KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

+44
Ema78
millena
Ancica 87
mamadabudem
SladZana
zvoncica36
Bobaue
mikan
Dacaa
ru™a
Gramatika
OKacica
Mirjana
JocY
Milijana
dr mali pariz
Smoki
cicsa80
heart84
lolipop
vašar
Struzzo
MAAKKI
Simona
Deni
BiKsi :)
lilly13
anak
Orline
Tinche
mala parizanka
tanjaz
kasia
sunasce
Sami
nadalina
terka
alo-alo
maus
HappyGirl
Jeckie
TetaSneki
Gala
Kata
48 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Kata 17/12/2008, 10:10

Saborci i sapatnici moji... kao što možete da primetite, nova sam i nekako sam se pronašla ovom delu foruma. I mm i ja imamo problem sa sterilitetom ali o tome ću na svom dnevniku.

Ovde bih volela da ostavimo sve savete koje smo dobili od početka naše borbe, i koje dobijamo i dalje. Neka bude i dobronamernih ali neka bude više onih drugih, glupavih, zatucanih, zaostalih, onih koji bi bili smešni da nisu tužni. Da pokušamo da se u svoj muci i nasmejemo, pa makar i kiselo...

Neka nam je Bog u pomoći, u čijim smo sve rukama! tuga


Za početak: Ne znam da li ste primetili da je osnovni lek u lečenju steriliteta rečenica ''samo se vi opustite'' ?!? doktor
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Gala 17/12/2008, 11:58

Da, primetila sam, ali takodje sam primetila da i ja to radim tj, savetujem drugarice, koleginice...
A najteze je opustiti se kada je zelja izuzetno jaka!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od TetaSneki 17/12/2008, 12:04

Najviše volim kad me neko pita posle ovoliko godina borbe: "jesi li probala čaj od... ?"
Ne nisam, mora da je u tome problem? zbunjen f  b
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Kata 17/12/2008, 12:12

Gala:
Ma znam, nego niko od nas nije kreten i nije pod stresom namerno. Kad bi mogli na to da utičemo, naravno da bi svako od nas bio maksimalno opušten! Nego mene prosto izludi da posle 10 godina njihovog školovanja i izvesne prakse na ovom problemu, prvo ti to preporuče... nije nego...

varijacija na temu: ''idite na godišnji!'' a ja golih leđa i golih ramena u ordinaciji, preplanula kako samo mogu biti posle 18 dana letovanja u Grčkoj, sve u zen-fazi... šta da jo kažem na to? gospođo ginekolog posetite koleginicu očnog lekara! affraid

teta sneki:
v moraš obavezno, čaj ili ništa!
Ajde kad to kaže neko od poznanika, iz naroda, ali komentari lekara su :aa80:
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Gala 17/12/2008, 12:36

Naravno da niko nije kreten i da nismo namerno poid stresom, ali jednostavno ljudi ne znaju sta da kazu, budu zateceni pa odvale bez mnogo razmisljanja: opustite se!
Ja nisam ni obracala paznju na to, u jedno uvo udje u drugo izadje.

Ali zato su me izuzetno nervirali saveti tipa:
jeste li probali caj od...
Jesi bila kod tog i tog dr. mnogo su dobri, moja kuma ostala trudna vec na prvom pregledu(a nude mi neke lekare-ginekologe koji rade po domovima zdravlja)
Jel si probala da dizes noge posle odnosa (a ja obicno odgovaram: ne, ja sam jos nevina)  b
Pa sta cekate, kada cete vec jednom da pravite decu...
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Kata 17/12/2008, 13:05

Gala ::
Jel si probala da dizes noge posle odnosa (a ja obicno odgovaram: ne, ja sam jos nevina)  b
ovo mi je omiljeni lol!
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Jeckie 17/12/2008, 13:15

Biti trudan je po mnogima prosta i jednostavna stvar. U većini slučajeva i jeste tako, normalno tako i treba da bude. Sad što neki ljudi ne mogu da shvate, to je drugo, a niko ne može ni da razume tuđu muku, svako me je svoja najveća, (da li mi proživljavamo i razumemo nečiji tuđ problem, koji bogu hvala nas mimoilazi,?naravno da ne).
Tako i te savete treba ignorisati, nasmešiti se, a mi znamo šta nam je činiti.
Opusti se, jako lako reći, teško učiniti. Opusti se ti, mislim se, dok ležim na ginekološkom stolu, ali to im je posao, da to govore, i naravno da stručno delaju.
Znam da si ovo zamislila kao "malo šale" na sopstveni račun, ali mi je više muka od svega, i od saveta i od svakavih gluposti, moj je moto "ŽIVI I PUSTI DRUGE DA ŽIVE".

ps:moj omiljeni je - desiće se kad se najmanje nadaš..jbg, ja se stalno nadam i to mnogo, jel to znači da se nikad neće desiti? lol!
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od HappyGirl 17/12/2008, 16:07

Najbolji su slučajni prolaznici - deda od 70g,u busu, kome ustupam mesto i koji me pita
el imate decu Very Happy
Ne
Ne affraid
A el ste udati
Da
Da affraid a deca ne affraid a što
Pa nešto neće Rolling Eyes Embarassed (pritom sam zahvalna bogu što je bus teška kršina pa toliko pravi buku da dedu jedva i ja čujem)
Slušaj dete sad ću ja da ti kažem Very Happy
Uzmi kalendar i kad vidiš kad će mlad mesec ti se spremi i bla, bla, bla... evo ja ti garantujem uspeće iz prve
A stvarno e to nismo probali Laughing
Ili oni astrološki tipovi, mesec u ovome, pera u onome, konjukcija ...e sad zaskači muža, zvezde su vam naklonjene, joj majko mila Rolling Eyes
Nekapiraju da meni trebaju naklonjeni spermatozoid Laughing

Jecky desiće nam se svima se kada se najviše budemo nadale lol!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Kata 18/12/2008, 07:24

jooooj, setila sam se još nečeg, smejala sam se dva dana posle toga!
mi po adresi imamo crkvu i popu kojem pripadamo (to je u NS tako rešeno), ali imamo i gospodina kojeg lično poznajemo, koji služi u crkvi najdaljoj od nas. Budući da smo sa njim uspostavili dobar kontakt i da nas vežu raznorazne stvari, mi ipak idemo kod njega. On nas venčao, skroz je onako autoritativan tip, niije fosil, ali ima dva sina stara kao ja i ćerku deset godina mlađu.
Pre jedno godinu dana, posle službe, pozove nas na razgovor. To kad ti saopšti malo ti nije dobro, očekuješ postrojavanje i predavanje. Uđemo mi u kancelariju, a on nikako da počne... uzmuvao se, uzšetao, sve gužva kraj od mantije, kad jednog momenta grune iz njega: ''a vas dvoje, koliko ste ono u braku?'' ''i?'' ''a deca?'' '' ne ide ili nećete?'' ''hmmm'' i polako blagi tajac zbunjen
ja da skratim sad neprijatnu tišinu pitam ''imate li vi neki savet ili preporuku?
a popa se zamisli, odluta, pa jednog momenta: ''četvrtak!''
''šta četvrtak?''
''pa ja sam moje, svo troje, četvrtkom pravio!''  b
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od maus 18/12/2008, 09:16

Kata ::
''pa ja sam moje, svo troje, četvrtkom pravio!''  b
 b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b
Jooooooooooooooooooooj ne mogu da verujem!!! Pa ovo je stvarno odvala  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b
Kato i ostale zenice DANAS JE CETVRTAK!!!! Ajmo vođenje ljubavi vođenje ljubavi vođenje ljubavi
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Kata 18/12/2008, 09:48

lol! svi naši prijatelji znaju za foru ''četvrtak'' i onda se zezamo kako četvrtkom nema druženja, nema sporta, nema poseta samo sex
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od alo-alo 18/12/2008, 10:24

Ah, ti savati
sad kad razmislim bilo je raznoraznih - i svi su u meni prvo izazivali bes, a vec u drugom trenutku ukapiram da su ljudi potpuno neupuceni pa mi onda bude smesno..

Od svih savetodavaca moja mama daje najzesce bisere.
Evo na brzinu jedan taze - od juce:
Razgovaramo telefonom o VTO i meni mama kaze:
a sto ne probate sex 19 dana ciklusa, ( Shocked !?!) dobro znas da su ti tad plodni dani?
Ja sam sa druge strane zice izgledala odprilike ovako: h
Mislim sta reci osim: mama moram da idem zvoni mi neko na vratima.... Rolling Eyes
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od terka 18/12/2008, 12:17

Pa jos kad se poklopi da je cetvrtak 19. dan ciklusa,tu ne moz' da omane Laughing !
terka
terka

Broj poruka : 271
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od alo-alo 18/12/2008, 12:33

f da znas!!  b  b  b
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od TetaSneki 18/12/2008, 13:45

jecky ::
ps:moj omiljeni je - desiće se kad se najmanje nadaš..jbg, ja se stalno nadam i to mnogo, jel to znači da se nikad neće desiti? lol!
I ja i ja  b  b  b se uvek nadam i da ga j...š ne mogu da prestanem da se nadam.
Jedan mesec se nismo ni keksali, a meca mi malo kasnila, ja sam pomislila možda je ostao neki od prošlog meseca v  b  b  b
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od nadalina 18/12/2008, 14:11

"Ma, samo se vi pustite!" i "Desice se kad se najmanje nadas!" su dva saveta koja su me dovodila do ludila... I to, kako smo o nasem problemu pricali samo sa najblizim clanovima nasih porodica - dolazili su upravo od njih... Dok jednom nisam, ovako sitna, mirna i tiha po prirodi, pocela da buktim na nekoliko takvih reakcija bacacem plamena i informacijama da nismo za opustanje, i da necemo nikad prestati da se nadamo... Onda su saveti pobegli...
Mozda sam nekad nekog time i povredila, iako mi nije bio cilj, jednostavno - komunikacija izmedju ljudi ne treba da bude jednosmerna - treba SLUSATI i CUTI, vise nego RECI pa makar to bilo i sa najboljim namerama...

Iskreno, ovo ima i drugu stranu: od tad se vise preispitujem u svojoj komunikaciji sa drugim ljudima, vodim racuna da ne lupim i ja takav neki stereotip koji mozda ume da zaboli, pazljivije osluskujem da li moje reci mozda nekog povrede, iako svim srcem imam dobre namere...


[quote="TetaSneki] Jedan mesec se nismo ni keksali, a meca mi malo kasnila, ja sam pomislila možda je ostao neki od prošlog meseca v  b  b  b[/quote]

Nesto slicno i meni desilo - eh, te vecite i nekad nerazumne nadalice ...
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Kata 18/12/2008, 14:48

 b e jeste blesave...
setila sam se još nečega... ko je rekao da ide u Genezis kod Trninićke... zna da ona tamo radi samo četvrtkom zbunjen slučajnost? zbunjen
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Sami 18/12/2008, 20:48

adobro vam ide ovo sa cetvrtkom!A da ja nesto ubacim sa slovom R.
doktor kaze sve uredu samo idite kuci i radite vođenje ljubavi samo danima u kojima ima slovo R.no njoj se oduljilo od cetvrtka i zove ona DRAGI jel danas surbota?
sex
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Kata 23/12/2008, 13:55

ekod nas ja bila baš suRbota...
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Gala 23/12/2008, 14:04

terka ::Pa jos kad se poklopi da je cetvrtak 19. dan ciklusa,tu ne moz' da omane Laughing !
 b  b  b  b  b
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od sunasce 3/1/2009, 17:00

1.Moj brat:A jeste li probali prirodno?(nakon 3. neuspelog icsi+tesa)
2.Moja drugarica:Uzivaj dok mozes,sta ce ti to?(ima decu)
3.Moja poznanica:Sto ne usvojite dete?(imala sam tada 25 god...)
4.Svi ostali: Opustite se....
5.Neko iz porodice:A jesi li sigurna da je sa tobom sve u redu?Mozda je do tebe..
6.Neko iz drustva:Vi ste jos mladi ima vremena..
7.Moj muz:Ti mi pravis presiju.(pre i posle tese)
Moji odgovori:
1.Pokusavamo vec 9 godina,prirodno.
2.A zamisli da nemas decu,popela bi mi se na glavu(u zezanju sam joj to rekla)
3.Pa za par god verovatno...
5.no comment
6.!?????!!!
7.Ti meni das uzorak,i ja cu sve sama ostalo...Nista ne brini,ja se bockam a ne ti!
sunasce
sunasce

Broj poruka : 232
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Kata 3/1/2009, 19:22

aaaaaaahhhh jeste probali prirodno? jok idemo na vantelesnu iz religijskih razloga, vera nam zabranjuje sex boks boks boks

e, sad kad sam trudna, krecu pravi biseri.... fd

mi u stanu imamo galeriju za spavanje na koju se penjemo merdevinama, na koju smo navikli, ali koju ja ne koristim jos od proslogodisnje laparoskopije... e sad prijateljica moje svekrve, koja ima 70 godina, a vise od 20 je bila nacelnik u jednom porodilistu u Hrvatskoj (kojoj i inace nista nismo govorili zbog sklonosti ka savetima), i koja nikada nije bila kod nas u stanu, te ne zna kako galerija izgleda: nemoj da bi se slucajno penjala na galeriju!!!
ma ja sam inace debil, a i sad kad sam ostala trudna resila sam da se prijavim na sledece olimpijske igre u disciplini desetoboj! alo baba odjebi ( da prostite na izrazu) fd
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Sami 3/1/2009, 19:41

Halo nemoj te samo spavati radite sta korisno?
Sa vama jel sve uredu?
raditel vi ista?
Sta niste otislikod onog?
Jeste pili caj od ::::::::::?
Stavi jastuk pod noge?
Onaj ginic je bas dobar?
Vi ce te ostarit a nema nista?
Kome vi kucite?
Ma daj sta radite toliko kome ce te ostaviti to iza sebe itd????
Moj odgovor:vecinom okrenem pitanje u svoju korist i tako se svi slatko naseju a meni se srce cepa na stotinu komadica i posle kad ostanem sama razmisljam i Sad Sad Sad Sad tuga tuga tuga tuga tuga
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od kasia 5/5/2009, 18:59

Pored svih uobicajenih opustite se i bice kad se najmanje nadate, pravi biser mi je uputila dobra i inace razumna drugarica (koja je ostala trudna cim je pozelela)- ti sigurno ne mozes da ostanes trudna zato sto si mnogo mrsava Shocked (imam 174cm i 56kg, a tezina dobar deo mog zivota i druzenja sa njom mi je bila 58kg),treba brate da jedes malo vise a i da se suncas, znas kako nudizam utice na plodnost Shocked ???????
Jos sam u soku, a proslo je nekoliko meseci od tad.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od tanjaz 8/5/2009, 12:08

Pored gore pomenutih stvari, koje su se i meni desavale, jedna me je bas zapanjila proslog meseca.
Prijatelj mog muza je dosao kod nas sa zenom, koja je bila deveti mesec trudnoce.
I on se kao interesuje, ona uglavnom cuti i slusa, kao dokle smo mi stigli i sta dalje.
Ja mu kazem, sacekacemo malo do sledece VTO, a u medjuvremenu probacemo sve, cak pijemo i mumio (smola koja sadrzi puno minerala), iako znam da neki ne veruju u to, mi cemo probati.
Kad on: STAA, TO SU GLUPOSTI, JA NE VERUJEM U TO, idite na more kao i mi sto smo isli, i evo vidi rezultat, sve je to psiha, mi smo pre toga pokusavali TRI meseca pa nismo mogli! Pokazuje na veliki stomak svoje zene!!!!
Mozete zamisliti, kad su otisli, koliko sam plakala!
tanjaz
tanjaz

Broj poruka : 439
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 07.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Saveti - dobronamerni... i oni drugi... Empty Re: Saveti - dobronamerni... i oni drugi...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu