KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

+115
Vanja80
Šašava
annci
Vecka
AriesGirl
Eho
lenjivica
Ancica 87
Vilaa
Klarica
hocukusurnecuzvaku
nina :)
Snezana Q
Smrdica
Erata
mamadabudem
Marie
ragaco
fight&faith
Stenli
Niny
Vuchica
TANJUŠKA
nicak
lanadelrey
jelena*mama2andjela*
bundevica
Sofija Veks
d77
dunjas
neca73
Strumfeta78
KoMetaK
annalicious
radoznala Ivana
noja
makimaki
pigmalion
key
bulevarka
misic
lenabeograd
astra
simonida
nikola.cosic
sareni leptir
Anea
Tanja83
ananana
plavaptica
adrijana
Tinche
Ema78
MIRKA85
ollala
ivanaisha
M.
tatjana83
racili
IvanaBeka
malaljubica
dragmilk
samami
JocY
jasna:) :)
Vladimir74
tamaralily
aoljayu
jzikic
cicsa80
Kamilica
korpica
nada_su
Orline
Miljana-27
blueberry
Likoli
JelenaJovana
Mirjana
nnela
alexandra11
Mrvica
ivana ivanovic
traveler81
MagicMaster
Milenica
sladjana
ninica2
sneza-milan
Milijana
buby
nale11
cile
Čupsi
ebokanic
daxi011
bokica
Nefertari
anna
dr mali pariz
Marija86
adrijanaPA
BiKsi :)
bubi
maja76
cecabc
dosenadv
Anuska
nesalela
maki82
Gala
MARA
vajsi
Agata27
Kata
119 posters

Strana 14 od 21 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Sledeći

Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 29/5/2014, 15:19

Ok.Sofija...a ja sam bila razumela da radis u nekoj drzavnoj agenciji, upravi, ministarstvu itd.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 29/5/2014, 15:25

Radim za ministarstvo, dobro si razumela, samo ne nase... :)

Javicu bas cim budem znala ima li ili nema tog dodatog oporezivanja od 20%, iskreno se nadam da ne...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 29/5/2014, 18:00

evo ja da javim, da smanjenja za sad nema. ja primam redovno 65% od poslodavca. a sto se tice 35% koje idu direktno od republickog fonda, do sad sam dobila januar, februar i mart takodje bez smanjenja.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od neca73 31/5/2014, 11:58

Drage moje, evo juce je leglo i 65% od poslodavca za maj, i dalje bez smanjenja, pa da se nadamo da ga nece ni biti.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 31/5/2014, 12:01

Fala Bogu! Da, i meni je legla u celosti plata, samo da odustanu od te inicijative smanjivanja. Za sada u medijima nista ne pise, pisalo je u nekoliko novina pre mesec-dva, i to je to. Moguce da je bio dat zakon na usvajanje, a da nije usvojen...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 2/6/2014, 17:21

Samo da vam se pohvalim-moji su zeznuli nesto i pustili mi celu platu  sunny ... samo neka ovako nastave.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ema78 2/6/2014, 22:40

d77 ::Samo da vam se pohvalim-moji su zeznuli nesto i pustili mi celu platu  sunny ... samo neka ovako nastave.

U to ime  igra igra igra 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Niny 3/6/2014, 15:49

Bravo D77  radost radost radost 

Mene zanima da li kad se otvara bolovanje, da li je to odmah 30 dana, pa se posle tek ide na komisiju? Šta ako se otvori sredinom meseca, da li to nešto remeti pri prelasku iz meseca u mesec?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ema78 3/6/2014, 22:43

Niny, mene je moja dr odmah poslala na komisiju. Ona mi je otvorila bolovanje do nekog datuma, koji je inace nebitna stavka, i onda sam ja pre isteka tog bolovanja otisla na komisiju. Komisija se ne zakazuje, samo se ode odredjenog dana, i podeljeno je po opstinama. Nikakav problem mi nisu pravil, ini oko cega.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 3/6/2014, 23:47

Kod mene slicno kao sto je Ema rekla, s tim sto je meni dr napisalz tacno kog datuma da se javkm komisiji, s onda mi nakon toga komisija zakazuje datum kada da sledeci put dodjem...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Ema78 4/6/2014, 00:45

Da, komisija je jednom ili dva puta mesecno... fiksni su datumi, samo je bitno da se istoj javis pre isteka datuma bolovanja koji ti je dr otvorila.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od d77 4/6/2014, 08:16

Niny, tvoj ginekolog ti moze dati bolovanje od 30 dana, a tog 30.dana se javljas komisiji kako bi ti produzili bolovanje.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Niny 4/6/2014, 09:31

Hvala na odgovorima. A da li na tu komisiju mora da se ide lično ili može neko umesto mene?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 4/6/2014, 10:01

Moze neko umesto tebe, samo posalji sve papire koje imas.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 4/6/2014, 12:15

Niny, ja ni jednom nisam otisla na komisiju, moja mama je isla umesto mene, niko je nije pitao nista. Verujem da je po svim opstinama u Bgd isto.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sareni leptir 11/6/2014, 10:31

drage moje ,eto da javim da je moguce ono u sta sam i sama verovala i pitala vas ovde .
dakle bila sam na birou za nezaposlene ,dogovorila se sa covekom u medjuvremenu da me prijavi kao svog radnika i tako i bi .od 1 juna sam prijavljena kao njegov radnik ,na minimalcu -jer je neisplativo na vecu sumu -kako mi objasnise .
 zatim mu placam sa sve platom i doprinosima oko 30 500 din ,tu negde (javice mi ) .da bi kao i plata prosla kroz banku,zatim on meni vraca platu adoprinose ja placam tj ostaju njemu .naerdni mesec kada otvorim bolovanje ,isto cu platiti ali verovatno manje (cim pre otvorim bolovANje ,bolje po mene -manje placam ) i to je na teret poslodavca ,tj namoh teret .nakon toga socijalno krece isplatu novc nadoknade za odrzavanje trudnoce (valjda se tako zove ovih 9 meseci ).
priacu minimlaca sto je bolje ista nego nista .
 nakon toga imam pravo na porodiljsko ,ali sam zbunjena da isto traje porodiljsko kada imas 2 bebe i kada imas  1 bebu  ,i da je isto primanje novca na porodiljskom za 1 i za 2 bebe ? ako neka zna neka mi to malo pojasni ,,,,ali koliko sam cula ,isto je .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 11/6/2014, 14:08

Koliko ja znam, ista je duzina trajanja bolovanja i za jednu i za dve bebe. I primanje novca ti zavisi od toga kolika ti je plata, e koliko beba imas. Jedina razlika je da kada ti se bebe rodis primis (to mislim, nisam posve sigurna) jednokratnu pomoc za dve bebe iznos. Ali su je sada svakako drasticno smanjili, i iznosi samo 10.000 din, bezveze...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Strumfeta78 11/6/2014, 14:19

Sofija to je za grad Beograd smanjeno, cak ni svaka porodilja nema pravo na to, jer prosek po clanu domacinstva ne moze da iznosi vise od 10000 da bi to zaposlena porodilja dobila. Republicka jednokratna pomoc za jedno dete iznosi 35000, a za blizance za prvo 35000+ za drugo ide oko 6000 2 godine...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 11/6/2014, 14:20

Sofija, tih 10.000 hiljada se odnosi na zaposlene porodilje sa minimalnim primanjima, a za decu se dobija oko 37.0000 za prvo i to jednokratno i 120.000 za drugo na rate. Tako ja sada svaki mesec za drugo dete dobijam oko 6.000 hiljada.

Leptirko, naknada za porodiljsko je ista, bez obzira na broj dece, samo je trajanje drugacije za trece dete. Cula sam da su promenili da pravo na porodiljsko imaju i zene sa manje od 6 meseci staza, ali nisam znala da je to stupilo na snagu vec. Ja sam bas danas dobila resenje iz gradskog centra da se priznaje pravo na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva izmedju ostalog jedan od uslova je bio i da sam u radnom odnosu najmanje 6 meseci.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od fight&faith 11/6/2014, 14:24

Drage trudnice i mame, koliko ja znam porodiljsko traje 2 godine u slucaju rodjenja treceg deteta. Tako dragi Leptiricu, kad ove dve bebe koje rodis malo porastu, ti idi po smrzlice u Genesis i dobices  za trecu bebu dve godine porodiljskog odsustva.  Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 11/6/2014, 15:53

Strumfeta, Stenli, hvala na pojasnjenju, to nisam znala  Very Happy Dakle, republika ti daje jednokratnu pomoc za prvo dete + za drugo dobijas po 6000 mesecno. Pretpostavljam da ti to uplacuju na dinaski tekuci racun, tj. da ne ide preko poslodavca?

A za tih 10.000 din ne razumeh, to dobijaju porodilje koje primaju minimalac, a mi ostale ne dobijamo to, vec ovaj jednokratni iznos za prvo dete sto ste navele + u slucaju blizanaca i tih mesecnih 6000din, je li tako?

Znam da je za mene skroz rano da se time bavim, ali kada smo vec kod te teme, da pitam i to kome se to podnosi (mislim na papirologiju), i znate li koji je vremenski rok od porodjaja?

Hvala hvala  c 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od ragaco 11/6/2014, 15:59

To za najmanje 6 meseci i 1 dan staža važi ako računaš na 100% refundiranja plate,a ako je od 3-6meseci staža onda 60%,a do 3 meseca 30%.
Mene je muž prijavio u decembru,da bih do jula sakupila tih 6meseci i 1 dan,trudničko nisam otvarala,a porodiljsko ću krajem juna da bih se uklopila i to neće biti 28 dana pre termina,nego dan-dva kraće,ali mi kaže dr u DZ da nema veze baš za toliko.

Ta isplata za decu-republički roditeljski dodatak-ide preko maminog računa u poštanskoj štedionici.
Zahtev uz ostalu papirologiju se podnosi do navršenih 6 meseci deteta/dece,čini mi se.

A ovih 10 000 je naknada grada Beograda za zaposlene mame,ali samo u slučaju da prosek primanja po članu porodice u 3 meseca koja predhode porođaju ne prelazi 10 000 din.Zaista ne znam ko ispunjava taj uslov.
Ti se lLeptiru raspitaj o vrstama pomoći za opštinu u kojoj živiš,a ovaj republički dodatak je na nivou republike,dobijaš ga svakako.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Stenli 11/6/2014, 16:11

Uf, da , ja mislim na 100% :) ja sam porodiljsko otvorila 3 dana pre dana porodjaja :) tako se desilo.

To za parice ide brzo, cim dobijes izvod iz mkr i prijavis boraviste deteta, mozes da predas zahtev u 27. marta. Pogledaj na sajtu grada. Uplate su oko 20og u mesecu sto se tice parica za drugo dete. Oni ti otvore racun u stedionici ako ga nemas, ti samo ides u postu sa lk i dizes parice.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od sareni leptir 11/6/2014, 16:26

Strumfeta78 ::Sofija to je za grad Beograd smanjeno, cak ni svaka porodilja nema pravo na to, jer prosek po clanu domacinstva ne moze da iznosi vise od 10000 da bi to zaposlena porodilja dobila. Republicka jednokratna pomoc za jedno dete iznosi 35000, a za blizance za prvo 35000+ za drugo ide oko 6000 2 godine...
hvala devojke ,svidja mi se vas razgovor -moze se svsta saznati kad ovako caskamo ... osmeh srce
 strumfo ,ovo mi samo nije jasno ---republicka pomoc za blizance je ukupno 35 000 ? to dobijem kao jednokratnu pomoc ,tako ?a plus ako opstina daje nesto -kao jednokratnu pomoc ,ili je to to ?
znam da opstina daje za prvo dete 10 000 din jednokratnu pomoc ,a porodljama koje su na birou  svaki mesec daje  takodje po 10 000.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sofija Veks 11/6/2014, 16:28

Hvala, zenske na pojasnjenju  sreca 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti - Page 14 Empty Re: Trudnicko i porodiljsko bolovanje- Pravne zavrzlame i saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 21 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu