KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 24/4/2018, 23:19

Mene je iskreno Prag kad je vto u pitanju razočarao i tamo više ne bih išla ni u jednoj varijanti. Drugo, put je jako dug i naporan ako se ide kolima, onaj deo od Brna do Praga sa betonskim pločama je samoubistvo...
Ima i klinika u Barseloni koja ti vraća pola para ako iz 3. ne uspe. Ali ja nekako verujem da ako se sve sredi u smislu problema (tipa štitne, IR, mioma, hidrosalpinxa ko ima, viska kg ako smetaju itd.), da tu nema brige oko uspešnosti sa doniranom jć. Ovi iz Embriolaba kažu da je kod njih 68% uspešnost...ja duboko verujem da je to istina i da su šanse vrlo realne da uspe iz prvog, ili u najgorem slučaju iz drugog puta.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 25/4/2018, 09:21

Alisa, meni se već par meseci klackaju FSH i estradiol, komentarisale smo na podforumu Hormoni, ili tako nešto. Najviši FSH mi je bio 26, kad je E2 bio <5pg/mL. Čekam danas rezultat da vidim kakvo je stanje...
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/4/2018, 09:23

A jel ste do sad nesto uradili sa prirodnjacima? Jel imate neki zaledjen embrion?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 25/4/2018, 09:26

Da,imamo zaledjene embrione i pokusali bismo jos par meseci,pa onda transfer
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 25/4/2018, 09:32

Ovaj ciklus FSH 17,5, LH 6,8 i estradiol 23,9 pg/mL. Obično mi nije ovako velika razlika FSH i LH, bude jedino kad estradiol podivlja pa obori FSH.
Jel neko pije DHEA? Čitala sam da su mišljenja različita, a ovde nisam čula da neko je neko skoro pominjao da koristi.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/4/2018, 09:42

Nista onda guraj tako... ja ne bih pocinjala sa ciklom... jedino kad odlucis da napravis pauzu sa prirodnjacima onda bih pila ciklu par meseci pa nastavila... ne vredi ti nista da pijes sad dhea jer sve suplemente treba da pijes mininum 3 meseca da bi imalo efekta...
Da jos niste stigli do embriona rekla bih ti da napravis pauzu 3,4 meseca sa prirodnjacima i za to vreme se bacis na ciklu i na suplemente pa da probas ponovo posle 3,4 meseca al s obzirom da dobijas jc i embrione mozda nema potrebe... kakvi su vam embrioni? Koliko ih imas?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 25/4/2018, 10:40

Zamrznuti 3.dan, 8-ćelijski, 3 komada. Sačekaću još koij mesec, pa ću onda ciklu. Hvala Alisa!
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/4/2018, 10:50

A gde si radila te prirodnjake, u Feroni ili u Genesisu?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/4/2018, 10:59

Hobbes ::Zamrznuti 3.dan, 8-ćelijski, 3 komada. Sačekaću još koij mesec, pa ću onda ciklu. Hvala Alisa!
Odlicno Hobbes! Samo guraj! Bice to super! BRAVO i SRECNO!!! ljubav

I javljaj kako napredujete dalje ljubav

Inace nase bebce je bilo 7-celijski zamrznut treci dan i evo nas danas 8+4 smajli angel
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 25/4/2018, 11:37

Radili smo u Genesisu, u Feroni samo na početku jedan sa transferom.
Jeste dobro je, ali je zaista iscrpljujuće dugo ići na prirodanjke, u svakom smislu iscrpljujuće.
Super Alisa, uživkajte i mazite se! srca
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/4/2018, 15:08

Principessa ne uzdaj se mnogo u te brojke.Znam par koji je sve sredio u fulu pokriveni terapijama i sve besprekorno doveli u red.isli na donaciju j.c. i nista.fet isto nista.Oni rese i uzmu donirani embrion kazu garancija 80% uspesnosti i to isli 2 puta i opet nista.Tako da ja neverujem ni u donaciju kao neki garant 100%.Kad negde koci to je onda problem naci gde i sta
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ivaana 25/4/2018, 15:36

Evo drage žene da se i ja javim. Puna 4 dana od ET. Osećam se predivno, prosto lebdim. Mislim da mi vreme puno pomaže da preguram ovo čekanje. Za praznike idemo malo na put pa ćemo u ponedeljak raditi betu. Možda u nedelju uradim test.
Inače mi smo dobili ove dve blaste iz prirodnjaka. Čitavih šest meseci smo stalno " visili" na klinici. Već sam pisala da smo se za to odlučli zato što imamo ćerkicu, a ja imam pet stimulacija iza sebe.

Ivaana

Broj poruka : 31
Godina : 43
Datum upisa : 03.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 25/4/2018, 17:32

Ivana samo uzivaj Wink

Da li se nekome desilo da uzorak iz endometrijuma za proveru nk celija nije bio validan? Meni su javili iz Ferone da uzorak nije bio dobar, da u njemu uopste nisu pronasli nk celije! Nude mogucnost da se ponovi postupak u sledecem ciklusu, besplatno naravno, jer smo uredno platili postupak koji se ispostavio neuspesnim. Kopitovicka se prilicno namucila da mi uzme taj uzorak jer kaze da mi je grlic dosta cvrst, stegnut, tako nekako i tesko joj je bilo da pridje, a kad je uzela uzorak rekla je da je dobar i da je to vazno da bi mogli da urade analizu. A zatim mi sestra iz Ferone tek nakon nedelju dana javlja da uzorak nije bio dobar! Ludilo...

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 26/4/2018, 18:57

Pa ne mogu da znaju dal je uzorak dobar ili nije dok ga ne pogledaju u labu... oni to negde salju na analizu ja mislim... zato su ti tek posle nedelju dana javili
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 26/4/2018, 19:43

Da, šalje se u Španiju na analizu u njihov institut neki gde se to radi. Ne verujem ni ja da “na oko” može da se provali to...nisam još čula da se to nekom desilo, ali srećom nećeš plaćati drugi put, pa bar nek’ ti je to za utehu. Iz drugog će biti sigurno. 😃
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 26/4/2018, 20:38

Mislila sam da samo za ERA test uzorak salju u Spaniju, a ne i za NK celije... Ali kako god bilo, meni to ne pije vodu i jos mi otvara mnogo novih pitanja u glavi... Svakako cu traziti detaljno objasnjenje od Kopitovicke pri sledecem susretu ali ono sto je sigurno je da sam ocigledan primer lose srece.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 26/4/2018, 20:57

Svi mi koji nismo još trudni smo na ovaj ili onaj način primer loše sreće. Da je neobično jeste, ali verovatno nisi jedini primer kome se to desilo. Šta da ti kažem osim neka ovo bude poslednja “loša sreća” koja ti se desila na putu do bebe...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 26/4/2018, 21:10

NK celije se rade u laboratoriji u Novom Sadu Patohistoloska laboratorija HISTOCENTAR,a ne u Spaniji.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 26/4/2018, 21:27

Hvala ti Micam na informaciji. Nisam se raspitivala gde rade ali mi nije bilo logicno da salju u inostranstvo jer bi u tom slucaju cena bila mnogo veca.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 26/4/2018, 21:33

Tako pise na nalazu koji sam dobila a isto radila kod njih
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 26/4/2018, 21:57

I ja sam radila kod njih, doduše meni nisu dali rezultat (ostao je kod njih), ali su mi rekli da se šalje u Španiju, pitaću bas ponovo, sad ste me zbunili...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/4/2018, 05:24

Gde god da se salje i radi uzorak oni ne mogu da znaju da li je ok ili nije dok se ne obradi u labu... ne znam koliko se inace ceka na rezultat nk celija al predpostavljam ne ispod 7 dana pa zato i javili tek posle 7 dana... i takve stvari se desavaju... mozda nije uzela dovoljno veliki uzorak, mozda je trebala da uzme uzorak dublje iz materice, mozda je uzorak kontaminiran u procesu transporta... lupam sad al pokusavam da smislim sta sve moze da bude uzrok da mora da se ponavlja...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 27/4/2018, 07:36

Alisa, nema potrebe da nagadjas. Nisi me ubedila niti uopste ima potrebe da me ubedjujes. Svesna sam svih mogucih razloga koje si navela, a mogla bih da navedem jos niz drugih i nijedan mi nije dovoljno dobar da bi pokrio period od 7 dana. Negde jeste nastala greska, a konacan zakljucak cu da donesem nakon objasnjenja strucnih lica. Zanimalo me samo da li znate slucaj da se to nekome desilo.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 27/4/2018, 11:20

Možda mi se samo čini ali kao da je već danima neka napetost i nervoza zavladala Kutkom Rolling Eyes Nadam se samo da se neće izgubiti dobri duh Kutka iz kog sam bar ja uvek crpela pozitivnu energiju, snagu i dobro raspoloženje. Ljubim vas ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 27/4/2018, 12:56

micam ::Tako pise na nalazu koji sam dobila a isto radila kod njih
Ja sam ih radila u Feroni i uzeh zvaničan rezultat od njih.Ali nisam ni pogledala gde je rađeno lol! kada dođem kući pogledaću pa javljam.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu