KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blog o usvajanju

+14
micam
Sirijus
BiKsi :)
Simona
bak
Tangerine
zvoncica36
miksa
Daca88
Nela72
majat
HappyGirl
milkyway
Struzzo
18 posters

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Blog o usvajanju Empty Blog o usvajanju

Počalji od Simona 15/5/2014, 21:38

Na drugoj temi se pokrenula tema o zajedničkom blogu o usvajanju koji bismo pisale pa otvaram novu temu specijalno o tome za sve ideje, planove itd... Prvo ću da prenesem sve postove koji već postoje.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 15/5/2014, 21:42

Daca88 ::Dobro, ako mislite da treba, mada sam ja i dalje sumnjičava prema wikipediji, ali ajd. Kad budete rešili da piskarate, ako zatreba pomoć, javite. Ja bih mogla o zakonskom delu da pišem, osim ukoliko Simona to želi. :)

P.S. Mada ja sam pre za to, ako već hoćemo da predstavimo sve aspekte usvajanja, da napravimo sajt na nekom free hostingu ili blog, po uzoru na sajt adoption.net, pa tu da pišemo.
Simona ::Daco,
oduševljena sam tvojom idejom vezanom za blog. Tangerine nam je i predložila da pišemo svoje blogove ali ja prva nikako da počnem... Ali neki zajednički blog bismo mogle da imamo i da tu pišemo prvo neke opšte teme o samom usvajanju a onda i lične... Pravljenje bloga je besplatno ali ja ne umem baš da to lepo formiram, ali možda ako ti znaš ili možda neko drugi... A ja ću se angažovati u pisanju svakako.

Mislim da to ne isključuje jedno drugo, možemo mi da pišemo i na blogu a i na wikipediji, možemo na wikipediji da stavimo link ka blogu a i ka Kutku. Što više informacija o ovoj temi to bolje...
Daca88 ::Što se tiče pravljenja bloga nikakav problem, samo javite kad budete hteli. Prvo da osmislimo ime, uopšte kako ćemo pisati, mada meni je adoption.net dobar uzor za blog tog tipa. Dakle osmisliti prvo celine, odeljke. Moja neka zamisao je da podelimo blog na pravni deo, gde bi se nalazile opšte informacije o celom procesu, a drugi deo blog isksutva i saveti usvojiteljelja. S obzirom da bi blog bio napravljen od grupe ljudi, podelimo admin pozicije međusobno, i kako koja ima volju i ideju da napiše čalanak, slobodna je kad hoće.
Kada bi se sve to lepo napravilo, napisalo i promovisalo mislim da bi to bio jedan jako lep, koristan i uspešan sajt.

Možemo otvoriti posebnu temu za plan pravljenja bloga. Početak pravljenja je uvek malo komplikovaniji. Moj predlog je da se pravi u wordpressu koji je dosta popularan ( više nego blogger rekla bih ). Potom osmisliti ugodan dizajn, naziv bloga, koncepciju. Za sve to neophodno je i da svaka učesnica ima svoj nalog na wordpressu, kako bi mogla pisati članke.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 15/5/2014, 22:00

E ovako, ja sam već ranije došla na tu ideju, te sam u tu svrhu kreirala mejl i blog ( samo osnovu, bez koncepcije ), pa to možemo sad iskoristiti.

Link bloga: http://usvajanje.wordpress.com/

Naravno, svako ko zeli moze dati svoju ideju i sto se tice izgleda i sto se tice koncepcije, a sve sto je tehnicki moguce da se izvede, bice uradjeno.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 15/5/2014, 22:04

Naravno, sviđa mi se ideja. Već smo pominjale blog kao logično rešenje.
Ja bih volela da budem deo priče ali bojim se da neću imati vremena koje sam imala jer počinjem da radim i mojih dvoje vragolana postaju sve zahtevniji.
Elem, ne moramo na tom blogu pisati sve iznova. Ovde ima toliko toga. Pravo da vam kažem i da imam vremena, prosto bi me mrzelo da nešto iznova pišem. Drugo, neki postovi su bili vredni upravo zbog emocija i doživljaja koji su tada bili aktuelni.
Volela bih da se povežemo sa nekim drugim usvojiteljkama (kao što je Trla) sa nekih drugih foruma, FB da ne bude da opet samo nas par piše. Ja posećujem samo ovaj forum ali vi ste sigurno aktivnije od mene.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 15/5/2014, 22:08

Struzo tehnicku brigu oko bloga vodicu ja, jer za sad sam svakako slobodnija od vas, tako da to vaša obaveza neće biti. Naravno sve postove koje mozemo kopirati, kopiracemo, ali sigurno ce biti situacija da ce se pisati nesto novo, pa eto sve sto je napisano na forumu, moze biti i na blog preneto.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 15/5/2014, 22:18

Što se bloga tiče, ja mislim odmah, ništa pametnije nećemo biti kroz neko vreme... Malo osmislimo i napravimo... Odnosno ti Daco napraviš ako kažeš da znaš a mi ostale pišemo, pozivamo ljude itd...

Što se imena tiče ja mislim da treba da se zove Usvajanje, Usvajanje dece... tako nešto... Iako to nije baš originalno ime treba da asocira baš na ono o čemu je. Mislim šta vredi da napišemo Sreća, radost pa da dolaze sasvim ljudi koji ne traže usvajanje a oni koje zanima ne dodju...

Takodje sam za vesele boje. Iako ja npr najviše volim crnu i ljubičastu treba imati u vidu kome se obraćamo i šta želimo da poručimo i na šta najveći broj ljudi asociraju boje... Tako da neke vesele, pastelne, mede, zeke, cvetići mislim da su pravi izbor... Treba da poručimo da je naš život lep i pored nekih problema o kojima ćemo pisati a ne da smo neki mučenici...

Što se delova tiče ok mi je tako dva dela... Jedan da bude šta je usvajanje, može i istorija usvajanja, uloge, predrasude, proces usvajanja, adaptacija, zakonski deo, usvajanje starije dece... Može da piše npr Usvajanje od A do Š pa da obuhvata tako razne stvari. Drugi deo lične priče... Bilo bi sjajno kad bi moglo da se poveže kao na adopted netu pa da sve Simonine priče idu povezano ili sl... Uglavnom mogu da se povežu sve u neke celine npr priče usvojenih roditelja, priče usvojene dece, ostale usvojene priče (to da nam ne bi slali priče kako su proveli letovanje Very Happy ). Mm je već rekao da će on nešto da piše što mislim da je sjajno jer vidim i na zapadu jedva da ima priča muškaraca a kamoli kod nas. I ostale žene mogu da pitaju muževe da dobijemo još neku priču iz ugla usvojenih očeva. Priče usvojene dece da ne kažem koliko su bile značajne za sve nas ovde pa pretpostavljam i za sve buduće usvojene roditelje. Ove ostale usvojene priče tu mislim na priče bioloških majki, usvojitelja koji još nisu postali roditelji, eventualno hranitelja, da dobijemo još neke uglove vidjenja usvajanja... Zatim mi je palo na pamet da pitamo i naše bližnje da napišu nešto. Kod nas sve babe i dede dobro ili odlično pišu (nekima je profesija vezana za pisanje). Da li bi bili zainteresovani za pisanje to je pitanje ali mogli bismo da pitamo... Takodje vi biste mogle da pitate sestre, braću, tj tetke, ujake, stričeve dece da napišu neku priču, neki svoj ugao... Usvajanje nismo samo mi, ono "pogadja" mnogo više ljudi.

Administratorka svakako Daca pošto pravi blog, evo i ja se javljam, pa još neke osobe koje se jave ili ih nagovorimo Very Happy Bolje da nas bude više pa da blog bude življi, da nam pisanje ne bude obaveza...

Eto to su neke moje ideje, onako na prvu loptu, pisaću ja još...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 15/5/2014, 22:22

Struzzo ::...
Volela bih da se povežemo sa nekim drugim usvojiteljkama (kao što je Trla) sa nekih drugih foruma, FB da ne bude da opet samo nas par piše. Ja posećujem samo ovaj forum ali vi ste sigurno aktivnije od mene.

O tome sam ja razmišljala već... Tu bismo morale da se potrudimo, ja imam puno usvojiteljki na fb pa čim napravimo blog pišem im a svakoj ću da naglasim da piše dalje... A naravno i vi koliko možete i koga znate itd. Imam i Trlu u prijateljima pa sam se nje setila i već mislila da je pitam da stavimo njene priče na blog ili već neki drugi oblik saradnje koji bi mogao da bude...

Daca bi mogla da nam dovede (nekada) usvojenu decu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 15/5/2014, 22:25

Kad pomenuh decu, mogli bismo da imamo deo/temu i za naše mališane  bebe bebe Npr da pišemo njihove bisere koji mogu biti povezani sa usvajanjem, njihova pitanja i razmišljanja...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 15/5/2014, 22:26

Svakako će trebati nesto vremena i rada da se to upristoji da mozemo u javnost da pustimo.  Wink  Simonini predlozi su ok, nesto slicno sam i ja zamislila.

Ono sto cu svakog da zamolim ko zeli ucestvovati u pisaniji je da kreira svoj nalog na wordpressu, ne oduzima puno vremena. Jer je zamisao da svako ko zeli da pise, pise sa svog naloga, kad to zeli i kad mu vreme dozvoljava, a ne da bude zavistan od toga da administrator objavljuje tekst. Ja mislim da je moguce na wordpressu to, ali provericu svakako.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 15/5/2014, 22:31

Da, moguce je, proverila sam, ali definitivno je neophodan nalog na w-pressu, te ce vam stici poziv na mejl da budete autor bloga
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 15/5/2014, 22:32

Ok, super, Daco!

Da, slažem se za boje...Ja najviše volim crnu, crvenu i žutu boju ali glasam takođe za pastelne boje i zeke, mede, sličice srećne porodice, zagrljaja i osmeha ( jer mi to zaista jesmo - srećni što imamo jedni druge).
Isto, nek' se zove tako jednostavno da nema greške...
Što se tiče pisanja, definitivno nešto prebaciti i pisati novo, aktuelno...Da drugi pišu, da, Simona, zanimljivo... možda bih mogla nagovoriti i MM da piše...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 15/5/2014, 22:40

Daco,
stavi nam link gde da otvorimo nalog...

Ja ne bih dozvolila da pišu slobodno. To je ipak naš blog i neću da ga koriste za neke svrhe recimo da prozivaju centar taj i taj ili tome slično... U tom smislu ne moraju da otvaraju svoj nalog tamo nego pošalju nama pa mi objavimo ono što su želeli da pišu. Naravno može i da pišu pa da mi moderiramo, može i tako...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 15/5/2014, 22:51

Simona,
znači pišemo na blogu kao na ovim temama? Jesi li ti pomenula da budu I naše lične price... I ja ne bih da budem lična kao što je Trla gde pominje ime deteta (osim ako nije pseudo), čak I grad, čini mi se...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 15/5/2014, 22:58

Jesam, mislila sam i naše lične priče ali to lično naravno ne mora i pretpostavljam za većinu nas neće da znači bilo kakav podatak po kome nas mogu prepoznavati... Lično sam mislila u smislu ljubavi prema našoj deci, dileme prema hraniteljici, biološkoj majci, problemi sa okolinom i oko čega već želimo da pišemo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 15/5/2014, 22:59

Pise se pod nikovima, normalno da niko ne ocekuje licne podatke, uostalom bitna je sustina prici, a ne licni podaci.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 15/5/2014, 23:18

Ma sve razumem, naravno da ne lično (to I nije poenta) ali Simona zna (čini mi se da tebi, Daco, nisu dostupni) da postoji razlika između pisanja ovde I u dnevnicima..
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 15/5/2014, 23:35

Dnevnici su bili "opasni" jer smo mi vezivali pisanje za odredjeno vreme. Zvali su me za to i to dete ili decu... A druge žene koje su pozvane znaju to isto, pa onda hraniteljice kojima "oduzimaju" decu isto (mogu da) čitaju dnevnike... Ako ne vezujemo za vreme onda mislim da je prepoznavanje mnogo teže.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 15/5/2014, 23:38

Naravno. Ma ja nemam problem. Konačno smo usvojeni svi, kod nas je sve prošlo vreme, od aorista do pluskvamperfekta.... lol! 
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od nina :) 16/5/2014, 00:05

pridruzicu se i ja ako me primate u drustvo na blogu samo treba daca da i napise gde treba da se prijavim
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 00:11

Naravno Nina... čekamo Dacu  d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Daca88 16/5/2014, 01:05

Idite na ovaj sajt http://wordpress.com/

Idete na opciju sing up, stavite nik koji zelite, mejl naravno kako bi ste se registrovali,a sa samog bloga stici ce vam na mejl poziv da budete autori bloga, sto ce vam omoguciti da nesmetano napisete clanak kad zelite.

Naravno, prvo treba da se spremi blog, napravimo sekcije, odeljke, a onda cemo ukljuciti ostale članke.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 05:56

Ja sam napravila još sinoć... Sad se već mučim da udjem  Very Happy 

Pretpostavljam da treba da ti pošaljemo mail adrese?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 07:07

E sad da se malo dogovaramo šta ćemo da pišemo... Mi već imamo četiri lične priče ako sam dobro izbrojala ovde

http://kutak.weebly.com/nascarone-pri268e.html

Mislila sam na Nininu, priču od Lilymar, Jovanovu i moju...

Ono što treba videti je da li se Happy slaže da mi te priče iskoristimo i za naš blog, da li na njima da stavimo link ka Kutku ili kako već... Nadam se da će Happy ovo videti ako ne ja ću joj pisati. I naravno ti Nina napiši da li se slažeš da prenesemo tvoju priču a i Lilymar ako svrati, ako ne, pisaću i njoj...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Simona 16/5/2014, 07:37

Da li da pogledamo teme po Kutku pa da napišete koju od njih biste vi pisale? Mislim ako imate neke posebne želje... Neke teme su više naklonjene nekim Kutanjkama... Npr tema "Iz ugla usvojenog deteta", to svakako Daca, mi možemo samo da pretpostavimo kako je to... Usvajanje drugog deteta to mogu Struzzo, Nina, Snedra, Jeca (mada nije aktivna na forumu dugo ali pisaću ja i njoj i ostalim Kutanjkama pa možda požele da se raspišu)... Pa posle može više tema o tome jer je Ninina situacija različita od Struzzitine npr, opet je Jecina različita, Snedrina i tako...

Ja od tih opštih tema mogu "usvajanje starije dece", mada moje dete nije baš toliko starije usvojeno ali imali smo sigurno više situacija nego deca usvojena kao (malo veće) bebe. Naravno ako se pojavi neka mama još starijeg deteta nemam ništa protiv da piše... Možemo da imamo i više tema o nečemu nego sam ipak mislila da u početku pokrijemo sve osnovne oblasti pa onda dodavanje... Mističnu temu, astrologija i ostalo - to ću ja, ali ću prvo da sačekam da otvorimo par tema o osnovnim stvarima... To u stvari može da ide i pod lične priče da ne zauzimamo ijedan stav o bilo kakvim opštim temama u zvaničnom delu. To bismo mogle da pazimo, znači da u opštem delu nema nikakvog povezivanja usvajanja sa Bogom, sudbinom i bilo čim što odražava naš lični stav o životu koji ne moraju a i ne dele ostale žene (i poneki muškarac). A u ličnim pričama može da se piše o svemu što je nama dodatno dalo snagu u procesu usvajanja. Ili možda da bude u opštem delu neki deo - lični stav npr?! Pa tu da stavljamo te teme "Usvajanje i sudbina", "Usvajanje i astrologija", "Usvajanje i pravoslavlje" ili šta već smislite na tu temu... Elem, ja po običaju odoh na desete teme, ali evo "Predrasude" i "Prave reči" me zanimaju... Eto te tri, četiri teme... Naravno mogu ja da pišem i ostalo nego eto mislila sam za početak da podelimo da ne bi sve jedna osoba pisala... Mogu ja da otprilike popišem sve ove teme sa Kutka, otprilike smo najvažnije obuhvatili pa da vidite šta biste vi a i kad pišem drugim usvojiteljkama/usvojenim mamama da im pošaljem taj spisak sa posebnim naglaskom na neobradjene teme pa ćemo videti kakav će odziv biti...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Struzzo 16/5/2014, 11:03

Opšte teme su one poput one "od prikupljanja dokumentacije do dobijanja podobnosti",zatim "kad i kako reći detetu da je usvojeno" i "usvojenje vs hraniteljstvo". To su vrlo posećene teme i onako opštekorisne.
Da li ćemo zadržati ove nickove?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blog o usvajanju Empty Re: Blog o usvajanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu