KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 20/10/2016, 15:55

Tiramisu, možda je upala nekog medjurebarnog mišića ili živca, ili je od beba..
Lijo, kako si mamice, jel raste beba?
I meni vreme od 7. meseca bukvalno leti..
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 20/10/2016, 16:29

Raste beba, smeje se, guguce... Evo je spava mi na grudima, cekamo tatu da dodje s posla. Jako brzo prolazi vreme, sutra ce imati 8 nedelja! A moguce ovo sto kazes za misic/zivac, mene su bolela i rebra.
Mame, koliko dugo ste krvarile posle carskog reza? Ja cu poludeti, ovome nema kraja. Taman je prestalo i onda je opet krenulo nedelju dana kasnije. Pomislila sam da sam dobila menstruaciju, ali doktor kaze da mi je endometrijum skroz tanak i da necu skoro dobiti. Sta je onda ovo?
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/10/2016, 18:15

Lijo, ja nemam prakticnog iskustva s tim, ali mislim da je bolje da se sve iscisti. Citala sam da kod nekih zena sve izadje u jednom cugu, a kod drugih tako na etape. Naravno, uvek sam na prvom mestu za posetu dr, ali ako si bila onda mislim da ne treba da brines. Ne zaboravi i hormone....
Ti ne dojis?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 20/10/2016, 19:25

Da li neko uzima nesto za zube u tudnoci?
Cula sam za neke Naf tablete za trudnice..
Ko to uopste odredi da trudnici treba?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 20/10/2016, 19:52

Ne treba ti nista za zube.To su stare price o propadanju zuba lol! Jedino ako te nesto boli, moras videti sa zubarom. Samo se vodi racuna da ti se desni ne upale, od njih hoce da skoce leukociti...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 39
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 20/10/2016, 21:01

Mimi, dojim bebu, samo sisa. Zato i kaze dr da necu skoro dobiti, rekao je da ocekujem za nekih 6 meseci. A cudno je skroz, jer od porodjaja malo ide, malo stane, pa onda opet krene. Taman sam se ponadala da je gotovo...
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 20/10/2016, 23:37

Lija, meni je puna dva meseca posle cr trajalo, ono vise lohije, cas ima, cas nema, ali dugo je trajalož dobila sam tek godinu dana nakon porodjaja. I tek posle tog dobijanja sam postala stara ja, posle porodjaja sam bila frigidna. Nisam mogla sebe da prepoznam, al hormoni su cudo, posebno prolaktin.

Mene su rebra bolela na pocetku, valjda kad se sirio grudni kos, koliko me to smaralo. Posle je bolelo malo i posle porodjaja, valjda se vracalo, ali nije toliko bolelo. Desavalo mi se da me boli koza, kao neki nemir, verovatno od istezanja koze, pomeranja organa, pomeranja bebe, ko zna na sta se sve nakace unutra.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 21/10/2016, 16:16

Zemske,prvo vas da pitam. Imam proteine 2 plusa i krv u mokraci. Zar to nije ono sa povisenim krvnim pritiskom,meni je vazda 100/50.ali oticem kada se umorim. Ovako nisam primetila.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 21/10/2016, 17:36

Imaš neku upalu, kad ćeš kod dr?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 21/10/2016, 18:07

Za 7 dana mi je redovna kontrola. To nema veze sa mrvoljcima jel tako? Oni su dobro?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 21/10/2016, 18:13

Je bih išla i ranije. A dok ne odeš pij što više vode. Ne znam iz ličnog iskustva, ali moja drugarica je imala tako i to sve zbog upale mok.bešike eserihijom. Ali opet kažem treba da ideš što pre kod dr. Još sad počeo i vikend, kako me to nervira, kad god mi se nešto dešavalo bila je subota.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 21/10/2016, 18:20

Zvala sam dr.poslala rezultate. Kaze da sacekamo da stigne urinokultura. Deluje da imam neke azdaje,sta god to znacilo,i da jedem meso jer deca moraju da rastu. To verovatno kaze zbog krvne slike.Gvozdje mi je 102.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/10/2016, 18:24

Tiramisu, ja bih isto isla ranije ako uopste mozes zbog zakazivanja. Za preeklampsiju su znaci povecani proteini u urinu, pritisak i oticanje ruku, stopala, lica. Obicno je sve to zajedno, a pritisak najznacajnija stavka.
Kod tebe pretpostavljam da je neka glupa upala s obzirom i da imas krvi, ali pokusaj bar tel da pitas dr za savet.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/10/2016, 18:26

Pisale smo u isto vreme Very Happy
Pijes li nesto za gvozdje?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 21/10/2016, 18:45

Tiramisu, obavezno mora hemoglobin navise, pojacaj necim od suplemenata. Kad je tebi termin, sto puta te pitala, a nikako da upisem? Je li znas polove ili se jos kriju?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 21/10/2016, 18:57

Pijem sideral forte za gvozdje. Pritisak merila 130/70 za divno cudo,obicno je nizak.
Biksi vec sam pisala,21.jan je termin ali dr.kaze oko nove godine CR. Bata i seka su.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 21/10/2016, 19:31

Divno Tiramisu. Upisacu zvanican termin. Nego, mozda da promenis taj preparat za gvozdje. Uzmi koprivino seme sa medom. Kakao je isto pun gvozdja. Mada je tesko nadoknaditi hranom, skoro pa nemoguce, retko kome podje za rukom. Tebi jos dvoje crpe.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 21/10/2016, 22:00

Lija ::Raste beba, smeje se, guguce... Evo je spava mi na grudima, cekamo tatu da dodje s posla. Jako brzo prolazi vreme, sutra ce imati 8 nedelja! A moguce ovo sto kazes za misic/zivac, mene su bolela i rebra.
Mame, koliko dugo ste krvarile posle carskog reza? Ja cu poludeti, ovome nema kraja. Taman je prestalo i onda je opet krenulo nedelju dana kasnije. Pomislila sam da sam dobila menstruaciju, ali doktor kaze da mi je endometrijum skroz tanak i da necu skoro dobiti. Sta je onda ovo?
lijo ja sam imala carski 2.sept.i boga mi 6 nedelja sam brljavila. Stalo par dana i onda sam dobila pre neki dan..iz mene poplava na dva sata menjam ulozak..ali sve je individ.pri tom ja ne dojim pa sam brzo vratila ciklus..

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 22/10/2016, 00:41

Ja sam kao i Biksi imala tzv.lohije, krvarila nisam puno na svu srecu. Mislim da dojenje nema veze sa dobijanjem. Ja sam dobila dva mjeseca nakon pprodjaja a dojila sam, moja sestra takodje i jos uvijek doji. Mene vise nervira ciklus koji se jos usppstavlja pa pojma nemam kad cu dobiti. Mislila sam da cu bar malo pocinuti od pelena ali za divno cudo vjestica me nekako rano iznenadila.
Tiramisu, hemihlobin ti mora biti veci. Tek ce sada da ti beke vuku kako rastu. Ja sam pila sve i svasta a i ishrana mi je bila bas bigata gvozdjem, ali nista bez suplemenata. Ja sam pila 2x ampule tothema ( ujutro i uvece razblazen sa limunadom ili pomorandzom ) popodne heferol, 2x folacina ona obicna folana od 5 mg plus folacin od solgara koji je u kombinaciji sa c i b vitaminom zbog resorbcije gvozdja. Kad pijes te suplemente moras da izbjegavas mlijeko i mlijecne proizvode 2h nakon konzumiranja. Meni je hgb bio 98 cini mi se predzadnji put, a onda sa svim tim i ishranom sam ga digla na 130 sto je bilo super. A bebe su mi na rodjenju imale preko 190.hemoglobin. Tako da moras piti nesto jace i vise.
Neko je pominjao pritisak, pa evo me. Skocice su rodjenje mjesec dana ranije zbog mog pritiska. Do kraja 8- og mjeseca pritisak školski, kao i uvijek 120/80. Od simptoma visokog pritiska nikad nista, samo svrab po tijelu ( koji je inace normalan u trudnoci zbog nivoa bilirubina) A onda na prvoj kontroli u 35 nedelji pritisak 160/100, sledeci dan pored terapije 170/100 i tada je uslijedio hitan carski rez. Znaju kutanjke koje su me pratile sta se sve desavalo, ali bogu hvala sve je na kraju ispalo super. Zato, svaki simptom ispratite vise puta, smarajte doktore, sestre.
Ljubimo vas skočice i ja ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 22/10/2016, 03:41

Anemija je moja drugarica od rodjenja, morala sam o ks da vodim racuna jos pre ulaska u trudnocu. 
Tako da, Tiramisu, slazem se sve sa Blankom i Biksi, moras da popravljas pod hitno gvozdje i hemoglobin. Kad toliko padne, nazalost, nemoguce ga je samo ishranom podici, posebno u trudnoci dok ga bebe uzimaju. Mislim da i tebi ne ginu totheme koje su fuuuj, ali mnogo su jace od obicnih suplemenata gvozdja. Sto se mora nije tesko. Od prirodnih stvari se kunem u kombinaciju cvekla+jabuka+sargarepa, bilo rendane ili kao cedjeni sok. 
I ti trnci koje osecas u nogama mozda nisu sindrom nemirnih nogu, vec ti je to od nedostatka hemoglobina. To je inace jedan od znakova anemije.
Moj hematolog nije zadovoljan cak ni standardnim parametrima kako ginekolozi gledaju ks. Kod njega je lestvica podignuta jos vise lol! . On me sve vreme podseca da treba i da se porodim gde se gubi puno krvi (sto za vreme, sto posle) i da treba i na to da mislim, da treba da se spremim za to pre porodjaja, da ne bih u bolnici morala da primam krv. Vidim da moja gin misli da preteruje, ali ja mu verujem. Zabusavam sad malo sa heferolom zbog gorusice, ali se trudim da ga uzimam kadgod mogu iako mi je hemoglobon 128. I vodim racuna o nemesanju sa mlecnim proizvodima, sto Blanka pomenu. Nece se nista lose desiti, samo je onda manja iskoriscenost gvozdja. Vitamin C, naravno, plus. Ali on je u svim trudnickim suplementima, tako da se pretpostavlja.

Al' smo te spopaleeee affraid....Ali moramo. Ta dva mala usisivaca (najsladja na svetu) ce i to malo da ti uzmu, moramo da mislimo na tebe. srca

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 22/10/2016, 09:02

Hvala vam drage moje. Ja sve nesto ne shvatam za ozbiljno moje zdravlje i muku. Mislim se nek uzimaju sta im treba,neka me muce koliko hoce samo da je njima dobro i da njima nista ne fali.
U pon.imam hematologa.
Jel zna neko nesto o brojanju udarca/pokreta beba. Valjda na taj nacin mozemo proveriti da li je sve ok.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 22/10/2016, 11:41

tiramisu ::Hvala vam drage moje. Ja sve nesto ne shvatam za ozbiljno moje zdravlje i muku. Mislim se nek uzimaju sta im treba,neka me muce koliko hoce samo da je njima dobro i da njima nista ne fali.
U pon.imam hematologa.
Jel zna neko nesto o brojanju udarca/pokreta beba. Valjda na taj nacin mozemo proveriti da li je sve ok.

E kako sam se tek sa udarcima bila opteretila. U knjizi sta da ocekujem dok cekam bebu mislim da kazu 7-12 udaraca na sat vremena. Ali treba da legnes na ledja, dises duboko i bas se umiris sa rukama na trbu. Jednom sam brojala ko luda, nije se nista desavalo i kad sam otisla na pregled sva istraumirana dr mi se smijala i kaze,.pa pobogu bebe spavaju kao i ti sto spavas. Tako da je bitno da osjecas udarce a koliko nije bitno. Bitnije je ti je da ti djipi hemoglobin vjeruj mi. Aj sad necemo te smarat vise sve smo rekli osmeh srce Mazi stomak i ljubi beke od nas osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 43
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 22/10/2016, 13:48

Haha, znaaaam taj problem. I svi sajtovi savetuju da se broji minimum 10 pokreta na neki odredjeni sat, svakog dana u isto vreme. Glupost! I meni dr rekao Blanka isto sto i tebi. Beba ima dobre i lose dane, nekad je raspolozena vise nekad manje. Bitno je, naravno, da se oseti svakog dana, ali kad i koliko ne treba se opterecivati. Citala sam, a posle i obratila paznju na to i slazem se, da kad je oblacno, kisa, i ona se manje krece. Valjda i ja, pa tako i ona. Dremka Sleep . Tako da se vise ne opterecujem s tim. Konstatujem da se javila tog dana i to je to.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 22/10/2016, 14:10, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 22/10/2016, 14:04

Nego zene moje drage, mi danas ulazimo u 9. mesec!
Nisam uopste toga svesna. Kao da mi je bilo malo osam meseci da se naviknem na informaciju da beba stize Very Happy. Trenutno imam bas velikih problema sa bolovima u ledjima kad hodam, kao i bolovima nocu na dnu stomaka. Pretpostavljam da je to sve normalno? O (ne)spavanju necu, na to sam vec navikla....
Trudnocu na zalost necu pamtiti kao neki lep period, jer sam sve vreme u nekom grcu, strahu od ovog ili onog,....Jedina radost koju osecam i koju cu pamtiti jesu pokreti i druzenje s bebom, jer nas dve vec imamo neku "vezu". Tata nam je malo ljubomoran, ali smo mu obecale da cemo i njega ukljuciti po rodjenju. Sad jos samo da sve s porodjajem prodje ok, da sad nesto ne pokvarimo.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 22/10/2016, 14:38

Bravo Mimi, dug put ste prošle vas dve  osmeh srce
Ne sumnjam da će  porođaj proći u najboljem redu! Jel spremna soba za bebicu? Da li ste kupili kolica? Mi još ništa nismo spremili...
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu