KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Tudja deca"

+35
majat
nina :)
HappyGirl
Daca88
Tangerine
snedra
milkyway
kockicaaa
Jagodica-Bobica
menora72
SoJa
SannI-AlL
Vuchica
LaFolie
hocukusurnecuzvaku
lilymar
djole42
Shizika
KoMetaK
detlic
zoxa
ragaco
JocY
zvoncica36
luckystar74
InNaturaVeritas
red
laKole
Struzzo
Stenli
MAAKKI
leptirko82
Republica
Erata
Simona
39 posters

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:03

Struzzo ::Luckystar,
i šta će da se desi ako budeš rodila dečaka i ne bude imao plavu kosu, ni plave oči i ne bude ličio na tvoje roditelje ni tvog dedu i ne bude ličio ni karakterno ni na koga od vas? I bude bio od one zahtevne dece koja su te najverovatnije uglavnom smarala?

Ako ti ne uviđaš (a ne uviđaš) da je uvredljivo reći "tuđe dete" roditelju koji gaji dete iz donacije ili usvojenja, slaba vajda od dalje priče....

Još bolje,ako joj u labu. greškom ubace tuđ embrion???A ja joj iskreno želim crnookog i crnokosog dečaka.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 14:03

Krenula sam u celu pricu deteta jer zelim samo devojcicu, ne zelim musko dete jer mi nisu zanimljivi, devojcice su mi slatke umiljate i dobre....ne znam da li bih mogla da volim musko zaista nisam ni razmisljala o opciji musko dete vec samo devojcica... imam partnera i imam musko mace dovoljno (i tu sam htela zenku pa zavrsih sa muzjakom ponovo), ali sledece ce biti zenkica...
meni je recimo moja macka moje dete i vise je volim od bilo koga drugoga...
Jednostvano to dete ne bi bilo moje, bilo bi tamo neke zene po meni kada bih imala donatorsku jc... jednostavno to ne bi bilo moje... isto mi je od drugarice, sestrica od md ili usvojeno, nije moje..
BTW plave oci mora da ima jer i md i ja ih imamo, i svi njegovi i moja mama...to je bila i zelja moga oca da mu dete ima plave oci, ispunila mu se :)
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...

luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 14:08

luckystar74 ::Videla sam naslov i iznervirala se...
Ne razumem zasto su odredjene clanice toliko besne....zaista...
Odjednom drvlje i kamenje... kao da sam ne znam sta rekla...
Izvinula sam se doticnoj clanici na temi ok mozda nije bilo mesto i pogresila sam, ali svako ima pravo na svoj stav... ja ga imam...
zelim malo plavo sa plavim okicama i kosom i da bude devojcica, ne zelim cak ni musko dete, tacno znam kakvo dete zelim i sta zelim... i to dete mora da bude kombinacija mojih roditelja kojih vise nema, da im podarim unuce koje nisu na zalost docekali... mome dedi praunuce koje ce liciti na njih a biti visoko na md...


Razmišljam...definitivno ništa luđe u životu nisam pročitala.  sestro slatka 
Da ima neki automat koji izbacuje decu po receptu, ukucaš karakteristike, sve šta želiš od osobina fizičkih i psihičkih i on ti izbaci dete. Bilo bi idealno, zar ne?
Znam mnogo žena koje zatrudnjuju čim se "očešu o onu stvar", pa nikada nijedna nije izvoljevala sa osobinama, već samo da je živo i zdravo. A ti ovde imaš problem i to veliki, došla si da nađeš pomoć, a onda odjednom - hoću dete ovakvo, onakvo, ne volim decu, volim decu...
Mislim da je tvoj problem mnogo dublji od imanja ili nemanja deteta. I nismo mi besne. Da nas bolje poznaješ, shvatila bi koliko smo strpljive, jer nas je ova borba tome naučila, barem većinu. Ti si besna, jer ne možeš da se nosiš sa trenutnom situacijom. I to je razumljivo. Ali ako očekuješ da ti Bog podari dete, znaj da On nije gore pomenuti automat. Nema izvoljevanja, hoću ovo, neću ono. Da bi bila sutra dobra majka, moraš pre svega da voliš decu. Svu decu sveta. To je barem moje mišljenje. Ne mogu da shvatim da neko ne voli kako ti kažeš tuđu decu. Pa i najgori ljudi "padaju" pred nevinim detetom. I moraš da imaš širinu, da shvatiš druge ljude, da malo razmisliš...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od JocY 23/12/2013, 14:10

Hm devojcica plave kose i ociju... Sad ja tebe pitam a da odgovoris iskreno, jer nikad ne znas sta ti zivot moze doneti, sta bi radila da je decak, ili da je npr autisticno dete kao moj sestric, dakle ako nije dete kakvom si ga zamislila, da li bi ga volela ili bi ga ostavila jer ne zadovoljava tvoje kriterijume? Naravno da je uvredljivo cak sta vise primitivno takvo razmisljanje. Zivot nikad nije ono sto si zamislila a cini mi se da ti upravo daje bas tu lekciju....
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 14:11

Imam ja vezu u "Enterprajzu", genetičar mi je usvojeni čukundeda. Za kilo krompira sve ovo namikeri, samo poneseš 3D zapis. Za kacu kupusa jedan drugi i dušu prodaje ali taj je u Jovanovoj.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:13

Tvoji geni su SUPER!!!Jedina si ti živa.Nisam ljubitelj labilnih osoba,ali manje od njih volim osobe bez srca i duše.Volela bih da postoji neka ustanova za iste.Ja obožavam mačke,ali volim i sve ostalo što je živo.Imam tamne oči,a želim dete sa svetlim očima.Želim dete koje neće ličiti na mene jer da sam to želela išla bih na kloniranje.Skupi pare i idi u London da vidiš kako tamo neće da kažu ženama kog je pola beba,pošto žene iz određenih zemalja abortiraju devojčice.To su žene iz ''Trećeg sveta''.Mnoge želimo dete određenog pola,ali nam je svima najvažnije da je živo i zdravo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 14:14

luckystar74 ::Krenula sam u celu pricu deteta jer zelim samo devojcicu, ne zelim musko dete jer mi nisu zanimljivi, devojcice su mi slatke umiljate i dobre....ne znam da li bih mogla da volim musko zaista nisam ni razmisljala o opciji musko dete vec samo devojcica... imam partnera i imam musko mace dovoljno (i tu sam htela zenku pa zavrsih sa muzjakom ponovo), ali sledece ce biti zenkica...
meni je recimo moja macka moje dete i vise je volim od bilo koga drugoga...
Jednostvano to dete ne bi bilo moje, bilo bi tamo neke zene po  meni kada bih imala donatorsku jc... jednostavno to ne bi bilo moje... isto  mi je od drugarice, sestrica od md ili usvojeno, nije moje..
BTW plave oci mora da ima jer i md i ja ih imamo, i svi njegovi i moja mama...to je bila i zelja  moga oca da mu dete ima plave oci, ispunila mu se :)
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...


Ja ozbiljno brinem za tebe! Ili treba da potražiš pomoć, pod hitno, ili si ubačen lik, koji je došao ovde da provocira.
Ne bi me ni to čudilo, jer se naš glas ipak daleko čuje i ovde ne štedimo nikoga.
Ako si stvarna ličnost, bez zezanja ti kažem, potraži pomoć, ako nije kasno...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Danara likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:14

Erata pesma koju si postavila je PRELEPA!!!!Još je napisao musliman.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 14:21

luckystar74 ::Krenula sam u celu pricu deteta jer zelim samo devojcicu, ne zelim musko dete jer mi nisu zanimljivi, devojcice su mi slatke umiljate i dobre....ne znam da li bih mogla da volim musko zaista nisam ni razmisljala o opciji musko dete vec samo devojcica... imam partnera i imam musko mace dovoljno (i tu sam htela zenku pa zavrsih sa muzjakom ponovo), ali sledece ce biti zenkica...
meni je recimo moja macka moje dete i vise je volim od bilo koga drugoga...
Jednostvano to dete ne bi bilo moje, bilo bi tamo neke zene po  meni kada bih imala donatorsku jc... jednostavno to ne bi bilo moje... isto  mi je od drugarice, sestrica od md ili usvojeno, nije moje..
BTW plave oci mora da ima jer i md i ja ih imamo, i svi njegovi i moja mama...to je bila i zelja  moga oca da mu dete ima plave oci, ispunila mu se :)
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...


Ja mislim da si samoj sebi sve odgovore dala! Ako nekada rodiš dečaka i ne budeš ga volela, daj ga jednoj od nas. Mi ćemo ga bezgranično voleti i nećemo razmišljati o tvojim genima! Jednostavno ćemo ih izbrisati svojom ljubavlju i vaspitanjem. Može tako???
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 14:25

lol! Shocked
Si ti bre normalna?
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:30

red ::Iskreno, nasmejala sam se kada sam procitala termin: tudja deca...
odrasla sam u porodici u kojoj je deda sa dva sina sklopio brak sa babom koja je imala troje dece (dve cerke i sina) i zajedno su dobili jos dve cerke.
Nikada, ali nikada nisam cula da je jedno od njih dvoje reklo: moja deca, tvoja deca, uvek je bilo: nasa deca.
Tako su izgradili odnose medju decom, a kasnije i sa nama unucima, da smo svi njihova deca, i tu nikad, ali nikad nisu dozvolili da neko pravi razliku...
izmedju nas cetrnestoro unuka postoji jaka povezanost...
njihova ljubav, paznja, pozrtvovanost...bez odvajanja na moje-tvoje-tudje ih je ucinila roditeljima sve dece i babom i dedom svih unucica bez razlike.
deca su svoja, i samo svoja, mi smo tu da im pomognemo, da im olaksamo da sami sebe pronadju, da nadju mesto pod ovim suncem...bila ona nasa bioloska, ili od doniranog materijala ili usvojena...bez razlike...
i nikako drugacije...
Ti si bogata žena.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od MAAKKI 23/12/2013, 14:33

Erata ::
luckystar74 ::Krenula sam u celu pricu deteta jer zelim samo devojcicu, ne zelim musko dete jer mi nisu zanimljivi, devojcice su mi slatke umiljate i dobre....ne znam da li bih mogla da volim musko zaista nisam ni razmisljala o opciji musko dete vec samo devojcica... imam partnera i imam musko mace dovoljno (i tu sam htela zenku pa zavrsih sa muzjakom ponovo), ali sledece ce biti zenkica...
meni je recimo moja macka moje dete i vise je volim od bilo koga drugoga...

Jednostvano to dete ne bi bilo moje, bilo bi tamo neke zene po  meni kada bih imala donatorsku jc... jednostavno to ne bi bilo moje... isto  mi je od drugarice, sestrica od md ili usvojeno, nije moje..
BTW plave oci mora da ima jer i md i ja ih imamo, i svi njegovi i moja mama...to je bila i zelja  moga oca da mu dete ima plave oci, ispunila mu se :)
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...


Ja mislim da si samoj sebi sve odgovore dala! Ako nekada rodiš dečaka i ne budeš ga volela, daj ga jednoj od nas. Mi ćemo ga bezgranično voleti i nećemo razmišljati o tvojim genima! Jednostavno ćemo ih izbrisati svojom ljubavlju i vaspitanjem. Može tako???

Potpisujem Eratu  yes 

I dodajem ovo da na osnovu ovih razmisljanja ili stvarno treba da potrazis strucnu pomoc, sto bih ti toplo preporucila ili da ostanes na mackama i one znaju da uzvrate ljubav.  yes 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 14:35

Erata ::
luckystar74 ::Krenula sam u celu pricu deteta jer zelim samo devojcicu, ne zelim musko dete jer mi nisu zanimljivi, devojcice su mi slatke umiljate i dobre....ne znam da li bih mogla da volim musko zaista nisam ni razmisljala o opciji musko dete vec samo devojcica... imam partnera i imam musko mace dovoljno (i tu sam htela zenku pa zavrsih sa muzjakom ponovo), ali sledece ce biti zenkica...
meni je recimo moja macka moje dete i vise je volim od bilo koga drugoga...
Jednostvano to dete ne bi bilo moje, bilo bi tamo neke zene po  meni kada bih imala donatorsku jc... jednostavno to ne bi bilo moje... isto  mi je od drugarice, sestrica od md ili usvojeno, nije moje..
BTW plave oci mora da ima jer i md i ja ih imamo, i svi njegovi i moja mama...to je bila i zelja  moga oca da mu dete ima plave oci, ispunila mu se :)
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...


Ja ozbiljno brinem za tebe! Ili treba da potražiš pomoć, pod hitno, ili si ubačen lik, koji je došao ovde da provocira.
Ne bi me ni to čudilo, jer se naš glas ipak daleko čuje i ovde ne štedimo nikoga.
Ako si stvarna ličnost, bez zezanja ti kažem, potraži pomoć, ako nije kasno...

Nisam ubacena osoba, na ovaj forum sam dosla putem googla, gledajucu resenje za nizak AMH i da li mi ima spasa,..
do tada nisam znala da postoji ovakav forum...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 14:36

luckystar74 ::
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...


I verovatno nijedna normalna osoba ne bi se upuštala u usvajanje ko zna kakve dece sa ko zna kakvim genima...

Pokušavam da te razumem...Jedna emotivno nezrela (ili nedozrelo), infantilno biće kojoj avaj, sudbe klete, godine marširaju pa mora da napuni 40 godina i mora da se bavi biološkim satom. Inače ne bi. Pristaje da bude mama ali pod raznim uslovima. Život joj postavio par iskušenja u vidu gubitka najbližih i sad bi kosmička karma, Bog, sudbina ili šta već bili fer ako bi omogućili sa prvim snošajem trudnoću koja bi se završila rađanjem plavooke i plavokose devojčice. Ali taj život, taj zli, zli nevaljali život ponovo postavlja prepreke i plodnost u tričavih 40 godina (proklet "Seks i grad" gde može da zatrudni žena u 35 sa jednim jajnikom sa muškarcem koji ima jedno jaje) nije sjajna pa se mora na dodatne analize. I tamo se saznaje da nije samo do partnera (usput kako je njemu sa njegovom dijagnozom, kako se on oseća - ma zar je bitno) već je i do nje. Ah, kakvo gubitništvo? Zar vantelesna? Ah, ah...I onda se naleti na opštepoznatu vešticu, Garaleićku koja kako već zna otrezni našu junakinju....I šta sad? Zar tuđu decu nositi gajiti? Možda bolesno, ko zna kakvo?
Strašne su to muke. Ne, nijedna od nas to ne zna.

Ja stvarno ne znam i ne umem tako da percipiram. Ne znam...možda da ostanemo u bajci i što bi rekao moj "tuđi" sin, da odeš u šumu i nađeš neki čarobni napitak?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od leptirko82 23/12/2013, 14:44

Steta sto se deca ne kupuju, pa da moze da bira.
E svacega se ja naslusah. Sa decom radim, ali nema tog deteta koje bi imalo izjave kao Luckystar.
Mozda treba da se zapitas da li ti zaista sve to zelis ili da li mozes da se nosis sa majcinstvom? Dete nije lutka koju ces presvlaciti, pa odloziti kad ti dosadi.
Dosla si na forum gde se zene maksimalno podrzavaju, a na tvoje izjave niko ne ostaje imun, jer ti ne razmislis pre nego sto izjavis nesto.
Nema to veze koliko imas godina. Nisi zrela. Polako sticem utisak da si ovde da provociras. Bice ti uzvraceno, veruj!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 14:44

Jer čudna šuma je to.

Potpisujem Stru. Dodala bih samo da taj mlađani plavooki princ, jednoga dana, ipak može da pobegne u beloj Mečki ukoliko se genetsko savršenstvo ne dogodi. On to još uvek ne zna, ali ti znaš, starija si i iskusnija...osim toga, mačke su ti dosadile pa će nova igračka, plavooka kao lutka da popuni prostor. I vreme.

Sjajan plan, a?
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 14:46

Izivini, ali od kako sam napisala nesto ti mene prozivas, ovamo se neki zgrazavaju mojim shvatanjima....
Ja sigurno necu radjati tudju decu...
Izvini ali ti mene vredjas za moje godine i plodnost.. da punim 40 ali se osecam i jesam mladja... taj amh je po mojoj dr bezveze i ne treba ga uzeti u obzir i sve vreme mi je to govorila...
Ako ja tebe nisam vredjala zasto ti mene vredjas???
Dosla sam na forumu trazeci savete, a naletela sam na osudu i vredjanje...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 14:52

Lucky, ja neću više da ti se obraćam. Namučila sam se da ti dam savet za operaciju pre neki dan i zaista mi nije žao. No, ovo je strašno. Osim toga, ti uopšte nisi svesna šta radiš. Ovo je forum i razmena iskustava. Mi nismo lekari. Oko vantelesne možemo d ati pomognemo ali nismo psihijatri. Možda smo ti skenirale profil ali nismo šrinkovi.

Zašto te SVI osuđuju, SVI znaju. Jedino TI ne znaš.

Kako god, neka ti se želja ispuni.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od ragaco 23/12/2013, 14:55

I ja bih se priključila,mislim da je jako prikladno imati ovakvu izdvojenu temu.
Lično,ni mm ni ja nismo kandidati za usvojenje ili donaciju,jer u ovoj priči treba biti iskren prema sebi.
Prosto,teško bih živela sa motivom za usvajanje kao alternativi-ako ne uspemo doći do biološkog deteta-onda se opredeljujemo za usvajanje ili donaciju-a mahom su takvi slučajevi-retko ko je prvo usvojio,pa onda krenuo u bespoštednu borbu raznih metoda lečenja steriliteta ili dobio dete,pa onda usvojio-što mislim da je vrhunac humanizma i pravi motiv za takvu odluku.
Vrlo cenim i poštujem ljude koji se odluče na usvajanje ili donaciju-velika je to odluka,kao i ona da se postavi granica kad je dosta sa pokušajima i okrenuti se drugim stvarima.
Čitam često ovaj deo foruma i skidam kapu svima koji su se ovako ostvarili kao roditelji,prosto nije moguće reći za tu decu da su *tuđa*,*ničija* ili *svačija*.
To su deca baš tih roditelja uz koje rastu,uče ,igraju se,spavaju,to su deca roditelja koji im pružaju bezmernu ljubav,to su srećna deca!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:55

Lucky juče su te neke žene na koracima podržale.Ima ovde žena koje decu svojih muževa iz prvog braka gledaju kao ''tuđu''.Ima i žena koje imaju po dve kuće,a kukaju kako nemaju para.Žele decu,ali neće da prodaju jednu kućicu.Ima svakakvih,a kao što si videla ima i ovakvih kao ja koje bi čerupale.Opusti se i samo napred.Ove ''besne'' žene vole ili imaju ''tuđu decu''.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 14:56

Lucky, je l' se meni obraćaš?
Ako nisi shvatila (a nisi, toliko toga nisi), ti si najpre uvredila mene i mnoge druge žene.
Ja tebe ne vređam, šalim se....
Pročitaj pažljivo moj post - plodnost u 40. godini ne može biti sjajna, ne mora biti ni loša ali je opštepoznato da procenat prirodnog zatrudnjivanja u 40 nije kao u 25-30 ili 35.
Ovo ti napisa žena koja je u svojoj 30. god. imala AMH 0,2...i ako te zanima, u vantelesnoj sam imala malo jć. Izvini što sam realna. Da, da, realna.


Poslednji izmenio Struzzo dana 23/12/2013, 14:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od leptirko82 23/12/2013, 14:56

Ti si uvredjena, a branis se kako izlazes svoje stavove. Nisi jedina sa stavom. Ima jos mnogo foruma, pa mozda ce negde i razumeti tvoje stavove.
Nece stati svet zbog tvog niskog AMH. Mnoge od nas imaju slican problem. Poenta je sto ti, umesto da uradis nesto konkretno, izjavljujes kojesta, a cim si dosla na forum, dobila si pregrst saveta.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od MAAKKI 23/12/2013, 14:57

Lucky i ovo je jedna vrsta saveta, a za strucne savete (amh, hormoni, analize) postoje teme, na kojima si vec bila i dobila saveta koliko si trazila.
Jako je malo zena na ovim stranama koje nemaju problem sa plodnoscu ove ili one vrste (muske ili zenske) pa se na to niko ne vredja, nego se cak i salimo na konto toga, sto se godina tice ima i puno starijih zena od tebe ovde koje se i dalje bore za svoje potomstvo i ne postavljaju pitanje decak, devojcica, usvjeno, donirano, nego je bitno da se embrion za pocetak zakaci, da trudnoca krene kako treba i naravno zavrsi se kako treba.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 14:59

InNaturaVeritas ::Lucky, ja neću više da ti se obraćam. Namučila sam se da ti dam savet za operaciju pre neki dan i zaista mi nije žao. No, ovo je strašno. Osim toga, ti uopšte nisi svesna šta radiš. Ovo je forum i razmena iskustava. Mi nismo lekari. Oko vantelesne možemo d ati pomognemo ali nismo psihijatri. Možda smo ti skenirale profil ali nismo šrinkovi.

Zašto te SVI osuđuju, SVI znaju. Jedino TI ne znaš.

Kako god, neka ti se želja ispuni.

hvala na savetu ali kao sto rece nisi doktor...pa ne znas da li mi treba op ili ne... ja smatram da ne treba...

Struzzo da bas tebi se obracam na tvojoj ironiji za moje godine...za mene je to bila jako velika uvreda... dosla sam na forum po savete, odmah su krenule clanice, neke su ok a neke su me napale... zaista nije fer... ja ne mogu da se nosim sa svojim problemom... i dosla sam po pomoc...
da jeste mi bilo iznenadjenje i shoch... sve sto mi je receno taj dan... jer se ja tako ne oscam i odbijam tu cinjenicu da ne mogu da imam decu i da moram na operaciju...
Hvala vam na prijemu
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od ragaco 23/12/2013, 15:02

Lucky,onda je trebalo da odeš na temu o prirodnim preparatima za bolju plodnost,homeopatskim lekovima itd,a ne da se raspituješ o laparoskopiji i klinikama za VTO.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 2 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu