕНА ПРЕСТАНЕ ПОТРЕБА ЗА ОБАВЉАЊЕМ ОДРЕЂЕНОГ ПОСЛА ИЛИ ДОЂЕ ДО СМАЊЕЊА ОБИМА ПОСЛА;"

Opozicija je juce ulozila vise od 170 amandmana na zakon o radu, a sutra zasedaju povodom toga u Parlamentu. Ja samo mogu da se nadam i nadam da ce usvojiti barem neki od stotinu koji ste ticu nas, trudnica i porodilja, inace, svaki poslodavac ce moci da zloupotrebi zakon za svoj licni benefit.
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od mamadabudem 16/7/2014, 14:41

Pa strašno, sutra je i generalni štrajk pa ćemo videti šta će biti. Ovo mi je sve neko beznađe...E , tužna Srbijo...laku noć. Bitno je da "ubica ima meko srce".
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 16/7/2014, 14:46

Ironija. Ovakav medijski mrak i konrolisanje medija nije bilo ni za vreme Slobe. Uzalud su bili svi visegodisnji gradjanski protesti. No, necu ovde o tome, nije mesto, ionako sam dovoljno ogorcena na celi sistem, a tek sada, kada diraju trudnice i porodilje, a ovamo kukaju kako nam preti opsasnost od bele kuge. Sta reci.
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od mamadabudem 16/7/2014, 14:49

Hahahhah vidi ovo, evo šta je PMS:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204035221897969&set=a.1348472388983.52318.1146535016&type=1&theater

  b  b  b  b  b  b  b 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 16 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu