KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
hany
dragmilk
Mali Princ
ivi
bridget jones
Anavi
JocY
Kockica
Tanja83
Zoka83
Milijana
cvrle76
maza1972
racili
Aries
maja76
seka 35
daco
agata
kristina33
lilly13
cicsa80
gagax81
malenaa
Bokicalepotica
7-patuljaka
bebko
Malina
dragana76ns
Sneza
Republica
ciklama
Struzzo
maki79
vašar
noja
bobica83
djole42
bubili2
cici
Deni
tanja71
Sofka
anak
*AIDA*
viktorija
dr mali pariz
heart84
julija
KoMetaK
bak
Shizika
MAAKKI
BiKsi :)
lolipop
Cupava
Marija86
61 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 18/5/2011, 22:17

mali pariz ::
Cupava ::Uradih hormone posle 15 meseci.. 3dc situacija je sledeca:
FSH 5.4 IU/L
LH 5.3 IU/L
Prolaktin 47 ng/mL (ref. 5.2-26.5)
Estradiol 24 pg/mL (do sada mi je bio oko 45)
Progesteron 1.1 nmoj/L (folik. 0.3-0.9)
Testosteron 2.08 nmol/L
TSH 1.8 mIU/L
T4 80 nmol/L (ref. 60-100)
T3 1.3 nmol/L (ref. 1.0-2.7)
Izgleda da sam pod stresom, a da ni ne znam. :-)
lepo je uvećan prolaktin,ali msilim da se to da brzo srediti...doduše,meni se bez terapije pre 4 g. sam vratio na normalu,a bio je isto duplo iznad gornje granice...nego...progesteron ti malo iznad granice,a testosteron je povisok.Je l i ti imaš neki oblik PCOS? Čupava,a jesi li ikad radila,ne sećam se,OGTT sa insulinemijom?
Ostatak deluje o.k.
Imala sam pre desetak godina problem sa aknama po licu i mlekom iz grudi. Trajalo je godinu ipo, a prolaktin je bio na gornjoj granici, ali ne iznad nje. Prestalo je odjednom, samo od sebe. Tada sam radila i ctg i sve moguce analize su bile ok. A ubedjena sam da nesto ipak koci i da je, bez obzira na bas los spermogram, ipak do mene.
Moj ginekolog mi sve vreme u nalazima pise da imam policisticne jajnike, Kopitovicka rece da nije Pcos. Prva stimulacija, duga sema - 17 folikula, druga 20 (sa 37 godina) i hiperstimulacija..Sve ukazuje na PCOS. Ciklusi su mi od 31-38 dana i jako bolni.
OGTT sa insulinemijom nisam nikad radila, al' rekose mi da stalno pijem gluckophage... Ne znam..
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 18/5/2011, 22:27

Dr Lolipopic, odradicemo i dnevni, samo da prvo dobijem slobodno na poslu, a to se kod mene granici sa nemogucim.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/5/2011, 22:53

Bravo si ga Bebko! Navijamo i miruj! Korak po korak na putu do bete + - Page 26 951205 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 951205 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 951205 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 951205 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 951205
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od 7-patuljaka 19/5/2011, 07:55

Bravo Bebko! Ovaj postupak je dobitni 100%!

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 19/5/2011, 08:31

maza1972 ::
Napisaću ti moje iskustvo od prošlog meseca.Posle folikulometrije i primljenog pregnila dr.mi je preporučila da uzimam Dufaston 2*1 od 16 do 26 dana ciklusa.To je progesteron, za održavanje trudnoće ,ako do trudnoće dođe.Radila sam beta hcg 26 dana i nažalost bio je >1.Mislim da postoje i neke zamene kao Dobroston ili tako nešto.

Mazo, ako sam dobro razumela, ovo je nesto kao Utrogestan. Pije se ili...?

lolipop ::

A depo-progesteron nije ni meni odgovarao, ali nikako.

Loli a kako si ti shvatila da ti ne odgovara? imala si isto bolove ili nesto drugo? Ja obicno kad to spomenem, nesto svi budu u fazonu, ma, ne, nije od njega, ali meni se nekako cinilo da mi ne prija. Da li ima neka zamena za njega u injekcijama, ili nesto, ako si cula? Trazila bih nesto pojacano, a ne znam sta...
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 19/5/2011, 08:38

Heart čestitamo
Deni ubedljivo najgore salteruse u Visegradskoj yes


Bebko mazi i ljubi mrvice ljubav
Nikad nisam cula da neko vrati embrione, pa posle jos jedan. Mozda nisam upucena, ali za mene su to stvarno noviteti. Leskovcanin me iznenadjuje good job
Ja sam nekako mislila kad nam vrate embrione, da tu ne sme nista da se dira lol!
Ostale koracaljke osmeh srce
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 19/5/2011, 09:01

Mazo, ako sam dobro razumela, ovo je nesto kao Utrogestan. Pije se ili...?
Da,pije se 2*1,to je veštački progesteron.
Ovo mi je dr.Radojčić preporučila posle folikulometrije i ciljnog odnosa.Tražila je i da uradim beta hcg 26 dana.
BHCG <1, šta sad to znači ,mislim taj rezultat , zar ne bi trebalo da bude 0, ako nema trudnoće???
Ja dobila menstruaciju odmah posle jednog dana od testa ,čim sam prestala sa progesteronom...
DR.radi na vma i u privatnoj klinici Radojčič,inače se bavi sterilitetom i problematikom inplantacije.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od *AIDA* 19/5/2011, 11:18

Koračaljke moje drage pa kako ste mi, nešto vas ima slabo u mom dnevniku Wink šalim se ni sama puno ne stižem..
Heart draga drago mi je što prolaziš komisiju tako lako pa nek ti bude tako i do kraja da sve ide u jednom dahu...9 meseci.. d
Bebko čuvaj svoju decu, ona su samo tvoje....mazi i pazi ih... c
Mazo srećno takođe i tebi da taj amh ne zakoči ni jednu komisiju... d
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 19/5/2011, 11:22

Hvala vam drage moje na tako lepim zeljama zagrljaj
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 19/5/2011, 11:31

Malina ::
lolipop ::

A depo-progesteron nije ni meni odgovarao, ali nikako.
Loli a kako si ti shvatila da ti ne odgovara? imala si isto bolove ili nesto drugo? Ja obicno kad to spomenem, nesto svi budu u fazonu, ma, ne, nije od njega, ali meni se nekako cinilo da mi ne prija. Da li ima neka zamena za njega u injekcijama, ili nesto, ako si cula? Trazila bih nesto pojacano, a ne znam sta...
Meni su u drugom postupku izbacili depo bas zato sto ga nikako nisam podnosila. Javljala su se iznenadna lupanja srca, nizak pritisak, temperatura blago povisena, bolovi s leve strane(tu negde gde je srce), tako da je ostao samo utrogestan iskljucivo vaginalno, oralno nikako (padam u nesvest). Mislim da pregnil moze kao zamena, ali nisam sigurna, pa bolje da odgovori neko ko zna.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki79 19/5/2011, 13:17

Pozdrav koracaljke drage!
Bebko svaka cast za divnu decicu pa neka tako i ostane sve do kraja 9 meseca.
Heart ja se dobrovoljno prijavljujem i stajem u red za bar dva tri folikulcica. Salu na stranu stvarno poslusaj drugarice odavde i lepo ti njima skreni paznju na prosli postupak i hiperstimulaciju da oni ipak malo vise povedu racuna o tebi. U svakom slucaju ja drzim fige da ovaj put prodjes bez hiperstimulacije i da ovo bude uspesan postupak.
Ja samo da vam javnem da mi je vestica jutros pokucala na vrata tako da sam od sutra zvanicno bockalica. Krecem sa 6 merionala od sutra pa u utorak ujutru izmedju 8-9 vadjenje krvi a popodne prvi uz. Polako ali sigurno sam sve bliza i bliza svom cilju i jednoj preslatkoj bebici.
Nisam vam ispricala u utorak kad sam bila na konsultacijama dosao je jedan bracni par sa malenim decakom od 9 meseci kog su dobili bas u Jevremovoj. Tata ima 61 godinu a mama 44 i sve troje su preslatki. Ja nisam mogla da poverujem koliko tata ima godina jer izgleda mnoogo mladje. I sad su dosli da se dogovore za sledeci postupak jer zele jos jednu bebu. Svaka im cast.
Eto toliko od mene za ovo javljanje. Pozdrav!!!
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 19/5/2011, 13:38

MAKI igra igra igra d d d
Priča je ohrabrujuća , baš mi je drago...i srećan početak bockanja...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kristina33 19/5/2011, 14:18

Cupava ::
Malina ::
lolipop ::

A depo-progesteron nije ni meni odgovarao, ali nikako.
Loli a kako si ti shvatila da ti ne odgovara? imala si isto bolove ili nesto drugo? Ja obicno kad to spomenem, nesto svi budu u fazonu, ma, ne, nije od njega, ali meni se nekako cinilo da mi ne prija. Da li ima neka zamena za njega u injekcijama, ili nesto, ako si cula? Trazila bih nesto pojacano, a ne znam sta...
Meni su u drugom postupku izbacili depo bas zato sto ga nikako nisam podnosila. Javljala su se iznenadna lupanja srca, nizak pritisak, temperatura blago povisena, bolovi s leve strane(tu negde gde je srce), tako da je ostao samo utrogestan iskljucivo vaginalno, oralno nikako (padam u nesvest). Mislim da pregnil moze kao zamena, ali nisam sigurna, pa bolje da odgovori neko ko zna.
Pregnil nije zamena za progesteron depo. Pregnil je cist beta HCG i on se daje da se telo zavara da trudnoca postoji i pre nego sto do nje dodje, da ne bi odbacilo plod.
Mozda da probate sa crinone 8%, to je isto progesteron, ali se navodno bolje apsorbuje i mozda da se umesto jedne uzmu dve dnevno, popricajte sa dr o tome.
Bebko vec mi mirises na trudnica , navijam jako jako cmoka
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 19/5/2011, 15:18

Čupava,mislim da je krajnje vreme za OGTT sa insulinemijom!
Ako su ti rekli da piješ metformin,što ga ne piješ? Vidiš li ti kakvu piletinu gajiš kući,sredi jajnike metforminom,i da varnice samo vrcaju!
Inače-kao što Kris reče-pregnil je čist HCG-hormon trudnoće-a krinon se možda bolje podnosi,jer se noću stavlja-bar sam ja tako,pa i da padne pritisak-u snu ne osećam lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 19/5/2011, 16:03

Maki79 počelo je počelo. Srećan početak bockanja.

Deni primaklo se primaklo, a za te šalterke čovjek prvo mora da se pripremi, stvarno su odvratne.

Ljube ljubac za sve
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 19/5/2011, 18:15

Pariz, pijem ja gluckophage, nisam prestajala. Doduse ne pijem 3x50mg, vec 2x i to zato sto imam dva obroka u toku dana.
Inace referentne vrednosti za testosteron su od 0.45-3.74 na mom nalazu.
Ja cu sad moje pile 'puniti' profertilom, oligogal Se-om i sokom od paradajza, pa cemo videti ima li efekta i da l' ce biti dovoljno zacinjen.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 19/5/2011, 18:33

Ja cu izgleda, ovog puta preskociti svu "hemiju" Rolling Eyes
Poslali mi danas semu iz Jevremove, ja kazem da mi ne odgovara i da hocu drugacije, jer su mi razvukli cak do jula. Ubacili mi i kontacepciju, koju nisam htela. Posle raznoraznih peripetija ja ovo, Milica ono, na kraju se usaglasismo oko prirodnog feta. Nemam pojma kako ce to biti, nisam ja htela bas to, ja sam mislila da uzimam estrofem, i da mi prate ritam, a Milica kaze da sam onda morala ranije i Decapeptyl da uzimam i na kraju ispade da probamo iz prirodnog, jer sam rekla da bih ja to u junu da zavrsim.
E, sad, ono sto mene buni, ako neko zna, zasto nije mogao samo estrofem, jer citam na Rodi, da je to u mnogim klinikama standardno, npr. u Mariboru, Pragu... Nigde ne pise da je obavezan i Decapeptyl, samo estrofem.
Ali, dobro, valjda ce se pojaviti vodeci folikul, kad budem isla na uz, nisam bas mislila da cu biti ovoliko "prirodna" lol! Jel radio neko jos, bas ovako, bez ikakvih lekica?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 19/5/2011, 19:05

maki79 ::Pozdrav koracaljke drage!
Bebko svaka cast za divnu decicu pa neka tako i ostane sve do kraja 9 meseca.
Heart ja se dobrovoljno prijavljujem i stajem u red za bar dva tri folikulcica. Salu na stranu stvarno poslusaj drugarice odavde i lepo ti njima skreni paznju na prosli postupak i hiperstimulaciju da oni ipak malo vise povedu racuna o tebi. U svakom slucaju ja drzim fige da ovaj put prodjes bez hiperstimulacije i da ovo bude uspesan postupak.
Ja samo da vam javnem da mi je vestica jutros pokucala na vrata tako da sam od sutra zvanicno bockalica. Krecem sa 6 merionala od sutra pa u utorak ujutru izmedju 8-9 vadjenje krvi a popodne prvi uz. Polako ali sigurno sam sve bliza i bliza svom cilju i jednoj preslatkoj bebici.
Nisam vam ispricala u utorak kad sam bila na konsultacijama dosao je jedan bracni par sa malenim decakom od 9 meseci kog su dobili bas u Jevremovoj. Tata ima 61 godinu a mama 44 i sve troje su preslatki. Ja nisam mogla da poverujem koliko tata ima godina jer izgleda mnoogo mladje. I sad su dosli da se dogovore za sledeci postupak jer zele jos jednu bebu. Svaka im cast.
Eto toliko od mene za ovo javljanje. Pozdrav!!!
Maki napred scuro
Bas lepa prica! Jel znas kod koga je taj par radio vto?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od racili 19/5/2011, 19:38

Mailina, ja sam imala pokušaj vraćanja smrzlica i primala sam isto diferelin, pa onda i estofem, ali sam prokrvarila u sred terapije i prof. Ljubiću se to nije svidelo, pa je odustao od vraćanja, Sledeći ciklus su mi vratili bez terapije, tj. iz spontanog ciklusa, nisu mi čak dali ni utrogestan posle transfera, ali nije mi uspelo, dobila sam ciklus posle 7 dana, kao da i nisam radila transfer. Naravno, to ne znači da ne uspeva....Opusti se, jer je za ženu ovakav postupak veoma ležeran, nema terapije, hormona.....srećno!

p.s. ako želiš da budeš sigurnija, ti traži neku progesteronsku podršku, meni je prof. rekao da mogu primati, mislim da je rekao pregnil, ako će me to smiriti, ali se kod prirodnjaka, u principu ne daje ništa. Nećeš osetiti postupak.... osmeh srce
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 19/5/2011, 20:39

Pa to valjda tako i ispadne, ako je prirodno, vrate ti neki npr. 20 dan i eto, ti si dobila posle 7 dana, tj. ako ne uspe, dobije se valjda posle 7-10 dana?
Valjda se ne ceka 15? Cekaj, to mi sad nije bas jasno zbunjen
Ne razumem se u te prirodnjake lol!
Ja sam zelela estrofem, jer sam nekako mislila da je mozda bolje ako pomogne debljanje endometrijuma, mada nemam pojma, mozda je bolje da telo sve to prirodno odradi. Zbunjena sam.
Da, mislila sam da trazim neku podrsku, samo ne znam sta. A zasto se kod prirodnjaka ne daje nista? Nije dobro, nesto remeti ili nema potrebe?
Sve mi je to cudno, kao da nista i ne radim Very Happy
Sada cu malo da se bacim na prirodno debljanje endometrijuma, ananas, pivo... Sreca idu vrucine, pivo nikako ne volim po hladnoci lol!
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od racili 19/5/2011, 21:24

Malina, može da se uzima progesteron, ali kažem, meni nije dao terapiju, ali je rekao da ako želim primam pregnil kao podršku, čisto psihološki. Skapirala sam da to sve ide prirodnim tokom.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 19/5/2011, 23:38

Ma, Malina, neka si se ti uspela izboriti za ono što osećaš da je pravilno as . Od sveg srca ti želim uspeh family trudnica
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 20/5/2011, 08:31

Jutro koraci!
Svima sve srećno (opet vas ne mogu povatati ) i bebićetno bilo!
d
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 20/5/2011, 08:58

Jutro cure!

Imam jednu dilemu pa neka mi neko pojasni. Naime, posto se spremam sa junskim ciklusom u novi postupak u dilemi sam oko kontracepcije, u prethodnom postupku sam je uzimala, kontaktirala sam sa dr i on je rekao da u postupak mogu i bez nje. Interesuje me da mi pojasnite u cemu bi bila razlika i jeli bolje da je uzimam ili ne (znam da ona smiruje jajnike). Samo da napomenem da sam u proslom postupku imala isti broj jc i bez i sa njom. Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malina 20/5/2011, 09:09

Hvala, devojke ljubav
Maki, ako prate tvoj ritam, ne moras da ih uzimas, ako ti steluju, kao u npr. Jevremovoj, onda moras, zbog doktora, da se uskladite. I naravno, zavisi i od tvojih rezultata. Ali, ako ti se dr slaze, sto da ne, sve ces brze odraditi.
Gde ti bese radis vto?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu