KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/10/2013, 14:38

Bebana, ako se budeš družila sa nama, uskoro ćeš ti da učiš svog ginekologa :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/10/2013, 14:45

erata,U PRAVU SI !likeit  b  b  b yes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 8/10/2013, 14:46

hvala erata,mislim da cu da dobijem tucu od njega jer ga stalno nesto pitam!Very Happy 
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 8/10/2013, 14:46

Erata je queen.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/10/2013, 15:03

devojke ,pomagajte ..dali je mogo pritisak da mi se digne od mikorginona ,popila jednu kutiju ,dobila ,sutra krecem sa drugom kutijom ? pritisak u zivotu nisam imala ,neznam kome da se obratim jer cu uskoro u hiperbaricnu ,a sa takvim pritiskom me nece pustiti ....dali moze od mikorginona da bude ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 8/10/2013, 15:05

Brbljiva, moguce je. Meni bas nije prijao, nekako sam se bzvz osecala, a nisam merila pritisak, pa ne znam da li je setao. Verovatno i jeste, jer me je glava podmuklo bolela.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/10/2013, 15:08

meni pritisak vec 10 dana nije ispod 100,danas je 140 sa 102....  neznam dali da se obratim lekaru da mi prepise neku terapiju ? da zna da je od mikorginona ,pa da sacekam jos koji dan ... neznam sta da radim ?mada se kod nas internista zakazuje tek za mesec dana ,,,a samo sto sam uradila eho i ekg srca i sve bilo ok.,pritisak bio 120 sa 70... stvarno neznam sta da radim
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 8/10/2013, 15:09

Za5ljana cestitam na trudnoci neka bude skolska i lagana, ima tu vise bekana beba beba 

Brbljiva vec sam ti napisala da sam ja imala veoma velike skokove pritiska na mikroginonu i lepo i u uputstvu pise da se to moze desiti, te da one koje imaju inace problema sa pritiskom ne mogu da ga piju, savetuj se sa ginekologom da ti eventualno promeni kontracepciju. To sto si ti imala nije nista u poredjenju koliko je meni skakao, dolazio je i do 190/120 i stalno sam nosila u torbi uput za bolnicko lecenje ako mi slucajno pozli. Rolling Eyes 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/10/2013, 15:13

mislis da se trebam obratiti klinici koja mi rekla da pijem mikorginon ?? jao ...ala je sve zapetljano ,.....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 8/10/2013, 15:17

Brbljiva, idi do apoteke, imas da kupis biljne pilule na bazi belog luka koje snizavaju pritisak. Probaj par dana, mozda moze da ti pomogne a da odmogne nece sigurno. Mozes da pitas i da li ima nesto drugo sto bi ti pomoglo u snizavanju pritiska a da nisu klasicni lekovi koji ti bas sad i nisu potrebni. Posto si malo nervcek, mozda ne bi bilo lose da drmnes i jednu valerijanu da te smiri malo i opusti. Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/10/2013, 15:23

dali su mi bansandin ,meni to ne pomaze .kao ni valerijana ,pre sam pokusala da je koristim.
 zaista nisam imala razloga za nervozu ,mada sam zivac po prirodi......
 rekose mi da uzmem neki klek -Katopil -pola ispod jezika ...ja uzela ,ali to je trenutno spustanje pritiska ....pojela neki cen b luka ,,,ali i to je trenutno. 
  sada sam pisala klinici ,pa cemo videti.stos je sto sutra krecem sa dr kutijom mikorginona ,a ako imam pritisak od tog leka ,mozda je bolje da mi ga promene....neznam...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 8/10/2013, 16:18

Za5tljana,cestitam i neka je trudnoca lagana i skolska!Na bolovanje odmah,imas pravo,svaki doktor ce ti bez problema dati.Ja sam i odmah kad sam radila betu  isla na bolovanje i komisija sledeci mesec bez problema produzila.koleginica iz kancelarije cim je ostala trudna i to prirodno otisla na bolovanje.Cim je Vto imas prava jos i pre postupka na bolovanje.mojoj koleginici je komisija produzila bolovanje kad je pocela sa prvom injekcijom,mesec pre toga  je odmorila od posla,smanjila stres a kad je pao prvi diferelin otisla na komisiju.
Niny,znaci pregovori su u toku,drzim palceve da se dogovorite oko transporta materijala.
Brbljiva ,da sto pre spustis pritisak!
Bebana,sve su ti cure rekle,srecno na aspiraciji!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 8/10/2013, 16:28

Za5ljana Cestitke,ma tolika beta je znak da stizu 2 bebana,ma sve CESTITKE DRAGA...VADI BOLOVANJE I BATALI SVE...BEBCI SU SAD NAJPRECI :)
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 8/10/2013, 16:51

Za5ljana, ja o bolovanju ne znam nista ali zato mogu da ti cestitam Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bebis 8/10/2013, 17:08

Zapetljana cestitke i od mene Very Happy
Bebis
Bebis

Broj poruka : 67
Location : Wien
Datum upisa : 30.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjana2 8/10/2013, 17:23

Za5ljana sve cestitke i zelim ti laganu trudnocu as 
tatjana2
tatjana2

Broj poruka : 41
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/10/2013, 18:32

cure drage ,svratite na temu hormonski status ,postavicu svoje hormone tamo ..pa mi recite vasa misljenja....i kako ce teci vto sa tim hormonima...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 8/10/2013, 18:32

Koje se analize rade za trombofilije? Jel zna neko konkretno da mi nabroji/napise?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/10/2013, 19:03

biksi draga ima li te ? nista bez tebe .....Embarassed
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Stenli 8/10/2013, 19:12

Za5ljana, cestitam na velikoj beti. Sto se bolovanja tice, naravno, i ja sam od prvog dana na bolovanju.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 8/10/2013, 19:21

antitela na trombofilije su antikardiolipinska,antifosfolipidna i antibetaglukoproteinska ili nesto tako,nemam papir kod sebe i vremena da trazim na netu,izvini ,ali idu sva tri u paketu ,lupus antikoagulans,protein c ,protein s i koliko se secam ako je tu neki problem rade se genetske analize na ona 4 gena,faktor II ,faktor V,Mtfhr i Pai .Antitela mogu na transfuziji ceka se placa ja radila na reumatoloskom ide brzo samo kazes vto,protein c,s na Vma kao i ona prva 3 gena a Pai privatno.To sam ja radila .
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 8/10/2013, 19:24

Zapetljana ti si draga bas bas trudna. čestitamo Bice tu, ako Bog da, dve bebe. beba beba Mislim da je dovoljno ginicu da kazes da je trudnoca iz VTO i da ce ti odmah otvoriti trudnicko. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 8/10/2013, 20:03

Zapetljana, cestitke, to je super beta! bice tu blizanci bar. Poslusaj cure, sve su te posavetovale sto bih i ja, uradi trombofilije sto pre, imas i temu, pa proveri tam osta treba, neko je skoro pisao, a ja sad nemam uslova za copy-paste. Sto se bolovanja tice, imala si pravo i dok si bila u postupku da budes na bolovanju (mesec dana zbog VTO daju), a onda samo produzavaju trudnicko. Odi kod dr, VTO je dovoljan preduslov za isto, i nas vode od prvog dana kao rizicne trudnoce, a pogotovu sto si ti imala vec losa iskustva.

Jefto, ako je ta jc tako lepa, baci se ti na prirodnjake, svako vece zaskoci dragog, ne moze da skodi! Mozda ti sledeci mesec nece ni trebati jc! Very Happy 

Sve sam procitala i pola pozaboravljala Embarassed 

Svakako navijam za velike bete i uspesne postupke i vucem sve odreda za nos!

Odoh da citam opet, da se setim sta sam jos kome htela da kazem
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 20:05

BRBLJIVA76 ::devojke ,pomagajte ..dali je mogo pritisak da mi se digne od mikorginona ,popila jednu kutiju ,dobila ,sutra krecem sa drugom kutijom ? pritisak u zivotu nisam imala ,neznam kome da se obratim jer cu uskoro u hiperbaricnu ,a sa takvim pritiskom me nece pustiti ....dali moze od mikorginona da bude ?
Hoce od mikroginona brbljiva, al zovi kliniku, reci o čemu se radi, da te bar prebace na jasmin ili neku drugu kontracepciju koju ćeš valjda bolje podneti. Ja sam od mikroginona imala sve neželjene efekte kolliko se sećam.

Jeftelija ::Koje se analize rade za trombofilije? Jel zna neko konkretno da mi nabroji/napise?
Stečene trombofilije: PT, APTT, Protein C, protein S, APCR, d dimer, lupus antikoagulans-lac c, lac s i LA- antitela na lupus, homocistein, fibrinogen, plasminogen,trombocite proveriti uz ovo.

Urodjene trombofilije: FII G20210A mutacija i MTHFR C677T mutacija, PAI1 i V laiden.

Od imunologije koja se prepliće sa stečenim trombofilijama, najprostije rečeno, treba uraditi: Antinuklearna, antifofilipidna (sa antikardiolipinskim), antimikrozomalna, antitireoglobulinska antitela, cirkulisuci imunokompleksi, anti beta 2 glikoprotein, antiovarijalna antitela.

Od vitamina se preporučuje za proveriti Vitamin B12, vitamin D.

Nadam se da je to to.


BRBLJIVA76 ::biksi draga ima li te ? nista bez tebe .....Embarassed
lol! Tu sam.Very Happy  Pisala sam ti na temi o hormonima šta mislim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 20:06

Pritom, mogu sve stečene biti ok, a da se ima poremećaj u nekom faktoru. Kod mene su rezultati bili ok, samo mi d dimer bio bas nizak, za neverovati, a imam mutaciju na PAI 1 genu. Dakle, nema pravila, ako radite, uradite sve, polovicno vam ništa neće značiti! Kod antitela se radi i IGG i IGm, staro i trenutno postojanje antitela.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu