KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 12 od 24 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dr mali pariz 9/10/2012, 15:15

Ako je tad bila ovulacija, moguce je.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od biljana.nikolic1 4/6/2013, 18:30

Ja imam jedno pitanje neznam gde da ga nappisem. Valjda sam potrefila temu. Ja se cudno osecam imala sam normalno menstruac i u prve dve trudnoce do kraja. Sad me grudi bole imam mleko u njima , normalno menstruac. Nenaspavana sam, puno jedem, imam mucninu... Radila sam test pre 10dan pokazalo mi se negativno. Ali ja kad uvece legnem osecam da mi nesto skace u stomaku. Da li su to grcevi neki ili trudnoca. Vise neznam ni sta da mislim. Imam 37god da li moze da bude i klimaks? Stalno placem i svadjam se. Grudi i bradavice me bole. Stvarno dajte mi neki savet. Neznam sta da radim. Zabrinuta.

biljana.nikolic1

Broj poruka : 1
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dragana76ns 4/6/2013, 18:56

Biljana, ujutru lepo u lab i izvadi beta Hcg i videces...ako ne pokaze trudnocu a ti lepo kod lekara na pregled. Srecno
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od saritam 2/7/2013, 12:05

Drage devojke, ne mogu da pronadjem nigde temu vezanu za embrioredukciju. Da li znate nesto o tome? Ne znam da li sam na pravom mestu

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 2/7/2013, 21:43

Saritam, dobrodošla. Ne znam ni da li imamo tu temu, al znam da imamo devojke, koje su imale embrioredikciju. Znam da je to uradila dra00 i brankav, tako da možeš njih da pronadješ u pretraživaču korisnika i da im pošalješ mp iliti privatnu poruku, da ti objasne šta te sve zanima. Sve najbolje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Orline 2/7/2013, 22:15

Saritam, dobrodošla.
Ima tema, ali je zamrla, evo link
https://kutak.forumotion.com/t915-da-li-je-nekome-od-vas-radjena-redukcija
Postavi pitanje, pa se možda jave devojke kojima je radjeno da ti podrobnije odgovore.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od saritam 6/7/2013, 10:23

Pronasla sam temu, hvala vam devojke, ali jako malo ima o tome. Pokusala sam i da posaljem pp devojkama koje su radile sa ovog sajta, ali za sada nema odgovora, a poruke ne stoje u poslatima nego, za slanje. Ko zna da li sam ja to dobro uradila Very Happy Pokusavam i da nadjem njihove poruke ovde na forumu, ali ima toliko tema da sam se totalno pogubila. Hvala vam josjednom puno

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 6/7/2013, 14:37

Saritam, kad one pročitaju poruke, tebi će biti u poslatim, a sve dok one ne pročitaju, biće u onima za slanje. Pisala je dra o tome, al ne sećam se da je bilo detaljno, al to se verovatno izgubilo na temi Trudničkih dnevnika ili na Koracima, ko će ga sad znati. One česte dolaze na forum, al dra će se valjda uključiti za koji dan, ako nije negde na odmoru. Sve najbolje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od saritam 6/7/2013, 14:39

Hvala Biksi na informacijama i pomoci. Svaka pomoc mi je sada dobrodosla. Veliki pozdrav

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 6/7/2013, 14:53

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD


Pozdrav devojke, evo i mene malo na forumu, citam i vidim da bebice napreduju. Mi smo odradili redukciju, sada ih je dvoje. Najteza odluka koju sam morala da donesem, sada se samo nadam da sve bude uredu sa ostale2 bebice. Inace sam u 12 nedelji, mucnine ne prestaju vec puna 2 meseca, neprestano i dan i noc. Zbog toga mi je zeludac iritiran i stucam stalno, kao cirkus sam. Koliko su vama najduze trajale mucnine jer ja vise ne mogu da podnesem, nista mi se ne jede nemam apetit. Toliko za ovo javljanje od nas. Sve vas zagrljaj

Saritam, nadjoh ovu poruku od dra, to je pisala 29.8.2012. godine, i to je sve što je pisala za embrioredukciju, s tim što sam videla da je i njoj dr Stojić predlagan da to radi, pa pretpostavljam da je kod njega to radila. I radila je to u 12. nedelji. Pazi ovako, nadješ u pretragama članica dra00, onda udješ u njen profil, onda klikneš statistike, i tu imaš sve poruke koje je dra postavila, pa izlistaš.

Evo ti link https://kutak.forumotion.com/spa/dra00/105
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od saritam 6/7/2013, 15:05

Jao, Biksi, hvala ti do neba!!! Sad cu jos malo da procesljam kako je tekla njena trudnoca,da probam da nadjem, ali i sa ovim si mi mnogo pomogla.

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 6/7/2013, 15:06

Nema ona mnogo poruka napisanih, tako isto može za svaku članicu da se nadje, al ne mogu da se setim ko je još radio embrioredukciju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 6/7/2013, 15:08

Vivijen, ja sam jedna od "srecnica" kojoj su vracena tri embriona...u 6-oj nedelji utvrdjena blizanacka trudnoca, u 9-oj se vidi i treci plod...I tad nastaju moje muke.Uradjena embrioredukcija, pitaj ako te bilo sta zanima..Ja sam sad na kraju 16-e nedelje i nosim dva decaka, a organiozam se polako cisti od treceg ploda.Mogu ti reci da je sve ovo bilo jedno strasno iskustvo...

ovo je pisala brankav, skoro, početkom juna.

Meni su pre embrioredukcije savetovbali ispitivanje genetike za dva ploda, tacnije biopsiju horiona, da bi bili sigurni da ostavljaju zdravu decu.Tako da sam ja u 3 nedelje radila tri jako rizicne intervencije, u 11-oj, 12-oj i 13-oj nedelji...Na kraaju sam zavrsila na longacefu uz pojavu nekog narandzastog iscetka.Ma pravi uzas, mucenje i neizvesnost.Na svu srecu moja dva decaka lepo napreduju, sad sam u 16-oj nedelji, za koji dan 17-a i nadam se da ce sve proteci kako treba.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od saritam 6/7/2013, 15:11

E, to sam negde citala. Lepo je cuti da su devojke dobro i bebe takodje. Strah je ogroman da sve prodje kako treba. I hvala ti na instrukcijama, sada se vec mnogo lakse snalazim

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 6/7/2013, 15:43

Mogu li ja i ovde da smorim sa pitanjem o zuckastom iscedku u 6. nedelji? Ima kiselkast miris, nema ga puno, ali ostaje na vesu. Za sada ne pecka i ne svrbi, ali mi je cela ta sluzokoza jako suva jos od transfera.. Kazite mi da je to normalno..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dragana76ns 5/8/2013, 15:49

Evo i mene...upravo primetih da su mi se pojavili hemoroidi affraid a imam normalnu svakodnevnu stolicu(od kad pijem totemu i vise puta na dan).Zanima me sta ste koristile da ih "ublazite" ? Hvala
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Tinche 5/8/2013, 15:59

 od medicinskih preparata i jako dobar je FACTU
a od biljnih HERBAREKTAL


Poslednji izmenio Tinche dana 5/8/2013, 16:58, izmenjeno ukupno 1 puta
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dragana76ns 5/8/2013, 16:05

Muz mi sad doneo fitorektal...pise samo za spoljnu upotrebu a ima onaj aplikator sto se gurne, pa ne znam da li da gurnem ili samo spolja da namazem...
Hvala Tince na brzom odgovoru
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Tinche 5/8/2013, 16:15

Za spoljnu upotrebu znaci da se ne pije... (ima budala, veruj mi)
a sto se aplikacije tice, proceni sama. Ako ih pipas, tj imas samo spoljasnje dovoljno je da se namaze spolja.
Ja sam prvo fitorektal uzela i samo mi je ublazio malo bol ali se nisu povukli. Nakon dva dana sam uzela factu i do uvece mi je sve nestalo. Mackala sam ga jos dva dana i posle samo "odrzavala" fitorektalom svaki treci dan recimo...i nisu se vracali.
I pod obavezno tusiranje pre svakog nanosenja. Nemoj pogresno da me shvatis...ali sam morala da to napomenem. Ja jednom nisam imala uslova za vise sem vlaznih maramica...i bilo mi je samo gore. Voda i blagi sapun su zakon u ovim situacijama.


Kako god...sve ode kad se porodis! Wink
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dragana76ns 5/8/2013, 16:23

Znala sam da sam tresnula glupost v  ali kad kazu za spoljnu....ja kontam povrsinski. Mene za sada ne bole, ali kupicu za svaki slucaj taj factu...A za tusiranje, nema zamerke...bolje reci Very Happy  Ja i koristim samo bebi sapunce Very Happy Hvala jos jednom usne
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 1/9/2013, 16:59

Da li ste prilikom seksanja u trudnoci, ako ste ga upraznjavale, stalno koristile kondome ili ne? Tj. vasi dragi muzevi jesu li koristili kondome?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 2/9/2013, 09:15

Ja uvek upraznjavam kondome Very Happy u trudnoci se ne sexam klasicno, vise se uzajamno pomazemo alternativnim metodama, ali kada bismo, obavezno bismo sa kondomima, prvo zbog higijene, drugo zato sto valjda sperma izaziva kontrakcije. Inace, moja je teorija da je muski poni organ vani, oni ga diraju svakakvim rukama, i naravno, nikad ne peru ruke pre uriniranja, tako da, bolje ovako Very Happy
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 1/10/2013, 22:47

Da li je neka od cura radila briseve u trudnoći, al nevezano za one pred porodjaj, nego ranije nekad u toku trudnoće?! Zagledavši se malopre u svoje "prizemlje", a već par dana imam neko peckanje, primetih par nekih malih belih plihića sa unutrašnje strane usmina. Planiram odneti urin da mi urade urinokulturu, šta bih još trebala uraditi? Znam da su u trudnoći česte pojave bakterija i gljivica, pretpostavih da se mozda brisevi moraju uzeti. Hvala unapred na odgovorima.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Ema78 1/10/2013, 23:03

Biksi, meni su u NF, u Dnevoj bolnici, kada sam lezala zbog IR, radili briseve... naravno, kandida se odomacila, sta drugo...  Nemoj dan dva da koristis nikakva sredstva za kupanje, niti kantarion, pa odi da ti urade briseve. Bez obzira sto je izbor th suzen ( svodi se na nistatin i fluomizin), ne bi bilo lose da proveris ko to dole pravi zurku . Ja sam doslovce ludela od kandide, jer nistatin nije pomagao, fluomizin sme samo kratko da se koristi, a kantarion je donosio samo trenutno olasanje...
Al, preziveh, a i ti ces...
A sto se tice urina, nemoj da te iznenade nalazi...Very Happy Svasta nesto moze da se nadje, tu mu je i mesto, ali samo u trudnoci...
P.S. U bolnici sam bila otprilike u sestom mesecu trudnoce...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 1/10/2013, 23:16

Tražih ovde temu baš o kandidi na forumu i ostalim žgamijama koje nam napadaju "prizemlje", al ne nadjoh, pa me zanima šta se oseća kad se ima kandida ili neka druga bakterija? Meni je malo pojačan sekret u poslednje vreme, al nije to toliko nešto sad pojačano, pa ja nisam dr ni prijavljivala, a možda sam trebala.

Urin davah u ponedeljak i nalaz je sledeći:
Proteina: 0
Leukociti: 4 -6
Bakterije: Malo

Urinokulturu sam proveravala pre mesec ipo i bila je ok, al ću sad opet.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 12 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 24 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu