KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmovi o usvajanju

+18
HappyGirl
snedra
lilymar
Simona
sunny.tp
mimi85
micaubica83
fmala
JAmajka
Senka sunca
Sara
JocY
Struzzo
Tangerine
milkyway
Vecka
filipa.panko
KoMetaK
22 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 26/8/2013, 14:29

Htela sam da vam preporučim film Štrumpfovi koji smo mi juče odgledali pa videh da nemamo temu o filmovima stoga sam otvorila kako bismo mogle/i da preporučimo filmove vredne da ih naša deca a i mi pogledamo.

Film Štrumpfovi toplo preporučujem svima čija su deca malo veća. Predivan je sa jednom divnom porukom "Nije važno odakle si, važno je ko želiš da budeš." Štrumpfetu je napravio Gargamel a u dobru osobu ju je pretvorio Veliki Štrumpf i film se izmedju ostalog na deci pitak način bavi je li njen otac Gargamel ili je njen otac Veliki Štrumpf. Meni se posebno dopao razgovor u kome Veliki Štrumpf ne negira da je Gargamel njen otac koji ju je napravio ali da je on prepoznao ono dobro u njoj, no važno je i šta će ona odlučiti hoće li prepoznati u Velikom Štrumpfu svoga oca. To čak i biva jedno vreme neizvesno da bi na kraju naravno Štrumpfeta otišla nazad kod Štrumpfova dovodeći i svoju biološku sestru i brata sa sobom. Paralelno sa tim ide priča jednog odraslog muškarca koga je biološki otac napustio i nikad se nije brinuo o njemu dok se očuh ceo život brine, prolaze kroz niz situacija dok na kraju on očuha ne nazove i prihvati ocem. Meni su na pola filma suzile oči a da uopšte nisam očekivala da film ima veze sa našom tematikom... Vilenjak je mislim shvatio možda ne sve, ali bio je i on nešto potresen pa sam ga uzela u krilo i držala jedan deo filma. Rekli smo mu kada bude filma u prodaji da ćemo ga kupiti i pitali ga da li bi voleo, kaže voleo bi, svakako je vredan da se pogleda posle nekog vremena opet i kada bude još malo veći. A ovu gornju izreku sam ga naučila da kaže, koristiće... Wink
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od nina :) 26/8/2013, 14:56

http://filmovi-gledanje.blogspot.com/2012/11/strumfovi-film-sinhronizovano.html
simona mislis na ovaj film sad sam ga nasa
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 26/8/2013, 15:11

Nina,
nešto ne mogu da otvorim ali verovatno je to prvi deo. Ovo su zapravo Štrumpfovi2 i daju se u bioskopima još uvek tako da ne verujem da ga još ima na netu. U prvom delu se možda obradjuje slična tematika ali nismo gledali pa ne mogu da tvrdim.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 26/8/2013, 15:15



Evo ovo je taj film.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od nina :) 26/8/2013, 15:30

ostavi da ocitava minut dva i moze se gledati jer sam i ja sad to nasla i gledam kakao da ga skinem jer slabo se snalazim u skidanju da bi deci pustila na tv jer imam ulaz za fles na njemu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od KoMetaK 26/8/2013, 22:26

Ovo je odlican crtani za usvajanje: https://www.youtube.com/watch?v=cziv7Cr0vJY
Koka usvaja pace posle smrti njegovih roditelja i ona prolaze sve peripetije dok ne odraste i sazri (ukratno, nemam vremena za duze).

Evo ovde na wiki vise o crtanom: http://en.wikipedia.org/wiki/Leafie,_A_Hen_into_the_Wild
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 9/10/2013, 06:15

Mi smo poslednjih dana odgledali preko you tube još one stare crtane "Pipi duga čarapa" i "Hajdi". Iako su oko sat i po i nema neke akcije kojom obiluju dečiji filmovi naročito u "Hajdi" Vilenjak ih je netremice gledao. Ja sam ga pitala da prekinemo pa da gledamo drugi put ali nije hteo. Čak kad smo sinoć odgledali "Hajdi" vratio je deo filma dok sam ja otišla da spremam večeru pa je kraj gledao ponovo. Mi smo u pozorištu gledali pre više meseci predstavu "Pipi kratka čarapa" a "Hajdi" sam mu čitala. Medjutim sada je imao mnogo više pitanja. Naročito oko roditelja od Pipi i Hajdi i zašto one žive tu a ne negde drugde itd... Ako ste zaboravile - Pipi je majka umrla a otac negde na putu pa je ceo film o tome da hoće da je odvedu u dom za decu a kod Hajdi i otac i majka su poginuli pa je prvo čuva tetka a onda deda. Tu samo u jednoj sceni tetka kaže dedi da ako ne prihvati malu otićiće u dom. Inače imam utisak da je film nešto što najviše deluje na Vilenjaka... Možda mu i pažnja luta pa kad mu čitam čuje, ne čuje... Ovako slike ga privlače da gleda u ekran a eto uzme pa ponavlja delove. U pozorištu opet puno je utisaka sa strane mada predstave isto dosta dobro upamti, često mi citira delove iz te Pipi. Naročito neke koje su mu se svidele zbog njene neobuzdanosti, poput Pipi stavlja noge na sto i tome slično...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od filipa.panko 9/10/2013, 06:49

Mala digresija: Ima jedan makedonski film, napravljen u nadrealistickom maniru, glumi i Seka Sablic. Ona je tasta, zove se Zumbula, zet se zove Trendafil(na turskom znaci Ruza) a cerka je Ruza. Sad, dogodovstine u filmu nemaju veze sa usvajanjem, ali ima jedna scena gde Ruza govori o zelji za detetom, kad bi mogla usvajala bi i radjala svake godine, sve dok joj se ne zasiti malo dusa. Ali sa toliko strasti govori ovu repliku, meni uvek prodju zmarci.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 9/10/2013, 11:33

Našla sam onaj film o Štrumfovima što sam spominjala, mi ne možemo da ga otvorimo, ali možda vi možete...

http://www.videoteka.me/the-smurfs-2-2013/
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 9/10/2013, 11:40

Pošto smo već Vilenjak i ja krenuli sa dugometražnim crtaćima to planiram da mu predložim da gledamo i Petra Pana i Knjigu o džungli. Setila sam se i Olivera Tvista ali mislim da ću njega ostaviti kad bude stariji...

Od kratkometažnih crtaća našla sam Mikija Mausa i siročiće, nisam ni znala da postoji takav crtani ali baš kad sam taj htela da kliknem Vilenjaku dosadio Miki. Imate na you tube. Taj film ne obradjuje baš temu usvajanja nego su samo siročići nestašni, druže se, prave haos Mikiju, Paji... Stoga bih da to odgledamo. Mi još ne stigosmo do doma a kad stignemo bih volela da predstavim to mesto kao veselo koliko može. To zato što Vilenjak ima paničan strah od tog mesta, stoga ne bih Olivera Tvista ni uvodila u priču, koliko se sećam tamo ima strašnih scena iz sirotišta, samo nam to fali...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 11/10/2013, 22:41

Ovo je film koji sam dugo tražila i sasvim slučajno večeras naletim na njega. Odgledala sam ga, mislim da je sjajan... On nije do duše samo o usvajanju ali mislim da je vredan da se pogleda.

http://www.shockart.org/drvozivota/DrvoZivota40min.html
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 10/11/2013, 23:46

Preporučujem vam sledeći film koji se daje u bioskopu



On nije o usvajanju nego o široj temi, i zebra i drugari su drugačiji.... Ne pamtim da je ijedan film toliko potresao Vilenjaka. Nekako sam kasnije uspela da ga navedem na razgovor i iznenadila se do kog on stepena prepoznaje ko su drugačiji ljudi. Pričao mi je razne situacije koje je čuo od vaspitačica ili zapazio, od onog dečaka koji je prodavao crteže izdržavajući majku, pa onda slepi dečak, pa devojčica koja govori stranim jezikom... Nijednom rečju ne spomenusmo usvajanje ali ne sumnjam da je sve to njega toliko potreslo jer ga je lično dodirnulo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Vecka 11/11/2013, 20:16

Da li ste gledali crtani Alfred Dzonatan Kvak?
Tu je cini mi se krtica usvojila patka Alfreda, za njega napravila posebnu kucu... Ustvari, krtica postaje Alfredov otac, a crtani je u serijalima i prti patkovo odrastanje koje je prelepo, a oni prolaze razne prepreke zajedno. :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 13/11/2013, 07:05

Vecka,
hvala na preporuci :)

Mislim da je odličan crtani za usvojene roditelje i decu. Mi smo odgledali prve dve epizode a baš u drugoj je prikazano kako je krtica postao i otac i majka kako on kaže malenom Alfredu. Vilenjak je gledao sa pažnjom, nije postavljao pitanja, ali kaže da mu se dopao crtani i da ćemo gledati i sledeće epizode.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 18/12/2013, 06:41

Vilenjak mnogo voli pesmu "Beba voli mamu", nekad pred spavanje mm, Vilenjak i ja pevamo tu pesmu baš kako je i u crtaću, svako svoj deo. Vilenjak bude ushićen, baš kao beba iz pesme se smeje. Ali slučajno sada nadjoh pesmu na engleskom, tamo je beba različita od roditelja i lepo može da se priča o usvajanju uz tu sliku. Ili da dete postavi neko pitanje naročito ako vidi da je u našoj verziji beba drugačija... Baš ću da probam sa Vilenjakom pa vam javljam ako uoči i upita nešto...

Evo engleske verzije https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_482083&feature=iv&src_vid=FDBqs7GOY_w&v=3uKFzqmijbk
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od milkyway 19/12/2013, 08:49

Prvi put sam čula za ovu pesmu. Stvarno je zgodna za pokretanje priče. A već znam i da će se svideti mojoj maloj pevaljki; trenutno samo ide po kući i peva na sav glas.

Kad smo kod pesama, Sunašce obožava npr. "Decu ne donose rode…", ali mi pevamo verziju: "… već ih usvajaju majke!" Wink (mada ja na kraju uvek dodam, neku decu usvajaju, a neku rađaju majke - moja opsesivna priroda ne dopušta prenošenje poluinformacija! Rolling Eyes lol! )

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 19/12/2013, 10:47

Milkyway,
imaš tu pesmu i na našem jeziku...

Kod nas se dogodilo da je Vilenjak sam uključio pesmu na engleskom (on zna da rukuje kompom i dok se ja okrenem on već ide na sve stranice gde sam ja išla). Ja ulazim u sobu a on viče:"Vidi beba je crna!!!" (zna našu verziju gde je beba drugačija). Ja kažem, da u engleskoj verziji je tako a ovo su isto mama i tata. "Nisu joj to mama i tata, beba je crna."  affraid Uh on i dalje ne shvata usvajanje tako je bilo i kad smo gledali Alfreda Kvaka gde krtica nije mogao da bude tata pačetu ali je kasnije prihvatio i uvek Henka oslovljava sa Alfredov tata. Tako sam mu ja opet objasnila da je beba usvojena i da u tom slučaju ona može biti drugačija od roditelja. Zaćutao je i ostavio valjda sebi vremena da svari tu informaciju. Nije kasnije hteo da puštamo opet englesku verziju.

Što se pesama sa radjanjem tiče ja sam već pisala da kod nas u kući postoji cenzura tih pesama. Nemam ja ništa protiv bioloških majki, naprotiv, ali nemam želju da veličam radjanje dece u mojoj kući, niti imam želju da sa mojim detetom pevam o tome, ja sam usvojena majka. Napolju Vilenjak čuje te pesme i pretpostavljam da ih zna. Ali nikad ih mi ne pevamo niti nameravam da ih pevamo. Ima toliko drugih divnih pesama tako da ne vidim da nam te nešto nedostaju...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Tangerine 31/12/2013, 14:05

Na Artu je upravo neki crno-beli film o usvajanju. Tek je počeo, izgleda.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Struzzo 26/1/2014, 10:14

Slučajno na Youtube "natrčali" na crtani o Lambertu, lavu... pretpostavljam da je američki, Dizni crtać ali mi ga gledali na francuskom (mama voli da se slušaju i drugi jezici osim engleskog  Very Happy ).

Elem, o usvajanju je reč. Kratak i presladak crtać.
Moj sin je tražio da ga gleda 3 puta zaredom.  Very Happy Svidelo mu se što je glavni junak lav koji je po definiciji neustrašiv pa je otud Lambert smešan, mama je ovca a pojavljuje se i vuk (mi mnogo volimo bajke pa nam je glavna asocijacija za loše i opasnost - gosn' vuk). A mami se svidela priča, taman za nas ovako male... Razz  I gospođica Struzzolina gledala.  bebe 
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 30/1/2014, 06:48

Hvala Struzzo na preporuci. I mi smo odgledali Lamberta ali u engleskoj verziji kako bih ja prevodila Vilenjaku. Nije mu ništa bilo čudno što je ovca mama lavu Very Happy Samo je upitao na kraju zašto su se ovce podsmevale lavu a na kraju ga slave pa sam to objašnjavala. Dopao mu se crtać.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 8/2/2014, 18:10

Preporučujem vam da sa decom odgledate film "My beautiful woman", Happy girl je stavila juče na neku temu. Treća od priča je naša,o usvajanju, a možete da nadjete na you tube i posebno tu priču. Ja sam ga prvo dva tri puta odgledala sama i sita se isplakala naročito kad glavna junakinja pronadje dete u šumi. E onda sam danas predložila Vilenjaku da gledamo zajedno. Mislila sam dosta je mojih emotivnih reakcija a naročito što ja nisam baš tako laka na suzama... No kad je došlo do te scene jedva preživeh, nekako sam gutala suze, sreća da tu nema da se mnogo čita. Mene uvek potresu i priče na Kutku kad čitam o prvom susretu usvojenih mama i dece. Odmah se setim našeg prvog trenutka i našeg deteta kako nas čeka i nema šanse da ostanem mirna... Elem, odoh ja na sebe a htedoh da pišem o Vilenjaku.  Laughing Ja sam se trudila da mu filmić predstavim opušteno, gledamo mamu i ćerku, čitala mu i pomalo objašnjavala. Njemu je najjači utisak bio kako su u Japanu loše igraonice, imaju samo tobogan  Laughing Kad sam znala da će scena susreta, pripremila sam ga da je sad mama krenula da nadje ćerku. Taj susret mu je bio sasvim normalan, samo me je pitao zašto mama plače... E sad bilo je logično da upita ko je ostavio bebu u šumi ali on to uopšte nije pitao. No verovatno je kasnije razmišljao o filmu pa mi je tražio da ga gledamo ponovo ali kad smo došli do kompa ipak je hteo da gleda crtaće...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 18/2/2014, 07:07

Preporučujem vam film "Grozan ja" koji se daje u bioskopima. Film bi trebalo da bude smešan a mi završismo u suzama. Naime glavni junak ima tri ćerke, ne znam kako su dospele kod njega jer film je imao i prvi deo. Uglavnom nemaju mame a on nema nikakve odnose sa ženama pa sam ja zaključila da su usvojene. One žele da ga spoje sa nekom ženom, naročito najmladja. U jednom trenutku filma ona recituje pesmu koju su joj zadali u školi a Gru je preslišava... On joj kaže da recituje kao zombi a ona da ne može drugačije ni da recituje kad nema mamu. On joj onda kaže da zamisli kao što druge stvari da zamišlja. Devojčica se oduševi ali naravno provejava da je to tužno rešenje. Na kraju filma posle mnogo peripetija Gru se spoji sa Lusi i na svadbi najmladja devojčica penje se na sto i onda recituje osećajno onu pesmu za svoju mamu Lusi. I meni oči sasuziše ali pošto je to i kraj pa se svetla upalila imala sam šta i da vidim, Vilenjak sav uplakan. Nikad on nije imao takvu neku reakciju na neki film/crtać. Posle smo malo pričali kako je to divno što devojčice sad imaju i mamu i tatu, hteo je odmah da gleda film ponovo i tako...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od JocY 18/2/2014, 09:27

Simona Grozan ja prvi deo, je bas o usvajanju. Gru je zlikovac koji zeli da usvoji devojcice samo da bi ispunio svoj ˝zlikovacki˝ plan.
Medjutim devojcice svojom dobrotom ga menjaju i on postaje najbolji tata. Pogledajte ga odlican je film, ali ti ga prvo preporucujem da ga pogledas sama pa onda sa detetom, jer su motivi za usvojenje diskutabilni.... Meni je crtani super.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od milkyway 19/2/2014, 14:47

Samo da javim da sam odgledala "My beautiful woman"; majko mila, sva sam se zarozala... Uz svaku priču, al kad je stigla "naša", ajmeee! To su u stvari reklame, duge reklame, tako se snimaju u tom kraju sveta (nađoh na internetu), ali su navodno bazirane na istinitim pričama. Bilo kako bilo, uživala sam i ridala kao malo dete, ubi me patetika Laughing

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 19/2/2014, 15:03

Jocy,
hvala ti. Odgledali već juče. Šta znam, možda smo i prebrzo odgledali... Vilenjak je kasnije bio uznemiren, buntovan i neposlušan toliko da je zaradio i kaznu (što izbegavam). Da li ima veze sa filmom ne znam ali moguće da je uticao. Mene je najviše potresla ona upravnica doma koja je od dece zahtevala da čiste njenu sobu... podsetilo me je na moje siroto dete i njegov boravak kod hranitelja, jedva sam ga odvikla da ne sredjuje moju sobu kako bi mi ugodio Sad U svakom slučaju kao i drugi deo - treba ga pogledati... A mi ćemo jedno vreme da pauziramo sa ovim sadržajima, bar kad je Vilenjak u pitanju, da mu se malo ovo odgledano slegne...

Milkyway,
tako sam i ja reagovala  Laughing Mada je moj Vilenjak više reagovao na ove crtaće Wink
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu