KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+51
JednaSova
Crvic
Smrdica
missile
Ninche
lilly13
boni m
cicsa80
bulevarka
Stenli
fmala
atomski mrav
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
fight&faith
lenjivica
BiKsi :)
KoMetaK
ivanicasale
noja
ariadne69
ganedina
JocY
bak
Endzi
makica1984
karakaca
luckystar74
lelas
Jecka
korpica
mimi982
Afrodita
suzanasakii
leptirko82
OKacica
Vilhelmina
LaFolie
MAAKKI
Sofija Veks
ragaco
saska1
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
SoJa
Vuchica
SladZana
anasrce
sareni leptir
d77
Niny
55 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suzanasakii 23/1/2014, 16:31

Opaaaa Lelas  sestro slatka pivoooo.....bravo za ideju kako da se zagrejes  nemam reči  
Navijam da budes dobra koka nosilja i da bude sto vise jajasca.
Javi nam se sa divnim rezultatima,jer tvoj uspeh je i nas.
Posucu ti put  cveće svaki cvetic,po jedan embrioncic...svaki embrioncic po jedan beboncic beba beba beba beba beba 
suzanasakii
suzanasakii

Broj poruka : 77
Datum upisa : 18.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 23/1/2014, 16:47

Lelo, uzivaj!!! Srecno stopiranje i aspiracija!!!
Evo i novih koracaljki, Karakaca, Suzana, Afrodita, srecnoooo!
Palcice, trudnice, Kusurko najmiliji!!!!!!  poljubac 
Navijam za sveeeee!!!  bravo  bravo  bravo  bravo  bravo  bravo  poljubci  poljubci  poljubci  poljubci  bravo  bravo  bravo  bravo  poljubci  poljubci  poljubci  navijači2  navijači2  navijači2  srca  radost  radost  radost  navijacica  navijacica  navijacica  konfete  konfete  konfete
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 23/1/2014, 16:53

Lelas srecno sutra,bice tu puno materijala i u puno bebica  bb bb bb bb 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suzanasakii 23/1/2014, 17:47

 Jaoo pao prvi menopur f
Malo sam se plasila....tuga trebao je mm da me bocne...ufff
cmoka 
Ali je sve dobro proslo... bravo 
Eeee zaboravih reci. Meni su dali da stavljam polyginax vaginalete a mm citeral antibiotik da pije 5 dana. Kazu radi preventive,zbog mogucih infekcija koje mozda pokupimo dok krecemo u postupak.I da se javimo 8-og dana ciklusa na ultra zvuk.
 igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice 
Do sada nisam imala takvo iskustvo.Mislim da je to ok.
suzanasakii
suzanasakii

Broj poruka : 77
Datum upisa : 18.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 23/1/2014, 18:06

Suzana  sretan početak da bude bebićetan  navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suzanasakii 23/1/2014, 18:14

Hvala Kusurko....ja tebi zelim poooodebelu betu i  beba beba beba beba 
pa da slavimo.
suzanasakii
suzanasakii

Broj poruka : 77
Datum upisa : 18.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suzanasakii 23/1/2014, 18:21

vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
da popijemo za jos jednu veliku porodicu  d 
Kusurko i Palcica bice predvodnice i na celu statistike za 2014 a bice to bas podebela statistika puna pozitivnih  beta 
Pa da tako ohrabrimo sve curice koje su klonule i i zgubile nadu...

suzanasakii
suzanasakii

Broj poruka : 77
Datum upisa : 18.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 23/1/2014, 18:28

igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  AJMO ZENE NA TRUDNICKE DNEVNIKE STO VISE DA NAS JE,VRIJEME JE ZA SMJENU,SVAKI DAN NAS JE MANJE TAMO... igracice  igracice  igracice  igracice  b  b  b  b  b  b  b NAVIJAM ZA DEBELE BETURINE  beta  beta  beta  beta  beta  beta  beta  beta  beta  beta  beta  beta
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 23/1/2014, 20:56

moje

Ja sam danas (3-ci dan ciklusa) radila hormone (vecinu, koji se rade sada). Svi su mi ok osim jednog - prolaktin mi je veoma visok!  tuga 

On mi je 1060, dok mi je pre hormonske stimulacije (pre citavih 8 meseci) bio oko 400, a gornja granica mu je 500, znaci da je sada duplo vise od dozvoljene granice. Citam sada da je jedan od simptoma i uvecane i bolne grudi, sto je moj slucaj, pisala sam o tome pre nekoliko dana ovde.

Ja sam se iskreno nadala da ce mi se hormoni nakon nekoliko meseci srediti i vratiti na normalu, tako mi je Dr Sonja u Pragu rekla, ali izgleda da to kod mene nije slucaj, barem sto se prolaktina tice.

Ima li neka od vas iskustva po tom pitanju, ili da je imala slicne rezultate? Sta me savetujete, da pisem Sonji (tj nekoj od koordinatorki), ili da idem ovde kod ginekologa na pregled?

Ja sam planirala zdravlje Boze da marta idem na FET u Prag, ali sada ne znam da li mogu s obzirom da mi je prolaktin ovoliko visok, mozda trebam prvo da ga smanjim, da dobijem neku terapiju?

Pomagajte uuuh....  tuga 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 23/1/2014, 21:07

Sofija pitaj prvo koordinatorku kazi da bi htela da odradis FET ali da je prolaktin visok, i javi se i ovde nekom dr u kog imas poverenja. Nemoj da cekas
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 23/1/2014, 21:09

Baš je visok taj Prolaktin,Sofija.
Prvo,mislim da treba da uradiš dnevni profil Prolaktina,a onda i neka terapija da se uvede,u svakom slučaju pravac dr.
Mislim da se Pije Bromokriptin ili tako nešto,javiće se sigurno neko ko ima iskustva.
 zagrljaj 

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 23/1/2014, 21:12

Sofija, pravac kod endokrinologa da ti prepise broomokriptin. Ono sto mozes da ocekujes a govorim ti iz sopstvenog iskustva, je da ce ti traziti MR hipofize, dnevni profil prolaktina. Ujutro ume da skoci. Ja sam bila na boromokriptinu, celoj tabl., a na poslednojoj kontroli je bio dobar, ali mi je Stokicka ostavila pola tabletice, za svaki slucaj.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 23/1/2014, 21:16

Hvala drage moje

Idem sutra ujutru da uradim puni profil, mislim da ga rade u 8, 11, 13 i ne znam da li jos jednom popodne? Tu mi je blizu Konzilijum, pa cu tamo, nemam vremena da u ovom ciklusu (sutra mi je vec 4-ti dan) idem drzavno.

probacu i da ustanem malo ranije, jutros sam ustala u pola 8 a dala krv u 8, a sada procitah na stranicama o prolaktinu da valja ustati neka 2h ranije, dakle u 6, uh! Ali cak iako mi bude malo manji tokom dana (kada sam pre stimulacije vadila ujutru mi je bio oko 550, a posle se spustio danju na 370), tako da ce mi sutra danju mozda biti nesto ispod 1000, ali svakako dosta visok. Nista, ici cu sutra ponovo na bockanje, pa kada stignu rezultati pisacu i u Prag, i zakazati za sledecu nedelju Dr ovde...

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 23/1/2014, 21:17

Hvala Leptirko draga.

Reci mi koliko su ti bile povisene vrednosti prolaktina, i koliko dugo si primala terapiju pre nego se vratila u normalu?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 23/1/2014, 21:19

Sofija Veks ::Hvala drage moje

Idem sutra ujutru da uradim puni profil, mislim da ga rade u 8, 11, 13 i ne znam da li jos jednom popodne? Tu mi je blizu Konzilijum, pa cu tamo, nemam vremena da u ovom ciklusu (sutra mi je vec 4-ti dan) idem drzavno.

probacu i da ustanem malo ranije, jutros sam ustala u pola 8 a dala krv u 8, a sada procitah na stranicama o prolaktinu da valja ustati neka 2h ranije, dakle u 6, uh! Ali cak iako mi bude malo manji tokom dana (kada sam pre stimulacije vadila ujutru mi je bio oko 550, a posle se spustio danju na 370), tako da ce mi sutra danju mozda biti nesto ispod 1000, ali svakako dosta visok. Nista, ici cu sutra ponovo na bockanje, pa kada stignu rezultati pisacu i u Prag, i zakazati za sledecu nedelju Dr ovde...


Sofija, i ja treba da uradim dnevni profil prolaktina. Rekose mi da je bitno da se odsedi u labu 20 minuta pre svakog vadjenja krvi, pa imaj to u vidu.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 23/1/2014, 21:21

Nisam to znala, hvala Vucice. Posto cu ustati toliko rano (ne smem li jesti pre davanja krvi, s obzirom da cu biti vec 2 sata pre davanja krvi budna) otici cu ranije, pa cu tamo tih 20-ak min sacekati 8...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 23/1/2014, 21:22

U julu, avgudtu sam vadila i bile su mi duplo vece. U septembru pocela da pijem. U novembru bila na kontroli i sve bilo ok, ali mi je ostavila malo terapije. Brzo dodje na svoje sa terapijom. Meni je rekla da se javim u slucaju trudnoce. Nekoliko puta me je pitala da li zurim, da li sam pred postupak. Verovatno zbog jacine terappije.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 23/1/2014, 21:26

Hvala draga, onda mozda imam sanse da stignem za mart, ako uspem da do kraja ovog meseca dobijem terapiju, ostace mi 5-6 nedelja do tada, a ako ne, onda cu da pomerim za april, sta drugo...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 23/1/2014, 21:34

Bice sve u redu. Ja verujem da jutarnji i nije bas najsigurniji parametar! Grlim te i ne brigaj!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 23/1/2014, 21:38

zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 23/1/2014, 22:35

Koracaljke  osmeh srce 

Kusurko, palcice, sve cekalice, nemate pojma koliko jako navijam za vas!  igracice igracice igracice igracice igracice 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 23/1/2014, 22:56

ja pijem bromokriptin jer su i u septembru bile povecane sve tri vrednosti prolaktina ....pila sam 1 ujutru i 1 uvece ...juce su i uveli 3x1 tabletu ,,jer mi se ipak prolaktin nije snizio tj jutarnji ...
 licno za sebe mislim da nas lab u gradu nije ok .pa cu opet za koje vreme da ponovi ,rekose mi da budem budna 2 sata ujutru .takodje mi ni tsh sada nije ok ,pa zbog toga planiram da sve ponovim za koji dan i ako treba da se javim endokrinologu rekose ...
 za 2 meseca ce se prolaktin spustiti nadam se ...a ima i neke FLORAVITEX  kapi ,,na biljnoj bazi ..nisu skupe .al su za sterilitet i za prolaktin izedju ostalog ..oko 1000 din su ...pogledaj  na netu  sofija  Very Happy .. ja cu ih kupiti obavezno ...
a recite mi dali vama prepisuju recepte za bromokriptin ?!
ja poludela kada mi rekli da mi nece raditi vto dok ne spustim prolaktin i tsh ispod 2,5 !!!
o boze ,ureaplazma ,tsh ,,prolaktin ,reumatolog ...sta me sve nece snaci ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jecka 23/1/2014, 23:11

Devojke evo i mene sa novim vestima. Pola Beograda smo digli na noge i svi zavodi i fondovi su upoznati sa nasom situacijom (nazalost jos niko nema neko konkretno resenje) i dalje se sve svodi na ne moze. Odmah smo se okrenuli drugoj mogucoj opciji. U vojnom osiguranju su nam rekli da je praksa da mi platimo vto a da nam oni posle refundiraju te pare. Odmah sam uzela uput i otisla kod nacelnika ginekologije na VMA. Zakazao nam je konsultacije u ponedeljak kako bi pregledao papire koje imamo ali je napomenuo da oni na VMA rade stimulaciju a da se sam postupak obavlja u nekoj privatnoj klinici (nadam se po izboru) ali da cemo o svemu porazgovarati u ponedeljak. Dobro je i to sto vojno osiguranje pokriva svaki pokusaj vto. Meni zaista nije bitno preko kog osiguranja cu raditi vto, samo da opet ne gubim vreme (s obzirom da cekam od jula i da sam bila tako blizu).
Vama devojke puno hvala na savetima i podrsci, zaista ste sve divne.  ljubav ljubav ljubav 
Jecka
Jecka

Broj poruka : 31
Godina : 40
Datum upisa : 18.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 23/1/2014, 23:17

super jecika ...bas sam citala tvoje muke unazad .nije mi jasno kako nemaju resenje za vas -vojne osiguranike ?!
kada sam procitala bas sam se zgranula ...boze ! pa kako nekome mogu reci -VI NE MOZETE DA RADITE VTO ?!- pa svako je covek i zeli porodicu ,dal on bio vojni osiguranik ili obican civil.trebali su i na to da misle kada su donodili zakone i uslove za vto proces .
guraj dalje ,bitno je da si krenula sa mrtve tacke ...i da se ne predajes !  f f f vv vv vv vv ff 
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jecka 23/1/2014, 23:19

makica1984 ::Jecka,moj slucaj nije bas kao tvoj,jer sam od pocetka vojni osiguranik i mogu ti reci da se mnogo brze dolazi do vto kao vojni.Ja nisam imala ni komisije ni one silne glupe rezultate da radim pred vto.Sve sto sam imala da spremim za postupak je kompletn krvna slika,misljenj interniste,hormoni 2.dana ciklusa,krvna grupa i test na hiv i hepatit,i to sam sve resila za 2 dana na vma.Terapiju dobijas na vma,a sama biras kliniku gde ces raditi vto s tim sto kod njih placas postupak,ali ti vojno osiguranje refundira posle mesec-dva svaki dinar.Mnogo je lakse biti vojni osiguranik pogotovu ako si u BG-u sve ide brzo.

Makice hvala na informacijama! Sve je tako kako si napisala tako da smo se odlucili da sve nastavimo preko vojnog osiguranja (nadam se da ce ici lakse bez komisija i predugog cekanja). Kod kog doktora si ti bila na VMA? Ja sam 2010 radila HSG na VMA kod dr. Nenadica i bila sam jako zadovoljna on me je dalje uputio na histeroskpiju i laparaskopiju u Front, i sad se opet vracam njemu. U ponedeljak opet kod njega na detaljan dogovor sta ciniti dalje. Koju si ti kliniku birala kad si radila vto? Hvala jos jednom  usne 
Jecka
Jecka

Broj poruka : 31
Godina : 40
Datum upisa : 18.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu