KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
hany
dragmilk
Mali Princ
ivi
bridget jones
Anavi
JocY
Kockica
Tanja83
Zoka83
Milijana
cvrle76
maza1972
racili
Aries
maja76
seka 35
daco
agata
kristina33
lilly13
cicsa80
gagax81
malenaa
Bokicalepotica
7-patuljaka
bebko
Malina
dragana76ns
Sneza
Republica
ciklama
Struzzo
maki79
vašar
noja
bobica83
djole42
bubili2
cici
Deni
tanja71
Sofka
anak
*AIDA*
viktorija
dr mali pariz
heart84
julija
KoMetaK
bak
Shizika
MAAKKI
BiKsi :)
lolipop
Cupava
Marija86
61 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 21/4/2011, 09:36

Jovana, gde si ti draga citam da kreces u nove pobede sto mi je veoma drago, ovaj put mora da uspe igracice igracice igracice igracice

Meni stigli rezultati briseva i urina i sve je ok f cekam da moj dragi zavrsi sa antibioticima zbog one listerije koju je navukao pa da uradi briseve, i onda da predam papire da pokusamo o trosku drzave, sto da ne Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od gagax81 21/4/2011, 09:43

Dobro jutro koraci! Evo da vam se javim, da vam pozelim srecu i da vas sve povucem za nosice! Very Happy
Ja sam danas pocela da spremam orman tj. da izbacujem stvari koje ne mogu trenutno da nosim pa da ih sklonim da mi ne prave zabunu!Mogu vam reci da mi je malo stvari ostalo lol! Tiba raste, jos malo pa cu nositi majice od mm
Laughing
Sve vas grlim i ljubim! d ljubav
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 21/4/2011, 09:57

Ej koraci opet ste aktivni, tako vas volim vidjeti u akciji.

Hearth kako si koko ovih dana.Mislim i nadam se da si bolje.

Bokicelepotice, ne sekiraj se oko anovulatornog ciklusa, dešava se svima nisi jedina. Sa klomifenom će biti bolje, ne brini. I inseminacija uspjeva, samo u manjem procentu nego VTO, Ne žuri, ne paniči nego se prepusti doktorima mislim da znaju šta rade.

Lilly13, zemljakinjo, drago mi je vidjeti te u akciji, sačekaj da vaskršnji praznici prođu, pa prikupljaj nalaze, pa u akciju i da se svi radijemo.

Noja draga, prikupi još te analize pa da se i ti u kolo uhvatiš yes .

Jovanamedaković, ne sekiraj oko toga da li je procurilo pravo danas ili sutra, vjerovatno ćeš sa kontacepcijom krenuti 6 dan ciklusa(tako sam ja), nego oni kažu da ih nazoveš odmah da bi imali vremena da ti otkucaju i pripreme šemu. Tako da nećeš okasniti, samo opušteno.

Malina krenula si, ha? Ako tako i treba. Joj ne znam šta da ti kažem ni za Ljubića ni za Ilićku. Gužva im je to je evidentno. Ja kako sam jučer dr, Ilić shvatila, dr. Ljubić dolazi kući samo za ove vaskršnje praznike, pa je tako i meni naštimao, jer mi je punkcija u nedelju ili ponedeljak, Et ubrzo iza toga, tako da me sam naštimao za taj period, i kao opet ide u Ameriku, kaže da je tu iduću sedmicu samo da završi započete poslove, i opet bega. A juče i nisam imala baš fin odnos sa Ilićkom, niko mi nikad bolnije nije uzeo bris, bilo je neugodno, jako. I ne priča ona uopšte sa mnom oko samog postupka, ne uključuje se mnogo. Imam osjećaj da misli "nisi moj pacijent, pa zašto da se trudim, pitaj onog ko te vodi". Iz ovog konteksta izvlačim da ti kažem da se na vrijeme odlučiš kod koga ćeš ići, da nebi imala takve izlete, na koje si jučer naišla. Meni lično pored stručnosti mnogo znači i doktorska ljudskost, ono malo pažnje koju nam trebaju posvetiti, bar toliko očekujem od njih.

Aida, mislim da trebaš otići nekom doktoru oko tih propratnih problema, mislim da to sve što oni pripisuju kontracepciji, ne može baš biti izvor svih tvojih problema, ipak kontracepciju koriste žene širom svijeta, u mnogo većim količinama nego mi, pa je normalno podnose. Idi ti nekom malo ozbiljnijem doktoru.

Izvinjavam se na dugačkom postu, a šta da se radi kada ste mi aktivne, a to volim.
Ljubac za sve


Poslednji izmenio lolipop dana 21/4/2011, 11:45, izmenjeno ukupno 1 puta
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 21/4/2011, 11:13

Ja samo da se pogvalim da sam se trljala o dve trudnice (ma koliko ovo bolesno i pervezno zvucalo) :-))) Elem, sedela sam na klupi i cekala svoj red kod ginekologa, a dve trudnice su sele pored mene, jedna s jedne, druga s druge strane. Jedna je bila bas vesela i pricljiva, pa u prici dodjosmo do mog problema sa neplodnoscu, na sta je ona naterala i ovu drugu, pa su pocele da me pipaju po stomaku i 'trljaju' se o mene, ne bi li preslo ista. :-))))) Jedna ce biti po treci, druga po drugi put majka.
Radjeni brisevi cerviksa, na micoplasmu, hlamidiju, vs, i papa.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 21/4/2011, 11:46

Koko preći će to od njih, a i one su kao i ti plesave, naročito ta pričljiva lol! .
Neka si ti krenula sa nalazima, i to je veliki korak.
Ljubim
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 21/4/2011, 14:32

Cupava, stvarno si lik! Neka bude prelazno lol!
Loli, ma ja sam Ljubicev pacijent godinama, odlicno se znam i sa njim i sa Milicom, nego se nas dve nesto tad nismo razumele. Ne mogu da verujem da se opet vraca u Ameriku, on samo negde zuji. Zato mi je ona izgleda sve to i rekla, jer nije znala sta ce on da smisli za mene, pa da ne prica nesto unapred. Meni su i rekli da cemo da se cujemo posle praznika, verovatno kad on malo vidi situaciju i svoju i moju Very Happy
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daco 22/4/2011, 20:35

Drage moje ljubac za sve velikiii, najveci.
Danas su mi poslali iz Jevremove semu. Zvala sam ih oko pola dva da sam dobila i kroz 2-3 sata su mi mailom poslali semu. Bas su ažurni Very Happy
Pa evo je, zanima me vaše mišljenje.
1. Faza Microgynon od 28.04. do 28.05.
2. Faza Suprefact ili Diphereline ili Decapeptyl od 21. 05. do kontrole.
3. Faza počinje posle kontrolnog pregleda. Terapija ( rFSH, HMG - HP)
- Kontrola između 28.05 i 4.06.
- Kontrola estradiola posle pet, a ultrazvučna kontrola posle sedam dana stimulacije.

E sad. Na poslednjem pregledu dr Veljko Vlaisavljević je napisao da ce mi trebati 28 ampula Decapeptyla, mislim to da uzmem. Čula sam da je lakše, praktičnije za davanje. Pošto u šemi piše da ću Decapeptyl početi 21.05. do kontrole da li je potrebno da kupim svih 28 ampula. I da li je to puno ampula?
I dr VV mi je napisao da biram između Gonal f 75 i Menopure 75 približno oko 30 ampula. Da li je to puno? Mislim da li je jaka stimulacija?
I piše početak terapije sa ampulama gonadotropina 2 ampule prvih sedam dana a nakon toga prilagoditi dozu.
U, baš sam uzbuđena Korak po korak na putu do bete + - Page 13 512172 i nervozna i uplašena.....ali se radujem!!!!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 22/4/2011, 21:09

Šema je jako slična mojoj prošlogodišnjoj Very Happy tj.poslednjoj...samo ja sam mikroginon pila od 4.maja do 26.,tako da sam ti u svemu bežala za neki dan,i 2.juna bila na kontroli i krenula sa stimulacijom...a ti gledaj da "pobegneš" mom rezultatu Very Happy
Ako krećeš sa 2 gonala,nipošto ti nije jaka stimulacija.Ne sekiraj se i pusti da te vode.Srećno Jovana!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kristina33 22/4/2011, 22:07

Jovana najbolje ti je da kupis sve sto ce ti trebati za stimulaciju da ne bi sebe dovodila u stresne situacije ako ne bude mogao da se nadje neki od lekova kada ti bude trebalo. Gledaj da sve kupis u nekoj apoteci u kojoj je moguce vratiti ampule koje ti preostanu. Ja sam kupovala u Dijafarmu i sa racunom sam uvek vracala ampule koje su mi preostale.
Ovo je dugi protokol sa kojim ja nemam iskustva tako da necu ni da komentarisem.
Srecno!
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daco 23/4/2011, 01:32

Hvala drage moje! Nadam se i verujem u uspeh.
Znaci nije jaka stimulacija, to mi nije bilo jasno. Ali sad sam od Kristine cula da je duga. Nisam ni znala da postoji podela na kratku i dugu stimulaciju. Ne znam zasto je moja duga... niko mi nije ni ponudio neku varijantu. Valjda znaju sta je dobro za mene.
Laku noc svima

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 23/4/2011, 02:47

Odlicno Jovana, mislim da cemo se pratiti sa semom i stimulacijom yes osmeh srce
Duga sema je kad imas kontraceptive pre stimulacije i kod tebe je duga jer ti sa kontraceptivima usklade ciklus tako da sve bude spremno onda kad Vlaisavljevic dolazi. Ne brini, kontracepcija ti smiri jajnike i posle krecu da ih stimulisu osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 23/4/2011, 08:43

Koraci ff
Jovana, ne brini o tome da li je dug ili kratak protokol, osmislili su oni kako treba za tebe. Samo napred! ljubav
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 23/4/2011, 10:24

drage devojke zelimo da vam srecne Uskrsnje praznike,da do sledeceg Uskrsa ispunite svoje najvece snove!!!
ljubimo vas puno, mi nismo tu za vikend ali da znate da mislimo na vas!
Korak po korak na putu do bete + - Page 13 543728
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kristina33 23/4/2011, 11:54

Dugi protokol je kad se u prethodnom ciklusu krece sa supresijom, pa u narednom kad hormoni padnu na zeljenu vrednost pocinje stimulacija, bockanje moze trajati i 30 dana.
Kod kratkog protokola se 3dc krece sa stimulacijom i bockanje traje 8-10 dana.
Da li ce pre stimulacije biti kontracepcije ili ne, nije bitno za naziv protokola (neke klinike je koriste za stelovanje ciklusa ili zbog cista).
Doktori prema vrednostima hormona i UZV odlucuju da li je neko za dugi ili kratki protokol.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 23/4/2011, 16:11

jovanamedakovic :: Pošto u šemi piše da ću Decapeptyl početi 21.05. do kontrole da li je potrebno da kupim svih 28 ampula. I da li je to puno ampula?
I dr VV mi je napisao da biram između Gonal f 75 i Menopure 75 približno oko 30 ampula. Da li je to puno? Mislim da li je jaka stimulacija?
I piše početak terapije sa ampulama gonadotropina 2 ampule prvih sedam dana a nakon toga prilagoditi dozu.
U, baš sam uzbuđena Korak po korak na putu do bete + - Page 13 512172 i nervozna i uplašena.....ali se radujem!!!!

E Jovana superiška što je šema stigla. Što se tiče Decapeptila, njega sam koristila u prošlim VTO, a sada sam koristila suprefakt. Decapeptil je praktičan jer je upakovan pojedinačno ( u kutijici dođe šprica koja je već napunjena, i iglica za davanje-tako ti dođe i gonal f), a suptefakt duđe u bočici od 5,5 mil, a pošto sam ja primala 0,5 mil, pa posle 0,3 mil, on se mora pažljivo pripremiti u špric, ali uopšte nije bio problem, na prvoj se tresu ruke, a sutra je već dosta lakše. A ako će te bockati sestre u Jevremovoj onda praktično ti i nemaš razliku između toga šta ćeš primati, jedina je razlika u cijeni, suprefakt je jeftiniji.
A što se tiče stimulacije, i meni je bila pičetna šema 2 gonala f i jedan menopur, pa sam imala prvo smanjivanje nakon kontrole E2, a drugo smanjivanje nakon UZ, tako da se ne sekiraš, bilo da je za početak malo jača, ili malo slabija stimulacija, upravo te prve kontrole E2 i UZ služe tome da se izvrši korekcija terapije.

Ljubac svim mojim dragim koračaljkama
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bokicalepotica 23/4/2011, 18:56

Evo mene bila sam u jevremovoj i nazalost nema lepih vesti bar za ovaj mesec.Nista od folikula sve neki mali,nije se izdvojio vodeci.Posto je Milica htela da ovaj put ide iz prirodnog ciklusa nista od toga.A prosli mesec progesteron odlican,pa bas da ubodem anovulatorni ciklus.Baksuz.Tako da sl. mesec opet od 1. dana pijem dexazon a od 2. do 6. dc pijem klomifen 1x1.Za dalje nista ne znam od terapije.Pa ako to sve bude uredu radim onaj UZ HSG i ako je to uredu idem na 1. inseminaciju.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od malenaa 24/4/2011, 08:23

Hristos Vaskrese,drage drugarice, cveće
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od *AIDA* 24/4/2011, 09:50

Srećan praznik svima koji slave cveće
Bokice nemoj se sekirani što je propao ovaj mesec, to je možda za neko dobro...MAJ je naš mesec... navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 srcasti poljupci
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bokicalepotica 24/4/2011, 10:58

Hristos vaskrese!!!!!
Aida nisam znala da i ti imas antitela i da pijes dexason.Kako ga ti podnosis.Ja sam pila 1/2 tablete od 0.5mg.Imala sam mucnine,vrtoglavice i slabije glavobolje.Nije bilo nista strasno,ali dovoljno da te omete u dnevnim aktivnostima i na poslu.Rekli su mi da moram da vodim racuna o ishrani posebno u tim danima kada ga pijem.Dijetalna hrana i bez secera.Zato sto on povecava secer pa jos ako i jedes slatko moze doci bas do porasta u krvi.Ja sam uglavnom jela ribu i povrce i dosta voca i uzimala sam probiotik to su mi obavezno rekli,posto dexazon ostecuje zeludac i creva.Dr mi je jos rekla da slobodno uzimam ranisan da se zastiti sluzokoza zeludca,ali ja sam ga samo jednom uzela.Vise volim 1 supenu kasiku maslinovog ulja na prazan zeludac ujutru i vrlo malo vode koliko da sperem grlo.Tako sam pre par godina izlecila gastritis......ali to sad nema veze.
dr Milica mi je dala i klomifen da pijem 1x1 od sl. ciklusa ali da li taj klomifen ima i neku dozu ili samo tako da trazim u apoteci.Koliko on kosta?
Znaci od maja krecemo nas dve!!
igracice igracice igracice
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bokicalepotica 24/4/2011, 11:06

I moram reci da mi Milica malo nije jasna.Ovaj mesec nista se nece raditi ni insem. ni hsg.Ja je pitam uredu nema inseminacije jer nema folikula,a da li cemo raditi taj njihov hsg UZ,ona kaze radicemo ga sl.mesec.I sad ja treba da pijem klomifen i dexason od pocetka ciklusa i kad se zavrsi ciklus onda radim hsg.Pa zasto nije radila ovaj mesec hsg .Zasto bi pila lekove za ov. i insem. a da ne znam da li su prohodni jajoivodi.Pa ako nisu prohodni e onda sam bezveze pila lekove.Umesto da je to sada uradila i da znam ako nisu prohodni onda nema insem. i pijenja klomifena.A ne ovako ti pi lekove za inseminaciju i ov. pa cemo videti da li su prohodni jajovodi.Bas glupo. Malo sam konfuzna nadam se da razumete.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od *AIDA* 24/4/2011, 16:58

Bokice samo u apoteci tražiš klomifen to je taj jedan pojma nemam od koliko je grama, klomifen nije jak lek tako da ne brini ali dosta povećava plodnost žene...
Čim je doktorka rekla ništa ovaj mesec nek onda i tako ostane...opusti se znaju oni šta rade a možda je i ta metoda tako efikasnija a meni ima i smisla jer posle ispuštanja kontrasti u kanalima raščisti se put za spermiće...meni to super zvuči..ne brini zajedno ćemo mi bebovati ako Bog dragi da u maju... sreca
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 24/4/2011, 18:27

Koracaljke srecni vam uskrsnji praznici neka vam donesu sto vise beba beba
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bokicalepotica 24/4/2011, 18:55

Aida ti stvarno umes da opustis coveka!!!!Neverovatna si zaista!
Ja procitala za taj klomifen da ga ima od 50,150mg.Pa zato nisam bila sigurna.A dexason kako podnosis?Ja gore napisa sta se kod mene desava,pa reko da vidim kako ti podnosis!
Jedva cekam maj!!!!!!!!!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 24/4/2011, 20:57

Hristos vaskrse,drage drugarice.Srećni vam Uskršnji praznici! Korak po korak na putu do bete + - Page 13 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/4/2011, 00:56

Hristos vasrkse! Srecan praznik! sreca
Ja moram da prijavim da sam danas imala predivnu trosatnu setnju sa Bixacom i njenim dragim i da sam se super provela, a oni su predivni! osmeh srce Nadam se samo da im nisam dosadila pricama o gradu Rolling Eyes Wink
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu