KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
cicsa80
korpica
dra00
Zoka83
mijaki
MAAKKI
buby
heart84
LaFolie
Bokicalepotica
Sneza
caci
sreda
Dacaa
Republica
bobica83
MARA
bak
Nefertari
dragmilk
nena beba
jaca*caca
djole42
Struzzo
nesalela
JocY
shenon
Milijana
Tanja83
zoxa
bebko
missile
Marija86
KoMetaK
Mirjana
*AIDA*
stefi :*
maki79
anak
Xena
lolipop
nacKa
Kamilica
lena
Botox
maus
lilly13
lilya
Mali Princ
BiKsi :)
noja
natalija
Akijeva
Sofka
vremejezabebe
dr mali pariz
Orline
Shizika
Mrvica
63 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 25/4/2012, 13:10

Maro njegov posao je da spase bebu
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 25/4/2012, 13:11

Mrvica ::Ja volim da prodiskutujemo o nekoj temi, i slazem se da ima razlicitih misljenja, jer svi imamo razlicita iskustva. A koliko sam ja vidim, nesto smo pomesale. Pa naravno da ce te neko poroditi i da neces ostati neporodjen. Svasta.
Pare se za to i ne daju, nego ako hoces da te odredjeni lekar poradja ili ako nesto nije u redu a neko oduglovaci. Tacno se vidi ko je imao problem s tim, pa zna o cemu pricam, a onaj ko tamo nije ni bio ne zna.
Znaci, ako hoces da te porodi npr Ljubic, moras da das pare. Ako si banuo u bolnicu zbog neko problema i svaki trenutak za tvoju bebu je vazan, a dr oduglovaci, verujte da ne mozete svakog svadjom oko para naterati da potrci i uradi sta treba. E tu je razlika, i treba dati pare.
Ako je sve ok, i odes u bolnicu da se porodis, naravno da ni jedan lekar nece nista traziti, nego te dezuran pororditi. Zato ja i necu da se poradjam prirodno, nego na cr i da znam ko ce mi ga raditi.
A slazem se potpuno s Marijom86.
E sad da pitam majke, da li vam je pred porodjaj bio pojacan sekret? Ja se nesto stalno osecam dole bas mokro, malo imam na ulosku dnevnom sekreta. Sutra idem u bolnicu pa ne bih da panicim, ali mi bas nelagodan neki osecaj.

upravo tako yes
sto se tice sekreta imala sam ga i ok.je dok nije rozikast i sl... osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 25/4/2012, 13:15

noja ::Maro njegov posao je da spase bebu

Jeste njegov posao ali sam mu ja zahvalna i na tome i na svemu posle toga yes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 25/4/2012, 13:18

Mrvice jel imas internet na telefonu, hocemo uzivo prenos Very Happy
Mrvica mala uskoro mazenjeeeeeee osmeh srce

Da i mi smo castili dr al tek posle porodjaja to je neki obicaj pogotovo
ako te poradja dr kod kog si vodio trudnocu, kao mara
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 25/4/2012, 13:30

Meni crkao moj telefon pre dva dana, dobila sam neki u zamenu, pa ako ne budem ja mogla da vam se javim, mm ce, i Malo Princ.
Uglavnom, bicete obavestene...
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 25/4/2012, 13:40

Mrvica ::Meni crkao moj telefon pre dva dana, dobila sam neki u zamenu, pa ako ne budem ja mogla da vam se javim, mm ce, i Malo Princ.
Uglavnom, bicete obavestene...
,
Ponesi a foto aparat ako nemas na tel kamery,
Jedva cekam
Ko je sledeci fenix pa ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 25/4/2012, 14:10

Slazem se da ima lepsih porodjaja i lepsih tema vezanih za porodjaj kao i za samu trudnocu.I to je normalno tako da bude.Ali kada neko lezi u bolnici onda tamo nema bas nekih lepih prica.I citanje lepih tema vezano za porodjaj je jedno,a lezanje u bolnici i taj prakticni deo,pogotovo kad niko od lekara ne zna sta ti je i nakon izlaska iz bolnice,a ni sinoc hematolog,ljubic....Onda ne gledas sve bas tako lepo.Mnogo si vise zabrinut nego sto si pre toga bio.Pogotovo kada je vantelesna u pitanju i ako ovo ne isteram do kraja ko zna kad ce biti sl.put.Inace molim se Bogu i nadam se da ce sve biti uredu.Tako mi pocinje i zavrsava se svaki dan,sa molitvom.Treba covek da se razonodi i ja se stvarno trudim,ali uvek imas onog crva koji ti neda mira.
Pa posto kod mene sve ide tako kako ide,ja sam mislila da je dati nekom novac jedini nacin da te on i porodi i da povede racuna o tebi i bebi.Da povede racuna onako kako bi u normalnom svetu trebalo bez tih para.Onako kako to njegov poziv nalaze.Ali tako nazalost nije ovde.Jedno je imati vezu bilo babicu ili lekara,ali sta onaj ko nema? Neko cete proditi,naravno,ali kako? Niko nije ostao ne porodjen.
Moja drugarica je nagrabusila u frontu.Nije joj na vreme lekar uradio carski,pustio je prirodno.Bio je neki lekar mladji dezuran.Beba se zaglavila i ostala bez vazduha.Posle porodjaja se saznaje da dete ima cer.par. i znate sta je lekar rekao pa sto niste rekli da hocete carski??!!! Pa zar se to ne radi kada je medicinski indikovano? I sad jadna sta da radi,sto ona kaze za 10 min. zdravu bebu su unistili.Nije nikog znala,ko je bio dezuran taj je to odradio.Kaze da je znala,dala bi mu pare unapred,sada bi sve dala....
A naravno da ima i onih koje su lepo prosle.Isto tako dosle i ko je bio dezuran taj ih je i porodio.E sada da li rizikovati i cekati da li ce se sreca osmehnuti ili nesto preduzeti? Zato sam i pitala sta vi mislite o tome? Cini mi se da onaj ko je imao dosta problema i ko se namucio taj ce i da plati,a ko nije hvala Bogu taj je malo rastereceniji,pa nece. Znam ja do to nije po zakonu,mnogo toga nije.Volela bih da nije tako.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 25/4/2012, 14:20

Bokice ja sam za sigurniju varijantu bas zbog nasih vto, kazem sve za bebu
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 25/4/2012, 14:28

Pa i ja isto mislim tako.Sta da radimo.Kud sve tu i to samo da bebica bude dobro.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 25/4/2012, 14:37

Mrvo slazem se s tvojom konstatacijom..
cure ja juce jela neki kupljeni paradajz pa sam nocas zapatila sa stomakom cele noci me je mucio,uzas,bas se uplasih,nadam se da nece imati neke posledice na plod nedaj boze.ali da vam skrenem paznju da su totalno vestacki i da ne jedete...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Republica 25/4/2012, 14:44

dr mali pariz ::Da, ustvari je lako pričati sa aspekta žene koja se već porađala.
Znaš šta te čeka, je l? Ali nešto nepredviđeno je uvek nepredviđeno. Ko ti garantuje da se tvoje zdravlje posle tih 2 sata i te prve kontrole neće pogoršati??
Ili bebi??
Sigurnije bi se u kući osećala? Ja ne bih.
A porođaj u kući? Svašta. Pa zar se uslovi mogu porediti. jedino ako živim u dvorcu sa porođajnom salom, pa da kažem-lepše mi kući- ne slušam druge žene i doktori su samo moji.
O.K. svaki sistem ima svoje prednosti i mane, ali žene koje se prvi put porađaju se sigurnije osećaju u bolnici, sa timom lekara.Pretpostavljam-polazim od sebe.
Mrvo, slažem se sa tobom. I meni "čast" tog tipa-novac je do sada bila strana, Ja ni poklone ne volim od učenika da primam, i oduvek sam ih preobraćala da kad požele da me na taj način obraduju, napišu mi nešto lepo, nacrtaju, i ja imam kutiju za učeničke uspomene koja mi je draža od kozmetike, nakita kojem često za neki praznik pribegavaju.
ALI...verovatno da će lekari koji me budu porađali, primiti neku čast od nas, od mog muža.
Naravno, cifre nemaju veze sa tim koje "vladaju" po Bg bolnicama, a da sam u Bg...ne bih imala, šta bih-ne znam.

Paris mila. ne samo sa aspekta da imam iskustvo porodjaja( a svaki je drugaciji) vec sam pre rodjenja sina to sam vishe puta pomenula ovde ja videla negde oko 30 porodjaja i asostirala na 5. I to sve pre rodjenja sina.To cak i nije prednost po meni ...vec ta neka druga smirenost i prisebnost koja dolazi iskustvom celokupnim zhivotnim i znanja koje pokupih uspuT. Very Happy

E sad kakav dvorac.Porodjaj kuci je u uslovima koje imash i shta mora da se nabavi za porodjaj.Neshto ti- (npr zhene kupuju ili rentiraju gumene bazene) a neshto babice. Nema prisustvo lekara vec babice koja je vodila trudnocu uz njenog asistenta.Moja ranija sysetka je to planirala.Doshla kod mene i rekla Repy ja se poradjam kuci.To su bile moje preve godine ovde.MOlim???affraid I ona mi objasni.I cak me pozove. Ja trema...ne zbog porodjaja vec upravo to shta ako neshto krene naopako.Ali preshla je 2 nedelje i vishe nisu hteli da preuzimaju rizik.I u bolnicu.Otpatih je stigla kuci nakon 3 sata.Very Happy

Znam par nashih cura koje su se ovde porodile i izashle u tih 4 sata.Kazhu da im nije smetalo.Zashto je sistem takav ovde? ...hmmmm Holandjani i njihova percepcija.Oni nemaju ni Domove Zdravlja ,tek su sad poceli da rade na tome isto zbog ushtede kinte.NL je kalvinisticka zemlja.Pricala sam kakvi su po pitanju steriliteta.Tek nakon 3 pobacaja se rade analize.Bukvalno te ne smatraju trudnom u prvom tromesecju.Prvi UZ je u 12 nedelji +.

Znaci nema se privilegija da imash lekara kojeg ti zhelish na porodjaju vec morash da ostvarish saradnju sa babicama.U prvoj neuspeloj trudnoci sam imala prilike 2 puta extra telefonom da je zovem.Svaki odgovor je bio ...prvo tromesecje je nesigurno ako pregrmish i ponashaj se kao i do sada ti nije bolesT.Hehehhe znam rekoj ja ali...razlog je bio dobila sam nevidjenji osip u 8-9 nedelji.Nije htela da dodjem ja kod kucnog lekara ...ni on nema odgovor. Na UZ u 12 nedelji + ja saznajem da nema srcane radnje.Znaci organizam je reagovao ali nije izbacio plod u 8-9 nedelji jer su parametri pokazali da je plod tada prestao sa razvojem.Recenica koja me izludjuje u NL je kad god krene neshto traljavo i loshe i ne dobijesh adekvatnu pomoc ili odgovor ...oni kazhu"Zhelim vam uspeh". A ti...osecash se ko "usraN".Embarassed

Zbog dobre saradnje sa mojim kucnim lekarom i ako sam bila 39 godina ...heheh cini uslugu i daje me da drugu trudnocu vodim sa Gishom po mom izboru.Ali ni to nije pomoglo.7 nedelja + ...sve odlicno na UZ srcana radnja,meshak, velicina .....nema krvarenja. Uzima se krav za analizu i ja 3 dana nakon toga pobacaJ a analize stizhu sutradan sa niskim progesteronom! Sve shto potrazhujem od tada od ginekologa ..zbog mojih godina idemo na neku foru sive zone.HSG se ne radi zhenam u mojim godinama ovde ...ipak uradili .Komisija zasedala za IUI odobrili e sad mi neshto razvacimo.

Isto je tacno da u podrucju Zapadne Evrope NL ima najvecu smrtnost novorodjenih beba.Ali pazi sada njihova istraga je pokazala da je to najvishe medju alohtonim a ne aUtohtonim Holandjankama.Obecano da ce se poraditi vishe na individualnom pristupu.Ali u medjuvremenu su dodhle teshke i velike promene u zdravstvu koje sada ugrodjavaju sve ...tako da ne znam da li ce se ishta uraditi po tom pitanju.A sad nam i pala Vlada ,,,pa do septembra nishta a u septembru opet izbori.

Ovde nema tog izbora koji potrazhuju zhene kod nas.Cak i ako odesh u bolnicu kojoj pripadash oni kazhu nema mesta...i zovite a ako su raspolozheni oni zovu druge da vide gde ima mesta.A ako josh je u igri anesteziolog...onda krece , ovaj zauzet , pa ovo ono tako da mnoge i ako su zatrazhile epidural odustaju samo da se ufuraju u bolnicu.

I neshto cu vam reci npr. kad krene neko da se zhali cesto cujesh ovaj odgovor.Pa hteo sii dete.Snalazi se.Ili usled raznih promena za porodice sa vishe dece i zategnutom situacijom novcanom usled promena ...sledece se cuje.A shto ste se odlucili na toliko dece? sad sami reshavaje taj problem a ne drzhava.

Eto ...heheheh "ukratko" lol!
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 25/4/2012, 15:38

Ju Boze dragi,pa ja nisam znala da je tamo tako strasno.Pustaju te da imas spontani,a nista ne preduzimaju?! Pa onda su ovi nasi odlicni.Ko bi rekao!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 25/4/2012, 15:40

Ahahha jeste Bokice tako je, a mi se jos zalimo lol!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Republica 25/4/2012, 15:48

Nefy i ja se znamo dosta dugo da eto uz par drugih cura iz NL , mogla je uvidi kakva je borba nas zhena u NL.



Ljubi tvoja dva lepotana...ne zna se koji je lepshi. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 430137 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 582639 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 413209 .

Ali podvlacim jedno. Davanje miTa lekarima oslabljuje kvalitet usluge i nege pacijenata generalno. A ovakvim ponashanje lekari nipodnishtavaju svoju eticku i moralnu orjentaciju i sami sebe svrstavaju u zanatlije.
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 25/4/2012, 16:33

Republica ::Nefy i ja se znamo dosta dugo da eto uz par drugih cura iz NL , mogla je uvidi kakva je borba nas zhena u NL.



Ljubi tvoja dva lepotana...ne zna se koji je lepshi. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 430137 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 582639 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 413209 .

Ali podvlacim jedno. Davanje miTa lekarima oslabljuje kvalitet usluge i nege pacijenata generalno. A ovakvim ponashanje lekari nipodnishtavaju svoju eticku i moralnu orjentaciju i sami sebe svrstavaju u zanatlije.
moram da potpisem ovo
ja sam tako celog zivota razmisljala, msm, uvek prvo pomislim na one koji nemaju, posto znam kako je nama bilo kada nismo imali (mislim na moje roditelje i nase odrastanje)
i ne znam kako bih sebi oprostila da recimo lezim u sobi sa nekom zenicom koju niko ne ferma jer nema ni za hleb
a da oko mene obigravaju zato sto imam i hocu da platim
malo bih se osecala.... ne znam.... jednostavno, smatram da treba uvek da se borimo za to da svi imamo isti tretman kao pacijenti
a mitom samo pravimo veci jaz i mislim da sami pravimo podelu izmedju onih pacijenata koji imaju i koji nemaju i tu neku razliku u tretmanu...
a debljina koverte ne sme nikada biti podsticaj nijednom lekaru za uradjen posao, placeni su za to i za to su se skolovali... a svaki covek treba da im je isti...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 25/4/2012, 16:41

Uh, Repi, strasno.
Maki, dobro si to rekla. Skroz si u pravu.

Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 25/4/2012, 16:42

Htedoh reci Bojana a ne Maki, uh, ovaj edit bas fali.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 25/4/2012, 17:03

maus ::Odlazi kod dr koji je Snezi vodio trudnocu i govori da je za hitan CR. Mi sve slusamo, jer su vrata otvorena. Dr:" Nema sanse, toliko sam umoran." Onda ona obrazlaze...i opet isti odgovor. I tada Duska izgovara sledecu recenicu:"Platice, imaju para." I cujemo odgovor:"Spremite je za sekciju."
affraid affraid affraid Znam za ove i ovakve slučajeve, ali uvek ostanem ovakva kad ih iznova i iznova čujem! affraid affraid affraid

Bojana86 ::.... ali poroditi te mora....
niko jos nije ostao dozivotno trudan jer nije hteo da da nekome 500 evrica...
to su vec neke pomalo i zablude koje postoje u nasem drustvu ne samo za porodjaj, nego generalno mnogo ljudi smatra ako nesto ne plati ispod zita da nece biti usluzen, porodjen itd...
msm, porodices se sigurno, ako ne daj boze se nesto desi, moraju zbrinuti pacijenta pa bio on majka ili dete....
Ne želim da mračim, stvarno ne želim, ali se stvarno ne slažem sa stvojom konstatacijom. Ponekad jeste zabluda, ponekad nije. Mog komšije ženu nisu porodili na vreme, iako je umirala od bolova, bukvalno su joj rekli, šta se dereš, trpi, i ona opet kukala i to trajalo dva-tri dana, a pare su se čekale, jer vezu nisu imali, i onda možeš već da pretpostaviš šta se desilo. Zakasnili s porodjajem... No A pre toga sve ok, cela trudnoća, do termina. I ne bi li čovek tu nekoga od lekara ubio? Ej bre, kao da smo stoka, pa ni kod stoke nije tako... Svega ima kod nas u porodilištu i lepih i ružnih priča. Ima i razmaženih žena koje neće da saradjuju, ima i onih koje hoće, ima onih koje neće da sisaju decu, zbog izgleda i "mučenja", a ima i onih koje se grčevito bore iako nemaju mleka... svega ima, samo još tople vode nema, ali stvarno... žene se kod nas u porodilištu tuširaju hladnom, a i bebe se kupaju hladnom vodom...
Kod nas izabereš nekog lekara da ti vodi trudnoću u dz i on te obično poveže sa nekim dr u bolnici koji će te poroditi. Znam i slučajeve da su samo na porodjaj otišli, bez veze, para, i odabranog lekara, pa super prošli, znam i obrnuto. I stvarno misliim da veliki faktor tu igra faktor SREĆE. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 561840 Ne znam kakva ću biti kad dodjem do te faze Very Happy, al verujem da ću biti prestravljena. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 561840 Ne zbog samog čina porodjaja, oporavka i slično, već zbog samih doktora.
Jedan od naših dr u bolnici, kad sam otišla sa mm do njega, kad smo tek počinjali da jurimo u čemu je problem, je bio sav u fazonu para. Tipa, ne možeš ti meni dati koliko ja mogu uzeti. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 561840 No A otišla sam preko veze kod njega. Kakav li je tek ako dodje do njega bez veze, ne smem ni da pomislim. A prostački se izražava do bola: tipa, mm kaže na tebi je samo da ga izdrkaš, bukvalno tim rečima. Rolling Eyes Ja sam stvarno zezator i mm je, ali što sam se tada osećala bzvz ne mogu vam opisati.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 25/4/2012, 17:21

biksi, slazem se, veliki je faktor tu sreca
a onog lekara bih i ja ubila
nazalost ima ih, i takvih gnjida koji definitivno nisu za takav human poziv
nadam se da je protiv njega podneta neka prijava i da ce snositi posledice za svoje ponasanje
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 25/4/2012, 17:25

a negde sam citala da je po porodilistima voda hladna kao zato sto zene posle poroda i ne bi smele drugacije da se tusiraju, kao zbog krvarenja, msm, sad ima nas svakakavih, verovatno nikome nista ne bi bilo od malo toplije vode, ali bi se uvek nasao neko pametan da odvrne vrelu, pa su se verovatno samo iz tog razloga odlucili da ima samo hladne vode
ja sam radila na intenzivnoj u novom sadu gde smo uvek imali i toplu i hladnu i deca nikada nisu bila kupana ledenom vodom....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Republica 25/4/2012, 17:49

I tako dolazimo do sledeceg.

Zato su forumi poput Kutka...BLAGOSLOV.

Koliko sam naucila ovde i na Sc-u, koliko su mi pomogle cure ovde i na Sc-u -to je vrednost koja je NEPROCENLJIVA!



Hvala vam! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 490909
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 25/4/2012, 17:58

E ovako...mi došli sa pregleda.
Trajalo je dugo, imala sam svašta da ga pitam,a i on je ispunio moja očekivanja. Very Happy
Prvo me odmah baČio na sto da pregleda ručno grlić-čvrst, ne mrda, zatvoren...iste dužine. Odlično, već mi mnogo lakše.
Onda na UZ. Guzice su počele da se guzeljaju...duše moje zvezdaste...
leškare obe, baš kao i kad smo radili eho. Kaže doca, o-ho, postaje tesno Very Happy Ujednačene su, kao i od početka, i imaju po 1013 gr. Pitate se otkud tih 13gr, eeeeeeeee, tako kaže UZ lol! dobre se, dr zadovoljan. Posteljica 0 starosti, -odlično, plodove vode dovoljno.
Dobila sam onu gvožđuriju za žvakanje, ali i panklav zbog bakterije, te mislim da neće uticati na moju stolicu, jer se od panklava trči u wc,a ovaj gvozdeni je stiska, te ćemo valjda, biti na istom Very Happy
E, onda me baČio na CTG. Po 1x u životu. Majko mila, Shocked pola sata mučenja i mene i beba, jer one su leđno, pa se teže dođe do srca, pa se ritaju ko ždrebica i konjić, jer im smeta, pa je aparat često pauzirao, a stisli me onim po stomaku, zvezdice sam brojala.
Pošto sam bila sama, mislim bez sestara u toj ordinaciji za CTG, muž mi je, naravno, pravio društvo, a bio umoran ko pas, pa legao čovek na krevet pored mene, i držao i mazio mi ruku lol!
A mamin sin se ušunjao srcem do moje aorte, pa aparat čas moje čas njegove otkucaje lol! duše moje mile...
Sve u svemu, nema kontrakcija, po mom opisu , rekao bi da je posledica preforsiranja, da zaboravim na čišćenje stana, duge i naporne šetnje...neće sad ništa da prepiše, misli da je dovoljno što pijem onaj Mg sa Ca i Zn od NaturalWealtha-rekoh mu da sam ga i sama na 2x dnevno pojačala, odobrio.
Toliko od nas, guzana malih i velikih , medenih i najsjajnijih maminih i tatinih Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 995453 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 995453
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 25/4/2012, 18:04

:))) bravo i za mamu i za zvezdice
bas lepo napredujete :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 25/4/2012, 18:22

Pariz, sjajan izveštaj Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 275568
I za grlić i za posteljicu, a posebno za guze malene Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 612963
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Republica 25/4/2012, 18:39

Wauuuu, pa kako smo porasli i sve oko njih u ideali.Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 523476 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 430137 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 413209

Fenomenalno! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 275568



Ljubi vas ja Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 582639
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu