KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
enap
libra35
SoJa
bobica83
daduska
Sofija Veks
JocY
jelena.kuburic
vero
SannI-AlL
dada88
MaloMorgen
winni
mimi85
Amna84
alisa
Jerapetra
valika77
luckystar74
sunny.tp
mirjanamirjana1986
srecica3112
Zmajuška
mmakica
daki_mm
Pikseta
aurora
sanja 73
ragaco
Bekanicaa
rada78
PalcicaBg
zsuki75
Vanja80
nina :)
dr mali pariz
saska1
Tebi
srculence 84
Nataly17
Dora1
tiramisu
spring
Iskra
TrebamNaDijetu
dusica78
mimi84
bak
ivanicasale
Vanilla
Blanka
Sirijus
Tavita
Lola021
BiKsi :)
mamadabudem
lela1984
BabyBear
Bobaue
Mimi12
65 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 17/7/2016, 16:48

Mimi jel tebi donacija uspela iz prve?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 17:05

Jeste, kad je bilo transfera. Prvi put su mi pogresili pripremu, pa sam dobila menstruaciju cim smo stigli u Prag, a donatorka spremna za punkciju. Ja sam tad jos bila naivna i slepo ih slusala, nisam znala da treba da proverim sa svojom dr sve sto mi posalju, jer se oni bas ne udubljuju u nase rezultate (da se ogradim, kad je donacija u pitanju, jer koliko vidim po devojkama koje su isle na stimulacije-druga je prica).
Tako da svezi transfer, koji je uracunat u cenu, nisam ni imala. Medjutim, sa tom prvom trudnocom iz FETa sam imala scenario koji nikom ne bih pozelela, a to je da se plod nije razvijao kako treba i morala sam na kiretazu u 8-oj nedelji, iako je beta rasla kako treba. Stres za citav zivot!
Ali i takve ruzne stvari lakse prodju uz Kutak. Tiramisu je kroz istu situaciju prolazila u par dana razlike, pa nekako opet imas nekog ko te najbolje moguce razume.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 17/7/2016, 17:52

Cekaj Mimi ne razumem te bas najbolje.... iz Praga su ti pogresili pripremu, njihova greska je bila i uredno su ti sve naplatili? I posle FET???
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 18:02

Pa bilo je na nama da li cemo odustati od svega i vratiti se kuci ili prihvatiti opciju koju su nam nudila da se uradi oplodnja i zamrzavanje svih celija, a posle da dodjemo na FET. Nisu nam naplatili prvi FET, to su sve smatrali jednim postupkom, ali uspesnost FET-a i transfera sa svezim celijama ne moze da se meri. Mi smo nesto bili bas smuseni u celoj toj situaciji, dosli vec tamo, ja zarozana skroz, ta zena se vec naprimala hormona, osecali smo i neku odgovornost prema njoj...tako da smo pristali.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 17/7/2016, 18:16

Znas da sad neki tvrde da je FET bolji jer je to selekcija embriona u startu, kao ako prezive zamrzavanje i odmrzavanje to je siguran znak da su embrioni prvoklasni...
Bas sam bila pitala Libru u cemu je fora sa kolekcijom embriona, sto ne bi odmah vracali svez embrion nego ga zamrzavali i skupljali dalje.... i ja sam mislila da su vece sanse za uspeh sa svezim embrionima ali izgleda da to nije bas skroz tacno...

alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 17/7/2016, 18:36

Zene, meni vise nista nije jasno sta je sa mnom, a jos manje sta je sa mojim histerodkopijama.

Elem, na prvoj histero u februaru, koju mi je radila Vidakovicka, na otpusnoj pise da je nadjen subseptum velicine 2,5 cm, a otklonjeno je 1,5 cm, sto znaci da je ostao 1 cm, ako ja znam dobro da racunam do 3.

Sad na drugoj histero pre neki dan, koju mi je radio Dokic, napisao je da je bila u fndusu prominencija (to na netu nadjoh da znaci ispupcenje) promera 4-5 mm i da je makazicama ucinjena resekcija prominencije u dubini od 4-5 mm i da je ponovnom kontrolom ustanovljen zadovolhavajuci nalaz u matericnoj duplji i cervikalnom kanalu, sto ja kapiram kao dobro, jel?

E sad, moje pitanje je kako na drugoj otpusnoj ni reci o septumu (osim ako to nije ta prominencija) i sta se desilo sa onih 1 cm ostatka od prve histero?

Bas vas zabavljam, zar ne? Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 19:00

BB, ja njega kao doktora vrlo dobro znam i nikad nista ne radi "reda radi" i prilicno detaljno pise nalaze. Moj ti je savet da sa nalazima odes kod njega na odeljenje izmedju 7.45-8.00 i da ti objasni nalaz. On u 8.00 ulazi u salu i posle ga je tesko naci. I jedino ako nemas srece da je bio dezuran tu noc, pa da onda tog dana ne svraca na odeljenje....
On inace vrlo "plasticno" objasnjava, ne moze da ti ne bude jasno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 19:17

Mimi zao mi je zbog svega sto si prosla..Sreca pa si sada svoja na svom :-)
Jesmo mi kada pisale pp ??
I meni ovaj dio oko svjezih embriona nije jasan..
Posebno jer smo se mi odlucili da necemo blizanacku trudnocu,i ona je to uvela u papire! To je sa svjezim a kasnije cemo vidjeti sta cemo ako dojdemo do zamrzutih.
BB da ti kazem i zasabljas me ,hahha al bar nije dosadno na kutku :-)
Evo ja sam juce trazila imena za djecu i kolica.lol! Kolica nasla ,ime nisam ,MM neda ime Amna (moj nick) !!!lol! affraid lol!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 17/7/2016, 19:22

Devojke, samo da Vas sve zagrljaj zagrljaj

Bockanje i dalje u toku, kao i ispijanje tableta konfete

BB ako te buni izvestaj i ako ćeš biti mirnija ( a sigurno hoćeš) možda bi stvarno bilo dobro spremiti pitanja i pravac kod dr na jedno kratko jutarnje druženje
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 19:47

Amna84 ::Mimi zao mi je zbog svega sto si prosla..Sreca pa si sada svoja na svom :-)
Jesmo mi kada pisale pp ??
I meni ovaj dio oko svjezih embriona nije jasan..
Posebno jer smo se mi odlucili da necemo blizanacku trudnocu,i ona je to uvela u papire! To je sa svjezim a kasnije cemo vidjeti sta cemo ako dojdemo do zamrzutih.
BB da ti kazem i zasabljas me ,hahha al bar nije dosadno na kutku :-)
Evo ja sam juce trazila imena za djecu i kolica.lol! Kolica nasla ,ime nisam ,MM neda ime Amna (moj nick) !!!lol! affraid lol!  

Amna, mislim da ne trebas da brines posto ce za izbor embriona sigurno embriolog biti zaduzen. A taj deo im stvarno super funkcionise i bas su profi. Samo ipak napomeni im jos jednom kad dodjete tamo.

A oko imena si me nasmejala. lol!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 19:53

Meni je to tragedija. :-( Amna je moje TOP ime,ne znam ni otkuda, ni od kada ,ni zasto.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 17/7/2016, 21:38

Pa to sam i mislila. Otici cu kod njega ili tada ili oko 13.30h, pred kraj.
Ma nervira me sto je u utorak kad mi je radio bio dobar deo dana na odeljenju. Ja jesam kratko pricala sa njim, ali nisam znala sta da pitam jer tad nisam imala otpusnu listu. I to sam ja njemu prisla i pitala neku glupost tipa doktore kako je bilo jutros, a on rekao iz zezanja nesto kao eto preziveli ste. Ja kazem, to vidim nego sta je bilo "dole", a on rekao sve je ok. I onda pitam jel bilo rano da radim sad histero kad sledecu vto necu pre oktobra i na to kaze da ne zna.
Eto, to je bilo sve. Bilo mi cudno sto covek nije dosao da lepo poprica sa mnom pre nego sto sam otisla kuci, sta je radio, sta sam imala, itd., kao sto je to prosli put uradila Vidakovicka. Prosli put mi je sestra rekla ides kuci danas ali prvo hoce dr da poprica sa tobom pa onda ides...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 22:00

Pa on ti nije od neke velike price, vise je vojnicki tip. Kratko, jasno, sto meni licno odgovara. Ali ce ti sigurno reci sve sto treba da bi ti razjasnio situaciju s dve razlicite otpusne liste. I mozda i bolje da ides u 13.30, u pravu su, jer ujutru je bas haos tamo.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 17/7/2016, 22:17

Mimi I love U
(nemam emotikone na tel)
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 17/7/2016, 22:35

love
Ja imam!
Ajde laku noc!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 17/7/2016, 22:37

Laku noc Mimice mamice
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 17/7/2016, 23:11

Sada mi muz procita (a nemam pojma odakle mu ta informacija ,ja bila ubedjena da on o tome nista ne cita nego da je prepustio meni:lol!:  ) da su u okviru bolnice Ana life poceli da rade vto. Mozda je to i neka stara informacija ali ja sada videh pa da podelim sa vama. Radi dr Jelena Micic koja inace radi u Visegradskoj (tj.tamo vise ne radi nego radi , no dobro ). Cenovnik ne nadjoh na njihovom sajtu. Mozda nekome znaci informacija.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 17/7/2016, 23:15

Cula i ja za to pre nekih mesecak dana. A za Micicku ne znam ni za njene radove...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 17/7/2016, 23:21

Ja prvu vto radila kod nje zato mi poznata. Odradi ona to tehnicki onako relativno ok (mada meni nije uspelo )ali se meni cini vrlo nezainteresovana i povrsna i u Visegradskoj vise ne radi nego sto radi pa je i to bas problem. Verovatno se tako ne ponasa u privatnoj ordinaciji , ali to je moje misljenje ,videla sam i dosta zena kojima je uspelo kod nje.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 17/7/2016, 23:24

Ljudi alkohol i sve ovo ne ide,znam .Ali jedna piva po danu,tacnije radler?? Dobar je za debljanje endometrijuma. Embarassed Laughing
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/7/2016, 00:32

Ne znam sta je Radler, ali ja nisam protivnik jednog piva ili jedne case piva u toku dana i pored svih lekova. Ja sam ga pila par dana pred UZ Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 18/7/2016, 09:10

Amna 😚 za radler al ni ja pojma nemam šta je to. Pivo sam pila 4 x u životu.
Nisam ti ja neki ljubitelj alkohola tako da ne znam šta da kažem na tu temu. Ali zato cigerete apsolviram 😁
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 18/7/2016, 09:22

Radler= limun pivo, grejp pivo, kako god pivo sa vockicama i smanjenim % alkohola! Problem mu je jedini sto je sladunjavo ali fino prija na vrucinu
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/7/2016, 09:39

Problem je sto ima secera u njemu. Amna bolje obicno pivo Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 18/7/2016, 09:57

Mmmmm, nemam ništa protiv piva al da bude 'ladno ko svekrvin pogled lol! Wink Wink Wink
Čim krene da se zagreva nije to too... Wink
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu