KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 20 od 24 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od buby 2/4/2014, 19:31

jelena87 ::Drage moje

molim vas, da premestite pitanje ako mu nije ovde mesto,naime zanima me vase iskustvo sa trudnickim bolovanjem.

Ako ima devojaka iz NS da podele iskustva, saveti ce mi biti narocito korisni ali su u svakom slucaju su dobrodosli.

Naime ja sam sad 10 nedelja i u dogovoru sa poslodavcem ne radim ali nisam ni otvarala bolovanje jer smo se dogovorili da mi povecamo platu zbog proseka koju cu dobijati za sada samo na "papiru" a bla bla bla ali cu za dva meseca otvarati stvarno bolovanje.
Moje pitanje je da li cu uspeti da dobijem bolovanje od komisije? Kakva su vasa iskustva? Da li daju bolovanje za blizanacke trudnoce putem VTO,s tim sto moram da napomenem da se stavrno osecam iscrpljeno i da od 4 nedelje imam krvarenje,nekad obilno nekad samo par tacica...
Takodje trudnocu vodim privatno,da li ce komisija uvaziti sve nalaze i UZ privatnika ili ipak moram kod  drzavnog lekara? ( pPokusala sam da zakazem kod drzavnog ginekologa i rekli su mi da je sve popunjeno do juna,ja im kazem da sam trudna sa blizancima,Vto,krvarenje a ona kokoska sa saltera ce meni-svi smo ovde trudni i svi imamo nek probleme,ako vam odgovara jun onda moze- uh kako sam bila besna....pa me znaima da li moram ponovo da se maltretiram kod sizofrenicnih sestara i DR ili su dovoljni nalazi privatnika?
Hvala unapred na odgovorima
sve ja to razumem...al kako mislis na komisiju bez uputa iz DZ Rolling Eyes  sto zaci odes tamo i cekas..tako oni hoce preko telefona kad im se pojavis da vidim da li ce te vratiti Rolling Eyes 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 2/4/2014, 22:26

Niny, ja sam koristila Šaljićev strijet za stomak, butine i tako to, a soleom mažem lice odavno, pa sam tako i u trudnoći. Strije su mi ostale, iako sam se mackala svaki dan i pila baš dosta tečnosti. Pravila nema, sve zavisi kakva ti je koža i koliko je elastična.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od jelena*mama2andjela* 3/4/2014, 08:51

Devojke
jel imate iskustava sa Espumisan kapsulama ili Flobionom?
Naime patim od uzasne naduvenosti,gasova,grceva,krcanja u stomaku pa i bolova. Dr mi kaze da mogu da koristim oba leka, da su bezbedni u trudnoci...
Zanima me jel imate iskustva sa njima ili mozda nesto trece da mi preporucite...

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od JednaSova 8/5/2014, 11:03

Pozdrav drage moje  naočare 
Ja imam jedno pitanjce za moje drage vto-vke. Posle 12 nedelje trudnoce, da li su vam i koliku dozu Utrogestana prepisali vasi doktori?
Trudnoca je dobra, nisam krvarila, nemam bolove, pa pretpostavljam i doza Utrogestana zavisi od toga.
Zanima me sta su vama lekari rekli i koliko dugo ste koristile Utrogestan posle vto?


Jeco, nemam iskustva sa tim kapsulama, javice se valjda neko ko ima. Svako dobro draga  cvet
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 8/5/2014, 11:18

Espumisan se daje novorodjenim bebama, u obliku kapi, za kapsule ne znam, pitaj u apoteci.

Sovo, ja pila do kraja trudnoce, samo se vremenom doza smanjivala. Krvarila sam u pocetku, ali sam pila i posle.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od zvoncica36 8/5/2014, 12:29

JednaSova ::Pozdrav drage moje  naočare 
Ja imam jedno pitanjce za moje drage vto-vke. Posle 12 nedelje trudnoce, da li su vam i koliku dozu Utrogestana prepisali vasi doktori?
Trudnoca je dobra, nisam krvarila, nemam bolove, pa pretpostavljam i doza Utrogestana zavisi od toga.
Zanima me sta su vama lekari rekli i koliko dugo ste koristile Utrogestan posle vto?


Jeco, nemam iskustva sa tim kapsulama, javice se valjda neko ko ima. Svako dobro draga  cvet
Kad sam radila vto pisali su mi da u slučaju trudnoće koristim utrogestan do 32 nedelje 2x100.Posle 12 nedelje neko vreme možeš i 3x100.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 8/5/2014, 12:41

Sovo, ja sam utrogestan koristila do punih 14. nedelja, kad je konstatovano da je posteljica formirana upotpunosti, i da je preuzela tu ulogu, tako da ga posle toga nisam više koristila.

Jelena87, nemam odgovor na tvoja pitanja.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Klarica 8/5/2014, 22:40

Utrogestan koristila do kraja 12te nedelje.

Jeco, moraš u DZ po upute za komisiju. Ja sam išla u Zmaj Ognjena, dr. samo prepise nalaze privatnog lekara i sa tim (uput, nalaz drzavnog i nalaz privatnog) ides na komisiju. Uvek idi oko podne, manje su guzve. Trudnice imaju prednost. Čim vide da je VTO pustaju bez problema. Meni su produzavali na mesec dana. I zakazu ti sledeći put kad da dodjes. Kada ti oni odobre bolovanje, opet ideš kod ginekologa da ti daju doznaku za poslodavca (za to uvek ideš krajem meseca, od 25tog).I onda opet u DZ po uput pa na komisiju i tako u krug (najviše 7 dana ranije).. dok ne dodje red za porodiljsko.
Ako te još nesto zanimaj pitaj.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od d77 9/5/2014, 07:45

Klarice, kazes da se po doznake ide posle 25.u mesecu, ali npr.ja idem na komisiju 15.maja i ako oni odobre, trebalo bi dostaviti doznake i izvestaj komisije odmah nakon 15.05. ili gresim?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od buby 9/5/2014, 07:57

Ne. D77 komisija ce ti verovatno odobriti oko 2meseca a ti posle 25og ja npr idem krajem meseca tj uvek ponedeljkom moj gin.radi sa trudnicama pa ni ne gledam koji je datum,ako ti odobri idi kad hoces..i sledci mesec ako ti pokriva komisija isto ides krajem meseca
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od jelena*mama2andjela* 9/5/2014, 09:05

klarice hvala puno na odgovoru, cvet  cvet jako si mi pomola posto trebam ovaj mesec ici po bolovanje.
Samo mi molim te pojasni jos,da li treba prvo da odem kod lekara opste prakse pa ce me on uputit dalje ili ginekologa?
Predpostavljam da je kod ginekologa al opet...
znaci daju bolovanje bez problema ja sam se bila uplasila da nece...
p.s i ja bi isla u Zmaj Ognjena Vuka pa ako mozes da mi preporucis nekog ginekologa da je "normalan"?
Hvala unapred

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 9/5/2014, 12:16

Jelena, kod ginekologa ides da ti pise papire za komisiju. A doznake obično izdaju krajem meseca, kako bi pokrili taj mesec zbog obračuna zarade, tj. trudničkog.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Klarica 9/5/2014, 18:39

Ja sam na komisije išla 17og u mesecu a po doznake 25og u dom zdravlja za taj mesec. Neće izdati doznake pre 25 tako da nema potrebe ići u DZ ranije.

Jelena, ja sam išla kod dr. Radojčić, u ZOV, sestra joj je super, potpisi ugovor sa njom i samo kazi da ti treba bolovanje. Sestra uzme tvoj izveštaj od privatnog lekara unese kod dr. i dobijes bolovanje za dve minute. Ja sam dr. videla samo jednom, sestra sve završava.I da, direktno kod ginekologa, opšta praksa ti ne treba. 4879569 je telefon pa se i tako mozes raspitati.

Meni su uvek odobravali na mesec dana. Ali su stvarno ok, pročitaju izveštaj i čim vide da je VTO ništa i ne pitaju.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od jelena*mama2andjela* 9/5/2014, 18:48

biksi,klarice hvala puno na odgovorima.
Onda cu i ja probati kod nje da upadnem a s obzirom da joj je prezime isto ko moje devojacko morace da me primi Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od d77 20/5/2014, 09:14

Meni bolovanje komisija odobrila samo 30 dana...bas je preveliko cimanje DZ-komisija-DZ+Fraxi i sve ostalo.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sofija Veks 30/5/2014, 13:02

Drage moje, da li u trudnickim simptomima spada i povremeno "zeganje" desnog jajovoda, ili jajnika? Desna strana me tako po malo muci, kao neki pritisak u tom delu, vec treci dan, nista jako, ali ga ima, i dovoljno je konstantno od preksinoc. Ne znam da li je to jedno od normalnih osecanja pri sirenju materice, da li je neka od vas imala taj osecaj, ili ako niste sta bi moglo da bude?

Osim toga mi je trenutno sve ok...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ragaco 30/5/2014, 15:13

.Sofija,baš takav kakko ga opisuješ vrlo je uobičajen.
Bitno je samo da ne boli konstantno,bez prekida.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sofija Veks 30/5/2014, 15:22

Hvala Ragaco, sada si me opustila :)

Ima prekide, ne boli konstantno, vec ponekada, na svu srecu...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 30/5/2014, 23:08

Ja sam to imala. Pitala moju dr. Tražila mi da uradim urinokulturu, jer se u tom delu nalazi veza izmedju bešike i tih mokraćnih kanala u trudnoći. Bilo mi je sve uredno, al eto, bio mi je bol u tom predelu, sećam se, mislim da sam pisala u mom trudničkom dnevniku o tome. AKo nisi skoro, uradi urinokulturu. Kiss
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sofija Veks 30/5/2014, 23:15

Hvala Biksi! Radila sam pre par dana urin, ono kada radis kompletu krvu sliku i urin, mesecno, samo nisam radila kompletnu urinokulturu, mogla bih i to...

Prosle godine, n.pr. kada sam imala u tom delu bol, ali mnogo, mnooogo jaku, ubitacnum i neprekidnu, dok mi je padala beta, a ja lezala u Frontu, se ispostavilo da mi je ta bol bila zbog stomacnog zatvora, zbog one uzasne bolnicke hrane. Ovih dana sam presla na cvrstu hranu po savetu doktorke jer sam imala mucnine i povrcana, ali mi je zbog nedostatka tecne hrane opet malo problem sa zatvorom, pa mozda ima veze i sa tim. Prosle godine je bas bilo ekstremno, mozda je sada neka blaza verzija, ko ce ga znati...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 30/5/2014, 23:21

Moguce. AL opet uradi urinokulturu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od d77 31/5/2014, 19:16

Sofija, i ja danima imam to probadanje i ziganje u predelu desnog jajnika...danas je bilo malo zesce ziganje,a juce sam uzela KKS i opsti pregled urina i sve je ok.
Secam se svoje koleginice, kojoj je to bila druga trudnoca, da je do porodjaja kukala zbog bolova u preponama i donjem delu stomaka i niko nije mogao da utvrdi razlog.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od neca73 1/6/2014, 11:58

Sofija i mene je od ulaska u 6. mesec pa do skoro pratila ostra bol sa desne strane donjeg stomaka, i to do te mere da nisam mogla da pomerim desnu nogu ili da stanem na istu. Medjutim proslo je. Radila sam redovno urinokulturu i bilo je sve u redu. Lekari tome nisu pridavali znacaj, posto su rezultati uvek bili u redu.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sofija Veks 1/6/2014, 20:07

Hvala puno drage moje. Dakle, ume to da se desava. Neprijatno i cak bolno, ali cu se nositi sa svim tim, kada znam da nije problem. I ja radim redovno i analizem sada cu i urinokulturu...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Niny 3/6/2014, 15:51

Gde se drži fraxi leti? Da li u frižideru ili mu je tu prehladno? Čini mi se da on može do temperature od 25oC.

Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 20 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 24 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu