KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 17/4/2018, 10:15

Draga Nella, DIIIIVNOOOO!  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Dve devojčice, bliznakinje! Kakva sreća i kakve divne vesti!

Divno je da si tako verovala da je to TO! Prelepo je da vaša međusobna adaptacija dobro ide i da su njih dve srećne sa vama i vi sa njima. Uživajte, volite se, mazite! A kuća će se srediti i oprati, za sve ima vremena... Very Happy

Very Happy Very Happy  Very Happy

Što se tiče odsustva sa rada radi nege deteta, to pravo je i dalje propisano čl. 97. Zakona o radu. Stavom 1. je propisano da se to pravo ostvaruje za dete mlađe od pet godina života i to najduže do navršenih pet godina života deteta.
U tom istom stavu je regulisana dužina od osam meseci neprekidno od dana smeštaja deteta u porodicu. U stavu 3  istog člana se to pravo daje i licu "kome je, u skladu sa propisima o usvojenju, upućeno dete na prilagođavanje pre zasnivanja usvojenja, a po zasnivanju usvojenja - i jedan od usvojilaca."

To znači da jedno od vas ima pravo da od dana kada su malene došle kod vas (od dana iz Rešenja CSR o upućivanju dece na adaptaciju radi usvojenja), bude na odsustvu 8 meseci uz podnošenje odgovarajuće dokumentacije firmi u kojoj si zaposlena a firma će ta dokumenta proslediti dalje (u Beogradu Gradskoj upravi).

"ZAKON O RADU ("Sl. glasnik RS", br. 24/2005, 61/2005, 54/2009, 32/2013, 75/2014, 13/2017 - odluka US i 113/2017)

Član 97

Hranitelj, odnosno staratelj deteta mlađeg od pet godina života ima pravo da, radi nege deteta, odsustvuje sa rada osam meseci neprekidno od dana smeštaja deteta u hraniteljsku, odnosno starateljsku porodicu, a najduže do navršenih pet godina života deteta.

Ako je smeštaj u hraniteljsku, odnosno starateljsku porodicu nastupio pre navršena tri meseca života deteta, hranitelj, odnosno staratelj deteta ima pravo da, radi nege deteta, odsustvuje sa rada do navršenih 11 meseci života deteta.

Pravo iz st. 1. i 2. ovog člana ima i lice kome je, u skladu sa propisima o usvojenju, upućeno dete na prilagođavanje pre zasnivanja usvojenja, a po zasnivanju usvojenja - i jedan od usvojilaca.

Za vreme odsustva sa rada radi nege deteta, lice koje koristi pravo iz st. 1-3. ovog člana ima pravo na naknadu zarade u skladu sa zakonom."


ZAKON O FINANSIJSKOJ PODRŠCI PORODICI SA DECOM ("Sl. glasnik RS", br. 16/2002, 115/2005 i 107/2009) bliže uređuje visinu te naknade i način isplate, ali je sama dužina odsustva i dalje regulisana Zakonom o radu.

Obrasce koje popunjavaš bi trebalo da obezbedi tvoja firma a prilažeš postojeća dokumenta dece sa starim podacima.

Mislim da bez obzira što si na adaptaciju dobila dvoje dece, imaš ista prava u pogledu dužine odsustva (osam meseci) kao da si usvojila jedno dete. Mislim da je to analogno tome kada se rode blizanci, ne produžava se trajanje porodiljskog odsustva. Možda kada istekne tih 8 meseci da pokušaš da otvoriš bolovanje...

Šteta je što nije drugačije, ali mislim da je za sada tako. Pre više godina sam se na jednoj tribini o usvajanju, između ostalog, zalagala za uvođenje odsustva i za usvajanje dece starije od 5 godina i pisala Ministarstvu na tu temu, ali za sada nije prihvaćeno. Vidim da i udruženje Adopta u Hrvatskoj radi na tome...

U Švedskoj oba supružnika dobijaju odsustvo od mislim oko godinu i po dana...
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 17/4/2018, 10:38

I samo da dodam, ne treba da ideš kod lekara opšte prakse niti pedijatra radi otvaranja bolovanja, već organizacioni deo u tvojoj firmi zadužen za obračun i isplatu zarada, u saradnji sa pravnicima, treba da primeni gore navedene propise (i ako postoji neki niži akt lokalne samouprave koji bliže uređuje ovu materiju).
Ne dobijaš doznake od lekara u ovih prvih 8 meseci od datuma navedenog u Rešenju CSR o adaptaciji.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 17/4/2018, 11:06

Sanada sve si u pravu ali mislim da u Upravi gledaju samo Zakon o finansijskoj i time blize odredjuju Zakon o radu im gleda poslodavac ...a sto se tice tih uvodjenja i pogodnosti usvojitelja sto se mene tice nama nisu resili ni surogat majcinstvo sto je mene interesovalo mnogo
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 17/4/2018, 11:11

Ma da Ixxa, ima još mnogo toga što bi moglo da se bliže uredi zakonima ili donesu podzakonksi propisi da bi se unapredili uslovi za roditeljstvo u svakom pogledu.

Kako si ti?
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 17/4/2018, 12:00

Jao Sanda sta da ti kazem ...cekam i mnogo mi je drago kad procitam ovde i stvarno iskreno se nadam da cu se ostvariti ubrzo kao majka ...trenutno sam isplanirala more na koje mozda i ne odem Very Happy ... onda imam guzvu na poslu jurcam imamo haos i tako tesim se da ce sve brzo to
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 19/4/2018, 08:52

Nella, čestitam !!! osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 19/4/2018, 10:00

Jako mi je drago za bliznakinje Nella. Uzivajte i da sve bude ok sa prilagodjavanjem.
Kod nas jos traje navikavanje na okolinu. Nisam verovala kad su pisali i pricali da kod starije dece 4, 5 g i vise to traje godinama. U vrticu nas sin je upao u mladju grupu gde su deca od 3 i 4 g a samo njih nekoliko ima 5. On se pravi vazan i kao da je on glavni, zadirkuje decu, smeje se decaku koji se ukakio a taj decak tek 3 g napunio. Vaspitacie slusa kad on hoce a kad nece nece. Vaspitacice mlade i dobre a on nemiran. Ne mogu da ga obuzdaju samo bi da zuji i jurca. Sa 20 dece izadju na kraj lakse nego s njim. Kazu nam samo prica prica prica i ukapirace. Tatu slusa uvek, mene ponekad... Kod kuce u stanu je divan, miran i zna sta sme sta ne a kad izadje kao pusten sa lanca. Verovatno i njemu treba sloboda i jurcanje... Al ne ide mi u glavu da se ruga drugoj deci da ih zadirkuje cak i pred roditeljima. Zna da pise slova, uci da cita, ucimo ga svasta, gleda naucne emisije , pa malu decu u vrticu zeza kad nesto ne znaju sto on zna. Nadam se da to nije nista strasno i da ce se promeniti al treba puno puno vremena.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 19/4/2018, 23:39

Nella, ova tvoja dva l su talicna! Divno za bliznakinje, ma predivno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 23/4/2018, 22:24

Cestitam Nella! Kod nas je adaptacija bukvalno trajala tih 6 meseci, posle toga bilo je sve lakše. Sada posle godinu i po, nema nikakve razlike između biološke dece i naseg deteta.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 23/4/2018, 22:28

Nella cestitam.Srecno roditeljstvo i da vam pozelim mnogo lepih zajednickih trenutaka i samo srecu u zivotu.Da se brzo naviknete jedni na druge.da uzivate sa vasim princezama.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Cekica 27/4/2018, 15:52

Drage moje, nova sam u svemu ovome, tek smo ušli u proces. Dobili smo poziv od psihologa koja je zadužena za naš slučaj. Imamo razgovore i neka testiranja 9,10 i 11 maja pa zatim terensku posetu 14 maja. Ne znam šta nas posle toga čeka, verovatno početak obuke. Poželite nam sreću
❤️ ❤️ ❤️ Nadam se da nećemo dugo čekati da konačno postanemo roditelji. Jako sam srećna i jedva čekam. Ljubim vas sve puno 😘 💕 💋
Cekica
Cekica

Broj poruka : 7
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mamadabudem 27/4/2018, 15:54

Cekiceeee, srećnoooo :) Pratićemo te. Da što pre dođe kod vas neko divno dete i da uživa sa vama sunny sunny sunny sunny sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Cekica 27/4/2018, 16:13

Hvalaaaa draga moja 💋
Cekica
Cekica

Broj poruka : 7
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od alisa 28/4/2018, 05:59

Cekice SRECNO DRAGA! I da sto pre prodjete svu potrebnu administraciju, sto pre dobijete podobnost i naravno sto pre da postanete roditelji osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Cekica 28/4/2018, 16:07

Hvala draga moja 💋 💕 ❤️
Cekica
Cekica

Broj poruka : 7
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Cekica 28/4/2018, 16:24

Sad sam pročitala da je jedna ženica sve završila i imali su i kućnu posetu ali da nisu bili izabrani??? Interesuje me zar svi parovi koji žele da usvoje dete ne mogu usvojiti? Mislim na one koji su prošli obuku i dobili podobnost. Zapravo, nije mi jasno kako ide posle te obuke koja nas očekuje. Samo su nam rekli da ćemo imati obuku u trajanju od 3 meseca. Da li se za vreme obuke odlazi u poseti detetu? Šta uopšte podrazumeva obuka. Da li više parova gledaju isto dete, pa koga dete prihvati ili kako već ili za svaki par već ima određeno dete? Mi nismo naglasili da li želimo muško ili žensko dete jer nam je zaista svejedno. Samo želimo dete, zdravo dete <3
Cekica
Cekica

Broj poruka : 7
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 30/4/2018, 13:28

Cekica ::Sad sam pročitala da je jedna ženica sve završila i imali su i kućnu posetu ali da nisu bili izabrani??? Interesuje me zar svi parovi koji žele da usvoje dete ne mogu usvojiti? Mislim na one koji su prošli obuku i dobili podobnost. Zapravo, nije mi jasno kako ide posle te obuke koja nas očekuje. Samo su nam rekli da ćemo imati obuku u trajanju od 3 meseca. Da li se za vreme obuke odlazi u poseti detetu? Šta uopšte podrazumeva obuka. Da li više parova gledaju isto dete, pa koga dete prihvati ili kako već ili za svaki par već ima određeno dete? Mi nismo naglasili da li želimo muško ili žensko dete jer nam je zaista svejedno. Samo želimo dete, zdravo dete <3
Draga, ima na blogu sve lepo objašnjeno , sve ono što nas koji smo na početku može zanimati , bar meni jeste . Evo link :
https://usvajanje.wordpress.com/2016/01/16/od-odluke-do-konacnog-usvajanjaambra/

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Cekica 30/4/2018, 20:57

Hvalaaaa
❤️ ❤️ ❤️
Cekica
Cekica

Broj poruka : 7
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Cekica 30/4/2018, 21:47

Hvala puno Bobaue , jako mi je značio ovaj tekst. Daće Bog da sve bude kako treba. Samo da nas dete prihvati a nas dvoje toliko volimo i želimo dete da će nas sigurno osvojiti duša mala napaćena.
❤️ 💋👶
Cekica
Cekica

Broj poruka : 7
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 3/5/2018, 10:21

Draga Cekice,

Dobro došla na ove strane! Very Happy Very Happy Very Happy

Želimo ti da što pre prođete procenu i obuku, te da brzo dobijete opštu podobnost za usvajanje deteta, budete upisani u Jedinstveni registar usvojitelja i da nakon toga što pre stigne PRAVI poziv za neko drago dete!

Evo staviću ti linkove na još par tekstova na našem zajedničkom blogu o usvajanju, pa da možeš da se dodatno upoznaš sa onim što te čeka.

https://usvajanje.wordpress.com/2014/05/30/procena-potencijalnog-usvojiteljskog-para-i-dobijanje-podobnosti/

https://usvajanje.wordpress.com/2014/05/31/obuka-potencijalnih-usvojitelja/

https://usvajanje.wordpress.com/2014/06/04/adaptacija/

Držimo ti palčeve!

sunny sunny sunny

snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 3/5/2018, 10:29

Cekica ::Sad sam pročitala da je jedna ženica sve završila i imali su i kućnu posetu ali da nisu bili izabrani??? Interesuje me zar svi parovi koji žele da usvoje dete ne mogu usvojiti? Mislim na one koji su prošli obuku i dobili podobnost. Zapravo, nije mi jasno kako ide posle te obuke koja nas očekuje. Samo su nam rekli da ćemo imati obuku u trajanju od 3 meseca. Da li se za vreme obuke odlazi u poseti detetu? Šta uopšte podrazumeva obuka. Da li više parova gledaju isto dete, pa koga dete prihvati ili kako već ili za svaki par već ima određeno dete? Mi nismo naglasili da li želimo muško ili žensko dete jer nam je zaista svejedno. Samo želimo dete, zdravo dete <3

Ako te dobro razumem Cekice, radi se o paru koji je ušao u proces u CSR radi dobijanja podobnosti, a na kraju nisu dobili opštu podobnost za usvojenje deteta, tj. nisu upisani u Registar?

Većina parova dobije podobnost za usvojenje i nadam se da će tako biti i sa vama.

Međutim, postoje i situacije kada par ili osoba ne dobije podobnost. Kod nas je u grupi bila singl žena koja nije dobila podobnost. Takođe postoji na blogu članak Jelene L. koja takođe samostalno nije dobila podobnost. Od jedne prijateljice sam čula da njene komšije nisu dobile podobnost, a tim iz CSR je to obrazložio time da taj par još uvek nije definitivno raščistio sa tim da li će nastavljati postupke VTO ili su za usvojenje deteta.

Samo mislite pozitivno i budite prirodni, da tim vidi vašu veliku želju da postanete roditelji!


snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 3/5/2018, 10:37

Čitam ponovo, pa vidim da si napisala da je taj par dobio podobnost, a nije izabran?

To znači da nakon dobijanja podobnosti, kada ih je neki konkretan CSR pozvao za neko konketno dete, u "konkurenciji" drugih parova koji su bili na razgovoru nisu bili izabrani?

To se dešava... Imali smo ovde i na blogu parove koji su tokom niza godina išli i na preko 10 razgovora za decu, a nisu bili tada izabrani, pa su na kraju izabrani baš za dete koje je, kako mi to ovde kažemo, čekalo baš njih.

Korak po korak! sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 7/5/2018, 13:39

Hvala svima puunoo! zivot je dobio drugu dimenziju Very Happy
ma... zivot je konacno postao zivot! radost
sretno Cekice!

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 8/5/2018, 12:14

Nella, piši kad budeš imala vremena o svemu što vam se dešava, sigurno je interesantno kada u porodicu odjednom dođu dva mala bića!

Sećam se kada je Jamajka dobila (usvojila) blizance, dečaka i devojčicu, mislim da su imali oko 4 godine, kako je bilo interesantno da pročitamo o njihovom periodu prilagođavanja i specifičnostima u odnosu na situaciju kada dođe jedno dete u porodicu.

Mnogo pozdrava!

sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 9/5/2018, 10:09

Mi sa nasim sinom vec uvveliko pricamo o biološkoj majci. Pre neki dan mu kažem da je njegovo ponašanje mnogo bolje nego kada je došao, da je dobar dečak ali da mora još bolji da bude. I tada je pitao o biološkoj majci, kako se zove, zasto ga je ostavila.. Rekla sam da će on sam sve saznati o majci kad poraste , naravno ako bude želeo a ja cu mu pomoci. Na to mi kaže: Ti si najbolja mama jer ćeš mi pomoći da nadjem tetu koja me rodila. Ali ja nju ne zelim da nadjem jer me ostavila. Objašnjavala sam da nije imala uslove da brine o njemu, da je bila siromašna i da ga puno voli . I onda opet njegov odgovor: Ni vi krajem meseca nemate para jer potrošite plate, ali me ne napuštate. Nije morala ni ona i zato me ta teta ne zanima.... U čudu sam bila šta dete od pet g priča.  Samo još nikako da shvati da mu hranitelji nisu bili mama i tata. On misli da su oni bili njegovi roditelji dok mi mismo dosli. Misli da ima biološku majku kako on kaže tetu koja ga je rodila, mamu i tatu koji su ga čuvali dok se mi nismo pojavili i mamu i tatu tj. nas koji smo pravi mama i tata ali ga nismo rodili... Valjda će kad poraste shvatiti još bolje celu situaciju.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu