KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blog o usvajanju

+14
micam
Sirijus
BiKsi :)
Simona
bak
Tangerine
zvoncica36
miksa
Daca88
Nela72
majat
HappyGirl
milkyway
Struzzo
18 posters

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od nina :) 16/5/2014, 11:07

ja nesto razmisljam da promenim nik a videla bi sa hepi da promenim imena deci ako moze jer ipak ja sam jedina i pisala puna imena deci i mozda mesta odakle su koliko se secam da sve to pise u onim pricama ,jer opste nisam o tome ni razmisljala da netreba da pise imena,sta kazete cak bi zamolila hepi da kad prepravim tu moju pricu da stavi takvu na kutkusamo bi je iskopirala i te detalje izmenila
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od snedra 16/5/2014, 13:06

Čini mi se Nina da bi to bilo dobro, da tvoja priča bude i ovde na Kutku (ako postoji mogućnost) i tamo na blogu bez pravih imena dece i bez naziva vašeg mesta. To je deo neke dečije i vaše ukupne privatnosti.

Stru, ja bih zadržala isti nick i na tom blogu.

Pored tema koje si navela, mislim da je dosta posećena i tema o predrasudama.

Daco, ako možeš da objasniš šta tačno znači biti "administrator bloga"?
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 13:20

Da, Snedra, Simona ju je već navela, ja sam samo dodala one koje nije. I ja bih pod tom novom temom o predrasudama uključila i one koje su slične: "tuđa deca" i "usvajanje nije human čin".
Sviđa mi se ideja da pišemo mi koje imamo ili planiramo dvoje usvojene dece, svako iz svog ugla (Nina o biološkom bratu i sestri, ja o nebiološkim ( o njihovom odnosu koji se gradi), ti, Snedra, o pozivima, razgovorima, čitavom procesu usvajanja drugog deteta (tu smo Nina i ja imali više sreće). Jecab bi se mogla javiti i dati doprinos.

Naravno, Nina, menjaj imena dece i gradova.

Što se tiče nickova, ako zadržavamo ove, bolje da sve zadržimo ili ne...ne znam, meni svejedno.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 13:33

Imamo blog imamo blog... la la la  v

Neka ostane na Daci da stavi link jer je ona napravila a ja već tamo pratim. Večeras ću pokušati već nešto da pišem... Sad nema šanse, evo ga Vilenjak pored mene i samo viče -brže, brže, ajde mama, tolko sati moram da te čekam...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 16/5/2014, 13:47

Ovo je link bloga http://usvajanje.wordpress.com/

Ja drugi deo dana neću moći ništa konretno na njemu da radim, no u toku večeri i noći, rekoh već Simoni, potrudiću se da blog pripremim za toliko da makar prvi članak ugleda svetlost dana.

Dok se to ne desi, ako želite možete da date predloge naziva kategorija bloga. Dakle razradili smo ideju o čemu ćemo sve pisati, e sad bi bilo poželjno da za svaki stil pisanja imamo kategoriju i ugodan kratak naziv. Recimo o pravnoj formi usvajana, npr kategorija procedura. Vaše priče, reicmo iz ugla usvojenih mama itd. Naravno ko ima predlog neka ovde napiše, usvojiće se ono sa čim se svi slažu.

Biće to lep blogić krzo par dana udesićemo ga kao bombonicu, a posle ga možemo proslediti javnosti.  Very Happy 
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 16/5/2014, 14:04

snedra ::

Daco, ako možeš da objasniš šta tačno znači biti "administrator bloga"?

Administrator bloga je isti što i administrator foruma kao i bilo kog sajta. Uređuje blog ( vizuelno, tehnički ), kontroliše objave članaka, komentara. Dakle razlike nema. Osim da ima mnogo posla hahahah
Zbog toga sam ja i predlozila da vi sa ovog foruma dobijete autorske pozicije ( što vam je neki pandan urednika na forumu ) kako ne biste zavisili od ( u ovom slucaju ) mene da objavite članak, nego mozete same kreirati post i objaviti. Tako smo svi na dobitku - vi koji nemate vremena da odrzavate blog , sredjujem ga ja, a sa druge strane kao aktivni pisci istog mozete imati kontrolu objave clanaka, da ne biste cekali na mene da odobrim. Ovu, da kazem, privilegiju za pocetak dobicemo samo mi sa ovog foruma, jer se znamo, a kasnije moze i neko van foruma, ukoliko je proveren clan druzine i znamo da ce pisati ono sto je i tema.

Zamisao je da to bude jedan pre svega koristan i lep blog, koji se ipak bavi ozbiljnom i osetljivom temom i ocekujem kada se razradi da ce itekako biti posecen, s toga treba da to odradimo kako valja.

Dakle gruba deoba bloga bice na pravno formalni deo, gde cemo taskativno i sistematski napisati koji su to uslovi za usvajanje, koji se pravni put prolazi, dakle sve na jednom mestu informacije. Drugi deo bloga bice iskustva vasa, pa ako nadjemo i usvojene i njihova, saveti, razmisljanja, predrasude, manje vise slicno ono sto pisemo po forumu, samo ovo malo lepse ispisano u formi clanka.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 15:26

I ja sad imam malo vremena. Večeras ću imati više, nadam se pa ću se malo više baviti.
Uglavnom, činimo dobru stvar! :)
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 15:28

Ja gledam ove teme pa mi se čini da mogu u opštem delu da se grupišu ovako:

Procedura (postupak, nakon usvajanja, adaptacija, hranitelji, konačno usvajanje, eventualni problemi nakon usvajanja, usvajanje iz drugih zemalja...)

Roditelji i deca (kako reći detetu da je usvojeno, drugi rodjendan, uloge, usvajanje starije dece, iz pozicije usvojenog deteta, prave reči...)

Mi i okolni svet (ostale (ne)bliske osobe, predrasude, druženje sa drugom usvojenom decom...)

Umetnost (filmovi, knjige, odlomci, izreke, emisije na tv, pesme...)

Lični stav (sve što ne potpada pod ove gornje teme npr Usvajanje i religija, Usvajanje i astrologija, Usvajanje i prošli životi...)

Šta kažete? Ako to može tako ja mogu da grupišem sve postojeće teme po kategorijama pa vi da se raspišete. To mogu takodje da koristim kad pišem i ostalima koje ne gledaju možda forum  pa kad pošalju neki svoj rad dobro jeste... Naravno to je neki osnovni plan možete i sad i kasnije da dodajete neke teme koje smo dosad propustile... I mislim da ne moramo da se opterećujemo da morate da napišete traktat... Npr napišete nekoliko rečenica o nekoj temi čisto da je imamo tu pa kasnije će neko na tu temu nešto pisati opet itd...

Za lični deo opet mislim da sam već pisala... Možda priče usvojenih roditelja, priče usvojene dece i ostale priče. To zato što su ove dve kategorije najčešće i osnovne, a ako dobijemo i one priče baba, deda, tetki, bioloških majki, hraniteljica, usvojiteljki koje još nisu dobile decu - odlično. No mislim da će njih biti mnogo manje...

Naravno ako Daca može da deli ovo na pet delova ono na tri... Ako ne može da menjam nešto. Mislim da je važno da je pregledno ali opet i neprenatrpano...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 16:16

Sviđa mi se, Simona, kako si razvrstala teme. Možda umesto "umetnost" formulisati "umetnost i mediji" jer tu se mogu stavljati emisije sa tv, radio emisije, novinski i internet tekstovi.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 17:12

Još bolje - Umetnost i mediji... Drago mi je da ti se svidja :)
 
Što se administracije tiče za sada smo tu Daca i ja, ali vi se prijavite ako želite da moderirate... Nisam ni ja oduševljena sa tim, najradije bih samo da pišem :DAli to je naš blog i moramo da ga održavamo...

Možemo i ovde da se dogovorimo malo kako će to moderiranje izgledati. Po meni ono uobičajeno, kulturna komunikacija, zabranjeno je svako vredjanje po nacionalnoj, verskoj, seksualnoj i svakoj drugoj osnovi. Takodje ja ne bih dozvolila nikakva imena, prozivke, rasprave o korupciji... To jesu isto važne teme ali mislim da nisu za ovaj tip bloga. Naš osnovni cilj je kako ja vidim da nas okolina bolje razume, da promovišemo usvajanje kao vid roditeljstva, da ukažemo i na neke probleme koje imamo ali ne da koristimo blog kao mogućnost da isprozivamo sve kojima smo nezadovoljni... Naravno ponekad nit izmedju ukazivanja na probleme i prozivanja može biti tanka i možemo je drugačije doživljavati ali zato ćemo se konsultovati a i one devojke koje nisu moderatorke mogu da ukažu na nešto, prijave... Možda grešim, napišite i vi vaše mišljenje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od milkyway 16/5/2014, 20:32

Super je ovo devojke, bravo za inicijativu! Ja samo ne razumem u čemu se blog razlikuje od npr. ovog foruma. Pretpostavljam da će neko ko želi informacije o usvajanju lako doći do Kutka gde ih ima pregršt. I sad kad čitam ove predloge, vidim da će i teme biti manje-više iste kao ovde na forumu... A ni ovde baš nema puno usvojitelja ili usvojene dece koja se javljaju. Bojim se da ćemo se rasplinuti na dva mesta, a da će neki pravi efekat izostati. Ili grešim? Možda nisam razumela svrhu?

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 22:32

Milkyway,
priča o blogu je krenula tako što sam ja pokrenula priču o usvajanju na wikipediji. A nekad je postojao predlog od Tangerine da svaka od nas otvori poseban blog. Pošto nešto nismo bile ažurne  u tome ovaj predlog o zajedničkom blogu koji je dala Daca mi se čini kao nastavak te ideje a onda jednom svaka od nas može da ima i poseban blog. Ne vidim da su Kutak i blog konkurencija, pa čak ni različiti blogovi... Na engleskom ima pregršt zajedničkih blogova, pa posebnih blogova, foruma, stranica i koliko vidim svi funkcionišu i na svima ljudi pišu. Kod nas nema potrebe za tolikom baš masom ali dodatne informacije očito fale kad nas u ustanovama ne razumeju, kad nas u novinama nazivaju usvojiteljima a biološke majke pravim majkama... I to je razlika jer mislim da je blog usmeren i na potencijalne usvojitelje ali i na ostalu populaciju sa kojima dolazimo u vezu na ovaj ili onaj način. Taj koji nije lično pogodjen neće sigurno da dodje na forum i iščitava sve naše postove i razgovore ili bar retki su ljudi koji to čine... A ako ima neki blog gde postoje neke teme možda će ponekad nešto da pročita.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 16/5/2014, 22:38

milkyway ::Super je ovo devojke, bravo za inicijativu! Ja samo ne razumem u čemu se blog razlikuje od npr. ovog foruma. Pretpostavljam da će neko ko želi informacije o usvajanju lako doći do Kutka gde ih ima pregršt. I sad kad čitam ove predloge, vidim da će i teme biti manje-više iste kao ovde na forumu... A ni ovde baš nema puno usvojitelja ili usvojene dece koja se javljaju. Bojim se da ćemo se rasplinuti na dva mesta, a da će neki pravi efekat izostati. Ili grešim? Možda nisam razumela svrhu?
đ
Milkway razlog što na forumu nema toliko ljudi u ovoj našoj sekciji je pre svega što su forumki relikti istorije u svetu interneta. Danas ih koriste ljudi za savete ( što je ovaj forum tipičan primer ) i retki forumofili ( kao ja ). U ovom momentu blogovi su popularniji. Iako je srž i osnova svakako preuzeta sa foruma, vremenom će se to razgrađivati i raditi u formi blogerskih članaka.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 22:50

Ja bih dodala da možda tako prizovemo ljude zainteresovani ( na bilo koji način) , istinski zainteresovane za temu usvojenja. Možda nam se pridruže usvojiteljke koje su voljne da pišu, a ne bi pisale ovde...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 22:58

Nadajmo se... Mada je meni za usvojiteljke/usvojene mame misterija što ne žele (više) i ovde da pišu pa onda ne mogu da znam da li će pisati i tamo... ali saznaćemo uskoro. Možda je i do forme, nekom više odgovara forma bloga... Meni su forumi baš ljubav, čim sam ih videla zaljubila sam se u njih, blogovi mi mnogo manje leže... Ali istina je što Daca kaže da je vreme foruma prošlo. Nadam se ne i Kutka ali kad pogledam ja Kutanjke sad uglavnom vidjam na fb...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 23:00

Jasno je nepominjanje ličnih podataka... Uostalom, ni ovde se to ne radi.
Jasno je da nema vređanja na bilo kojoj osnovi...
Oko čega bih se zadržala je ono što ti pominješ, Simona...
Da se "ne oplete" po nekome i nečemu.... Bojim se da je vrlo teško to izbeći. Kao što sam pisala ovih dana o upitniku i raznom "trnju i kamenju" koji smo prošli, nikad neću reći koja je ustanova u pitanju, deo grada i ostalo ali mam potrebu da zapišem kroz šta prolazim. Kad pročitam Trline tekstove, rekla bih da i nisam oštrog jezika ili grešim...

Elem, i takve priče su nažalost deo naše stvarnosti...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 23:15

Da, i ja sam se pitala o tome... U pravu si.

Ja ću pitati Trlu da stavimo i njene priče, to sam već rekla nego ne mogu sve odjednom. Za sada sam pisala Happy vezano za naše priče.

Ja sam čak razmišljala da li da s obzirom za novinske tekstove pišemo i konkretno, mislim ti ljudi objavljuju javno to... Znači možemo da ih komentarišemo. U onom delu gde su mediji pa medij taj i taj objavio to i to, za njega su usvojeni roditelji usvojitelji a biološka majka prava... pa onda njima uputimo pismo sa linkom.. Pošto vidim da Jocyn komentar neće da objave, verovatno i naše ostale u kojima bismo kritikovale njih onda ćemo da pišemo o njima na našem blogu... sa tim ćemo ipak ući u neki rat sa njima... ali to je put da ih nateramo da drugačije pišu članke. Napisah tamo da ne znam zapadni članak u kome ne piše birth mother ili biological mother a ovde se ona prevodi sa majka a ovo da se naziva pravom majkom je totalna katastrofa. Kako ćemo mi sutra našoj deci da kažemo da odgovore u školi kad im druga deca kažu "to ti nisu pravi roditelji, tvoja prava majka je onakva i ovakva" kad novine tako kažu? Ako naši mališani odgovore onda će drugo dete da kaže ali ja sam čitao/la na netu i biće potpuno u pravu, naši novinari tako pišu. Meni je zato gotovo pozlilo danas kad to videh i izmedju ostalog sam preispitivala da li sam sa tim neprozivanjem zauzela suviše blag stav... e sad ovo je možda suviše ratnički ali vi recite...

Inače zaboravih oko nickova stalno. Ja ću biti Simona i tamo. Nina mislim i ja svakako da treba da promeni imena dece, ukine mesto a možda promeni svoj nick. A vi ostale kako hoćete... Meni ste drage i bliske sa tim nickovima, čak i Snedru tako često zovem iako je znam pod pravim imenom decenijama... Ali ako smatrate da treba da promenite to svakako možete.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 23:25

Ja sam užasnuta našim medijima, pogotovo novinama... Kako oni pišu, šta stavljaju u podnaslov, naslov, šta ističu - to je katastrofalno... Zaista.
Njih ne bih štedela. Uopšte. Zato što su oni vrlo odgovorni za kreiranje javnog mnenja i ako toga nisu svesni ( a i to je katastrofalno da nisu) treba im ukazati.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 23:30

Što se tiče nicka, ok, nek' bude Struzzo...i ja sam se navikla na to drugo ime...

Kad pomenu priče... Ja sam svoju davno počela pa prestala. Ona je obuhvatala i VTO i usvajanje... Za blog bi mogla prosto nastaviti, menjati ili naći par postova iz dnevnika i sastaviti iz tih fragmenata priču...videću...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 23:42

I naši su delimično o vto ali ne bih ja to menjala... Moja je do duše više o usvajanju ali Jovanova o pobačaju itd pa tek usvajanje na kraju... Ali dobro ja sam predložila Happy ako se složi da prenesemo priče da napišemo da su pisane za potrebe Kutka ili već nešto slično... A napisaćemo mi još priča sigurno koje će se ticati samo usvajanja. No i vto je put većine usvojenih roditelja tako da što će se i ta priča malo ubaciti mislim da nije nešto što je problem. I to govori o nekim uglovima gledanja... Za razliku od mene Jovanu usvajanje nije bio san, imao je mnogo više dilema. Čak i prema Vilenjaku dok sam ja bila mama od prvog trenutka, odmah se život preokrenuo, "zaboravila" sve prethodno, kod mm je ta vezanost postojala ali nije bilo odmah kao kod mene, ugledao našeg sina i to mu je smisao života. Njemu se dešavalo prvih dana da dete zove "tata, tata" a on se zapita - koga ovaj mali zove? A mene... lol! Tek vremenom se neizmerno vezao za Vilenjaka.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 23:46

E da, koji će vam biti nickovi za decu? Da li dosadašnji ili ćete njima dati ipak neko ime? Moj Vilenjak se i u Jovanovoj i mojoj priči zvao Viktor, pa logično da nam se dete isto zove...  lol!  U nedoumici sam da li da ga nazovem Vilenjak ili Viktor... Na Vilenjaka sam navikla, njemu to i leži, ponekad kad se igramo on meni kaže - ti si moja mama vila... I inače jako voli vile i vilenjake... A opet kad bi bio Viktor to više asocira na ime, uverljivije je...

Kako vi planirate?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 23:50

Ne znam...meni je slatko Struzzolino i Struzzolina, mada sam ih i ovde (kao u realnom životu) zvala Dasa i Lepojka...Videću...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 23:56

Joj i to drugo je slatko :) I ja ću još videti...

Daca je planirala da već večeras objavi neki članak, znam i tematiku ali neka vas ona iznenadi... Ja planirala isto da pišem za blog ali se raspisala ovde pa ću nadam se ujutru ili bar uskoro. 

Dogovorile smo se i za fb stranicu koja će pratiti blog, to će isto Daca napraviti a ja ću vas pozivati ako smo fb prijateljice pa širite dalje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 17/5/2014, 00:43

Dragi moji naš blog je ugledao svetlost dana. as  Objavili smo već dva članka, a kreirana je i fb stranica ( link stranice https://www.facebook.com/usvajanje?ref=hl ). Naš plan je lagano počeo da se ostvaruje. Blog će se kako se članci i aktivnost budu povećavali tako i razvijati, bitno je da smo krenuli.  b 
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 17/5/2014, 01:16

Juuupiiiii... Dacini članci su odlični pa komentarišite ako imate šta da blog ima još neku aktivnost...

Za stranicu sam ispozivala sve Kutanjke, ako sam vas kojim slučajem preskočila lajkujte svejedno a i pozivajte ljude jer nam je cilj vidljivost :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju - Page 2 Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 11 Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu