KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ishrana bebe - Zdravi recepti

+41
Stenli
Ancica 87
Vuchica
ragaco
Ninche
bulevarka
mijaki
Marie
dr mali pariz
dacans
Tanja83
Botox
Ema78
Mirjana
anak
Shizika
bokica
heart84
Gramatika
nena beba
penelope
noja
Marija86
ZarPtica
cici
lena
Mali Princ
agata
Dunja L.
Anuska
Nefertari
maša
zoxa
Lily
Orline
Tinche
nabla
Gala
eni
Kata
maus
45 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od maša 12/12/2010, 01:42

Meni su pedijatri na 9. mesečnoj kontroli rekli da svo povrće uključim do 1. rodjendana. Sve sam i uključila sem krastavca, kupusa i pečurki. Krastavac s razlogom, svežeg domaćeg ga nema a kiseli su ipak sa konzervansom. Pečurke planiram ovih dana da uvedem, stiže nam 1.rodjendan a još ih nije probala. poparu sprema često, Lena je obožava, malo vode proključa, dodam kap dve maslinovog ulja, kad proključa stavim sredinu hleba (u poslednje vreme i koricu), mešam dok se ne raskaša i nakon toga dodam komad sira. Masa bude gusta. Pojede u sekundi sve. poparom se unosi kalcijum, gvoždje, vitamin b1 i niacin.
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Lily 25/12/2010, 23:47

Poparu smo probali.Pravila je 2 puta.Sa mladim sirom.Imlekovim.Nije neko baš oduševljenje, ali, pošto moje dete nije izbirljivo, i ne maniše na hranu, kao ni ja Wink sve je pojelo!
Inače, od mlečnih proizvoda uvek koristim od obranog mleka i samo pasterizovane proizvode.A, ima dosta bebećih recepata gde se uključuje tzv. švapski sir.
Ne usuđujem se da dajem nepasterizovane m. proizvode, jer još nije vreme za kravlje mleko.Tako detetu ne dajem ni kajmak, i baš mi je krivo zbog toga...
A koristila do sada:
krem sir-"Sirko", spomenuti mladi sir, pavlaku, jogurt, mileram, kis. mleko.
...Inače, išla sam da se podsetim Anuškine sheme "plana i programa uvođenja čvrste hrane".
Ali, mene ne okupira količina hrane,niti izbor, već "kakvoća",tj. raznovrsnost , ali sa primerenim ukusom!
Osećam, vidim, znam da prevazilazimo "bebeće" kašice!Zapravo, vidim da dete traži nešto konkretno!
Mausin kolač od pirinča, palačinke, itd. su odlični recepti, ali, sa druge strane nekako nismo baš još dotle stigli,a ja nemam ideju šta više, ili kako da spremam.Samo znam da bebeće kašice više nisu tako primamljive, jer:

- kada sam u rendanu jabuku sa bundevom, koje sam dinstala na malo vode, dodala Milupine žitarice, sa s.k. milerama i malo cimeta, nastalo je oduševljenje od novog ukusa!

- ili, kada sam u kuvani krompir izmiksala kuvano žumance, zajedno sa kuvanom šargarepom, pa sve izmešala sa dinstanim prazi lukom na puteru, i tako napravila nešto što bi ličilo na restovani pire za nas, odrasle, takođe ludilo od oduševljenja.
Tako da mislim da ulazimo u fazu spremanja nekih novih,ukusnijih ,jela.
Ipak, nisam uvela još uvek paradajz, a rado bih spremila npr. špagete sa mlevenim konjskim mesom...tako da ne jednoj strani se suzdržavam , još uvek, od pojedinih namirnica, a na drugoj strani ne znam kako i šta dalje da spremam, ...

...Na svakom dvopeku stoji , kod sastojaka: "u tragovima orašasti plodovi, kikiriki, susam..i sl"..i to me sprečava da dam dvopek, pa sam još uvek na integ. kifli.
Sojine ljuspice, isto u dilemi...
Nisam uspela, do sada, da nađem kinou!
Heljidnog griza, isto nigde. Naišla sam na heljidne ljuspice ili zrnevlje i na brašno, ali, bez uputstva kako se priprema?

Ovih dana , mislim da ću da napravim neku prilagođenu varijantu pilava.
Jednostavno, vidim, da dete želi nešto konkretnije, od dosadašnjih bebećih buć-buć, i mislim da je period od 8-12meseca malo nezgodan: prevaziđe se faza uvođenja bebećih kašica, a još uvek dete nije zrelo baš za sve namirnice.
Neku hranu samo gnječim viljuškom, nešto miksam, nešto dajem iz ruke-seckano.
Šta jedu/ šta su jele vaše bebe?

Zoxa,
pa od kog uzrasta su uvela vegetu bez glutena?Mada,ja sam kaše sa glutenom već uvela, pre svega , adpt.mleko je sa glutenom.
I, da, jesam li dobro razumela, davala si prženo žumace??
ps. Maus, nisam stigla reći-tamo napisati, naletela sam na tvoj recept sa kukur. šećercom....pravila, ali sa pelatom.Fantastično!



lol!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od zoxa 26/12/2010, 23:41

Lily ::
Zoxa,
pa od kog uzrasta su uvela vegetu bez glutena?Mada,ja sam kaše sa glutenom već uvela, pre svega , adpt.mleko je sa glutenom.
I, da, jesam li dobro razumela, davala si prženo žumace??

zoxa ::
Jos uvijek kupujem za nju vegetu bez glutamata, mi se jos nismo na nju navikli, kasnije mi sebi dodajemo zacine.

Za Ninu od 1. rodjendana koristim vegetu bez natrijevog glutaminata. Tada smo poceli da solimo hranu. Ta vegete nije u plavoj kesici nego u sivoj, osim vegete i u DM-u se mogu kupiti slicni proizvodi Alnatura bio.
Gluten smo uveli posle 7. mjeseca.
Koliko se sjecam nesto malo prije rodjendana smo poceli sa przenim zumancima ali sa pavlakom, na malo ulja.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Nefertari 4/1/2011, 01:08

Par recepata za neke domace stvari

JOGURT

Litar mleka (ne iz tetrapaka, već iz kesice) prokuvati i ostaviti da se ohladi na 36C. U to sipati jedan probiotički jogurt, poklopiti, zamotati u veću krpu ili stolnjak i ostaviti da se pravi jogurt. Već za dva-tri sata se može jesti, ali je jako fino ako se ostavi preko noći.

MLADI SIR

Na gore naveden način se pripremi jogurt, a onda se on stavi na toplu ploču i često lagano meša da se potpuno odvoji surutka. Zatim se cedi kroz gustu gazu.

BEBI - KOLAČIĆI
(za bebe starije od 6 meseci)

• 1 šolja brašna 1 šolja suvih bebi pahuljiuca (rižolino, frutolino i sl.) 3 kašike ulja hladna voda
Rernu zagrejte na 200 stepeni. Pomešajte brašno i pahuljice pa ih izgnječite sa uljem. Tada dodajte postepeno hladnu vodu dok ne dobijete testo koje formira loptu i ne lepi se za činiju u kojoj ga mesite. Rastanjite testo oklagijom i napravite keksiće po u nekom obliku (raznim kalupima za keks). Pecite u rerni 12 - 15 minuta ili dok keksići ne postanu svetlo smeđi. Čuvajte u adekvatnoj kutiji sa poklopcem.

BEBI KEKSIĆI

Sastojci za 25 komada
10 dag maslaca
20 dag kukuruznog brašna
1 banana

Priprema (20 min)
Maslac izradite mikserom i dodajte pire od banane, miksajte još koju minutu da dobijete kremu u koju dodate brašno i rukama napravite kuglu testa.
Možete praviti okrugle keksice ili stangice ili po želji različite oblike.
Peći na 200°C 15 minuta.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Nefertari 4/1/2011, 01:11

Par recepata koje pravim samo bez secera i meda

krem od jabuka
od osmog meseca

Potrebno je:

3 sočne jabuke

2 dl soka od jabuke (Juvitana)

1 kašika meda

1 vanil šećer

malo cimeta

2 kašike pudinga od vanile

kašika pirinčanih pahuljica (Rižolino ili slično)

Priprema:

U prigodnu šerpicu sipajte sok od jabuka, pa ga stavite na ringlu da zavri. Smanjite vatru, pa u sok dodajte očišćene i na kockice isečene jabuke. Kuvajte 5 minuta dok jabuke ne omekšaju. Sklonite sa vatre, izgnječite jabuke, pa ih umutite varjačom. Vratite na vatru, dodajte med, a zatim i puding. Mešajte dok masa ne postane glatka. Sada sklonite sa vatre, umešajte pirinčane pahuljice, dodajte vanil šećer i cimet, još malo promešajte i ostavite da se ohladi. Vaša beba će ovo sigurno da voli!

bundevara za bebu
- od osmog meseca

Potrebno je:

200 gr integralne testenine

200 gr bundeve

1 zrela banana

1 veća kruška

2 žumanceta

2 kašike pavlake

malo cimeta

Priprema:

Testeninu skuvajte u blago posoljenoj vodi. Ocedite je od vode i ostavite po strani. Bundevu ispecite u rerni, pa je izgnječite viljuškom. U pečenu bundevu dodajte izgnječenu bananu i krušku (prethodno je oljuštite i očistite od semenki). Sve dobro umutite i začinite s malo cimeta. Vatrostalnu posudu premažite puterom, pa na njeno dno uspite polovinu skuvane testenine. Preko nje izručite smesu od bundeve i voća, a zatim odgore uspite drugu polovinu testenine. Umutite žumanca sa pavlakom, prelijte preko “bundevare” pa zapecite u rerni, prethodno zagrejanoj na 180 stepeni. Pecite dok ne porumeni. Ohladite i poslužite bebi.


Sve narandzasto
- od navršenih osam meseci

Potrebno vam je:

kriška slatke bundeve

1 mlada šargarepa

3 sušene kajsije

100 ml soka od kajsije (Frutek)

Priprema:

Bundevu ispecite u rerni, šargarepu oljuštite i očistite, a zatim skuvajte u neposoljenoj vodi. Sušene kajsije prelijte vrućom vodom i ostavite da omekšaju. Ubacite u blender bundevu, šargarepu i kajsije, izmiksajte, a potom razredite sokom od kajsije. Ova kašica veoma je bogata beta karotenom, ali se bebama ne sme davati češće od jednom nedeljno.


Mljac kasica ova nam je omiljena
- od sedmog meseca

Potrebno je:

150 ml adaptiranog mleka

3 pune kašike pirinčanih pahuljica

1 kašika zobenih pahuljica

6 suvih kajsija

1 velika, zrela kruška

Priprema:

Mleko, iseckane suve kajsije i žitarice stavite zajedno u manju šerpu. Čim mleko provri, smanjite temperaturu, malo promešajte i kuvajte još nekoliko minuta. Skinite s vatre i ostavite da se prohladi. Po potrebi još malo promešajte da se masa ujednači,. Krušku oljuštite, isecite na komade, pa izgnječite viljuškom. Umešajte pire od kruške u pripremljenu kašu. Ako želite, možete začiniti sa malo cimeta.


kuvane jabuke sa pirincem
Potrebno je:
4 jabuke zlatni delišes
šolja (za belu kafu) integralnog pirinča
1 vanilin šećer
kašika meda
1 flašica (Juvitana) soka od jabuke
malo vode

Priprema:
Jabuke oljuštite, očistite od semena, isecite na četvrtine, pa ih skuvajte u malo vode i soku od jabuke. Kuvane jabuke izmiksajte i razredite sokom u kom su se kuvale (treba da bude retka kaša).
Pirinač skuvajte u vodi zaslađenoj medom i vanilin šećerom. Ocedite, pa pomešajte sa kašom od jabuka. Jelo ćete učiniti ukusnijim ako dodate prstohvat cimeta i kockicu rastopljene crne čokolade.


vitaminski obrok
- od sedmog meseca

Potrebno je:

1 jabuka

1 kruška

1 banana

2 kašike pirinčanih pahuljica

2 kašike adaptiranog mleka

malo cimeta

Priprema:

Jabuku i krušku skuvajte u malo vode. Ocedite od vode i izmiksajte. U dobijenu kašu umešajte izgnječenu bananu. Pirinčane pahuljice prelijte sa dve (ili više) kašika adaptiranog mleka kojeg ste pripremili prema uputstvu. Promešajte da masa bude bez grudvica. Sada spojite kašu od voća sa masom od pirinčanih pahuljica, začinite sa malo cimeta i vitaminski obrok za vašu bebu je gotov.

kasica od banane i jabuke
- od sedmog meseci
- za dva obroka

Potrebni sastojci:
2 jabuke
1 zrela banana
2 kašike pirinčanih pahuljica

Priprema:
Oljuštite, očistite i iseckajte jabuke. Stavite ih u posudu i prelijte sa malo vode, tek toliko da ogreznu. Kratko ih prokuvajte. Izgnječite ih u pire ili ih izmiksajte u blenderu. Sada oljuštite bananu, izgnječite je viljuškom i držite u mikrotalasnoj dvadesetak sekundi. Na kraju, masi od banane dodajte kašu od jabuka, dobro promešajte i dodajte pirinčane pahuljice. Po želji, dodajte malo cimeta.

Jogurt sa kajsijom i bananom

od osmog meseca
Potrebno je: 4 iseckane sušene kajsije 3 supene kašike vode 2 velike kašike punomasnog jogurta 1 zrela banana Priprema: Iseckane kajsije prelijte vodom, pa ih kratko prokuvajte (2-3 minuta). Ohlađene i oceđene kajsije, jogurt i bananu stavite u blender, pa kratko izmiksajte. Sušene kajsije daju ovoj kašici prijatan ukus i odličan su izvor gvožđa.


100 g mlevenog juneceg mesa
malo cr.luka,pola persuna,komadic celera, pola srgarepe,veci cvetic karfiola.
Sve povrce isitniti u blenderu,proprziti na malo masl.ulja zajedno sa mesom, posle par minuta dodati malo prosa ( ja ga sad uveliko koristim umesto rize jer je zdravije i hranjljivije)

Occistitti jednu povecu papriku i napuniti tim filom, staviti u serpicu sa vodom (onako do 3/4 da bude paprika u vodi) i lagano kuvati sat vremena (ili sat i po)

ja posle dodam malo pavlake i klopanjeeeee..
p.s ista procedura sa tikvicom
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Lily 5/1/2011, 00:55

Zoxa, aaaa, shvatila! Embarassed

Nefertari,
odlična ideja za sušene kajsije, neću više kupovati voćne jogurte, mada sam voćne jogurte pravila sa svežim voćem...Kajsija-odličan, među najzdravijim sokićima.
Ostalo, trebam da pročitam..natenane....
Ipak, med ne uvodim pre 12. meseci, niti crvenu papriku, paradajz, pomorandžu...ali, da: crvni grejp, mandarine, mango...

Meso kombinujem-miksam sa malo avokada,pravi se fantastična koegzistencija mesnatog priloga, i u tom slučaju ne dodajem maslinovo ulje, jer je avokado riznica dobrih masti!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Nefertari 5/1/2011, 08:34

Avokado mu dajem uglavnom bez icega ili sa malo banane, jer njegova nutritivna svojstva sadrze sve sto bi beba trebalo da ima za jedan obrok. Papriku i paradajz sam uvela sa 7 meseci, a pomorandzu sa 11 meseci, mada nije odusevljen njome. Med i secer mu ne dajem, sacekacemo do posle prvog rodjendana sto se tice slatkog.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Anuska 25/1/2011, 14:30

Uh, ovde je dodato mnogo finih recepata u poslednje vreme...
Ubacicu i ja nesto cim stignem.
Lily, jesi li nasla kinou napokon? Wink Imas je u biospajizu (donji nivo pijace Stari Merkator - meni je taj blize, a isti ima i na Kalenicu - kinoa je tu organska i uzima se na meru).
Ima je, cini mi se, i u Hipermarketu Novi Merkator u onom delu blizu mesa, gde je jedan raf sa zdravom hranom. Mislim da sam slicno videla i u DM-u.

Dobra ideja za avokado sa mesom... probacemo.
I ovde kod Nef ima stosta finog samo da stignem da iscitam, nadam se i spremim Laughing

Inace, za kinou sam ja prvi put cula od Maus! lol!
A nas jelovnik trenutno najvise lici na Ninin, cini mi se... likeit
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Dunja L. 12/2/2012, 13:39

Pozdrav!U nedoumici sam...Moja beba ima 4,5 meseca i za neki dan idemo u savetovaliste,gde ce,pretpostavljam,lekar preporuciti uvodjenje zitarica.Gledajuci plan preporucenih obroka,ovde kod vas,mi se nikako ne mozemo uklopiti.Naime,ona ima 5 obroka u 24 sata,takoreci,jede tu i tamo na po 5h 150 ili 200ml.humane.Kako sad da napravimo 6 obroka (rano jutro,dorucak,rucak,kasno popodne,vecera,pre spavanja) bez noci,kako mi se cini?Da li se to sad kolicina mleka smanjuje sa cescim obrocima?Pitacu i lekara,mada mi je prilicno nepristupacan,pa rekoh da se malo informisem ranije...Hvala unapred,drage mame
Dunja L.
Dunja L.

Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Nefertari 12/2/2012, 13:53

Pa prvo polako ne spremas bebi punu teglicu, prvo par kasicica 1-2, pa sledeci dan 3-5 kasicice dok ne dodjete do nekih 50-75grama kasice e onda joj mozes izbaciti jedan mlecni obrok
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od agata 12/2/2012, 23:42

Dunja,
mi smo danas prvi put krenuli sa nemlecnom ishranom, nasa bebica je evo skoro 6 punih meseci samo sisala. Danas smo joj dali pirincanu kasu. Nemoj da se sekiras, ti u pocetku ne zamenjujes nikakav obrok. Samo pred obrok koji ti se padne izmedju 11 i 15h bebi das 1-2 kasicice onog sa cim si odlucila. A ostali deo dana je potpuno isti. I tako 3-5 dana (ja mislim da cemo mi 3 dana), pa nova namirnica. To je samo isprobavanje ukusa. I dalje je mleko glavna hrana. Nadji na sajtu Vodica za roditelje Kuvar za bebe, tamo su detaljno opisali. Kuvar su radili u saradnji sa lekarima iz DZ Savski venac.

Srecno!

sunny

agata

Broj poruka : 301
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Mali Princ 24/5/2012, 15:56

Da li je neko od vas koristio Prirucnik: Od prvog obroka do skolske uzine - Dr Komnenovic?
Vidim da pomenutu dr hvale na netu kao pedijatra...

http://www.drkomnenovic.rs/?p=prirucnik
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od lena 24/5/2012, 23:36

Prince, nisam citala taj prirucnik ali sam se okvirno drzala programa ishrane, tj. uvodjenja obroka (za svaki mesec, od cetvrtog - dorucak, rucak itd.) pomenute dr (nasla u casopisu Nutricija, a i drugde)... http://www.kibid.rs/deciji-nutricionista/abeceda-ishrane
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Mali Princ 25/5/2012, 00:44

I ja sam citala te neke njene clanke, a cini mi se da je i prirucnik ok, ima od dojenja i sl., pa na dalje...

Posebno mi se dopada sto je i pedijatar i specijalista za ishranu...
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od cici 6/7/2012, 19:38

Nema vise recepta? Ja sam se taman naostrila na citanje i kasniju primenu istoga lol!
Za sada ideje "kradem" iz Kuvara za bebe sa dvd -om koji je prosle godine delila opstina Palilula ili Stari grad kao nastavak projekta bebi na dar. Imam kopiju knjige bez dvd-a. U saradnji sa onom emisijom na B92 Vodic za roditelje.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od ZarPtica 4/11/2012, 21:38

Mali Princ ::Da li je neko od vas koristio Prirucnik: Od prvog obroka do skolske uzine - Dr Komnenovic?
Vidim da pomenutu dr hvale na netu kao pedijatra...


Mali Prince i mi je koristimo i zadovoljni smo, a beba fino rucka.
Dobili smo preporuku od prijatelja koji imaju stariju decicu, te je i mi citamo...
sreca
ZarPtica
ZarPtica

Broj poruka : 484
Datum upisa : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Marija86 5/11/2012, 08:45

Ja LOlici sada vec dajem sve sto i mi jedemo naravno ne toliko zacinjeno i jako ali jede sve,sem citrusa,belanca (ukinula sam i zumance posto joj ne prija),slatkog itd...
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od noja 6/11/2012, 18:12

Mali Princ ::Da li je neko od vas koristio Prirucnik: Od prvog obroka do skolske uzine - Dr Komnenovic?
Vidim da pomenutu dr hvale na netu kao pedijatra...

http://www.drkomnenovic.rs/?p=prirucnik
Mi imamo taj prirucnik, dobar je ...
Ali isto kao i Marija polako uvodimo da jede sve sto i mi u light varijanti,
naravno ne ljuto zaprzeno itd itd ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od penelope 24/12/2012, 09:44

Zamolila bih mame male dece (znaci, onih koji imaju vise od godine, odnosno onih koji vec jedu raznovrsnu hranu), da napisu sta sve daju deci za dorucak i veceru.

Imam ideja i pravim razne kombinacije, ali sve mi se nesto cini da nije dovoljno raznovrsno i bih mogla jos nesto da dam, a da se toga nisam jos setila.

I jos nesto, kakve konkretno zitarice dajete?

cvet
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od cici 16/2/2013, 20:42

Penelopa, meni je bas ponestalo inspiracije i dosla da "ukradem " neku ideju odavde Wink ali slabo ima za veliku decu.
Evo ovako je kod nas: dorucak: hleb, namaz od sira, jogurt; hleb, kajgana i jogurt; vocni jogurt sa muslijem; hleb, dzem, cokoladno mleko; przenice i jogurt. Tu gde je jogur je ili on ili kiselo mleko.
vecera: popara, palenta sa pavlakom ili sirom ili kislelim mekom. Cokolino -lesnikcokolino ponekad, przenice, makarone sa sirom, sutlijas.
sto se tice zitarica, jos uvek kupujem 7corn mada planiram da prestanem.
kakav je vas spisak?
jos uvek nisam davala virsle, ali kajmak jesam, Suhomesnato izbegavam. Ponekad pojede i slaninu. ako se setim jos nesto pisem ti.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od nena beba 19/2/2013, 23:58

da ne otvaram novu temu, ova mi se cini najpribliznija: sta cete povodom ovog mleka zatrovanog ciniti? ja nisam pametna... ni ukinuti ni ne ukinuti...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od nena beba 20/2/2013, 00:00

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:420484-Pogledajte-Jesicevi-podaci-o-visku-aflatoksina-u-mleku

ispada da je bello najmanje zatrovano?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od cici 20/2/2013, 19:13

i ja sam u istoj dilemi. Mada mi ej potbudno van pameti da je npr sabacko (mi ga koristimo godinama) 3.2 % lose a 2.8% ne valja Rolling Eyes pa od istog se pravi, samo ovom smanjuju ili dodaju masnocu. To znaci onda da ne treba davati ni pavlaku, kiselo melko i nista na toj bazi.... ili je opet kamuflaza
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od nena beba 20/2/2013, 19:27

nista od mlecnih proizvoda...
strasno
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od cici 21/2/2013, 14:22


ma jeste, skoro u sve ide mleko. A sta mislis od sojinom mleku? ovcijem kiselom mleku ili jogurtu? mozda su malo jaki za njih...
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 2 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu