KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+51
JednaSova
Crvic
Smrdica
missile
Ninche
lilly13
boni m
cicsa80
bulevarka
Stenli
fmala
atomski mrav
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
fight&faith
lenjivica
BiKsi :)
KoMetaK
ivanicasale
noja
ariadne69
ganedina
JocY
bak
Endzi
makica1984
karakaca
luckystar74
lelas
Jecka
korpica
mimi982
Afrodita
suzanasakii
leptirko82
OKacica
Vilhelmina
LaFolie
MAAKKI
Sofija Veks
ragaco
saska1
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
SoJa
Vuchica
SladZana
anasrce
sareni leptir
d77
Niny
55 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jecka 23/1/2014, 23:29

BRBLJIVA76 ::super jecika ...bas  sam citala tvoje muke unazad .nije mi jasno kako nemaju resenje za vas -vojne osiguranike ?!
kada sam procitala bas sam se zgranula ...boze ! pa kako nekome mogu reci -VI NE MOZETE DA RADITE VTO ?!- pa svako je covek i zeli porodicu ,dal on bio vojni osiguranik ili obican civil.trebali su i na to da misle kada su donodili zakone i uslove za vto proces .
guraj dalje ,bitno je da si krenula sa mrtve tacke ...i da se ne predajes !  f f f vv vv vv vv ff 

Nema predaje, borimo se do kraja. Bice sve to ok. Bitno da ima resenja.
Problem je sto vojni i civilni fond ne saradjuju. Trenutno su svi fondovi upoznati sa nasim problemom. U rzzo nas vojne osiguranike gledaju kao da smo sa druge planete a ne stanovnici ove drzave. I iz klinike Jevremova su kontaktirali fond, pokusavaju da nam pomognu, pa sad se ceka moguce resenje ali to moze da se oduzi. Jeste da vojni fond refundira pare (ja cu ih nekako nabaviti) ali sta ce onaj ko jednostavno nema, kako on da resi svoj problem!? Svakako hvala na podrsci i razumevanju. srce 
Jecka
Jecka

Broj poruka : 31
Godina : 40
Datum upisa : 18.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 23/1/2014, 23:37

BRBLJIVA76 ::ja pijem bromokriptin jer su i u septembru bile povecane sve tri vrednosti prolaktina ....pila sam 1 ujutru i 1 uvece ...juce su i uveli 3x1 tabletu ,,jer mi se ipak prolaktin nije snizio tj jutarnji ...
 licno za sebe mislim da nas lab u gradu nije ok .pa cu opet za koje vreme da ponovi ,rekose mi da budem budna 2 sata ujutru .takodje mi ni tsh sada nije ok ,pa zbog toga planiram da sve ponovim za koji dan i ako treba da se javim endokrinologu rekose ...
 za 2 meseca ce se prolaktin spustiti nadam se ...a ima i neke FLORAVITEX  kapi ,,na biljnoj bazi ..nisu skupe .al su za sterilitet i za prolaktin izedju ostalog ..oko 1000 din su ...pogledaj  na netu     sofija  Very Happy ..    ja cu ih kupiti obavezno ...
a recite mi dali vama prepisuju recepte za bromokriptin ?!
ja poludela kada mi rekli da mi nece raditi vto dok ne spustim prolaktin i tsh ispod 2,5 !!!
o boze ,ureaplazma ,tsh ,,prolaktin ,reumatolog ...sta me sve nece snaci ....

Brbljiva hvala :)

Koliki je tebi prolaktin?

Ono sto mene cudi, je da mi iz Praga nisu trazili da za FET ponovim hormone (radim u prirodnom ciklusu, pa kazu da stoga nije potrebno). Ali na netu citam kako zbog uvecane vrednosti prolaktina sansa da se dobije beba je minimalna. Ja sam na svoju ruku radila hormone, zbog leve dojke koja me vec mesecim muci, i slucajno otkrila da mi je prolaktin toliko visok. Da nisam, isla bi na FET i mozda bi mi sanse bog njegove visoke vrednosti bile umanjene da imam pozitivnu betu. Mislim da su svakako trebali da me savetuju da isppitam hormone, nezavisno da li radim FET u prirodnom ciklusu ili ne. Hmm  zbunjen 

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 23/1/2014, 23:39

Sofija, i ja sam imala pre par godina problem s prolaktinom, meni je skakao zbog stresa (i nebitnih ljudi), bio je oko 1300. Spustila sam ga za mesec dana na normalu Bromokriptinom, proveravala ga više puta posle toga, pa i dnevni profil radila, i uvek je bio o.k. Tako da verujem da ćeš i ti uskoro da ga središ. Meni sad endokrinolog u Nišu, koji mi je prepisao Glukofaž, savetuje da uzimam po pola tabletice uveče, preventivno. Uzeću ga kad se približi postupak. I da, Bromokriptin ima nus pojave, a to je nagla hipotezija, hladan znoj i mučnine, ali se jako brzo navikneš. Ja sam samo od prve imala te simptome i to uveče popila, a ujutro se, po ustajanju oduzela (na par sekundi). Srećno, dušice  c 
Karakaca, bravo za prvostepenu  x Da što pre krenete krupnim koracima  bb bb 
Palčice, Kusurko, trudnaje naše, ljubac za vas  ljubav 
Lelas, srećno na aspiraciji, da bude puno ćelijica i nezapamćena žuraja u labu  juriš igra 
Suzanasaki, bravo za prvi Menopur  sretan početak 
Leptirko, Vučice  poljubac 
Ljubim vas sve u kompletu i grlim jaaaakooo  d

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 23/1/2014, 23:44

Hvala Soja  cvet 

I meni je na poslu u poslednjih par meseci veom stresno, 1/3 kolega je prosle nedelje ostala bez posla, i ne znamo hoce li i nase odeljenje restruktirati, pa mozda odatle dodatan stres, a pripremam i disertaciju za magistarske, pa mi to sporo ide i kasnim sa rokovima vec nekoliko nedelja, pa me i to dodatno stresira. Jbg ja nisam osoba sklona nervozi, veoma sam vesele prirode, ali mozda ovi cinioci (pored poremecenih hormonskih vrednosti zbog stimulacije) dodatno uticu da mi je prolaktin toliko visok...  Rolling Eyes 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 24/1/2014, 00:03

Sofija Veks ::mozda ovi cinioci (pored poremecenih hormonskih vrednosti zbog stimulacije) dodatno uticu da mi je prolaktin toliko visok...  Rolling Eyes 

Ja sam sigurna da je tako. Pokušaj da postaviš gard prema stresnim situacijama, jeste teško, ali stres ništa ne rešava, samo može da napravi štetu. Ja sam lekovima snizila prolaktin, ali ga održavam tako što sam postavila strog kriterijum na -bitno i nebitno...

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 24/1/2014, 09:39

Sofija ni meni nisu tražili hormone pred FET iz Praga ali sam ih ja na svoju ruku ponovila, posebno TSH koji je dobar. Sto se tiče prolaktina meni je blago povišen (samo malo iznad gornje granice) ali svi dr kažu da je ok to pa se ne sekiram. Što se tiče stresa jbg on je deo savremenog života malo ko na to može značajnije da utiče, jednostavno to je život. Obavezno pred FET ponovi hormone iako ti oni nisu rekli pa da možeš da utičeš lekovima na vreme.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 24/1/2014, 09:45

Hvala Jocy.

Da, zato ih i ja ponavljam, da bih mogla na FET uskoro...isla sam jutros da dam krv, idem sada u 11, 13 i 16, a zakazala sam endokrinologa sutra popodne, da imam dovoljno vremena da dobijem terapiju. Ostalo mi je jos nekoliko hormona koji se kasnije ispituju (pred, za vreme i nakon ovulacije) pa cu videti i kako tu stvari stoje. Tsh mi je na svu srecu dobar, ali me ovaj visoki prolaktin bas zabrinuo. Kakva ironija, briga stvara visi prolaktin, a losi rezultati prolaktina mi samo pospesuju brigu, zacarani krug  Shocked 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 24/1/2014, 10:00

Sofija, držim fige da sve ostalo bude o.k. a prolaktin ćeš sigurno na vreme da središ  igracice igracice 

Moram i ovde da poskočim  x x x Hlamidija mi je negativna Very Happy radost Možda vam se uskoro pridružim, koračaljke moje mile  igracice ljubav

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 24/1/2014, 10:06

Bravo Soja! Juhu sjajno!! Spremaj se onda za najdivnije korake koji slede...!  igra igra igra 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/1/2014, 10:16

Sofi draga upravo stres je okidač za dosta toga, ja sam imala isto neku frku na poslu i TSH mi skočio u nebesa, sva sreća pa sam brzo posle otišla na odmor i sredila ga cvet 
Sojčice  f  za negativnu hlamidiju  d d d d d  Ja očekujem da nam se pridružiš  b b b d b b 
Jecka iskreno se nadam da ćeš u ponedeljak rešiti problem i krenuti u postupak,navijam svim srcem  igra igra igra igra igra

Lelas  igracice igracice igracice igracice igracice  za uspešnu aspiraciju i kvalitetne jajne ćelijice  b b b b b d d d d d wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica

Jutros sam ustala i gledam sebe u ogledalu i kažem ''Baš sam danas lepa'' , možda sam se istripovala zato što mi to mm kaže svako jutro, a jutros nije imao ko ,jer je on na poslu,a ja navikla na komplimente  lol! lol! lol! lol! lol! 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 24/1/2014, 11:18

soja ,super za nalaz hlamidije ...mi sutra pocinjemo sa antibioticima zbog ureaplazme .da i to resimo vise .zvala sam kliniku da mi proslede izvestaj jer moji doktori mi nece dati upute za reumatologiju (imunologiju ),endokrinologa itd ... na slepo .kao sto je mene obavestila klinika za vto ,sta moram da jos prikupim i ispitam .rekose da ce mi poslati emilom.
  sto se tice bromokriptina ,rekose 3x1 (a ja sam boga ispovracala tada kada sam ga ranije pila ).zvacu danas da vidim za te floravitex kapi dali se smeju sa svim lekovima ostalim piti .stres je cudo .uzas .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 24/1/2014, 11:26

Sojka,bravo za PCR!Eto,briga manje-a korak bliže cilju!!!

Devojčice,srećno svima!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 24/1/2014, 12:00

Soja, bravo  radost radost radost  Uskoro da budeš i ti bockalica  ljubav ljubav ljubav 

Lelas, srećno na aspiraciji i da bude puno lepih ćelijica  vv vv vv vv
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 24/1/2014, 12:07

hocukusurnecuzvaku ::Jutros sam ustala i gledam sebe u ogledalu i kažem ''Baš sam danas lepa'' , možda sam se istripovala zato što mi to mm kaže svako jutro, a jutros nije imao ko ,jer je on na poslu,a ja navikla na komplimente  lol! lol! lol! lol! lol! 

Ti si naša lepa trudnica, nego šta  trudnica love ljubav
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 24/1/2014, 12:07

Soja bravo za negativan nalaz!  x  Zapete smo ko puske za navijanje,tvoje je samo da pocnes!  igra 
Kusurko nisi se istripovala,jesi lepa  love  A i ovi trudnicki hormoni te cine jos lepsom  zagrljaj 
A ja sam sva bubuljicava,pojavile mi se neke sitne bubuljice,nisam ih ni u pubertetu imala...  c 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 24/1/2014, 12:09

palcice ,kad je beta ??!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 24/1/2014, 12:12

Brbljiva 30og,ali ne verujem da cu izdrzati do tada  zbunjen 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 24/1/2014, 12:13

BICE TO SUPER ~ osecam ...cekaj 30 ,a mozda i 29 ,....navijam uh ! angel  angel  angel  angel  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 24/1/2014, 12:15

Uh daj boze!  molitva molitva molitva 
Hvala ti draga sto verujes u nas  ljubav 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 24/1/2014, 12:16

Bice, bice, Palcice  igracice igracice igracice 
A ja cekam rezultat LH  Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 24/1/2014, 12:17

verujem ! pa mora od 3 cveta bar jedan da procveta ...i meni su ubacili uvek tri ali eto ...vidis potpis dole ....ti ces biti vece srece i kod tebe je VA odradilo sve ekstra koliko vidim !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 24/1/2014, 12:31

D77 bem mu misa  v  Valjda ce danasnji rezultat biti bolji,cekamo lepe vesti!  ljubav 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 24/1/2014, 12:36

Videcemo, Palcice  queen 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 24/1/2014, 12:41

D77, nadam se da će LH biti dobar i da krećeš  igracice igracice igracice
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 24/1/2014, 12:45

Devojke imam pitanje. Spremam se za FET i pijem estrofem od prvog dana ciklusa ali sad evo 4. dan i potpuno je stalo krvarenje, znači trajalo je samo 3 dana,iako ono kod mene traje 5-6 dana. Da li neko ima iskustva sa ovim? Ja sam svakako zakazala UZ 8. dana ciklusa kod moje dr iako su mi iz Praga rekli samo 12. da vidim šta se dešava. Moja dr kaže da ne bi trebalo da smeta al da čujem i vaša iskustva?
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu