KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 17 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od mamadabudem 16/7/2014, 15:01

Uklonjen sadržaj iz prethodnog linka  v c Dobro je da nema cenzure  Mad 
Pisalo je PMS - Premijer Mekog Srca.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Erata 16/7/2014, 16:16

Sofija, ja se u potpunosti slazem sa tobom. Juce sam celog dana gledala prenos Skupstine. Evo i danas sam ispred TV-a. Jedan razlog su trudnicke tegobe, no necu da kukam :)
Drugi razlog je sto me zaista zanima i sa paznjom slusam sta kaze opozicija, a hvalospeve istrpim nekako. U nasoj zemlji trudnice, porodilje i majke ionako nisu imale nikakva prava, kao i vecina radnog naroda, a sada ce ih imati jos manje, tacnije nikako. Ja nisam razocarana u vlast, ni prethodnu ni sadasnju, ni onu tamo...jer su ista g...a, ali sam jako razocarana u nas narod, koji definitivno ima mentalitet sluge koju gazda moze da gazi kako hoce, a on jos pri tom gaji nekakve ideale  v

Narod zivi ili u lazima, ili je ogorcen, ali nista ne cini... 

Ti protesti nece doneti apsolutno nista, jer ti isti sindikati nista nisu ni do sada radili za radnike, a ne verujem ni da ce biti masovnog odziva. Srecni ljudi su odavde pobegli 90-ih. Sada i ako covek ode negde, nije isto kao tada, tesko je i pitanje da li se vise gubi, ili dobija...Kazem srecni ljudi su tamo daleko...

Ja ne verujem da ce uvaziti i jedan amandman! Ovo vam je zavrsena prica i ispade Sofija da si ti sa pravom zabrinuta.
Pitanje je da li bi bila zasticena i da nisi na bolovanju. Oni ako se namerace da te zeznu, to im ovaj zakon omogucava ovako ili onako...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 16/7/2014, 16:32

Erata,

Upravo to. I ja sam izuzetno razocarana u letargiju i nezainteresovanost naroda da se konkretno, i masovno pobuni. Niko nije srecan (u manjoj ili vecoj meri), a svi su se u startu predali, i tolerisu ovu strasnu kontrolu i manipulaciju. I uvek na kraju je narod taj koji ispasta, a pojedinci profitiraju. A sada smo i mi trudnice postali na meti te kolateralne stete. I onda se osecas sasvim nezasticeno, i osecas nepravdu.

Uopste mi nije svejedno, naprotiv, zbog ovog zakona koji utice kako utice na nas koje se borimo za nase potomstvo. Ali kada god "padnem" zbog toga, dignem se jer svu svoju energiju preusmerim na bebice. Toliko dugo smo radili na potomstvu, i necu da dozvolim da mi tamo neki politicai kvare srecu. Svakako mi uticu na sudbinu, jer ce biti tezak finansijski gubitak ukoliko narednih godinu i po dana ne budem imala primanja. Takodje ce biti veoma tesko i za karijeru objasniti toliku pauzu u radnom iskustvu, pogotovu ja koja od januara 2001-ve nemam ni mesec dana pauze na poslu. Ali cemo ako treba i finansijski da se skrpimo na ovaj ili onaj nacin, i da opravdam pauzu zbog potomstva buducem poslodavcu, ali gorcina zbog osecaja nepravde i dalje ostaje. Nece mi uopste biti svejedno ukoliko usvoje ovaj zakon o radu i ne zastite nas, osetljivu grupu, ali ne vredi mi sekiracije, rezultat je isti, skoncentrisacu se na trudnocu, a gledati da ubrzam proces iseljenja odavde, ukoliko je uopste to moguce...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 17/7/2014, 13:22

Bebac sajt je objavio tacno na sta se odnosi otpustanje trudnica i porodilja, akcenat je na stavke 1 i 3, dakle ona koja mene najvise zabrinjava (reorganizacija posla, tehnoloski visak) nije medju njima...!  Very Happy Very Happy 

Evo u kojim slucajevima taze i buduce mame mogu da ostanu bez posla:
ПОСЛОДАВАЦ МОЖЕ ЗАПОСЛЕНОМ ДА ОТКАЖЕ УГОВОР О РАДУ АКО ЗА ТО ПОСТОЈИ ОПРАВДАНИ РАЗЛОГ КОЈИ СЕ ОДНОСИ НА РАДНУ СПОСОБНОСТ ЗАПОСЛЕНОГ И ЊЕГОВО ПОНАШАЊЕ И ТО:
1) АКО НЕ ОСТВАРУЈЕ РЕЗУЛТАТЕ РАДА ИЛИ НЕМА ПОТРЕБНА ЗНАЊА И СПОСОБНОСТИ ЗА ОБАВЉАЊЕ ПОСЛОВА НА КОЈИМА РАДИ;
2) АКО ЈЕ ПРАВНОСНАЖНО ОСУЂЕН ЗА КРИВИЧНО ДЕЛО НА РАДУ ИЛИ У ВЕЗИ СА РАДОМ;
3) АКО СЕ НЕ ВРАТИ НА РАД КОД ПОСЛОДАВЦА У РОКУ ОД 15 ДАНА ОД ДАНА ИСТЕКА РОКА МИРОВАЊА РАДНОГ ОДНОСА ИЗ ЧЛАНА 79. ОВОГ ЗАКОНА, ОДНОСНО НЕПЛАЋЕНОГ ОДСУСТВА ИЗ ЧЛАНА 100. ОВОГ ЗАКОНА.
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 17/7/2014, 14:11

Odlicno Sofija!!!!! Ne bi trebalo da diraju trudnice i porodilje na bilo koji nacin, jer koliko sam ja informisana zasticene su zakonom i u EU, a mi se sada "uskladjujemo" sa tim zakonom  Rolling Eyes.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 17/7/2014, 14:25

U nekoj meri su zasticene u EU, ali ne 100%, ustavri zavisi od drzave do drzave. sticajem okolnosti znam da su u Velikoj Britaniji u nekim aspektima zasticene, ali ne u svim. Tako da, suma sumrum, prostor za zloupotrebu od strane posleodavce ce i kod nas postojati, samo ne u ogromnoj meri...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 17/7/2014, 16:25

Pa ako je zena na bolovanju, bilo trudnickom ili porodiljskom, naravno da ne moze ostvarivati rezultate rada. To tako deluje nebulozno sto je napisano. Ovo drugo i trece deluje ok.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 17/7/2014, 16:53

Upravo to. Moze eventualno ukoliko je trudnica, a radi, pa ne budu zadobvoljni njenim rezultatima, ali ne moze da se odnosi na trudnice koje su na bolovanju...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 17/7/2014, 19:58

A svaki dr moze napisati da u trudnoci preti pobacaj, i momentalno zenu poslati na trudnicko. Mislim iako ne preti, nego da zastiti trudnicu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 17/7/2014, 20:00

Da, i na taj nacin samo stimulisu zene da idu na trudnicko bolovanje, cak i ako ne moraju, i tako dodatno opterete drzavni budzet.
Krajnje je nerazumljivo sta su tom stavkom zeleli da postignu.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 20/7/2014, 11:24

I ipak je usvojen amandman na Zakon da trudnice i porodilje ne mogu da dobiju otkaz :)
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 20/7/2014, 12:09

E super!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Snezana Q 23/8/2014, 12:32

Pozdrav svima, ja sam u velikom problemu. Nocas sam u 3 ujutro citala svih 28 strana koje su ovde napisane (mozete misliti koliko sam ocajna) kad u 6. mesecu trudnoce po celu noc visim na netu, umesto da spavam  Crying or Very sad .
Dakle, moj problem je sledeci: Zivim i radim u inostranstvu (za srpsku firmu). Dosla sam na odmor da otvorim bolovanje i da se vratim u inostranstvo da se tamo porodim. Iz firme su mi trazili da mi bolovanje otvori doktor iz Bga. Odem u DZ, gde me doktor doceka recenicom "Necemo da vam otvorimo bolovanje, ako cete da napustite zemlju, to nije po zakonu, kad sam rekla da cu ostati do 30.nedelje ako treba, on mi se podrugljivo nasmejao i rekao "Ko ce da vas pusti u avion posle 28.nedelje". Da zlo bude vece sad imam otvoren karton u tom DZ i tog doktora za izbornog, iako o njemu nista lepo nisam procitala.
U nedelju treba da putujem u inostranstvo, nista nisam resila. Zakazala sam 3 pregleda u privatnim klinikama kod doktora koji rade i u DZ. Nadam se da ce neko hteti da mi izadje u susret. Moje prijateljice i koleginice su ovaj problem resavale vrlo lako sa svojim ginekolozima u DZ. Ja sam nedavno promenila adresu i ne znam ni jednog dr u Bgu (veci je problem sto ne znaju oni mene, pa nece ni da pomognu).
Da li je neko imao slican problem. Cini mi se da je Sofija pisala da planira da se porodi u Italiji, pa me interesuje koji je mesec i kako ce da resi bolovanje na kraju trudnoce

Snezana Q

Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 23/8/2014, 16:13

Snezana,

Uh, bas nisi imala srece sa doktorom  No 

Ja sam odustala od porodjaja u Italiji, jer mi bolovanje produzavaju na 6 nedelja, a kada mi budu otvorili porodiljsko bice neposredno pre porodjaj, pa tada necu moci da letim.

Koliko znam ti mozes promeniti izbornog ginekologa, treba samo da navedes razlog, i da znas kod koga ces da predjes, i moj savet ti je da to ucinis, jer cisto sumnjam da ce se taj tvoj kretenski doktor predomisliti.

Ono sto ti takodje savetujem je da ni po koju cenu ne pominjes porodjaj u inostranstvu, jer opet rizikujes da se i novi ginekolog koga ces izabrati pozove na nas zakon, po kome se za vreme bolovanja ne sme napustiti zemlja. Ja sam za vreme trudnoce dva puta letela "ilegalno" za Italiju, nikada naravno nisam pominjala doktorici (privatnoj jesam, drzavnoj nisam).

Lepo premesti svoj karton negde drugde, otvori bolovanje i cuti za inostranstvo. A avio kompanije dozvoljavaju letenje barem do 32-ge nedelje, neke i duze, a potvrdu o letenju mozes uzeti od privatnog lekara, koji ti nikada nece praviti problem oko toga. U kojoj si opstini inace prijavljena?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Snezana Q 23/8/2014, 16:31

Ja sam danas ispucala i poslednju sansu, a to je bilo da u okviru istog DZ promenim doktora. Cula sam se sa novim doktorom koji me je "obradovao" da je od danas da odmoru  Crying or Very sad  i da bi mi otvorio bolovanje da sam mu se ranije javila. Nasla sam jos neke doktorice koje rade privatno i sa kojima sam htela da razgovaram o problemu i da eventualno prebacim karton u njihov DZ ali sad vise nemam vremena za to, jer prebacivanje kartona traje 7 dana.
Inace moj izabrani lekar je dr.Huljic, o njemu jos nista lepo nisam procitala a i sama sam se uverila da je tacno sve sto su zene o njemu napisale. Ova greska ce me skupo kostati. A cena je: ili neplaceno 2 meseca ili da dam otkaz. Direktorica mi je rekla da ce u ponedeljak pravna sluzba da se cuje sa domom zdravlja da vidi kakva su mi prava, jer se ona ne slaze sa tim da uzmem neplaceno u poodmakloj trudnoci kad imam sva prava na bolovanje. mm je u fazonu uzmi neplaceno i prestani da se nerviras.
Starije dete mi krece u skolu 7. septembra i to je razlog zasto moram uskoro da idem. Inace bih ja ostala do 28.nedelje i zavrsila sa tim bolovanjima (sad sam 24.nedelja).
Kako god ja u nedelju odoh odavde, a nece mi sigurno pasti na pamet nikad vise da se vratim ovde da zivim.

Snezana Q

Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Marie 2/9/2014, 04:04

Drage trudnice i mame,
moram da priznam da me buni ovo trudničko bolovanje Sad prošli mesec mi je bio prvi mesec trudničkog, znači bolovanje do 30 dana koje plaća poslodavac. Danas su mi uplatili platu i to 65 posto. E sad, po internetu nalazim informacije da je već stupio zakon na snagu da se isplaćuje 100% taj prvi mesec od strane poslodavca. Ali i u okolini par žena tvrdi da je dobilo samo 65%. Takođe, ispade sad da onih preostalih 35% za taj prvi mesec neću dobiti. Kakva su vaša iskustva? I još jedna stvar - ja do porodiljskog imam još nekih tri nedelje trudničkog, koje mi je otvorila komisija, to su mi u firmi rekli da će mi uplatiti tek kad njima socijalno plati, i to 65%. A za ostalih 35% u računovodstvu moje firme nisu znali šta da mi kažu - gde treba da se obratim i sl. Mogu li i tu dobiti od vas neke konkretnije informacije? Hvala puno unapred :)
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 2/9/2014, 07:59

Marie, 35 % ces dobiti od rzzo, pocev od drugog meseca trudnickog tj od 31 dana, za prvih 30 dana dobijas samo od firme. Ja sam za januar od rzzo dobila parice cini mi se u aprilu. Ne brini, kasnice, ali ces ih dobiti na racun. Cudi me kako ne znaju u firmi, oni ce sve papire predati gde treba.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Marie 2/9/2014, 14:49

Hvala Stenli! To i mene buni - kako ne znaju, a kaze mi komsinica da su njeni iz firme slali podatke o njenom racunu kako bi joj te pare legle. Moracu da ih nazovem da vidim sta se tu desava...
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od nina :) 8/10/2014, 22:38

drage trudnice ovo sam nasla na fb i odma sam kopirala da vam pokazem.neznam dali su tacne informacije .procitajte clanak odavde
http://facebookreporter.org/2014/10/06/%D1%83-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B8-%D1%98%D0%B5-%D1%82%D0%B8%D1%85%D0%BE-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D1%83-%D1%86%D0%B8%D1%99%D1%83-%D0%BC%D0%B5/
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od nina :) 8/10/2014, 22:39

evo i teksta ko nemoze da otvori stranicu koju sam malopre posatavila
У Србији је тихо и неприметно, у циљу мера штедње, укинуто трудничко боловање?!
By Fbr Redakcija on 6. октобар 2014. • ( 58 коментара )






25 Votes


Господар Вучић спречава србске мајке да рађају децу

06. октобар 2014. Срби на окуп

trudnicaБолесна, геноцидна, глобалистичка тежња светских зликоваца који управљају овим палим светом, о принудном смањењу броја светског становништва такозвана ”златна милијарда”, евроунијатска влада на челу са њеним господарем Вучићем у потпуности спроводи у Србији.

Они то врше преко пропагирања хомоксексуализма-геј парада, медицине која служи да убија људе, а не да лечи, тровање модификованом храном, изгладњивањем због тешке материјалне ситуације и као врхунац најновија мера ”забрана трудноће”.

У Србији је тихо и неприметно, због тоталног медијског мрака, уведена мера ”Закључивање боловања трудницама и повратак истих на посао”. Како изгледа сурова стварност, коју нам намеће евроунијатска влада, која жели да спречи србске мајке да рађају децу, показује вапај Снежане С. из Шапца која је написала:

”Дана 01.10.2014. године отишла сам на редовно јављање лекарској комисији, у циљу продужетка трудничког боловања (шести месец трудноће), које сам отворила 01.07.2014. Саопштено ми је да дођем сутрадан, 02.10.2014. у 13 часова и са собом понесем сву документацију, укључујући и снимке свих ултразвукова од дана утврђивања трудноће. Најпре, то ме је изненадило, с’ обзиром да претходних неколико пута ништа од те документације није било потребно.

Након неколико тренутака, сазнала сам о чему је реч. У повратку кући, срела сам познаницу, разменила пар реченица са њом, где сам прокоментарисала шта ми је речено од стране комисије. Она ми је на то одговорила да је њеној другарици, која је у седмом месецу трудноће, претходног дана лекарска комисија закључила боловање и да мора да се врати на посао до отварања породиљског боловања, односно до деветог месеца трудноће. Објашњење за тако нешто било је примена мера штедње, које су недавно законски уведене.

Дакле, у циљу мера штедње, укида се трудничко боловање, изузимајући труднице које имају дијагностиковану проблематичну трудноћу (крварења, стања која проузрокују почетак спонтаног побачаја и др.). Слушајући то, помислила сам „То је немогуће! Вероватно је у питању неспоразум!” По завршетку разговора, упутила сам се у болницу код свог изабраног лекара са намером да утврдим да ли је тако нешто заиста могуће. Одговор је, наравно, био потврдан, односно лекар ми је рекао да од тог дана труднице са нормалним током трудноће, не могу да остваре право на боловање и да се неће узимати у обзир радно место труднице, да ли њен посао обухвата подизање терета, затим услови у којима ради-превише ниске или високе температуре, као и изложеност отровним, канцерогеним гасовима.

С’ обзиром на све ово горе наведено, питам се, како то држава и актуелне власти раде на повећању наталитета? Да ли будућа мајка треба да се врати на посао, притом угрожавајући свој, као и живот детета? Да ли је финансирање ткз. параде поноса, тачније параде срама, као и других скупова блуда и неморала, важније од улагања у препород ове земље и србског народа? Да ли је у реду да сви овако нешто мирно посматрамо и ћутимо?!”

Како радили, тако нам Бог помагао!

Дана 05.10.2014.лета Господњег
СНО Срби на окуп
месни одбор Шабац – Мачва


nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 9/10/2014, 00:31

Nina, to su neki desnicarski botovi kreirali, samo jos jedan od spinova, nije nista sto se toga tice menjano...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Vuchica 9/10/2014, 13:41

I ja sam mislila da je samo buva. Nažalost, danas nam je dr.u domu zdravlja pokazala dopis UPOZORENJA za ginekologe (od strane RFZO), da zbog povećanog broja trudnickih bolovanja poslednjih godina, ubuduće vode računa, jer kako piše, trudnoća nije bolest, I na bolovanje treba da se šalju samo patološki slučajevi I preteći pojačaji.

Ja sam u šoku. Žao mi je sto nisa slikala dopis, nego sad samo prepričavam
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od hocukusurnecuzvaku 9/10/2014, 14:00

Živa istina na žalost, moju kumu su vratili sa komisije u 7. je mesecu trudnoće c fd
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 9/10/2014, 14:31

Auh bre! Strasno, ja sam bila ubedjena da je fol...! affraid
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od BiKsi :) 9/10/2014, 21:08

Drugari, ako ginekolog napise u izvestaju da preti pobacaj, komisija tu ne moze nista. Odmah zalba pa na drugostepenu. Meni tako nestvarno deluje ako ginekolog napise dobar izvestaj da sa komisije vrate.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 17 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu