KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 5/4/2018, 09:57

Postaces, postaces, nista se ne sekiraj... jednog dana kad ti dodje dete ima da se secas tog perioda cekanja kao najlepseg jer posle toga neces znati gde je levo i nikad vise neces imati vremena da nesto cekas.  b
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 5/4/2018, 10:06

osmeh srce divno je kad te ljudi razumeju
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 5/4/2018, 17:01

Nella ::Sta da vam kazem? toliko traljavo ide... pokusavam da ne razmisljam, prvo poziv je bio baas odavno. razgovor tek sledi, a i na njega ima da se ceka jos dosta, tek treba da se saceka i ishod istog. Naoruzali smo se strpljenjem ali popustaju zivci polako. Ali ja i dalje mislim da je to TO Very Happy . Muz me po malo prizemi i kaze"aman luda zeno! sacekaj malo, samo planiras a posle se mozda razocaras, bice još poziva!" ali ja ne, ...... to je pravi , samo treba izdržati i njih ubediti da smo i nas dvoje "PRAVI" king queen

moje srce me nije izneverilo!!!!! to je TO i mi smo PRAVI queen king
samo da podelim sa vama, za sada toliko, javljam dalje korake.... osmeh srce

ljuubimmmmmm mojeee zeenee sa kutka osmeh srce

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 5/4/2018, 17:09

Kakva vest... Diiiivnooooooo Nella... Ovo su časovi za koje živimo i najlepši momenti na Kutku. Postala si mama. Čeeestiiiiitaaaam... Mnogo se radujem :)

d b f v d x bravo igra navijacica radost igra jumping vv vv x d bb d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 5/4/2018, 19:36

Cestitam Nella od srca divna vest ...ovako citajuci ja se nadam da cu se i ja ostvariti kao majka ... family srca1
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 5/4/2018, 20:28

Cestitam Nela. d  Sad zivot dobija drugu dimenziju. cvet cvet
Ixxa svi smo pa ces i ti. Very Happy Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 5/4/2018, 21:46

Ambra ::Postaces, postaces, nista se ne sekiraj... jednog dana kad ti dodje dete ima da se secas tog perioda cekanja kao najlepseg jer posle toga neces znati gde je levo i nikad vise neces imati vremena da nesto cekas.  b
lol!  lol!  lol! 100% tacno, hahhahahahaahha

Nella ::
Nella ::Sta da vam kazem? toliko traljavo ide... pokusavam da ne razmisljam, prvo poziv je bio baas odavno. razgovor tek sledi, a i na njega ima da se ceka jos dosta, tek treba da se saceka i ishod istog. Naoruzali smo se strpljenjem ali popustaju zivci polako. Ali ja i dalje mislim da je to TO Very Happy . Muz me po malo prizemi i kaze"aman luda zeno! sacekaj malo, samo planiras a posle se mozda razocaras, bice još poziva!" ali ja ne, ...... to je pravi , samo treba izdržati i njih ubediti da smo i nas dvoje "PRAVI" king queen

moje srce me nije izneverilo!!!!! to je TO i mi smo PRAVI queen king
samo da podelim sa vama, za sada toliko, javljam dalje korake.... osmeh srce

ljuubimmmmmm mojeee zeenee sa kutka osmeh srce
Divnooooo Nellaaaaa, sve cestitke, jedva cekam detaljne utiske, bravoooooo! smajli angel srca srca srca srca srca srca

Ixxa, nekako se svi ovde naucimo strpljenju, joj, a tesko je samo tako. Al dodje to na svoje.  Ja vam zelim da prvi poziv bude dobitni.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 6/4/2018, 12:59

hvala ... ali npr ovde imam u gradu par koji je cekao osam godina...a ovde citam prosek je nekih godinu dana ...plasim se da se ne oduzi ...a nemam nikakve veze po Ministarstvu ili ne znam zvacu juricu ...i nestrpljiva sam po prirodi .....pa onda ovde procitam sedam osam meseci ,godinu dana pa se utesim....pa opet neko kaze jao to se ceka to je haos gledajte da na,djete nekog i sve tako u krug Crying or Very sad
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 6/4/2018, 13:23

Ixxa moje licno misljenje (sto ne mora da znaci da i drugi tako misle) je da taj ko je cekao 8 godina imao je neke zahteve koje 8 godina nisu mogli da im ispune. Imas usvojitelja koji traze dete ko sa reklame 0-12 benetton... onih koji ne mogu sa svakakvom decijom pricom da se nose.... na kraju i one koji izvoljevaju.
Normalan par sa normalnim zahtevima usvoji dete mnogo brze. Primer smo ti vecina nas ovde sa prosecnim cekanjem od godinu dana.
Kada sam ja otisla u Centar posle 3 meseca od dobijanja podobnosti da pitam ima li nekih novosti, rekli su mi: "Sta hocete vi? Pa samo 3 meseca cekate, ima parova koji cekaju mnogo duze i imaju prednost nad vama". Usvajanje je slozen proces i treba mnogo kockica da se poklopi pa ti ljupko savetujem da to tvoje nestpljenje pretvoris u strpljenje jer ne kaze se dzabe "strpljen - spasen". Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 6/4/2018, 14:25

divna si ...nismo stavili zelje kao sa reklame stvarno ali jesmo rekli da zelimo zdravo dete ...ja sam mnogo prosla po bolnicama sto VTO sto sto sam sa 25 operisala nulti stepen karcinoma na grlicu ...pa mi je bolnica preko glave...ti tako delujes smirujuce sa pricom smajli angel
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 6/4/2018, 16:35

Hahahahahahaha ako te ja smirujem sa pricom onda ce ove druge zenice kad stignu da pisu da deluju na tebe kao sedativi. lol!
Opusti se, i da cekas godinu i dve, vredece svaki tvoj dan proveden u cekanju.

A tek oni dani koje provedes cekajuci da vidis sta ce temperatura da uradi a ti recimo imas uplacen aranzman za Uskrs, sedis kod kuce (umesto da si na putu) i meris temperaturu i lepis slicice Pepa prase. E ti su neprocenjivi. lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 7/4/2018, 18:49

Ixxa77,
tako sam ja imala jedan par iz zgrade mojih roditelja... Nikad nisu usvojili a ne znam razlog, deluju baš fino. Kao za inat skoro uvek kad idem sa Viktorom kod mojih uvek naletim na njih. Pretpostavljam da su odavno prevazišli nemanje dece ali uvek mi nekako bude neprijatno što ja eto imam već veliko dete a oni nisu uspeli...

Slažem se sa Ambrom, možda ljudi koji ne uspeju imaju neke nerealne zahteve. I ima još nešto što je nama rekao psiholog već sam to spominjala no možda je značajno.... rekao je da mi svi dobijemo podobnost ali ona nije ista, recimo on u kritici tamo napiše da je taj par sjajan, a drugima napiše da nisu za više od jednog deteta, trećima napiše da imaju podobnost ali za dete samo njihove nacionalnosti... To socijalni radnici u czsr vide takodje a mi ne vidimo. I onda recimo ako taj par želi baš brata i sestru ili dete druge nacionalnosti oni to neće uspeti...

Stoga otvorenost u zahtevima mnogo znači. Videćeš i ovde šta ljudi pišu i iz toga sam ja zaključivala da često odbijaju teške priče. A teške priče su lake kasnije a lake su teške, ustvari sve su teške. Možeš da pročitaš i priče Sunflower na blogu... Njena biomajka obrazovana, cela porodica isto tako... To bi usvojiteljima delovalo kao sjajna priča... a dete kad se suoči sa jednom ženom koja je mogla da ga odgaja a eto nije, koja je gruba i vredja ga... To je mnogo teško. Možda ti se sad čini reunion jako daleko ali sve te godine prodju i mi svakako ne želimo da naša deca budu super do nekih godina a onda kad krenu u potragu za biološkim roditeljima dožive slom živaca i vredjanje od tih ljudi. Sa druge strane ako je priča takva da biološka majka nije mogla da odgaja dete lakše će se to i objašnjavati detetu a lakše će kretati i u reunion. Naravno ne treba da prihvatiš neku priču sa kojom ne možete da se nosite ali sad u ovom periodu dok čekate baš možete da iščitate razne priče zašto su biološki roditelji ostavlali decu i još jednom preispitate na koje biste vi priče pristali a na koje nikako ne biste. Mi koji smo brzo usvojili decu obično smo se zahvaljivali i onima koji su odustali jer je i to doprinosilo da izbor bude mali i da nas lakše odaberu.

Takodje ja sam pravila planove i u toku vto a i u usvajanju, pravim i sada... Nego za tebe je značajno ovo središnje. Mislim da ti planovi znače da se tačno procene snage i da imamo neku orijentaciju u vremenu... Recimo odredila bih da posle šest meseci od dobijanja podobnosti bismo  proširili zahteve. Posle godinu dana bismo počeli da razmatramo usvajanje iz inostranstva i da se raspitujemo oko toga... Do svega toga nije došlo jer smo usvojili i pre šest meseci ali eto.... nešto slično možeš da radiš. Onda recimo ja sam sve planirala, u koji će vrtić dete ići, u koju školu, moj muž je ludeo od mene ali... na kraju je tako bilo... Ima i ovde jedan moj biseran post da sam se ja majka tada bez deteta javila da raspravljam o vrtićima... toliko sam ušla u tu tematiku. Onda sam shvatila da sam preterala i da će me ovde majke (to nije bilo na delu Kutka o usvajanju) smatrati za malo jelte odlepljenu... Very Happy Ali već nekoliko meseci kasnije ja sam već bila majka sa detetom i zaista sam raspravljala o vrtićima Very Happy Inače Kutak je taličan, ima nešto zbog čega ogroman procenat nas brzo usvoji, neko malo kasnije... Ali nadam se da ćeš ti biti u prvoj grupi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 7/4/2018, 23:12

Osim talicnosti, kutak je jedino mesto na netu (ovom srpskom) gde covek moze da procita realne stvari o usvajanju, realne price ljudi koji su usvojili i da realno podeli svoje iskustvo, dobije i da dobar savet.
Usvajanje nosi veo tajne sa sobom iz prostog razloga sto je nemoguce ispricati pricu do detalja jer je privatnost deteta najvaznija. Zato se ljudi medjusobno druze privatno (naravno oni koji su "kliknuli") pa je i to jedna olaksavajuca okolnost za razmenu iskustva.
Greota je sto kod nas ne postoje udruzenja usvojitelja kao na zapadu. Mislim da bi to mnogo znacilo roditeljima s obzirom da od nasih Centara nema nikakvih koristi.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 9/4/2018, 17:11

hahah hvala dala si mi idee Simona....Srecan Uskrs drage dame ...imala sam sestrice u poseti za praznike pa nisam stigla da vas iscitam.Sestra je reka da ce i ona da se raspita kod muzeveljeve sestre ni imaju usvojenu devojcicu,
Upravu si dala si mi ideje o cemu da razmisljam....hvala tu sam ja citam sve i bas mi je drago sto sam vas nasla igracice srca1 roda
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 10/4/2018, 00:00

Hvala takodje.
Nista ti nije tako zlata vredno u usvajanju kao druzenje sa drugim ljudima koji imaju usvojenu decu. Meni je moj saroliki krug prijatelja zlata vredan a iskustvo neprocenjivo. Pomesali se i stariji i mladji usvojitelji, usvojena deca danas odrasli ljudi... i kad sa svih strana dobijes misljenje mnogo lakse i bolje shvatis usvajanje i sta ono nosi sa sobom. Pokusaj da ostvaris bliske kontakte sa tom devojkom (sestrinog muza sestra) da polako otkrivas jedan potpuno novi a prelepi svet usvajanja. Very Happy Drugim recima kad vec imas priliku spremaj se za ulogu. :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 10/4/2018, 06:29

Naravno naravno....sto vise prica i iskustava pomoci ce srce
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 10/4/2018, 10:19

Draga Nella,

Diiivneeeeeeeee vesti!  sunny  sunny  sunny  sunny

Čestitamo od srca tebi i tvom mužu što ste postali RODITELJI!

osmeh srce osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce

radost radost  radost  radost  radost

Eto, osećaj te nije izneverio!  yes

Jeste da ste "malo" sačekali, ali što kaže naš narod "Ko čeka, taj dočeka!"

Što reče Simona, ovo su najlepši trenuci na našem čarobnom Kutku, kada neka naša članica postane MAMA, bilo rađanjem bilo usvajanjem!

Piši nam,molim te, malo detaljnije, je li bata ili seka, okvirno kog je uzrasta, kako teku ovi dani do prvog susreta!

Mnogo poljubaca za vas troje!

srca srca  srca  angel   srca  srca  srca  srca
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 12/4/2018, 09:54

Draga Ixxa,

Dobro došla na naše strane! Very Happy

Čini mi se iz onog što si napisala da svi dosadašnji koraci kod vas sjajno idu, brzo ste prošli proces dobijanja podobnosti za usvajanje i važno je da ste sad u Registru, tu je potrebno strpljenje...

Mi smo se psihički pripremili da u prvih 6 meseci nećemo dobiti poziv, takav je u to vreme (2010.) otprilike bio prosek, tako da nismo ni očekivali. I upravo krajem 6 meseca od dobijanja podobnosti smo dobili prvi poziv. Pravi poziv je bio posle godinu i dva meseca od dobijanja podobnosti. Sećam se da sam u to vreme svakog petka oko 15.30 kada se otprilike završava radno vreme većine centara za socijalni rad u Srbiji umela sama sebi da kažem: Eto, prođe još jedna nedelja u kojoj nas nisu zvali.. Ali dobro, od ponedeljka je nova nedelja, ima nade. I upravo takvog jednog ponedeljka je stigao pravi poziv. Do duše, da odemo na razgovor smo slično kao Nella čekali više od mesec dana, pa posle 7 dana da nam jave, pa posle... To je već istorija...

Čitajući iskustva ovde na Kutku i slušajući od ljudi uživo, čini mi se da poslednjih nekoliko godina parovi brže dobiju prvi poziv nakon ulaska u Jedinstveni registar. Nadam se da će tako biti i kod vas.

Moj suprug i ja smo u tom periodu "čekajući Godoa" (iako u četrdesetim godinama) krenuli na dalje školovanje, on da završi fakultet, ja na master, tako da smo svoju pažnju usmerili na neke druge teme. Mislim da je i Simona u tom periodu nastavila fakultet. Možda i vas dvoje da nađete nešto čime ćete ispuniti vreme dok čekate.

Srećno! srca srca srca
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 12/4/2018, 09:57

E da, ono što mi je palo u oči da ste već 18 godina u braku. I mi smo kada smo dobili podobnost bili u 18. godini braka, na pragu bračnog punoletstva...
Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 16/4/2018, 23:28

Hvala svima puunoo! presrecni smo! ne znam sta je porodjaj, ali onaj osecaj kada su nam javili i kada smo ih videli je neprocenjiv zaista! nikada, ali nikada u zivotu nisam takvu srecu osetila! toliko sam bila srecna da mi nije bilo dobro! nasa Duga i nasa Zvezda su stigle kuci. Mnogo su dobre, adaptacija je bila fenomenenalna, one su male, vesele devojcice i imaju po 2 godinice, vole mamu i tatu ali i mama i tata njih vole, obozvaju i grle i ljube po ceo dan jer su na taj momenat cekali punih 19 godina!
Tako da Ixxa ne gubi nadu, brzo ce doci i tvojih pet minuta, tako da ces brzo u jednom danu zaboraviti sve ono iza sebe., vec ces kao mi misliti sta cete da jedete, obucete, kada cete da peglate, kako cete napolje i miiiiliiiooooon stvari o kojima do sada nista na taj nacin razmisljali. Nas dom koji je uvek bio tip top, sada je pun igracaka, pita je po podu, supa po stolicama, cokolada po stolu, a ja koja bi supruga vikala za kap masnoce na garnituri se sada slatko smejem svemu tome i kazem.... nekaih.... pa kupicemo novu, ili oprace se Very Happy , majke sa Kutka sve to dobro znaju, tako da videces, i da Kutak jeste talican osmeh srce opet ljubim i grlim svoje zenice, majkice sa Kutka i hvala im za reci podrske jer sam u onim danima bila potpuno sama, naravno da nikome nismo nista rekli do ishoda razgovora. E sada bilo je ovde price o zeni koja je usvojila blizance da li neko ima saznaja koliko je imala odsustva radi nege deteta, ako neko zna neka mi napise jer mi bas hitno treba taj podatak! puno pozdrava od MAMA Nelle bebe bebe

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 17/4/2018, 06:08

Dacu ti ja odgovor Nella jer sam radila taj posao oko porodiljskih odsustva
porodiljsko traje tri meseca a nega deteta devet meseci...bez obzira sto su blizanacke trudnoce gleda se koje je dete po redu da su drugo i trece imala bi dve godine ...za prvo i drugo je ukupno godinu dana tj dvet meseci nega deteta
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 17/4/2018, 06:12

e sad ima neka fora oko reseja koje dobijes iz Centra za socijalni rad i oni to racunaju kao prvi dan ...ali npr zena iz Zavoda kad sam ja radila i donosila resenja i isplate porodilja nije imala ni punih devet meseci negu nekako se vezuje za to resenje od centra ...ali pogledacu to ti je Zakon o finansijskog podrsci porodicama sa decom sad tacno clan da i pogledam pa da ti javnem i to ....hvala na svemu bas sam srecna zbog tebe
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 17/4/2018, 07:40

nela bas si me obradovala sto su princeze vec stigle kuci a pogotovo bliznakinje jer to je bila i nasa zelja i naveli smo od uslova da mogu biti i blizanci,moj neispunjen san da imam blizance.uzivajte u nestaslucima jer oni brzo rastu
jamajka je usvojila blizance a ona se slabo javi u zadnje vreme,mozda kad vidi tvoj post da ce se jeviti
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 17/4/2018, 08:37

E pa Nella cestitam od srca. osmeh srce
Mislim da nema nista lepse od blizanaca i da su prava retkost za usvajanje. Bice ti neprocenjivo bogatstvo, riznica bisera i ogroman izvor srece. Zivotna zurka pocinje. sunny Laughing sunny

Za odsustvo ce ti najbolje reci Snedra a dok se ne pojavi imas ovo:
https://kutak.forumotion.com/t2710-odsustvo-radi-nege-deteta#450049
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 17/4/2018, 08:52

Pa da to je Nella to ali se ne primenjuje Zakon o radu u ovom slucaju nego bas Zakon o finansijskoj podrsci porodici sa decom i ne dobije se punih devet nego osam meseci proverila sam sa koleginicom koja me zamenila na tim poslovima fakticki oni ti donesu resenje na osnovu Resenja iz centra koji ti dobijes za adaptaciju do potpunog usvojenja... i nema veze sto su blizanci ako su prvo i drugo dete...a to do 5 godina ima veze sa posebnom negom deteta ne vezuje se za ovo odsustvo radi nege deteta koja je vezana za porodiljsko odsustvo.
Firma kao firma mora da donese resenje ali je gradska uprava ta koja vrsi povacaj sredstava koje ti primas kao platu dok si na odsustvu. e sad do sada je bilo tako ali mislim da od juna treba da stupi promena pa ce sve direktno da obavlja Uprava ali ces ti sve to ostvariti pre toga osmeh srce ... nadam se da sam objasnila ....jaooooo jedva cekam da uyivam u svenu tome smajli angel
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 29 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu