KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ishrana bebe - Zdravi recepti

+41
Stenli
Ancica 87
Vuchica
ragaco
Ninche
bulevarka
mijaki
Marie
dr mali pariz
dacans
Tanja83
Botox
Ema78
Mirjana
anak
Shizika
bokica
heart84
Gramatika
nena beba
penelope
noja
Marija86
ZarPtica
cici
lena
Mali Princ
agata
Dunja L.
Anuska
Nefertari
maša
zoxa
Lily
Orline
Tinche
nabla
Gala
eni
Kata
maus
45 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Botox 19/7/2013, 15:38

posto sam slatko sebi zabranila :mrgreen:
napravih bar bebcu nesto lepo

bebi keksici (zdravi i bez secera i tako tih stvari)

super stvar ako zelite svojim malisanima napraviti brze kesice, ukusne i zdrave pre svega
kontah da mu dam ponekad da gricne, i da mu dajem s mlecnim proizvodima i vocem, izdrobljen :)
nek vezba dete svoja dva zubica :)
bez secera su Wink kontam da je zdravo i za nas sto kao fol stalno pazimo na kilazu :mrgreen:

elem

napravih i ove a napravih okrugle i kao stapice deblje, onako ko plazmu sekla

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 56a4c1a0bae7252a07ef2b25cc67878e_view_l

jedna banana se iznjeci ko pire, ja gnjecila viljuskom
maslac (100gr) izradite mikserom, pa dodate pire od banane i 200gr kukuruznog brasna
zamesite i rastanjite i vadite oblike po zelji
pecete na 200 stepeni, oko 15 minuta....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Marie 23/7/2013, 09:19

Super ti je ovaj recept za keksice! Pravicu ovih dana mojoj devojcici yes 

Ja se za vikend setila jednog recepta koji je odavno postavljala Cupava na kuvarske strane, mislim da ga je nazvala "Pita od tikvica" Pravila za dorucak i cuca se razbila koliko je pojela, na kraju je jedno parce jela sama, sva se umazala i namrvila na sve strane, al je vecinu smazala :)
Super je za decu koja zvacu, dosta je mekano, ukus je super, mi smo isto to jeli za dorucak sa jogurtom.

SASTOJCI:
1 kg tikvica
3 jaja
2 dl kisele pavlake
1 dl ulja
100 gr kukuruznog griza
100 grama pšeničnog griza
3 - 4 čena belog luka
pola praška za pecivo (ja sam imala u nekoj kesici četvrtinu i samo to stavila, mislim da ne mora uopšte da se stavlja)
so po ukusu

Tikvice oljuštiti, izrendati i ostaviti da se ocede nekih pola sata (bolje se ocede kad se posole, ali ja sam samo vrlo malo soli stavila zbog bekane, i isto su se lepo ocedile). U ocedjene tikvice dodati jaja, pavlaku i ulje, sjediniti, umesati obe vrste griza i sitno iseckan beli luk, sve dobro pomešati, pa sipati u podmazan pleh ili u kalupe za projice (ja uvek pravim u njima) i peći na 200 - 220 stepeni dok ne dobiju lepu zlatno - braon boju.

Prijatno! kuvar1
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od mijaki 25/9/2013, 16:51

Ja od skoro pravim pitu sa mladim sirom i zumancetom. Svidja nam se;-)))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od mijaki 25/9/2013, 16:55

Kasicu od avokada sa bananom i kruskom takodje njupamo fino... volimo i alnaturino proso sa suvim kajsijama i pecenom jabukom. Baby musli alnaturin sa vocnim jogurtom je zdrav dorucak bez imalo truda. Volimo i pecenu bundevu sa jabukom i amarantom. Eto. Ja vise ne citam kuvare. Sama smisljam i mixam. Jedino se trudim da zacrucak bude mix 4- naranzasto. Tamnozeleno. Meso. I zitarice.

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Botox 25/9/2013, 21:18

probajte za uzinicu npr przene banane :) jako je njama
babanu ja isecem na tri dela, pa svaki uzduzno prepolovim, isprzim je na maslacu kratko i pospem sa cimetom, jako je dobro!
pravim uvek duplo, da ima i za mene Very Happy
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ema78 26/9/2013, 23:45

Evo prikljucuje se jos jedan cvrcojle...
Ja sam jos uvek samo teoreticar, mali smo jos za uvodjenje nemlecne hrane...ali, moram sa vama da podelim neke nedoumice...
Dok sam citala sajtove o dojenju svuda se pominjalo da beba treba iskljucivo da sisa do 6. meseca.  
Sada, kada smo nadomak 4. , odjednom nas svi savetuju da uvedem zitarice...i to kupovne, gotove...Bas sam u nedoumici kada i sa kojim zitaricama da pocnemo...meni se cini da Petar jos uvek nije spreman za kasice, cak ni one najredje, tek sada smo uspeli da se uobrocimo da jede na 2. 5 sata...on super napreduje, iskljucivo siki, ni vodu nece, a kamoli da mu ponudim zitarice za desetak dana...

Pametna nisam, ali jesam sigurna da mi dete nije spremno za nemlecnu ishranu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Botox 27/9/2013, 00:00

onda nemoj jos, vec sacekaj
i mi smo cekali :)
dr to kod nas onako po automatizmu vicu od cetiri meseca, ali zaista ne mora, rukovodi se svojim detetom i osecaj dal je spreman
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od mijaki 28/9/2013, 17:08

Moja dr je za uvodjenje od 5.5mes ako beba lepo napreduje u sisa...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ema78 28/9/2013, 18:32

To mi zvuci ok...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ema78 26/2/2014, 19:08

Drage moje, da malo ozivimo temu...


Petar NECE da jede...Traje to vec nekih 15 dana, sta god da spremim , uzme 5-6 kasicica, slatko, slano, kupovno, domace...nit voda, nit caj... po gutljaj, dva...Zubi nisu, osim ako ne nicu cetvorke, nema temperaturu, sve ostalo ok, ali sem tri podoja u toku 24 h, ama nista nece...Ja nisam od onih mama koje nutkaju svaki cas, ako nece, sklonim sve, pa pokusam za sat, i opet isto...

Ima li ko neki savet, jer vec sada pocinjem da brinem, iako znam da nije ni prva ni poslednj beba koja se zeza sa hranom?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od bulevarka 26/2/2014, 20:01

Ema ja sam ti sad to prošla  No Mihajlo deset dana nije hteo ništa na kašikicu čak ni šljivu ni breskvu što obožava . Pio je samo mleko i davala sam mu supicu na kašiku pa tu malo ubacim šargarepice i brokolija tek da ima nešto i to je pio svaki dan kao i čaj od kamilice i ta agonija je trajala bukvalno do pre neki dan . Nikao nam je zub i od tada je opet počeo da jede . Prvo po malo a evo već juče i danas jede normalno sve . Ja sam se isto uplašila kao i ti i bojala sam se da ne izgubi apetit ali hvala Bogu sve je ok . Izgleda ih to toliko boli da ne mogu ni da normalno jedu. E da uspevala sam da mu par puta dam malo hrane na prst. Umočim kažiprst u kašicu i on liže sa prsta i tako jede .
cmokić za tebe i Petra
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ema78 26/2/2014, 23:48

Moracu nesto da probam, to sa prstom deluje ok... inace, i Petar voli breskvu, al ni da je onjusi ovih dana... A sa druge strane, pune su mu pelene, samo se pitam od cega.  Nesto mu se zacrveneo obraz, i balavi, lici na nicanje zuba, ali rano mu je za cetvorke, a o peticama i trojkama da ne govorim... mada, nikad se ne zna...

Inace, ja mu uglavnom sama pravim kasice, i uglavnom kuvam na pari. Razvaljivao se. Od kupovnih slanih mu dajem samo onu sa jagnjetinom, jer nemam gde da je kupim i po nekad onu sa graskom... Od slatkih mi jede breskvu i kajsiju.  Nisam mu jos uvela mlecne proizvode, mislim na kravlje, ali moracu da probam keksice koje je Botox pravila...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od bulevarka 27/2/2014, 00:04

I nama je bio crven obraz svaki dan... ko da mu je neko nacrtao crveni krug ... jako je bio smešan i uvek nam je tako kada nam niču zubi
Probaj da mu daš i pavlaku na bajat hleb, od juče ,bitno je da nije svež . Pravi mu male pijace ja tako zovem male zalogaje i isto prstom u usta meni je i to malo ručkao . Par zalogaja na svakih par sati opet pojede nešto čvrsto .
aj javi kakao napreduješ na pp . cmokić
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ema78 2/3/2014, 16:35

Nema sta da javljam na pp... ne napredujemo nikako ! Jelo- jok !!!

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ninche 3/3/2014, 00:59

Joj, drzi se... moja je jako slabo jela 15 dana, mlijeko ispod minimuma, hrana nikako... kako jr izbio prvi zub, pocela se pomalo vracati... plazmu jede, i pije mlijeko, ostalo ako sta uvalim to je premija... proci ce.... mi mjesec dana ni grama nismo dobili, cak izgubilii80 grama... sad po malo dobijamo... proci ce... kazu bene znaju koliko im treba, pa racunam na to...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od ragaco 15/3/2015, 22:17

Da malo živnu ove strane....elem,isprobali smo Botoxin keksić sa malim izmenama-dodala sam 2 supene kašike ovsenih pahuljica namočenih u vruću vodu,pa oceđenih i smanjila brašno na 150g.
Treba obratiti pažnju prilikom pečenja,ako se za nijansu više pecnu gorči pomalo,pa preporučujem neki konveksan oblik keksa.
Prvi put malac grickao keksić,preukusan je!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ema78 16/3/2015, 08:09

Lepo, lepo...

Evo i mog recepta, za nesto sto ne znam kako da nazovem...posto sam na hrono,pocela sam da mesim hleb, a posto Petar nece da jede hlebasto, napravila sam slatku varijantu lepinja po HI principima.

2 case dozvoljenog brasna ( kod mene se mesa sve sem heljde, ne volim je)
1 casa kisele vode
2 kasike ulja ( pravila sa sucokretovim nerafinisanim)
prasak za pecivo
kasika kakao praha ( sirovi, organski)
crna cokolada ( min 70% )
cedjeni sok od narandze
banana

Suve delove pmesala, dodala ulje i kiselu vodu. Bananu izblendirala sa malo obicne vode, i dodala u smesu. Nalila u kalupe za mafine, do pola, a zatim rastopljenu cokoladu nalivala kasicicom, u sredinu mafina.  Pekla sam oko 15 min na 180 stepeni, pa prelila sokom od pomorandze, pa zapekla jos malo...

Posto Petar ne jede jaja, banana je zamena. Isto ovo sam probala da napravim sa čija semenkama, ali nije to to...inace, te semenske se mogu koristiti umesto belanaca, jer kada se natope, puste sluz koja je jako slicna belancima.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Vuchica 24/11/2015, 11:49

Ragaco probala jos u martu, ajd da probam i ja sad... da malo ozivim ove strane.

Mi smo poceli sa nemlecnim sa okruglo 6 meseci, i idemo bas polako sa uvodjenjem namirnica...

Bogdan voli sve sto je sa vocem, favoriti su banana i kruska, a slane kasice, kako kad. Verovatno kad uhvatim momenat gladi, onda lepo smaze i kasicu sa mesom i povrcem.

Za veceru jos uvek nemamo neki izbor, jer smo od zitarica tek uveli pirinac, kukuruz i kinou, pa obicno bude Milupa.

da, bebac sad ima 8 meseci.

Kada da stavljam maslinovo ulje? u koje kasice i koliko cesto?

Pozdrav za sve mame
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od ragaco 3/12/2015, 02:37

Maslinovo extra devičansko ide od početka,tj sa 6m.
Stavljam ravnu kašičicu u obrok,ali ne ako sadrži meso.
Odlično je i za probavu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Ancica 87 4/12/2015, 19:37

Meni rekose da pocnem sa kasicama sa 4 meseca? Rano li je?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Stenli 4/12/2015, 19:41

Ancice, po meni rano, sacekaj bar do punih pet ili 5,5
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od micaubica83 4/12/2015, 23:17

I meni su rekli da sa punih 4 meseca krenemo sa kasicama Moze li mi neko napisati sta se prvo daje bebama,koliko puta dnevno,koliko kolicinsk,da li se obroci mleka smanjuju ako beba pocne sa kasicamai?Necu bebama da kupujem kasice,planiram da pravim sve domace.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od tatjanica 5/12/2015, 08:44

....vuchice,i mi od pochetka stavljamo maslinovo extra virgin u povrcne kasice...

...pocheli smo sa 4,5 meseci po savetu nasheg pedijatra i nutricioniste iz savetovalishta obzirom da je od 4. meseca iskljuchivo na dohrani nan 1,pre toga je bilo. moje mleko......prvo milupine zitarice tj. pirinac pre spavanja...onda prve kasice...sargarepa,krompir,tikvica...pa onda keleraba,brokoli,bundeva,blitva,pastrnjak...pa voce jabuka,banana,sljiva,kruska...posle 6 meseci cemo prve supice od pilecheg mesa,ali samo tu vodicu i povrce i tako...svaku namirnicu smo isprobavali po tri dana,kasnije mogu kombinacije...

...sofka kashice obozhava,naravno voche joj je favorit mada ni povrche ne odbija...moja mishica najvishe voli bundevu,onda krushku i jabuku u kombinaciji i brokoli sa krompirom...imamo 8,5 kg i 70 cm....i tek da se znaaa,hvala vuchici,nashem mentoru za prelazak na chvrstu ishranu! :)
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Blanka 27/4/2017, 22:08

Ajde malo da razdrmamo temu. Odavno se nije pisalo. Ovdje ima bas dobrih recepata. Mamite, ajde pisite, saljite.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Mimi12 30/4/2017, 09:58

Hvala Blankic! Ja nisam primetila ovu temu iako sam kopala po roditeljskim...
Cim budem imala nesto pametno da stavim ukljucicu se. Za sad samo mesamo pirincane pahuljice sa vodom po uputstvu sa kutije lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Ishrana bebe - Zdravi recepti - Page 7 Empty Re: Ishrana bebe - Zdravi recepti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu