KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
cicsa80
korpica
dra00
Zoka83
mijaki
MAAKKI
buby
heart84
LaFolie
Bokicalepotica
Sneza
caci
sreda
Dacaa
Republica
bobica83
MARA
bak
Nefertari
dragmilk
nena beba
jaca*caca
djole42
Struzzo
nesalela
JocY
shenon
Milijana
Tanja83
zoxa
bebko
missile
Marija86
KoMetaK
Mirjana
*AIDA*
stefi :*
maki79
anak
Xena
lolipop
nacKa
Kamilica
lena
Botox
maus
lilly13
lilya
Mali Princ
BiKsi :)
noja
natalija
Akijeva
Sofka
vremejezabebe
dr mali pariz
Orline
Shizika
Mrvica
63 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Republica 23/4/2012, 18:58

Bak,koji datum su uneli kao parametar za odredjivanje starosti meshka?
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 23/4/2012, 19:12

Poslednje menstruacije.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Republica 23/4/2012, 19:16

Bak, mila ja sam sad totalis zbunjena? Ti nisi radila IVF? Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 279933

Ne zameri nije me bilo neko vreme ovde...poduzhe Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 466526
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 23/4/2012, 19:24

Ma jesam, ali tako unose datum, verovatno uz nema opciju datuma transfera tj aspiracije
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Republica 23/4/2012, 19:26

Pa eto onda. Nema sekiracije.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 275568
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 23/4/2012, 19:32

Mrvo, pročitala sam na Jutrima, ali pitanje je za ovu našu temu- je l ti pojas nosiš samo dok pešačiš, ili i kad sediš kući, u kafiću ili kod nekoga?
Ja sam razumela, i samo ga u šetnji koristim, i baš mi znači, ne bih cirkulaciju da zaustavljam noseći ga stalno...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 23/4/2012, 21:47

Pari, uskacem ko pala s Marsa, nisam citala Jutra: ja nosila pojas i dok sam lezala, i dok sam sedela, i dok sam isla samo do toaleta... jer nisam ni mogla mnogo da setam pa mi nije sluzio "za hodanje". Bukvalno do samog polaska na CR! Bebac bio nisko, bas je pomogao pojas. Nisu mi dr nista rekli o eventalnim losim stranama, a svi su me vidjali stalno sa pojasem... Uostalom, po osecaju ga i pricvrscujes, ne verujem da moze da zaustavi cirkulaciju. Meni traka oslabila pred kraj....
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 23/4/2012, 21:48

BAK, NAVIJAM ZA VAS!!!!!!!! lol!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 23/4/2012, 21:49

Hvala Leno na komentaru! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 543728
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 23/4/2012, 21:54

Oh, nema edit........ SREDO, sad procitah post! Dobrodosla! lol!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sneza 23/4/2012, 23:20

Da poželim dobrodošlicu novim trudnicama, lagano da stisnem one u sredini trudnoće i lak porod onima kojima se približio termin. ljubav
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 23/4/2012, 23:34

ljubav trudnica ljubav Pari ja sam nosila jedno vreme pojas kad je bebac bas bio nisko ( mozda ukupno 3 nedelje, nekako po osecaju kad je trebalo)
, al tad sam i setala i vozila itd ... Kod kuce nisam,
a kontrakcije sam osecala onako stezanje stomaka bas negde od 27 nedelje,
i onako kao menstr bolove i to bas cesto, popila bi mg i legla,
a na nijednom uz nisu kontatovane bas nijednom stim da sam bila dosadna i
pitala i da li ih vidi i cesto isla,
u 37 tek radila ctg, jedanput samo,
a briseve pred porodjaj jer je dr smatrao
Da sam ih radila pred vto, a urin mi je bioo sterilan non stop,i
Prince polako se priprema gnjezdo za momcinu, ljubim te osmeh srce
Sredo sunny
Trudnice mamice drugariice jedan veliki pozdrav od nas dve
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tanja83 23/4/2012, 23:55

bak ::Ma jesam, ali tako unose datum, verovatno uz nema opciju datuma transfera tj aspiracije


Bak,mene su svaki put pitali kada je bila poslednja menstruacija i kada je bio transfer.Meni je pm bila 7.4. transfer 29.4. i uvek su racunali 29-2nedelje tj 14dana=15 tako da mi je po njima poslednja menstruacija bila 15 aprila i tako su uvek ukucavali.

Sto se tice uz,jako je bitno da se gleda na istom aparatu i da gleda isti dr.Meni je nekoliko puta beba "mrsavila" tj drzala dijetu Very Happy .Isla sam utorkom i petkom na uz i npr danas mi beba bude 1500gr a u petak 1100gr lol! Te mere moraju precizno da se odrede da bi dobio priblizan rezultat.Ako malo ruka zadrhti,UZ odmah sracuna pogresno.Nadam se da si me razumela duso

Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 24/4/2012, 00:02

Vid vid momAka i devojaka Tanja Snezo ljubite vase malisanee osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tanja83 24/4/2012, 00:29

Sto se tice tih kontrakcija,Pari,ja sam ih imala,pa sad ne znam tacno kad,mozda negde oko 30 nedelje,meni nisu bile lazne i odmah sam znala da nisu BH jer su dugo trajale,tj stomak se bas stvrdne,imala sam pritisak u donjem delu stomaka i bol kao pred ciklus,tako nekako,grci ti se ceo stomak.Bol je bio konstantan,nije prestajao sve dok me nisu prikljucili na tokolizu,nisam bila otvorena ali se tada grlic razmeksao i to je bilo to.Kasnije su mi uveli nifelat retard 2x1 i do pred kraj mi je bilo ok. Ako se setim jos necega pisem

poljubac
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maus 24/4/2012, 09:00

Pozdrav za sve oblice lepotice usne
Sredo dobro dosla u nas Kutak!
Bak racuna se i ovako: dan aspiracije je 3+1. Ja verujem da je sve ok i da se u petak cuje najlepsa muzika ljubav
Ja nikakve kontrakcije nisam imala.U stvari ja nikada nisam ni imala PMS niti menstrualne bolove i ne znam kako to izgleda. Uf covece, mogla sam i imati kontrakcije a ne bi ni znala da je to Laughing Samo sam jednom, mislim da je bilo 4 ili 5 dana pred zakazan CR osetila blago tistanje u donjem delu stomaka. I to je trajalo u naletima, na svakih sat vremena i trajalo je samo taj dan.
E Tanja sad videh da smo imale ciklus isti dan i isti dan je bio ET. Samo kod mene3 godine ranije.
Ajd zive bile osmeh srce
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 24/4/2012, 10:10

Samo da prijavim da sam u bolnici. Trenutno jedem, jer nisam znala da smem, pa sam umalo riknula od gladi. Krevet mi je udoban, imam jednu cimerku koju sam videla na 5 min. za sada. Volela bih da nije neka pricljiva, jer mi danas nije dan. Mm mozda stize veceras. Pogubio se kad sam mu rekla gde sam, kao da prvi put cuje da sam trebala ici. Toliko, tesko mi je da nabadam sa mobilnog, a i spava mi se, a u 11h sestra dolazi po mene Sad
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebko 24/4/2012, 10:32

Prvo da zagrlim sve naše okrugle drugarice d

Bak dušo biće sve to ok f borac je to mali...A da bi znala pravo stanje stvari treba ponoviti na istom uz i kod istog dr poljubac

Mirče da što pre sve završiš i dođeš kućici zagrljaj
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 24/4/2012, 11:08

Sredo dobro dosla cvet

Tanja 83, klinci su preslatki!
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 24/4/2012, 11:26

Noja, kako mi taxativno pobroja sve...hvala ti, baš mi znači, i ja sam se pitala s obzirom da je ovo bilo onako sporadično, slabo i kratkotrajno, da li će se videti na UZ, koji sam za sutra zakazala. No, svakako će na osnovu opisanog , a umem biti deskriptivna Laughing znati d ali da mi prepisuje nešto ili ne. Mg inače unosim...i pojačala sam ga.
Zmaje, to što si opisala su stvarne kontarkcije...one dža ili bu. Wink
Mimiće, ti nikad ništa...eto ti sad... Very Happy
Snežo, ljubim te u avatar i dve divne mile pustolovke!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 24/4/2012, 11:51

Zdravo svima! Nije me bilo puno, jer sam imala period hiperaktivnosti. Jedva postigoh!
Napokon sam smogla hrabrosti i stavila tiker, cvet pa idemo polako.
Položila oba ispita sa 9 i 10 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej! A u petak u NF ja i moj mali Blasta smo sa 10 položili najvažniji ispit do sad - Double test as Dakle, imamo celih 7 cm i iako smo veeeeeeeeeeliki, nismo dovoljno veliki da mama oseti kad se razgibavamo, a mama ko mama hoće da poludi, broji dane i ne može da se strpi da oseti prvi šut b
Mirka, držim ti fige da što pre ideš kući s osmehom,a za lom se nič ne brini, kod mene ista stvar, rekli mi nema savijanja, spremanja, hodanja i sl. a mm naravno jurca za sve i stan je da se ispovraćam Rolling Eyes moram da pozovem sestru da mi pomogne, šta ću.
Bak, u NF su meni šibali veličine sa UZ da ne veruješ, i to u 9. nedelji, izmeri, kaže ovo ne valja beba mala, pa kao aj opet kad beba stajala krivo i tipa umesto 14mm bilo 18,6mm. UZ u savetovalištu im je bzvz skroz, samo gore na 4. su dobri... Meni po UZ isto kasni trudnoća i to 5 dana u odnosu na zadnji period (a različiti dr su mi u NF govorili različite stvari, veličine, dane trudnoće, pa sam tako skakala sa 7. na 6. sa 8. na 9. sa 10. na 9. i tako u nedogled...sve do double testa), što dokazuje da je to sve više okvirno, a ne realno, jer malo njih zatrudni baš na 14. dan, svaka ovulacija je za sebe... a pogotovo i dr sami priznaju da je na tako male veličine lako omašiti po par mm, a za te veličine je to huh ko kuća.
Orline, Maki, Stefi mi smo znači rame uz rame g
Mrvo, držim ti fige, inače mm je rođen 25.04. hehe ja sam htela bebu pred kraj aprila, ali ne bunim se ni na kraj oktobra!
Pariz, moja drugarica i moja sestra su nosile taj pojas, kažu može da se nosi i ako ti je jednostavno težak stomak, e sad moja sestra je nosila da ne bude strija, kaže pomaže, meni je nešto logično sa ogromnim stomakom, što da ne, sigurnomanje vuče. Ja bih ga uzela ako mi oteža tiba...
Biksi, veliki pozdrav i svim ostalim trudnicama i čekalicama, sve vas ljubim punoooo!
Mali pariz
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 24/4/2012, 11:53

Akijeva bravo za sve ispite i za dobar dabl! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 805311
Pojas nosim već 2 meseca...pitanje je bilo druge prirode Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 24/4/2012, 12:33

Aha oki, ne razumem se, međutim rekoh aj da kažem šta sam čula  b
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 24/4/2012, 12:44

Drage moje danas sam resila da se malo i vama javim.Bila sam dugo u bolnici na ispitivanju,ali nazalost nista nisu posebno nasli pa me pustili kuci.Tamo je haos lezim nedeljama zato sto se analize cekaju dugo,kad ono na otpustu saznajem da mi analize te sto cekam nisu ni uzeli,jednostavno zaboravili.A neke druge se izgubile.A ja ih svaki dan pitam da li su stigli nalazi,da se nisu izgubili.I onda na otpustu,ja onako u civilu oni vade krv i kao zovite za par dana za rezultate i sami organizujte lekara da vam to pogleda.I onda naravno placas lekara da to pogleda jer je nalaz los i treba neko sto pre da ga vidi.A to je sve trebalo tamo da se zavrsi.
Uglavnom imam na Ogtt-u povecan secer koji je meren I put posle pola sata i bio je 9.3 pa su se za to uvatili.I to se zove intolerancija na glukozu,nije gestacioni dijabet,ali svejedno moram na dijabeticnu ishranu.
Posteljica je zadebljala u jednom delu je bila do 5cm,a posto su mi leukociti bili 17 mislili su da je neka infekcija,pa su mi odma ukljucili antibiotike.CRP je isto bio povecan isao je u bolnici do 23 (a treba do 5).Medjutim i posle terapije meni su LE isti kao i posteljica.Tako da sve u svemu nista.
Isla sam kod Ljubica on isto nije zadovoljan i rekao je da moram kod hematologa obavezno posto mi je D dimer povecan 1200 a treba do 250.Pa on misli da je nesto hematoloski.Tako da imam zakazano kod hematologa pa cu videti da li treba neka terapija.
Inace imam i neke kontrakcije za koje sam mislila da su one Brakston,ali nesto su se ucestalile,pa mi je on dao da pijem Nifelat.Inace prijem je ponovo zakazan u maju,ali ja sam mu rekla da ne zelim da idem.Pa smo se dogovorili ako kontrakcije ne prestanu od nifelata onda da idem u bolnicu na infuziju.Ali malo mi je bolje.Treba da mirujem zbog kontrakcija,a ovamo moram da setam zbog D dimera.Ma haos. I tako...........
Ne znam sta se sa vama desava polako cu sve iscitati.Veliki pozdrav!!!!!!!!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 24/4/2012, 13:09

Jao Boki, samo kad si ti nama živa i zdrava i beba sa tobom...baš smo se pitali šta je sa vama...
Nemam neki odgovor na tvoje probleme. A šta Ljubić na sve to kaže? Sem što je za kontrakcije dao terapiju? Dobro si ti izdržala tamo u bolnici. Gde si ležala?
Kako e ti osećaš? Kako je bekana na UZ?
Za kad si zakazala i kod kog hematologa?
Izvini, ja ko u školi. grupu pitanja, ali baš sam brinula za tebe...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu