Nasa izgubljena deca

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Nasa izgubljena deca Empty Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona taj 7/4/2012, 12:43

HappyGirl ::
Struzzo :: Nisam baš najbolje razumela vraćanje "trenutno izgubljene dece svojim roditeljima"
Ovo je bila simbolika Very Happy Oni su se izgubili, npr. kao u šumi trenutno ne trajno a vi njihovi roditelji ih tražite i nakraju ih i nađete.Mislila sam da vi jeste njihovi roditelji a ne oni koji su biološki. Very Happy Ma razumeš osmeh srce

...

Nadam se da Happy girl nece zameriti sto sam prenela deo njenog posta sa druge teme, sama tema je ovde http://kutak.forumotion.com/t133p15-kako-usvojiti-dete

Ja sam cesto pominjala ovaj odgovor jer mi se dopao i ja imam neku slicnu "teoriju"... E sad na ovoj temi sam mislila da stavljamo prakticne primere bilo vase bilo za koje ste culi a da idu u prilog ove "teorije". Neki mogu biti jace povezanosti a neke slabije... Primeri: imali ste vto i vase biolosko dete bi bilo rodjeno u isto vreme kad je rodjeno i dete koje ste usvojili, ime koje nosi dete je bilo upravo ono koje ste i vi hteli da date detetu, pre nekog vremena ste osetili jaku zelju da odete u neki grad sa kojim nemate nikakve veze, kad ste usvojili dete ispostavilo se da je ono bas iz tog grada, kad ste dosli kod hranitelja imali ste utisak "vec vidjenog", prica o bioloskim roditeljima na neki nacin je povezana sa vama, imali ste iskustva sa situacijama u kojima su se i oni nasli, godinama pre nego sto cete se odluciti na usvajanje sanjali ste decu po domovima... Ili vec nesto slicno tome...

Broj poruka : 8349
Godina : 50
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona taj 7/4/2012, 12:50

Pre nekog vremena ja sam isla na susret usvojitelja i usvojiteljki i bilo je vise dece sa usvojenim roditeljima. Sva deca su licila na roditelje. Ja sam to vec cula i to se tumaci da deca vremenom pocinju da skidaju pokrete, izraze lica roditelja, a zatim i da prilikom usvajanja gleda se slicnost usvojitelja sa detetom. Sta god bilo deca su licila i to meni ne pokretima i izrazima lica nego likom. Nisam to htela da kazem da ne uvredim ljude, prvi put smo ih videli tada pa ne znam kako bi reagovali... Ali za jednog decaka su i drugi konstatovali da je isti otac, tu je bas neverovatna slicnost...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MimaUR taj 7/4/2012, 18:21

Kada smo krocili u kancelariju soc.radnice koja je vodila slucaj naseg deteta,zena je bukvalno zinula i prokomentarisala,neverovatno koliko lici...i tokom celog razgovora koji je trajao oko tri sata doticna sa starteljkom slucaja je non stop gledala u supruga i nesto su komentarisale,da bi se u jednom momentu zena izvinila i rekla neverovatno koliko dete lici na vaseg supruga.Nasmejali smo se i rekli nadamo se da ce nam i to ici u prilog.A,kada smo usli u krug Zvecanske mm je odjednom prebledeo i rekao znas ovaj san sam sanjao kao deckic,ovu kapiju,decicu koja trce oko nas,ovo dvoriste i u tom mom snu sam dolazio po svog sina ...sledila sam se,jer sam mislila da ce mu pozliti od emocija...naravno,tata nam je idol njega potpuno oponasa,njegovi pokreti,njegova mimika,drzanje i sve ostalo..a,ja cu vam reci da je nas mali mis bas onakav kakvog sam ga oduvek zelela.

MimaUR

Broj poruka : 75
Datum upisa : 09.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 7/4/2012, 20:40

evo da i ja nersto napisem na ovom delu
nama se podudarilo termin naseg vto da je uspeo sa marijinim rodjenjem moizda par dana je ona rodjena od predvidjenog mog termina.to sam vec koji put rekla a i dosta njih kazu da lici na tatu kop nezna da je usvojena kaze isti tata .da je soc radnica kad nas je odvela prvi put da je vidimo rekla pred nama da je to to i i da sam bila upravu.kad sam pitala sta to znaci kaze da je svima rekla da je od prvog momenta imala njih dvoje pred ocima i da joj jako lice.a jos niko nije komentariso za mikija tako da neznam kad budem cula komentare recu vam
a cula sam dosta prica koje svi tvrde da nisu znali da su deca usvojena i da su rekli nekom od roditelja kako oni lice i tek kasnije se iznenade kako nisu oni bioloski roditelji tom detetu.moja rodjaka mi je pricala kad je pocela da radi dosla koleginica sa odmora i pokazuje slike kako su se proveli na moru i ona njoj rekla kako dete isti tata a zena ta na nju sto me zezas jer se pravis da neznas da je dete usvojeno sto se ona iznenadila jer je tek pocela da radi i nije znala za njenu pricu dotle
zato i verujem da ima dosta slicnosti dece i roditelja jer su nam u socijalnom to i rekli da gledaju da deca imaju lika makar na nekog od usvojitelja
nina :)

Broj poruka : 5107
Godina : 44
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 7/4/2012, 23:18

Mima,
na tvog sina sam naravno mislila u mom postu - neverovatno lici na oca...

Nina,
tvoj, Sarin i moj razgovor na drugoj temi o poklapanju termina za radjanje bioloske i usvojene dece kao i Wistarina konstatacija u njenom dnevniku da li je sve to slucajno su mi i bili inspiracija za ovu temu. Nadam se da ce biti jos odgovora, naravno mozemo to objasnjavati ovako ili onako,verovati u ovo ili ono ali mislim da je u svakom slucaju zanimljivo :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MimaUR taj 9/4/2012, 23:15

nije bilo tesko zakljuciti da se radi o nasem malom misu osmeh srce nisi prva,uglavnom ljudi komentarisu da lici na tatu,cak ima slicnosto dosta sa sinom od zaove,neverovatno ali je tako...

MimaUR

Broj poruka : 75
Datum upisa : 09.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 11/4/2012, 07:14

Ja sam kao sto znate "prizivala" stalno Malu Vilu mada sad ne mogu da se zamislim drugacije nego kao mama decaka, ne znam sta mi bi Laughing Ali tek kad je poziv stigao ja sam istrazujuci neke slike pronasla da je ovo na mom avataru Mali Vilenjak. Ja sam kad sam stavila sliku mislila da je to neki bebac neodredjenog pola ali mozda je podsvest ipak znala Wink Pa dok je ticker govorio o Maloj Vili, avatar je bio posvecen sve vreme Malom Vilenjaku :)

Sto se imena tice ima isto jedna zanimljivost. Kad sam ja rodjena putevi su bili zavejani a telefonske veze u prekidu, vidi se da sam davno rodjena Laughing Tako moj otac nije nikako mogao da dobije kuma da ga pita za ime, ziveli smo tada u razlicitim gradovima pa je jedino mogao telefonom da ga dobije. Onda je samo premetnuo kumovo ime u zenski rod i to ime prijavio. Moja majka nije uopste htela moje ime, odabrala je divna imena za bebu, ali eto ime vec prijavljeno pa sta je mogla. Ime malog Vilenjaka isto je kao ime sina od istog tog kuma po kojem se ja zovem :) Isto nije neko ime koje bih ja odabrala, ali mi je eto zanimljivo to poklapanje imena...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 11/4/2012, 12:44

simona i mi smo nasli slucajno da je u mm porodici postojala marija sa nasim prezimenom sad se nesecam dali je dedina baba ili prabama u pitanju ili vecx je jedna bila sa nasim prezimenom .eto i te slucajnosti a jos nisam ispitala dali ima neko sa mikijevim prezimenom

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 23/4/2012, 08:49

Evo jos zanimljivosti vezano za imena... Nas Vilenjak se zove slicno kao moj bivsi decko affraid U stvari ime bivseg je cest nadimak ljudi koji se zovu kao nas Vilenjak. Moj muz je vec rekao da ce ga tako zvati ali sam mu zabranila lol! No ne mogu da sprecim da ga drugari tako zovu... Vec zamisljam kako ce to izgledati kad neko iz njegovog drustva a i mog nekadasnjeg cuje kako nam se zove sin - Zamisli dala je sinu ime po tebi Shocked Laughing Onda moj nick je (pretpostavile ste verovatno Wink ) po Simoni de Bovoar, koja je meni izuzetno zanimljiva ali sam tek skoro saznala da je imala usvojenu cerku.

Nas Vilenjak ipak ne moze da se uklopi rodjenjem sa nasom nerodjenom decom... taj pobacaj se desio jedno mesec, dva pre Vilenjakovog rodjenja (jos ne znam kad je tacno rodjen, moracu to da pitam). Ali mogao bi da se uklopi sa insemenacijom, ona je otprilike bila devet meseci pre njegovog rodjenja. Inace zanimljivost vezano za to je da ja nisam u to vreme znala mnogo o vto i insemenaciji, pa sam mislila otprilike nismo uspeli prirodno, ali to ce sad odmah da se desi lol! Jos se pojavila druga crta na testu, sto nikad pre nije bilo a posle vise nikad nisam ni radila te testove da jos jednom ne bih prosla kroz to razocarenje. Uglavnom ja sam dosla kod lekara sigurna da sam trudna, samo da mi jos on to potvrdi i nisam mogla da se oporavim od soka kad je rekao da to nije slucaj... Ali sad mi je to zaprepascenje jasnije, pa tada i jeste zacet moj sin, ipak sam bila u pravu Wink

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maman taj 27/4/2012, 10:39

Nikad nisam racunala, da li mi se poklapaju termini VTO i misovog zaceca dok nisam procitala vase price. Prvu vto sam radila u maju 2004., a drugu 6 meseci kasnije, sto se poklapa sa rodjenjem naseg sina.

Kod nas je od pocetka neka druga simbolika "ispunjena". Vreme u koje sam ja isla u CSR da se raspitam i predam dokumenta za usvajanje se poklapa sa datumom i vremenom rodjenja naseg deteta. Naseg sina smo upoznali na dan slave mog supruga a da pri tome nismo ni on ni ja znali koja mu je slava, otkrili naknadno i od tada je slavimo.

Po meni nemamo fizickih slicnosti, mada dosta ljudi kaze da lici na tatu...
Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 27/4/2012, 12:15

kako ja kazem dali je slucajno ili ne da nam se skoro svima poklapa rodjenje nase dece i neuspesnih vto postupka
a slicnosti roditelj dete nama tvrde da marija jako lici na tatu sto po meni nije tako.sad dali ljudi to kazu da bi bili pametni kao lici na tati i iz ljubaznosti prema tati ili stvarno ima lika neznam.meni jedino stara kuma kaze da marija lici na mene

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sara taj 27/4/2012, 13:58

Nama kazu da lici na supruga kad je bio mali - to kazu oni koji ga znaju , ali mislim da vise zbog razloga koji i Nina spominje , jer pravo stanje je ovakvo : idemo ulicom svo troje drzeci se za ruke , dete nam je u sredini , i prolaznici normalno odmah gledaju u nju . Nasa mala je , pa , da ne budem neskromna , simpaticno dete , stalno nasmejano sto joj ide u prilog . Ljudi joj se smese , a onda kad podignu pogled i vide nas , ( ovo mi je omiljeni trenutak , jedva cekam ) prosecnog izgleda , mama sa previse kilograma , tata prosed , samo zinu i moze se procitati u njihovim ocima : otkud njima ovakvo dete ? !  b
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 46
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 27/4/2012, 14:43

Ja vas ne znam uzivo ali po slikama sa fb, meni Marija lici na Ninu, a Miki na Nininog supruga. Npr na onoj slici gde ste svo cetvoro... Miki i Marija mi ne lice medjusobno previse ali prave skroz iste izraze lica i po tome mi bas deluju kao brat i sestra.

Sarina cerka lici na Saru. Sara je prekriticna, devojcica je stvarno prelepa ali ne izgledaju Sara i njen suprug tako lose kako ih Sara opisa lol!

I da upisem i jos jedno poklapanje koje sam pisala po drugim temama ali pripada i ovoj... Kada sam saznala datum rodjenja naseg Vilenjaka gledala sam horoskop i utvrdila da pet njegovih planeta, izmedju ostalog i Sunce, pada u moju petu kucu a to je kuca dece. Ja sam protumacila to kao da nikako drugacije nije ni moglo biti nego da smo Vilenjak i ja, sin i mama :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 27/4/2012, 22:24

simona bas sam se iznenadila kad kazes da nas dve licimo a muski deo lice,mm ima izdignbutpo celo pa zato oni podsecaju jedno na drugo cak marija kad je bila beba nasa prva slika odnosno njih dvoje na njoj su potpuno isti.marija i miki imaju oci iste i taj deo oko ociju a on je tamniji od nje

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 11/5/2012, 19:05

Nina,
uglavnom su mnogo lepi i Marija i Miki naočare naočare Jedva cekam da bude neko okupljanje pa da ih vidim i uzivo a da se i drugari upoznaju (ja se to nadam da ce i Vilenjak da pristigne uskoro)...

Sto se prvog susreta tice, gledala sam planete i aspekte, po meni vrlo su povoljni za narednu nedelju, narocito sreda... Uglavnom poslala sam poruku danas muzu da se u sredu upoznajemo sa sinom, tako kaze horoskop... On citajuci poruku prvo mislio da su mi se javili iz czsr, pa se onda razocarao jer ne veruje preterano u astrologiju lol! Ali ovaj put se trudi da veruje u moje prognoze, nada se da je kako ja kazem... Videcemo da li ce to biti "sto je babi milo to joj se i snilo" ili ce stvarno biti susret tada...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 18/5/2012, 20:22

U sredu nije bio susret ali nam je tada socijalna radnica odobrila da odemo u policiju i sami uzmemo potvrdu sto je dovelo do toga da se vidjamo u utorak sa sinom... a da nije bilo te srede i njenog odobrenja jos bismo mi cekali i nervirali se oko (ne)stizanja potvrde. Tako da sam ipak "pogodila" znacaj tog dana iako nije bilo onako kako sam mislila...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 7/6/2012, 22:25

MimaUR ::Kada smo krocili u kancelariju soc.radnice koja je vodila slucaj naseg deteta,zena je bukvalno zinula i prokomentarisala,neverovatno koliko lici...i tokom celog razgovora koji je trajao oko tri sata doticna sa starteljkom slucaja je non stop gledala u supruga i nesto su komentarisale,da bi se u jednom momentu zena izvinila i rekla neverovatno koliko dete lici na vaseg supruga.Nasmejali smo se i rekli nadamo se da ce nam i to ici u prilog.A,kada smo usli u krug Zvecanske mm je odjednom prebledeo i rekao znas ovaj san sam sanjao kao deckic,ovu kapiju,decicu koja trce oko nas,ovo dvoriste i u tom mom snu sam dolazio po svog sina ...sledila sam se,jer sam mislila da ce mu pozliti od emocija...naravno,tata nam je idol njega potpuno oponasa,njegovi pokreti,njegova mimika,drzanje i sve ostalo..a,ja cu vam reci da je nas mali mis bas onakav kakvog sam ga oduvek zelela.

Draga MimaUR,

potpuno sam se najezila citajuci ovaj tvoj post i opis osecanja tvoga muza kada je usao u krug Zvecanske!

Ne znam da li ste upoznati, postoje odredjene nehipnoticke tehnike pomocu kojih covek moze da ima regresiju (pogled u proslost, cak i u prosle zivote) ali i progresiju (tj. pogled u buducnost). Mislim da se tvom muzu kao malom upravo otvorio "prozor u buducnost"...

Inace, i mog muza su gdje iz CSR slicno gledale, pa se posle ispostavilo da nas Lepotan lici na svog lepog tatu, tj. mm! osmeh srce

snedra
snedra

Broj poruka : 1894
Godina : 51
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 7/6/2012, 22:31

Da, naravno jos nesto!

Nama u porodicu stize ___ Junior, tj. nas Lepotan ima isto ime kao i mm na koga tako lici!

Kad sam to cula onog dana 9. aprila (kada su i Simonu i nas zvali za istog decaka od 3 godine) ponadala sam se da ce taj mali svrca biti NAS buduci sin, a onaj prvi za koga je Simona vec bila na razgovoru - njen sinak! I tako je i bilo!!!

Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1894
Godina : 51
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jadraban taj 7/6/2012, 22:54

Čitam vaše postove,gledam u nebo i pitam se gde je moje čedo,da li negde tamo čeka svoju mamu;-(
Jadraban
Jadraban

Broj poruka : 357
Datum upisa : 16.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 7/6/2012, 23:08

snedra :: ...

Kad sam to cula onog dana 9. aprila (kada su i Simonu i nas zvali za istog decaka od 3 godine) ponadala sam se da ce taj mali svrca biti NAS buduci sin, a onaj prvi za koga je Simona vec bila na razgovoru - njen sinak! I tako je i bilo!!!

Very Happy

srca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 7/6/2012, 23:24

Da li su vam se desavala neka poklapanja vezano za mesto odakle su bioloski roditelji/rodjaci?

Ja kad sam videla adresu samo sto u nesvest nisam pala affraid Uvek sam zamisljala da kada se dete daje na usvojenje to je u neko udaljeno mesto a ovo je bas blizu. Ono sto je meni zanimljivo je da smo u periodu vto pokusaja, nekih nasih razocarenja i lomova, muz i ja cesto isli bas na to mesto gde bi Vilenjak ziveo da je ostao sa bioloskim roditeljima. Iz nekog tada nepoznatog razloga mi je to mesto donosilo smirenje i bilo pogodno za razgovore... Sada mi je jasno da se u to vreme tu blizu nas ispisivala prica koja ce dovesti do radjanja naseg Malog Vilenjaka, nije ni cudo da sam uvek osecala mir bas tu...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 8/6/2012, 00:19

nisam nikad rekla da marijino prezime ima slicnosti ko moje mame ocuh i mamin teco isto se prezivaju a nisu rod to sam u prvom momentu primetila i jako mi je drago jer sam tog dedu volela jer sam odrasla pored njega u kuci a mamu je othranio od njene 3 godine
a miki ima drugo prezime cak znam jednu forumasicu koja se preziva ko marija a necu da je imenujem cak neznam dali je i ona svesna tog jer joj je cak i poklon poslala postom kad je marija dosla .sad ce se ona naci prozvana i ponosna ovde

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sara taj 8/6/2012, 20:00

Moj svekar je imao mladju sestru koju je rano izgubio , ostavivsi dvoje dece kojima je on postao staratelj . Nikada nije uspeo da je prezali , uvek je govorio da na svetu nikad vise nece biti takve po imenu i dusi kao sto je ona bila . U kuci u kojoj sad zivimo zivela je mamina tetka , koja nije imala svoju decu , ona je pomogla da se moja mama iskoluje i na kraju joj i kucu dala .
Kad smo dobili poziv za nasu malenu , kad su joj rekli ime , zamalo se nisam onesvestila - ime sestre moga svekra , isto to ime mamine tetke ! Poziv sam primila kod sestre gde nikad nemam signala zbog debelih zidova , tad je moj telefon tamo zazvonio i nikad vise , probali smo posle . Broj nase kuce je srecni broj mm , tog datuma je nase dete doslo kuci , i tog dana je bilo i konacno usvojenje . Kad smo svekru rekli da je postao deda , nismo smeli da mu kazemo ime nase malene , zamolili smo ga da sedne i tad mu rekli ... uleteo je u spavacu sobu i nije izlazio to popodne , ali od tad kao da su mu se kockice na tom polju poklopile ,a tuga odletela ...
Pa sad , ima li slucajnosti u svemu ovome ? Wink
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 46
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 9/6/2012, 00:01

Saro,
neverovatno...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 31/7/2012, 23:23

Evo posto mi je Struzzo "dala dozvolu" prenosim njen post sa druge teme...

Struzzo ::Mi nemamo takve priče, paralelne...ali mislim da nam je Struzzolino bio suđen...bili smo istih dana na dva razgovora...kad smo izašli iz grada gde je bio Struzzolino na jednoj livadi sam ugledala čitavu porodicu roda, jedna od njih, najbliža putu me je pogledala..najverovatnije nije ali je tako izgledalo, bila je par sekundi okrenuta ka meni. Very Happy
Drugo, prošlo je neko vreme (ja sam čak digla ruke) i jednog dana sam bukvalno bez ikakvog povoda pomislila na njega, šta on sad radi...u tom trenutku zazvonio mi je mobilni...zvali su nas iz njegovog centra.

I to što je bio baš grad gde MM ima drugara, tj. on kuću-vikendicu je sudbina...ta logistika nam je mnogo značila....kuća, veliki travnjak, bazen, deca, kuce i mace...šta bismo mi radili sa Struzzolinom ovako vetropirastim u nekoj iznajmljenoj sobi...

Raspisa se ja u tvom dnevniku, Snedra.... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: