KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 12/10/2013, 22:58

Ja znam da estrogen pomaze za endometrij, pa mozda tablete estrogena, a postoje i biljcice koje imaju estrogenski efekat pa moda probati to, tipa laneno sjeme i slicno.... cula sam i da pivo pomaze isto... probajte malo proguglati, ja sam to svojevremeno sve nasla na internetu, ali proslo je od tad skoro godinu dana :) pa ne zamjerite sto sam zaboravila ...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 13/10/2013, 00:22

Mislim da tu nema bas pravila koliko traje meca, oko debljanja enda. Ja mislim da sam imala prosečne menstruacije, endo uvek tanak, sem prilikom stimulacija, a meca mi trajala prva dva dana onako više, i još 5 dana, iz dana u dan slabije. Al po 7 dana nije moglo da omane. Mislim da mnogo više zavisi od samih hormona u datom ciklusu, a svaki ciklus opet priča za sebe. Ananas svež, pivo, paprika sveža, bademi, lešnici, sve to je pomagalo devojkama ovde, pa i meni naravno, da endo bude deblji. Dakle udrite po vitaminu c i selenu (brazilski orah, kažu da je i on dobar kod implantacije). I opetda ponovim, svaka žena je priča za sebe, npr. meni je endo na dan transfera bio 10mm, i zakačio se bebanić, dragani76 npr je bio 17mm ako se ne varam, i zakačili se Sofija i Mitar, dakle baš nema pravila. Mnogo je bitnije da on bude troslojan, i po mogućstvu da ne bude ispod 8mm, jer su onda manje šanse, al ne i nemoguće za kačenje.


Ostajte mi trudne i što manje stimulisane!

Mišiću, da te pozdravim ovde, ne znam da li ćeš došetati na trudničke strane, ako znate pol bebe, i ako hoćeš da nam otkriješ, da upišem na statistici?!

Stisak i prašenje za korake!

P.S. Nadam se da je zvončica76 ok.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 08:23

saska1 ::
Arya ::
BiKsi :) ::Arya, nemam odgovore na tvoja pitanja, samo što se tiče endometrijuma, ja sam isto uvek kuburila sa debljinom, al prilikom vto mi je dostizao dovoljnu debljinu za usadjivanje embriona. Mada sam jela ananas kad sam bila u postupcima. Ja znam da klomifen tanji endometrijum, a verovatno i još neki lekići i hormončići. Bitno je da endo bude troslojan i da bude od 8mm pa naviše na dan vraćanja embriona.
Sve znam... samo sto nikako da ga ubucim malo.

Samo sam u jednom ciklusu uzimala Klomifen, a i mnogo pre njega mi je bio tanak.

Poslednjih godinu dana mi se mens. promenila, tj., traje 3-4 dana, a inace je trjala 7 dana.

Sto duza veca-delji endometrijum. Bar tako kazu.. Rolling Eyes
I kod mene u poslednje vrijeme totalno oskudne i traju 2-3 dana ,ako je tako onda je moj end pretanak ,a ne bih me ni čudilo šta je kiretaža pretrpio.Ali kako ga ubucit?
uh devojke ,nisam znala za tu info oko mece ...sad nesto razmisljam ,u Nisu mi je dokotrka rekla da mi je endo ,malo tanji ( 6mm ) ,dan pred aspiraciju ..cini  mi se..a doduse moje mece su od pre godinu i po dana jedva 3 dana .8kiretazu sam imala posle prve vto )
 i uvek me je plasilo to sto je jedva 3 dana ,bojala sam se prevremne menopauze ...ali sad vidim koliko je to vezano za endometrijum ,a moj je bas endo bio tanak i dr mi tada rekla da jedem ananas ...moguce da kod mene bas zbog tankog endo nije doslo ni do cak  bioh trudnoce ,a kamoli do pozz bete .hm...zbunjen  sad je meca pala na jedva 2 dana .... tuga fd
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 08:43

leptirko82 ::Arya, ja sam koristila Femaru u postupku IUI. Bolje ne citaj indikacije i kontraindikacije.
Procitala sam.... Shocked 

Tako je meni dermatolog preporucio Reacutane za akne i otprilike- otkaze ti jetra, opadne ti kosa, propadnu ti zglobovi, srcane mane, gubitak vida... itd.,.... ali ti zato cisto lice! Very Happy Very Happy:lol!: 

Mada, ako mora... za bebu, sve!
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 08:53

Nince, Biksi, hvala za info o hrani, sad cu je copy/pase-ovati u moj licni informator (posta ja odavno ne mogu da pamtim sta je za sta)! Very Happy

A da duzina mece zavisi od debljine endometrijuma, receno mi je od strane vise ginekologa, i poslednji put potvrdjeno od strane nemackog ginekologa za sterilitet.

Najgore je od svega, sto se to kiretazama pogorsava dodatno i zato je najbolje da ako i dodje do spontanog, da se ostavi da samo, prirodno ode... v Ja da sam znala ovo prosle godine, verovatno bih odbolovala tih par dana pod Raptenom, Nimulidom i Bromazepamima... Very Happy

Brbljiva, kod mene je isti slucaj. Jedva da mogu da se pohvalim obilnom mecom prva dva dana. :S Danas mi je cetvrti dan i opusteno mogu tangice da navucem. lol! 
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 08:54

nije dobro ni samo da ode ,,,bolje je kada te lepo ociste ,,ima puno d koji to ne rade strucno pa posle posledice jos gore...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 09:00

Sada ne mogu da pronadjem link koji mi je (mislim Ninche) juce ostavila ovde o tome sta izaziva tanak endometrijum.

I najezila sam se kad sam procitala da kiretazom moze da se javi neki A*** ( ne znam mu ime) sindrom, da cak ni lekovima ne moze da se popravi.

Lepo mi doslo da skocim s mosta! Very Happy

Ovo sam ja davno nasla, ima korisnih stvari.

Thin Lining of the Uterus: Build the Uterine Lining Naturally (posto sam nova ne mogu da ostavim link, pa kopirajte ovo u google)
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 09:02

BRBLJIVA76 ::nije dobro ni samo da ode ,,,bolje je kada te lepo ociste ,,ima puno d koji to ne rade strucno pa posle posledice jos gore...
Znam.. Sad

Meni je kiretaza tako izuzetno bila uradjena, da sam krvarila mesec i po dana, tj., do prve menstr.

U celoj ovoj prici ti je fazon- nadji lekara za kojeg mislis da ce ti pomoci i moli Boga da budes u pravu.
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 09:05

e zato ja tada nisam dala mojim mesarima ovde da to urade ,vec sam trazila uput za kc nis i tamo i citav tim lekara ,anesteziologa itd ...sve to lepo odradio!
  ovde samse sa svojim posvadjala -doktorom ,,,i jedva mi je tada dao uput ! krvarila samo tog dana !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 13/10/2013, 10:22

citajuci ovo ispred o endometrijumu resih da vam napisem sta se meni zbilo!
6.10. endom.8 mm,na levom jajniku 2 folikula,na desnom 3 folikula!estrogen 204 bio 3.10.
7.10.(pregled drugog lekara uz prisustvo starog):end 6.5 ,levi jajnik 3 folikula, na desnom 1,estrogen tog dana radjen 395
ZA JEDAN DAN END SE SMANJIO ZA 1,5 MM,NA LEVOM JAJNIKU DOBILA JOS 1 FOLIKUL,NA DESNOM
IZGUBILA 2.
Nasa je dijagnoza:INFERTILITAS PRIM.OLIGOASTHENOSPERMIA GRAVIS
Nakon kratkog protokola i primenu 5 amp cetrotide ,26 gonalla i 1 pregnyla uradjena mi je aspiracija 9.10. i od 4.folikula dobijena 1.jajna celija.embriotransfer je uradjen 11.10.,vracen je jedan embrion u stadijumu od dve celije!
dalja terapija do bete je estrofem 2 mg 3x1 i progesteron na drugi dan...
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 13/10/2013, 11:05

bebana navijam za tebe.b b b b b b b b b b b b b b b b roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda trudnica 

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 13/10/2013, 11:12

ljubav  i hvala JEKICE!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 13/10/2013, 11:32

Taj endometrijum se sigurno moze popraviti. Mislim da ga van postupka treba  bildovati prirodnim stvarima koje su pomenule devoje, a da ga u postupku, u dogovoru sa lekarom, treba nabildati estrofemom ili necim slicnim.
Meni je bar to pomagalo. Inace i ja imam tanak endometrijum prirodno, a i radjena mi je revizija posle gubitka bebe.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 12:29

moram da izguglam jos na netu o tankom endometrijumu ,,mrzim ananas...Razz
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 12:48

bebana.bebana ::citajuci ovo ispred o endometrijumu resih da vam napisem sta se meni zbilo!
6.10. endom.8 mm,na levom jajniku 2 folikula,na desnom 3 folikula!estrogen 204 bio 3.10.
7.10.(pregled drugog lekara uz prisustvo starog):end 6.5 ,levi jajnik 3 folikula, na desnom 1,estrogen tog dana radjen 395
ZA JEDAN DAN END SE SMANJIO ZA 1,5 MM,NA LEVOM JAJNIKU DOBILA JOS 1 FOLIKUL,NA DESNOM
IZGUBILA 2.  
Nasa je dijagnoza:INFERTILITAS PRIM.OLIGOASTHENOSPERMIA GRAVIS
Nakon kratkog protokola  i primenu 5 amp cetrotide ,26 gonalla i 1 pregnyla uradjena  mi je aspiracija 9.10. i od 4.folikula dobijena 1.jajna celija.embriotransfer je uradjen 11.10.,vracen je jedan embrion u stadijumu od dve celije!
dalja terapija do bete je estrofem 2 mg 3x1 i progesteron na drugi dan...
Drzim ti palceve i zelim svu srecu sveta da te obraduje roda !!!! molitva 


A za endometrijum... ne mogu da verujem! affraid Bez zezanja... kako je moguce da se za jedan dan smanji toliko?!?!?! Meni su takve stvari toliko neverovatne, da me plase.... Crying or Very sad 



BRBLJIVA76 ::moram da izguglam jos na netu o tankom endometrijumu ,,mrzim ananas...Razz
Znam da je cvekla super za endometrijum.

Ja mrzim cveklu Razz Razz , pa mozemo da se menjamo! Laughing Laughing
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 12:53

arya,queen queen queen !   hahaha....moze ! jos kad bih znala kako je najbolje koristiiti cveklu za ovakve slucajeve ...svezu ,rendanu,pecenu ...??
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 13/10/2013, 13:00

arya je u pravu - tanji endometrij donijeće i oskudnije i kraće menstrualno krvarenje, prvenstveno u 'malo starijim' godinama bliže 40tim, a sve zbog prirodnog smanjenja lučenja estrogena u tim godinama. kod djevojaka koje imaju pcos, kad ovulacije nisu redovne, nema rasta folikula i sazrijevanja jć u njima što ne donosi pojačano lučenje estrogena pa je endo samim tim tanji. tu dužina i volumen krvarenja nije baš u direktnoj vezi sa debljinom endometrijuma.
moj dr kaže da je od debljine endomterija važnija njegova 'receptibilnost'. ako je prave strukture i onaj od 6 mm može imati uspješnu implantaciju.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 13/10/2013, 13:02

bebana, koliki su bili ti folikuli na prvom mjerenju?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 13:05

hvala ti lakole na pojasnjenju ,ali meni je endo na prosloj vto bio oko 7,5 mm ...a i mece su mi kos to rekoh 2 dana cela ,jedva ...a imala i kiretazu posle prve vto,pa cemo videti sta se desava na histeroskopiji.. a i hormoni su mi tj odnos fsh i lh ...zbunjen ...(fsh-4,5  a  lh -5,8) treci dan ciklusa ....
 malo me plasi i nalaz amh (stici ce u sredu )...plasi me da je amh pao ispod 1 ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 13:06

BRBLJIVA76 ::arya,queen queen queen !   hahaha....moze ! jos kad bih znala kako je najbolje koristiiti cveklu za ovakve slucajeve ...svezu ,rendanu,pecenu ...??
Najbolje bi bilo sveza. Odnosno, ubacis u sokovnik sa sve sargarepicom i to ti je udarna kombinacija. A svakako nece skoditi i ako je termicki obradis na bilo koji nacin, ukoliko pijes i sok sveze.

Najbolja priprema za trudnocu je ishrana presnom hranom, odnosno bazna ishrana. (Dakle samo voce, povrce, sveze, retko kuvano). Tako bi bar trebalo 2 nedelje. Stogi post, sto bi se reklo.

Idealna kombinacija je 75% bazne, 25% kisele hrane. (Kisela hrana je naravno sve sto volimo-slatkisi, meso, testenine...)

Ja duboko verujem da se hranom i nacinom zivota organizam moze potpuno 'opraviti, samo treba biti jako uporan.
Ja sam tako sredila hormone, resila problem sa aknama, resila se streptokoke, oslabila.... Jos samo kad bih bila istrajna.... Rolling Eyes i prestala da pusim, stvarno bih Brbljiva draga bila queen ! Laughing 

Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 13/10/2013, 13:07

bebana, ako su bili 10-12 mm, ti još uvijek nemaju potencijal da rastu do veličine koja će najčešće dati zrelu jajnu ćeliju (preko 16-17 mm). kod neadekvatne stimulacije, to se često dešava, neki nestanu a krenu drugi, manji da rastu. sa takvim 'nestabilnim' rastom folikula nije ni lučenje estrogena konstantno pa dolazi i do manjih varijacija u debljini endometrijuma iz dana u dan. sumnjam da je mogao da se smanji za 1,5 mm, prije će biti da je neko od njih dvojice pogriješio kod mjerenja.


Poslednji izmenio laKole dana 13/10/2013, 13:18, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 13:08

super ,blago tebi ...ja nema sanse da ostanem na sirovim namirnicma tj baznim... moram sebe da nateram nekako ,,,,.krecem sa sokovnikom...hvala
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 13:09

laKole ::ako su bili 10-12 mm, ti još uvijek nemaju potencijal da rastu do veličine koja će najčešće dati zrelu jajnu ćeliju (preko 16-17 mm). kod neadekvatne stimulacije, to se često dešava, neki nestanu a krenu drugi, manji da rastu. sa takvim 'nestabilnim' rastom folikula nije ni lučenje estrogena konstantno pa dolazi i do manjih varijacija u debljini endometrijuma iz dana u dan. sumnjam da je mogao da se smanji za 1,5 mm, prije će biti da je neko od njih dvojice pogriješio kod mjerenja.
 i ja nesto mislim da je neko od tih doktora pogresio u merenju .....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 13:09

laKole ::arya je u pravu - tanji endometrij donijeće i oskudnije i kraće menstrualno krvarenje, prvenstveno u 'malo starijim' godinama bliže 40tim, a sve zbog prirodnog smanjenja lučenja estrogena u tim godinama. kod djevojaka koje imaju pcos, kad ovulacije nisu redovne, nema rasta folikula i sazrijevanja jć u njima što ne donosi pojačano lučenje estrogena pa je endo samim tim tanji. tu dužina i volumen krvarenja nije baš u direktnoj vezi sa debljinom endometrijuma.
moj dr kaže da je od debljine endomterija važnija njegova 'receptibilnost'. ako je prave strukture i onaj od 6 mm može imati uspješnu implantaciju.
A kako se vidi da li je dobre strukture? Na UZ ili se uzima uzorak... posto ovo stvarno nisam znala. Embarassed 
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 13:11

i ja sam negde prrocitala da je najbolje kada je endoemtrijum troslojan ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu