KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
hany
dragmilk
Mali Princ
ivi
bridget jones
Anavi
JocY
Kockica
Tanja83
Zoka83
Milijana
cvrle76
maza1972
racili
Aries
maja76
seka 35
daco
agata
kristina33
lilly13
cicsa80
gagax81
malenaa
Bokicalepotica
7-patuljaka
bebko
Malina
dragana76ns
Sneza
Republica
ciklama
Struzzo
maki79
vašar
noja
bobica83
djole42
bubili2
cici
Deni
tanja71
Sofka
anak
*AIDA*
viktorija
dr mali pariz
heart84
julija
KoMetaK
bak
Shizika
MAAKKI
BiKsi :)
lolipop
Cupava
Marija86
61 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 19/4/2011, 17:51

Devojke, pisem posle, sad mi treba brzi info, ako neko zna. Da li se za fet obavezno uzimaju kontraceptivne pilule ili ne mora? I sluze li one jos necemu sem smirivanju jajnika, jer ne znam koliko je to bitno za fet?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kristina33 19/4/2011, 18:23

Malina ni kod FET-a ni kod IVF/ICSI nije obavezno uzimanje kontracepcije.
Samo opusteno i bice sve kako treba ljubav
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 19/4/2011, 20:51

Koraci gdje ste, zašto ste se utišali?

Ljubac
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od gagax81 19/4/2011, 21:51

Aida, raste trba k'o prava Very Happy u utorak virkanje, jedva cekam.
Ljubim vas sve! Odoh na spavanjac ne mogu izdrzati vise lol!
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 19/4/2011, 21:54

Gago draga kako si ti, kako napreduje stomacic trudnica

Aida bas se priblizilo, navijamo igracice igracice igracice

Malina ja sam imala fet 4 puta i nijednom nisam pila kontraceptivne pilule

Samo da javim da mi stigli rezultati urina i to je sve ok igra a krsta me ubise danas nepopustaju
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bokicalepotica 19/4/2011, 22:15

Devojke ja bila u jevremovoj kod Milice na 1.folikulometriji i nista od folikula.Nadam se da je rano obzirom da je 8. dan ciklusa,a kod mene ov. obicno bude 15. , 16. dan.Idem ponovo za 2 dana a za to vreme i dalje pijem moj dexason za imunitet da se smanji i to pijem do inseminacije ako je uopste bude bilo.A mucnina,vrtoglavica me ubi i gorusica sve od ovog dexasona.Milica kaze da mi ovo prvo pracenje radi iz prirodnog ciklusa,pa ako ne bude nista od toga onda sl.mesec sa klomifenom,smrc!!!!! Pozdrav ze sve!!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bokicalepotica 19/4/2011, 22:18

heart ti mora da si se i malo prehladila plus i ovulacija pa si tako malo odreagovala.Meni to sve cesto tako bude.I rezultati su obicno svi ok, ne brini.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 19/4/2011, 22:19

Bokice nepredaj se bice to sve uredu, samo misli pozitivno draga, navijam da za dva dana bude folikula igracice
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 20/4/2011, 08:08

Devojke, hvala na odgovorima!
Na brzaka da vam napisem sta je bilo, jer sam u guzvi.
Ja sam se juce malo iznervirala, jer sam se prijavila za fet i mislila sam da ce mi to odraditi u maju, ali su mi javili da posto Ljubic nije tu, da cemo verovatno odloziti za sledeci ciklus.
E, sad, verovatno je i zbog toga jer sam ja insistirala da mi se isprati prirodni termin, a to valjda ne mogu da izvedu dok on ne dodje. Mene je Milica zvala da pita da li zelim fet iz prirodnog ciklusa ili sa semom. Ja sam rekla sa semom, ali da se prate termini.
Posle sam nesto razmisljala da bih mozda mogla bez kontraceptiva, samo estrofemom i sl. jer onda bih mozda isto mogla u maju da upadnem i zvala sam to da pitam, ali je tada bila guzva kod njih, sestri sam rekla sta hocu, ona rekla prenece, posle me Milica zvala na brzaka,kaze ona bi isla sa pilulama, zbog kvaliteta jc, tu me zbrza i zbuni, ja kazem dobro onda.Pravi gluvi telefoni!
I posle se pitam kakve veze imaju jc sa fetom?! Mora da je ona onako u guzvi i brzini zaboravila da ja pitam za fet. Jel tako devojke, to nema nikakve veze? U fetu samo vrate moje embrione ili ja to nesto ne razumem. U stvari ne razumem ni zasto moras tad da imas ovulaciju, ako vracaju vec oformljene embrione?!

Heart, super za rezultate! Gde si ti radila fetove?
Bokice, pa relativno je rano, moguce da ce biti.
Kristina33, vidim da radis iz prirodnog ciklusa. Da li si ti to tako trazila? I nisi pila kontaceptive, jel tako?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 20/4/2011, 08:34

Jc ti ne trebaju Malina, jer imaš zamrznute, ali ti treba dobar endometrijum, da bi se embrioni zakačili! I prate tvoj ciklus, jer ako su embrioni stari 3 dana ili 5 dana, onda će ti vratiti 3. ili 5. dana nakon ovulacije, grubo objašnjeno. Nadam se da si shvatila, umem ja biti konfuzna.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 20/4/2011, 10:07

[quote="Malina"]
Heart, super za rezultate! Gde si ti radila fetove?

Draga ja sam sve radila u Mariboru
Sto se tice FET-a kad ides sa pilulama ja sam uzimala od prvog dana ciklusa 3x1 tabl. estrofema, 10,11 dana sam radila UZ da se vidi kolilki je endometrijum, ako je uredu onda pocinjem sa utrogestanom 3x2, i onda nema veze da li imas ovulaciju, meni su fet radili prvi 19, drugi 20, treci 21 i cetvrti 22 dana ciklusa, a sto se tice iz prirodnog ciklusa radi se UZ 5 dan ciklusa,da se pogleda,da nema kakve ciste ili folikula >10 mm,sledeca kontrola 9 dan ciklusa-pogledati veličinu folikula i debljinu endometrija.Kad je vodeci folikul veliki između 13 i 15 mm potrebno je svaki dan sa prvim urinom napraviti LH test i kad je prvi put pozitivan javiti datum u klinici i onda oni izračunaju termin embriotransfera. Tako je bar za Maribor, nadam se da sam ti pomogla
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 20/4/2011, 10:09

Malina, lepo ti je Biksi objasnila, smrzlice se vracaju kad 3. ili 5. dan ciklusa, i vracaju se u vreme kad bi se one i prirodno ugnezdile kod tebe, pre svega zbog endometrijuma. Ako se to uradi pre ili kasnije, endo moze da bude mali, pa da se ne ugnezde, ili ako je kraj cuklusa, endo se smanjuje i sprema za ciklus i onda ne mogu da se ugnezde embrioni. JEste, tvoj js nisu bitne u svemu tome, ali je najbitniji endo. Javice se neko ko ima iskustva sa tim, a ja bih se drzala saveta lekara.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilly13 20/4/2011, 10:25

Bolicelepotice ovo izgleda nije naš mjesec, valjda će u maju bit bolje.
Ja sam se naoružala antibioticima i uputnicama za muža i iskreno se nadam da ću to sve stići odraditi do maja, ako i ne stignem jun je moj Very Happy

Malina, ako nema folikula endometijum ti je jako tanak (kao kod mene, nema ni jedan folikul endo je 3,5mm) a tebi treba fini i buckasti endo da bi se embrion ugnjezdio, i da bi se stvorilo pravo ''prirodno'' okruženje

sve cure puno vas d
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od agata 20/4/2011, 10:43

Bokice,

nemoj da se obeshrabrujes unapred. U ciklusu u kom sam ja zatrudnela bila sam na pregledu 10. dana i doktorka je rekla da je endometrijum jako tanak, 4,5mm, da nema trolinijsku formu, da na jajniku (koji je policistican) vidi neke male folikule, 9mm, ali misli da je to deo policisticnih jajnika, da ni jedan nije vodeci i da je to verovatno ciklus bez ovulacije. Ipak mi je rekla da dodjem za 5 dana. Tada je endometrijum imao tri linije, debljine 8,5mm, a na oba jajnika je bio po jedan folikul. I, eto jedan je i dao jajnu celiju koja se oplodila.
Ne odustaj, nego gledaj da se opustis ovih dana i pustis hormone da odrade svoje.
Poljubac!




sunny sunny sunny

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daco 20/4/2011, 12:39

Drage moje,
Meni je receno u Jevremovoj da im se javim prvog dana m ciklusa pa ce mi poslati šemu. E sad, danas je počelo nešto braonkasto, kako doktori kažu ,, prljane,,. Sutra bi trebalo redovno da mi krene. Da li da ih pozovem danas ili da sačekam sutra?
Da li od prvog dana krećem sa bockanjem ili... ? Moram da nabavim lekove.Za jun je planirana aspiracija ??? Tako se kaže???
Rečeno mi je da nabavim 28 ampula decapeptyla i oko 30 ampula menopura. Da li je to malo ili puno ili previše
Very Happy Very Happy
E baš se ne razumem a upuštam se u pustolovinu. Imam milion pitanja ibaš imam tremu Wink

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od *AIDA* 20/4/2011, 12:58

Bokice, ne brini ako ne bude ovaj mesec biće sledeći sa klomifenom mada suviše je rano. Ne znam da li znaš ali ja sam 2008 u novembru radila inseminaciju u mom mestu i nije mi u početku sjajno bilo ovulacija je bila 19 dana i ostala sam trudna...tu bebu sam morala skloniti u 20 nedelji jer sam u međuvremenu bila prehlađena i došlo je do deformiteta...Da sad ne kvarim raspoloženje biće sve ok nikad se ne zna slušaj Milicu i ne brini...
Malina mislim da je Milica previdela tvoju situaciju to joj se dešava jer je u velikoj gužvi često meni nešto zaboravi pa je ja podsetim, sa moje tačke gledišta ja bi je ponovo zvala i rekla šta mi nije jasno....
Jovanamedakovic što se tiče tebe ja bi ih takođe zvala jer je kako tako krenulo jer oni dok se organizuju i pošalju šemu ima da lije....
Tako moje cure drage, ja padam u neku euforiju sa vremena na vreme tako mi se razlupa srce i samo merim pritisak i normalno je kad se uznemirim da je 90-140 pa se onda priberem i bude bolje, a i endokrinolog mi je rekao da hoće od microginona srce da se razlupa...ma pretećiću valjda to mene hvata panika pred postupak...šta da pijem a da nisu lekovi nešto alternativno za bolji san i smirenje?
Izvinite ja ga danas baš oduži.... cveće nemam reči
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 20/4/2011, 13:26

Aida, čaj od lipe ili od valerijane smiruje srce i bolje se spava! Naravno ako su ti ostale vijuge ok, i ako nisi previše prsnuta, kao ja, npr, pa ti ovi čajevi nič neće pomoći!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bokicalepotica 20/4/2011, 14:22

heart84 nadam se da si ti danas vec bolje!Malinazovi Milicu ponovo ja se iskreno u te tvoje stvari nista ne razumem,ali vidim da se vas dve niste bas najbolje shvatile tako da bi ti savetovala da je pozoves ponovo!Lilly13 ti i ja pod ruku zajedno!! Joj nadam se da je meni to jos rano da ce biti folikula inace ih uvek imam.A tvoj muz neka ide bre odma da vadi te analize nema cekanja, da se zajedno izlecite u isto vreme i da budete spremni za sve sto dolazi.Agata hvala na podrsci, evo jos sutra se radi pa cu bas odmarati ovih dana taman i da psihicki budem spremna.Aida strasno mi je zao sto se to desilo,stvarno nisam znala.Ti se stvarno namuci oko toga sigurno, jos sad i sve ovo.Ali meni ipak dajes nadu da inseminacija moze uspeti.Nadam se da ce ti uspeti sve ovo i da vise neces piti taj mikroginon koji je sto se mene tice bas dosadan.Svaka ti cast sto izdrzavas te njegove nus pojave.Devojke hvala puno na podrsci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 20/4/2011, 15:49

Devojke, najbolje ste! srca srca srca
Ja sam se mnogo sekirala i poslusala sam vas, ponovo sam zvala Jevremovu i ispalo je da se nismo razumele, i da moze ovo sto ja hocu. Tako da mi je sad mnogo lakse, ceo dan sam bila bas bezveze.
Heart, takav protokol kao tvoj sam ja htela, bez kontracepcije, jer bih onda to mogla (valjda) da obavim u maju, jer ja od februara hocu da se prijavim i stalno mi odlazu zbog ove ili one analize. Sad sam ih, hvala Bogu sve odradila, pa je valjda to to!
Jos jednom svima srcasti poljupci
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 20/4/2011, 16:36

cure sve da Vassss sunnyljubav ljubav ljubav
ja sam za početak prikupila sve upute odnosno uput za kariotip(genetičar), imunološka - trombof.lupus,antikoag,antinuklear.,antitela-klinički centar
i serološka cmv,toxopl,gondi hcv samo je problem zakazivati
sad jer idu praznci i svi su mi rekli tek krajem meseca da zovem pa tek onda da zakažem,
važno je da imam upute i oggt moram jedan dan odvojiti yes
malina i ja se spremam za FET imam 4 osmoćelijske ali ću prvo sve ove rezultate i naravno još plus i hormone ali tek kad dobijem sl. ciklus .
sve vas još jednom ljubav
i ako se nečujemo svim devojkama sretan Uskrs i da dogodine zvonce zvoni i visi tamo gde treba roda roda roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 20/4/2011, 18:06

Jovana,danas ti je 1.dan ciklusa.
Devojke,samo napred koračamo,zar ne? Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od *AIDA* 20/4/2011, 18:36

Malina dobro je da si i to rešila, pa sa nama u maju...
Noja drago mi je da nisi poklekla samo tako curo idemo dalje.... f d
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 20/4/2011, 19:08

pari da da samo napred yes jel se i ti spremaš u nove pobede cvet
aida ni ja nisam znala to kad si radila inseminaciju baš si se namučila
ali kao i što sama kažeš nema odustajanja jel rode su stigle usne g yes
roda roda roda
igracice igracice igracice
pišem malo nepovezano radim neš na kompu i vas čitam love
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 20/4/2011, 19:50

Noja, ja imam 3-2blaste i 1 morulu. Gde ti radis fet?
Aida, ja se nadam maju, valjda ce i oni tako smisliti.
U svakom slucaju, svima nam zelim
roda
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daco 20/4/2011, 23:42

Draga Pariz uvek misli na mene lol! Zvala sam Jevremovu i rekli su mi sutra kad mi krene da ih ponovo nazovem.
Cure samo napred!!! Korak po korak na putu do bete + - Page 12 275568

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu