KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
enap
libra35
SoJa
bobica83
daduska
Sofija Veks
JocY
jelena.kuburic
vero
SannI-AlL
dada88
MaloMorgen
winni
mimi85
Amna84
alisa
Jerapetra
valika77
luckystar74
sunny.tp
mirjanamirjana1986
srecica3112
Zmajuška
mmakica
daki_mm
Pikseta
aurora
sanja 73
ragaco
Bekanicaa
rada78
PalcicaBg
zsuki75
Vanja80
nina :)
dr mali pariz
saska1
Tebi
srculence 84
Nataly17
Dora1
tiramisu
spring
Iskra
TrebamNaDijetu
dusica78
mimi84
bak
ivanicasale
Vanilla
Blanka
Sirijus
Tavita
Lola021
BiKsi :)
mamadabudem
lela1984
BabyBear
Bobaue
Mimi12
65 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 16/7/2016, 12:59

BB pa tebi nesto ne funkcionise vise CP. Vidi sa Vujovickom kad odes na pregled. Znam da su moguca oskudna krvarenja sredinom ciklusa, vise braon nego sveza krv (imala sam ih, proverila sa njom), ali prava menstr nije sigurno, posebno ne mesecima zaredom.
Postoji i neka druga verzina CP, zaboravih kako se zove. Nesto na T. Uostalom, sigurno postoji alternativa.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 16/7/2016, 14:25

Sunny, mimi, mdb, BB - 😚😚
Pao je prvi menopur danas u 12h. Nisam nešto sva svoja, da li zbog ovog vremena, da li sam se umorila juče a danas radim, da li zbog loših rezultata.. ne znam. Znam samo da sam nešto napeta i da mi sve igra u stomaku.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 16/7/2016, 15:16

Jelenko, neka je sa srecom pao taj prvi Menopur! vv
A danas niko nije svoj, ne brini, to je do ovog vremena. Mnogo je velika promena.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 16/7/2016, 18:38

BB ne brini,posto si ti i onako u procesu donacije ,to za tebe ne znaci puno nista.
Kako mimi rece, CP ti ne odgovara, tvoji su prirodni hormoni oslabili ona je prejaka za tebe..Krvarenje dojde od naglog pada estrogena ima na netu taj dio ..
Kod mene je to bio slucaj citavih godinu dana ,pisala sam vec o tome..
Ali sa proginovom nisam krvarila jer ona ima manje hormona ..
A za donaciju je nebitno ove monofazicne pilule sto se uzimaju mjesec prije su sasvim ok.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 16/7/2016, 18:42

Devojke, da li je femara isto što i femozol ?!?
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 16/7/2016, 19:29

Aktivna supstanca je ista letrozol tako da bi trebalo da je isto. Ali ako si u mogucnosti konsultuj se sa dr jer oni nekada preporucuju lek odredjenog proizvodjaca. (ovo iz iskustva vezano za kardioloske lekove , tako je verovatno i za druge ).

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 16/7/2016, 20:08

Zvala genesis da pitam. Kazu da je isto i da moze. Tako da popih i prvi femozol. 😨😨
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 16/7/2016, 20:10

Super. Najbolje proveriti da se ne opterecujes.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/7/2016, 23:39

Mimi, ja kod Vujovicke idem na kontrolu tek 15. septembra, ali hajde, videcu kako ce biti u avgustu.
Pazi, ja sam Ciklu pila redovno vise od godinu dana, mislim cak 1,5 god, i bilo mi je sve u dan kako treba. E onda sam 13. aprila imala FET, a 7 dana pre toga sam pocela da pijem neki melem od raznih travki i to je jedino sto mi je bilo novo u celoj prici, mada ne verujem da moze nesto od toga da mi se poremeti. Mozda i moze, ne znam.
Posle negativne bete dobijem ciklus 4. maja, krenem opet sa Ciklom 5. dc, tj. 8. maja. 17. maja opet dobijem ciklus (znaci 14. dc), nastavim Ciklu da pijem normalno (jer mi tako svi rekli) i posle Cikle dobijem opet 2. juna...znaci za mesec dana 3 puta i sva 3 puta vrlo obilni ciklusi.
E onda 16. juna (sto mi je bio 15. dc) pocnem da pijem Orgametril jer je Vidakovicka rekla da uzimam njega da bi osigurala da dobijem ciklus pred histeroskopiju i dobila sam ciklus 28. juna. Posto je Vujovicka rekla da se vratim posle na Ciklu (nije bas bila za Orgametril), ja lepo pocnem da je pijem 4. jula (zaboravila sam da pocnem da je pijem 2. ili kog vec dc je trebalo i pocnem da je pijem 7. dc). Histero odradila 12. jula, malo nesto krvaruckala taj dan, vrlo malo i sledeci dan pre podne i 13. jula popodne (16. dc) dobijem ponovo ciklus. E sad, prvo sam mislila da je to neko ciscenje, ali ipak mislim da nije bilo, jer mi je prvi dan bila onako tamna krv, pa onda sve obilnije i sveza krv (kao i uvek kad dobijam ciklus) i evo danas mi je cetvrti dan i smanjuje se.

E sad, sto se Cikle tice, nikad ranije, ni na pocetku kad sam tek pocela da je pijem, nisam imala ni ona oskudna krvarenja na sredini Cikle. Meni je Cikla uvek savrseno prijala, nisam imala ni valunge, ni promenu raspolozenja, ma nista od toga dok sam je pila. A onih 7 dana kad se pauzira odmah dobijem sve to i cim pocnem novi krug, onda opet sve super.

I nije mi logicno kako moze da na meni vise ne funkcionise Cikla kad ona svima prija i kad nikad nisam cula da nekom nije prijala i kad je svi dr preporucuju. Ona nadomescuje hormone koji nam nedostaju i pravi balans u organizmu i nesto licno mislim da nije to u pitanju, a nije mi ni logicno.

Jedino o cemu razmisljam jeste taj melem i nekako se sa svim tim krvarenjem osecam kao da se vracam u drugu mladost. Mozda mi se vracaju hormoni na nekadasnje stanje kad sam bila devojka lol!
Msm, odakle meni ovoliko krvi, a ranije je nisam imala mesecima? Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 16/7/2016, 23:55

Ako iskljucimo da je krvarenje zbog histero onda je vrlo moguce da je od hormona... ovo posle feta mi je i negde normalno... trebalo je organizmu neko vreme da dovede ponovo sve u red a sada je moguce zbog tog menjanja hormona... pila si ciklu pa Orgametril... pa opet ciklu.... Ja se sad ne bih mnogo brinula oko ciklusa narednih 2 - 3 meseca.... Pazi ja sam na cikli vec 6 godina i sto ti kazes sve po ps-u... prosle godine u julu nisam ispila kutiju do kraja jer sam isla na more pa kao da ne dobijem bas na moru i prekinula sam nedelju dana ranije i pocela novu kutiju posle sedam dana ... i u avgustu i u septembru sam dobila na 15 - 16 dana.... od oktobra su mi se ciklusi ponovo unormalili.... tako da bi ja na tvom mestu ciklu pila normalno i videces u naredna 2-3 meseca kako ce ti se ciklusi ponasati....
Jel ti bese treba da radis i hormone pre kontrole kod Vuje? Po njima ces najbolje sve da vidis!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 17/7/2016, 00:31

Da, da Alis, racunala sam i trebalo bi da mi "padne" da radim hormone oko 25-26. avgusta.
Potpuno isto kao i ti mislim i ja o svemu. Videcu sad u narednom periodu kako ce se ponasati ciklusi osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 01:02

Ja vam kazem da cikla ne prija svima,ali vi ne vjerujete dobro. Nisam jedina koja krvari od nje a i pored toga Vujovicka mi je preporucila.
Djaba sto sam zvala,kaze pojavila se celija, pa pad hormona ,ne moze organizam da preuzme rad itd...I nije istina da se svugdje preporucuje, postoje puno prirodniji preparati od nje ali vani ..I vjeruj da je cikla ovdje zadnja opcija..Zasto je kod Vuje tako vec smo o tome svi pisali..Nema odgovora
To su hormoni inije bas da ima neki takt ili da ga mora imati ako ih cackas.
Ali kako rece alisa,bb ne sikiraj se sada oko ciklusa to ti je od te promjene i prelaska,sad treba da se smiri i uredovi.
I da, ja ne bih pila nikakve meleme i trave ,dobro si se usudila,jer odavno se pise da se ne pipka nista i ne dodaje.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 01:06

BabyBear ::
I nije mi logicno kako moze da na meni vise ne funkcionise Cikla kad ona svima prija i kad nikad nisam cula da nekom nije prijala i kad je svi dr preporucuju. Ona nadomescuje hormone koji nam nedostaju i pravi balans u organizmu i nesto licno mislim da nije to u pitanju, a nije mi ni logicno.
Da ona tako dobar balans pravi ja nebi bila sada ovdje lol!

Ne prija svima isto. Ipak ima jake hormone koji ti ne pasu u svakom trenutku i u svakom ciklusu,ili organizmu treba da se navikne na nju..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 01:10

Hocu da vas pitam,ova sema pripreme za Prag i sve ove tablete,da li je neko imao osjecaj da mu je konstantno "vatromet " u stomaku ?? Kao mjehurici,sum ,grkljanje,prhlada,nadolazak ciklusa itd..Ubi me ovo..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 17/7/2016, 01:11

Ja nisam, ali mislim da neke jesu, pa ce se javiti
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 07:04

BB, pa nesto ti se desilo sa hormonima posle FETa, to je jasno i nisu ti vise na nivou kakvom su ti bili kad ti je CP prijala. Ne odgovara CP svima, to se slazem s Amnom. I nemoj molim te nikakve travke da uzimas dok uzimas lekove, one znaju sve da pokarambase jer uticu na hormone a niko im ne zna meru i nikad se ne uzimaju kad i lekovi. Ili priroda ili lekovi. Nikako zajedno.Dobro, ovo nije od tih iz aprila sigurno.
Ja bih do odlaska kod Vuje pila CP normalno, kao da je sve u redu, pa onda da vidis sto ti kaze. Ne bih sama nista menjala. Tebi je zapravo najbitije kako se spremiti za donaciju, kad ne znas kad ces dobiti.
Mada i Orgametril zna da poremeti cikluse, ne treba zaboraviti ni na njega. Znam da ga dr daju tek kad bas mora. Ne zaboravi Vuji da ga pomenes.

Verujem da te sve to nervira, ali trenutno nemas drugog izbora nego da cekas jos skoro dva meseca. Ili da pokusas da Vuju nadjes privatno...ne znam. Mada je vreme odmora, verovatno ne bi ni tu mogla tek tako, a morala bi da platis. Koliko se secam, prosle godine je isla na odmor u julu. Jedino sto mi pada na pamet jeste da zamolis onu tvoju "vezu" da je pita sto da radis do pregleda.


Poslednji put izmenio Mimi12 dana 17/7/2016, 08:42, izmenio ukupno 2 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 08:03

Amna84 ::Hocu da vas pitam,ova sema pripreme za Prag i sve ove tablete,da li je neko imao osjecaj da mu je konstantno "vatromet " u stomaku ?? Kao mjehurici,sum ,grkljanje,prhlada,nadolazak ciklusa itd..Ubi me ovo..

Mnogo je to hemije, a nije svakom stomak isti. Moj je nikakav, zato nisam uzimala sto mi bas nije neophodno, kao npr komplekse vitamina, jer sam vec uzimala folnu, Mg, D vitamin kroz Vigantol i Heferol za Fe kao redovnu terapiju, a za minerale kao sto je selen sam uzimala 2-3 brazilska oraha. U njima ih ima dovoljno, a prirodno je. Napomena: sa selenom obavezno prestati posle pozitivne bete, vazan je za implantaciju, a nije dobar za razvoj ploda.
Povremeno (nije dobro bas svakog dana zbog creva, zna da pravi grceve) sam uzimala sok cvekla+jabuka+sargarepa. Cvekla je dobra za implantaciju, ali obavezno tog dana kad se uzima pojesti i bananu da bi se nadoknadio kalijum koji ona izbacuje (niko nije savrsen Laughing ).
Ali sve tablete uglavnom i treba da uzimas posle jela, bas iz razloga sto zeludac to treba da svari.
Da je lako i prijatno toliko hemije unositi - nije. Posebno sto i posle pozitivne bete se nastavlja sve to do ulaska u 4. mesec, posle je broj znacajno manji. A jos ako su i mucnine tu....bas je igra zivaca: kako i kad sve to popiti a ne povratiti affraid .
Ali sve za rezultat koji ocekujemo beba . Ceka te vredna nagrada na kraju puta! ljubav


Poslednji izmenio Mimi12 dana 17/7/2016, 08:24, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 17/7/2016, 08:19

Meni je svaki put stomak bio kao balon i mucnina,sve.
To je od lekova,ne podnosimo svi sve isto i nije svaki org. isti.
Ja sam i terapiju za donaciju i bilo kakvu stimulaciju odvratno podnosila.
Prosto,,takav mi org.Ali,da se izdrzati.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 17/7/2016, 10:44

Jelenko sretan pocetak bockanja radost radost radost radost radost radost
B.b i ja sam pila ciklu jako dugo oko 2 god kada je pocelo .. u pocetku je sve bilo o.k pri kraju druge je pocelo da mi se javlja u sred ciklusa krvarenje bas kad treba da krenem sa braon tableticama i ja sam prestala tada da pijem ciklu i pravila pauzu da kazem nekih 2 meseca prvi sam racunala to slabo krvarenje kao ciklus drugog naravno nisam dobila i pocela ponovo da je pijem i sve bi bilo u redu narednih meseci i narednih god ukljucujuci i ovu pravila pauzu bar mesec dana... ali sto ti kazes to moze bitii od tog melema.. mozda je to dobar znak mozda s sve vraca na svoje mesto:12a:
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 12:46

BB ti trebas da nastavis sa ciklom kako je pijes bez obzira na krvarenje i tako je meni vujovicka rekla kad sam zvala ..A ujedno ili ce se navikuti organizam na nju ili ces i dalje krvariti pa ces do kontrole biti sigurna i moci joj reci sta se desava.

Mimi, selen i ne znam da uzimam ,niti da bi trebala :-( Ciklu sam cula da je za prokrvljivost maternice,bananu nisam imala pojma lol! Mozda bi i ja trebala izbaciti ove vitamine i kapsule omega 3.. Jer ja imam konstatntno dijareju,ubi me vec 7 dana.
Lela ti si mi cesto u mislima curo :-) <3
Wini ,to je bio taj pad hormona sto je meni receno,malo braon krvarenje..

Ja sam se iskljucila sa teme suplementi dosadilo mi bilo da ponavljam i pratim raspravu ali vas molim ne uzimajte travke sa terapijom!! To smo bas na puno tema raspravljali i zakljucili..
Ne treba podjecnuti moc prirode.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 13:04

Ja nisam protiv prirodnih lekova, samo nikako da ih sam neko uzima, niti na preporuku prijatelja jer je "tamo nekom pomoglo", i da ne zna kako to reaguje u kombinaciji s necim drugim. Samo se kolaps napravi u organizmu. Uspevala sam i sama jedan period skroz prirodnim putem da drzim sve pod kontrolom, ali uz pomoc strucnjaka, naravno. Ali tad sam batalila bila sve lekove, nema drugacije. I to je mnogo tesko, bukvalno ceo dan treba da si posvecen tome, od vremena ustajanja, leganja, vezbanja, rasporeda obroka,...ne samo biljcica. Moram da priznam da sam se tad super osecala, ali je u mom slucaju bilo neodrzivo na dugi rok.
S lekovima je lakse. Imas doze i to je to. Posebno kad se stigne do donacije, tu nema sto da se misli vise. Eventualno ovo voce, povrce, koje inace koristimo u ishrani, da se pojaca ili oduzme, kako kome prija i odgovara.

Amna, selen je bitan isto. To mi je i Vujovicka naglasila. Ako ga nemas u tim vitaminima sto pijes, uzmi slobodno 2-3 brazilska oraha, njima si pokrivena. Ne vise od toga (cak i ako ti se svidjaju), jer imaju odredjeni procenat radijuma, pa se ne sme preterivati. A ako ga imas u tom kompleksu vitamina, ne dodaji Wink .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 13:14

Amna, da nemas dijareju od glukofaza? Mozda ti ne odgovara vreme kad ga pijes. Ne bi trebalo od suplemenata da imas. Oni znaju da stvaraju gorusicu, ali ne bi bas trebala dijareja....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 14:15

Ja sam mislila na kombinaciju prirode i terapije u isto vrijeme,napravis haos u organizmu.
Evo ja se i caj bojim dodati i kapi za smirenje..Jer to ne treba i ne smije da se radi.
Sad cu da provjerim za selen i dodam orahe ako ne bude ali mislim da ga nemam.
Ne znam,od cega je moram i to da uganjam,provjerit cu i to da li je od njega.
Mimi kako imas volje da si uvjek tu za nas :-)
Mimi zasto nemas potpis?
Mimi,zasto :-)
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 14:46

Amna84 ::  Ja sam mislila na kombinaciju prirode i terapije u isto vrijeme,napravis haos u organizmu.
Evo ja se i caj bojim dodati i kapi za smirenje..Jer to ne treba i ne smije da se radi.
Sad cu da provjerim za selen i dodam orahe ako ne bude ali mislim da ga nemam.
Ne znam,od cega je moram i to da uganjam,provjerit cu i to da li je od njega.
Mimi kako imas volje da si uvjek tu za nas :-)
Mimi zasto nemas potpis?
Mimi,zasto :-)

Pa ocigledno imam viska vremena Very Happy . Salim se, ali ovo je moja "tema". Mislim da nema posta vezano za donaciju na svim jezicima koje razumem da nisam pricitala i izucila iz poslednjih npr. pet god. Steta da to propadne Very Happy . Moram da priznam da sam vise izucavala one kojima je uspelo i od njih malo prepisivala. Posebno ako nekom uspe posle 3-4. puta, sto je to sto je promenjeno, a uticalo na ishod. Moj dosadasnji zakljucak je da su uvek bile sitnice u pitanju.
Zato o trudnoci ne znam nista, udavih one zene na trudnickim stranama i sitnicama i glupostima. Ali strpljive su one Wink . Jedva cekam da i tebe tamo prebacimo.




Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 16:08

Neka tebe nama,ja te bas pratim i stvarno si odmjerena ,rekoh ti to vec jednom..
Stvarno ti se divim na aktivnosti i informacijama ljubav
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu