KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 13/10/2013, 13:13

pazi, brbljiva, nije baš sve tako jasno kao što ti misliš - da onog trenutka kad fsh poraste od tada imaš oskudnije menstruacije, ili ako je amh mali, neće biti 'materijala' za stimulisanje. nije to baš tako crno/bijelo. promjene u organizmu koje donosi starenje kreću polako, mogu dugo traju i ne moraju se odmah pokazati kroz disbalans hormona.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 13:15

BRBLJIVA76 ::super ,blago tebi ...ja nema sanse da ostanem na sirovim namirnicma tj baznim... moram sebe da nateram nekako ,,,,.krecem sa sokovnikom...hvala
Ma kakvi... pa ja sam uspela samo dve nedelje, a onda sam nastavila normalan post (integralni hleb, med, pekmez... ) I meni je to jaaaako tesko, jer dnevno radim preko 10 sati i gladna sam kao pas. Ali svakako vredi pokusati, pa makar to bio bar 2-3 dana post na vodi, nedeljno.
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 13:16

sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 13/10/2013, 13:18

Arya ::
laKole ::arya je u pravu - tanji endometrij donijeće i oskudnije i kraće menstrualno krvarenje, prvenstveno u 'malo starijim' godinama bliže 40tim, a sve zbog prirodnog smanjenja lučenja estrogena u tim godinama. kod djevojaka koje imaju pcos, kad ovulacije nisu redovne, nema rasta folikula i sazrijevanja jć u njima što ne donosi pojačano lučenje estrogena pa je endo samim tim tanji. tu dužina i volumen krvarenja nije baš u direktnoj vezi sa debljinom endometrijuma.
moj dr kaže da je od debljine endomterija važnija njegova 'receptibilnost'. ako je prave strukture i onaj od 6 mm može imati uspješnu implantaciju.
A kako se vidi da li je dobre strukture? Na UZ ili se uzima uzorak... posto ovo stvarno nisam znala. Embarassed 
e pa to ne može tako lako da se vidi. treba da je kao presječeno zrno kafe - troslojan, kako kaže brbljiva. ne znam da je ikome uziman uzorak enda nakon ovulacije (jer nije mu ista struktura prije i poslije ovulacije). a poslije ovulacije uvijek postoji mogućnost trudnoće.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 13:19

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Endometrium+1
Endometrijum za vreme ovulacije..podseca na presek zrna kafe
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 13:22

Slika zrna kafe ukazuje da endometrijum ima predispoziciju da predje u sekretornu fazu i BUDE SPREMAN za implantaciju ali ne i da će sigurno ući u sekretornu fazu ,ako odnos progesterona i estrogena nije kako valja ,endometrijum će nastaviti svoju proliferativnu fazu ,znači nema sekretorne faze ,nema implantacijaskog prozora ,nema gde da se embrion usadi.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 13/10/2013, 13:25

tačno, brbljiva, a tu debljina endometrijuma nema presudan uticaj.
odnosno, 7, 10, ili 14 mm sasvim je svejedno ako je on spreman za implantaciju. dr vole da je deblji jer je to sigurniji znak da su se 'kockice složile'.


Poslednji izmenio laKole dana 13/10/2013, 13:32, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 13:29

Joj, extra, nisam znala da ova tema postoji... Hvala ti! Very Happy

laKole ::
Arya ::
laKole ::arya je u pravu - tanji endometrij donijeće i oskudnije i kraće menstrualno krvarenje, prvenstveno u 'malo starijim' godinama bliže 40tim, a sve zbog prirodnog smanjenja lučenja estrogena u tim godinama. kod djevojaka koje imaju pcos, kad ovulacije nisu redovne, nema rasta folikula i sazrijevanja jć u njima što ne donosi pojačano lučenje estrogena pa je endo samim tim tanji. tu dužina i volumen krvarenja nije baš u direktnoj vezi sa debljinom endometrijuma.
moj dr kaže da je od debljine endomterija važnija njegova 'receptibilnost'. ako je prave strukture i onaj od 6 mm može imati uspješnu implantaciju.
A kako se vidi da li je dobre strukture? Na UZ ili se uzima uzorak... posto ovo stvarno nisam znala. Embarassed 
e pa to ne može tako lako da se vidi. treba da je kao presječeno zrno kafe - troslojan, kako kaže brbljiva. ne znam da je ikome uziman uzorak enda nakon ovulacije (jer nije mu ista struktura prije i poslije ovulacije). a poslije ovulacije uvijek postoji mogućnost trudnoće.
Na slici dole se bas lepo vidi... Nisam imala ja pojma za ovo.

BRBLJIVA76 ::
Endometrijum za vreme ovulacije..podseca na presek zrna kafe
Wow, Brbljiva, strava! :*
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 13/10/2013, 13:30

Tetreb aaaaaaaa!!!!Bravo !Bravo! Što volim ove trudnoće!Da ti je lagana i lepa trudnoća i uživaj u njoj! čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo 
Ninche ćera ti je šećer šećerni naočare  anđeo cveće 

Koraci napred scuro roda bravo bravo zalivanje zalivanje zalivanje trudnica trudnica v vv bb beba bebe roda family 
cveće cveće cveće 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 13/10/2013, 14:30

Devojke, ne treba se previse opterecivati. Nema tu matematike. Trebamo se sto vise prirodno ponasati. Sam proces vto je dovoljno neprirodan da bismo se dodatno merile i vagale. Sto se tice ishrane, bila sam kod dr. kineske medicine i on mi je strogo zabranio sirovu hranu. Po njemu ona hladi telo i matericu. O svemu ovome cu vam pisati.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 13/10/2013, 15:00

Arya ::
bebana.bebana ::citajuci ovo ispred o endometrijumu resih da vam napisem sta se meni zbilo!
6.10. endom.8 mm,na levom jajniku 2 folikula,na desnom 3 folikula!estrogen 204 bio 3.10.
7.10.(pregled drugog lekara uz prisustvo starog):end 6.5 ,levi jajnik 3 folikula, na desnom 1,estrogen tog dana radjen 395
ZA JEDAN DAN END SE SMANJIO ZA 1,5 MM,NA LEVOM JAJNIKU DOBILA JOS 1 FOLIKUL,NA DESNOM
IZGUBILA 2.  
Nasa je dijagnoza:INFERTILITAS PRIM.OLIGOASTHENOSPERMIA GRAVIS
Nakon kratkog protokola  i primenu 5 amp cetrotide ,26 gonalla i 1 pregnyla uradjena  mi je aspiracija 9.10. i od 4.folikula dobijena 1.jajna celija.embriotransfer je uradjen 11.10.,vracen je jedan embrion u stadijumu od dve celije!
dalja terapija do bete je estrofem 2 mg 3x1 i progesteron na drugi dan...
Drzim ti palceve i zelim svu srecu sveta da te obraduje roda !!!! molitva 


A za endometrijum... ne mogu da verujem! affraid Bez zezanja... kako je moguce da se za jedan dan smanji toliko?!?!?! Meni su takve stvari toliko neverovatne, da me plase.... Crying or Very sad 



BRBLJIVA76 ::moram da izguglam jos na netu o tankom endometrijumu ,,mrzim ananas...Razz
Znam da je cvekla super za endometrijum.

Ja mrzim cveklu Razz Razz , pa mozemo da se menjamo! Laughing Laughing
NE YNAM....ZA SAMO JEDAN DAN.....
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 13/10/2013, 15:06

laKole ::bebana, koliki su bili ti folikuli na prvom mjerenju?
3.10.LJ:14,8X11,8 15,9X11,5 11mm
dj:9,4 i 8,9
6.10:lj 17x14,5 18,7x16,3
dj:15,4x13,9 12,7 i 10mm
7.10:lj:19x18 20x15 23x15
dj:18x11
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 15:08

ajde erato ,jedva cekam tu info... pa sta onda da jedemo ?! da navalimo na svinsko meso ,prehrambene proizvode ....affraid  b
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 13/10/2013, 15:25

BRBLJIVA76 ::ajde erato ,jedva cekam tu info... pa sta onda da jedemo ?! da navalimo na svinsko meso ,prehrambene proizvode ....affraid  b
Ne radi se o svinjskom mesu nego, koliko ja znam, o potrebi da se jede kuvana topla hrana i piju topli napitci. I dalje se poštuje taj princip o baznoj i kiseloj hrani, ali se zabranjuju sirova i hladna hrana i napitci da se ne bi "hladila" materica. Takođe potrebno je voditi računa i o oblačenju, tj. da ženi uvek bude dovoljno toplo. To je površno objasnjenje pristupa kineske medicine problemu neplodnosti, ali Erato će se, nadam se, potruditi da nam sve detaljnije objasni.
Sećate se da je Tuli, Nikitina mama, rekla da je jedina dijagnoza koja joj je ikad bila postavljena "hladno telo".

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 13/10/2013, 15:29

Ja sam ledeni covek. Vecito mi je hladno, a o hladnim nogama necu ni da pricam. I mene bas zanima ta studija.
U drustvu drugarice doktorice uvek se salim da mi prepise trental za cirkulaciju!)))
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2013, 15:32

ja sa isto mogrozljiva bila ,vecito obucena itd...od prosle vto ,dal je od fraxiparina ,dali od cardiopirina ..neznam ,,,meni vide nije tako hladno kao sto je umelo da i bude ,,,noge su mi sasvim normalne temp... mislim da je meni pomogao cardiopirin ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 13/10/2013, 15:47

Ej,bila sam i ja na sirovoj hrani pa nista,tj,menstruacije oskudne skroz ja u panici.I onda odem kod dr.kineske medicine i ona mi kaze da izbacim sirovo jer meni odgovara jaka hrana ,kuvana i topla.A i da vam kazem volim da jedem,gurman sam pa ovu dr zbog toga obozavam.Naravno potrebno je izbaciti slatkise i sirovo .tj voce.Toga se jos ne pridrzavam.Sad u fazi da se nagodim sama sa sobom ,za dorucak meso, jaja a popodne moze malo voca i nesto slatko izmedju 5 i 7 sati kako kaze hrono ishrana.Jos da uzmem svu literaturu da iscitam o baznoj hrani,hrono ishrani  .I da se zna sirova hrana je za mene losa po ovoj dr a ne znaci da je i za neku drugu zenu.Kad budem mogla pisem na temi akupuntura o svom iskustvu.
Erata,mozda idemo kod istog dr.
F&F tvoje objasnjenje mi se svidja!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 13/10/2013, 15:55

laKole ::bebana, ako su bili 10-12 mm, ti još uvijek nemaju potencijal da rastu do veličine koja će najčešće dati zrelu jajnu ćeliju (preko 16-17 mm). kod neadekvatne stimulacije, to se često dešava, neki nestanu a krenu drugi, manji da rastu. sa takvim 'nestabilnim' rastom folikula nije ni lučenje estrogena konstantno pa dolazi i do manjih varijacija u debljini endometrijuma iz dana u dan. sumnjam da je mogao da se smanji za 1,5 mm, prije će biti da je neko od njih dvojice pogriješio kod mjerenja.
ZNAM,JA SAM POGRESILA STO IH NISAM PITALA ALI SAM TOPREPISAL NEISKUSTVU OVOG DRUGOG,MLADJEG LEKARA!A OVAMONAPRED SAM APISALA VELICINU FOLIKULA DA SE NE PONAVLJAM....
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 13/10/2013, 16:17

bebana, kao što i objasnih, ovi što su prestali rasti bili su ti 10-12 mm, jednostavno, stimulacija nije uspjela potjerati i njih dalje. nije se to samo tebi desilo, već se mnogima dešava. uključujući i mene.
je l' ti ovo prva vto? koliko imaš godina?

p.s. kuckanje velikim slovima na forumu se smatra vikanjem. Wink 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 13/10/2013, 16:41

laKole ::bebana, kao što i objasnih, ovi što su prestali rasti bili su ti 10-12 mm, jednostavno, stimulacija nije uspjela potjerati i njih dalje. nije se to samo tebi desilo, već se mnogima dešava. uključujući i mene.
je l' ti ovo prva vto? koliko imaš godina?

p.s. kuckanje velikim slovima na forumu se smatra vikanjem. Wink 
Joooj,izviniiii,imam 33,prva vto....
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 13/10/2013, 17:21

Sani, hvala, i lijepo te je vidjeti!!! Nadam se da se kod tebe nesto kotrlja... Very Happy pa u kom god pravcu da se kotrlja dobro je Very Happy

LJubac veliki za sve cekalice, trudnice, i ostale koje su u pripremnim radnjama!
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 13/10/2013, 17:26

Ninche avatar je presladak. srca  Izljubi za mene nasu malu Atinu Aleksandru. usne

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 13/10/2013, 17:30

Ninche,lavica je preslatka.Poljubac za vas dve,uzivajte!Very Happy 
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 13/10/2013, 18:15

Erata ::Devojke, ne treba se previse opterecivati. Nema tu matematike. Trebamo se sto vise prirodno ponasati. Sam proces vto je dovoljno neprirodan da bismo se dodatno merile i vagale. Sto se tice ishrane, bila sam kod dr. kineske medicine i on mi je strogo zabranio sirovu hranu. Po njemu ona hladi telo i matericu. O svemu ovome cu vam pisati.
I ovo ima logike...

Jedva cekam da napises sta ti je rekao, jer o kineskoj medici ne znam bas puno.

Sto se tice bazne i presne hrane, misljenja sam da je zdravo, zbog samog ciscenja organizma da se s vremena na vreme covek tako hrani. Ja prva to ne mogu na duge staze, niti hocu, jer volim da jedem i srecna sam kad jedem! Very Happy

Mi smo svi navikli, od malena, da jedemo kuvano i tako generacijama unazad, pa je sasvim prirodno da nam to najvise prija, jer je nase telo naviklo da izvlaci najbolje iz te hrane. (naravno, kada je neko jako bolestan pu pu pu, pa mora na kupus dijetu, to je vec drugo).
Koliko sam samo clanaka i studija procitala o tome kako mleko nije dobro za ljudsku ishranu, kako crevni trakt ljudi uopste nije predodredjen da vari meso, vec samo celulozu... bla bla... verovatno u svemu ima po malo istine, ali ako krenes da pratis sve sto je 'tim naucnika dokazao'(sa tackom na to kako je svako meso puno hormona da bi sve te zivuljke brze porasle), onda najbolje da sednes i pocnes da vrsis fotosintezu. Rolling Eyes 

Znam i da su mango i guava fenomenalni za matericu i generalno extra zdravi, ali brate, mene stalno boli stomak kad to jedem. Da sam iz Indije, verovatno bi mi bilo vrh! Very Happy

Da rezimiram... U svemu treba biti umeren i treba jesti sve, sem rafinisanog secera koji nam ne treba, ama bas ni za sta, samo nam steti, u svakom smislu.

I izvinte sto vas malo udavih. Embarassed 


leptirko82 ::Ja sam ledeni covek. Vecito mi je hladno, a o hladnim nogama necu ni da pricam. I mene bas zanima ta studija.
U drustvu drugarice doktorice uvek se salim da mi prepise trental za cirkulaciju!)))
Bas sam i ja to htela da napisem. Very Happy
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 13/10/2013, 18:50

Devojke, izvinite sto ovako upadam, ali mozda ce nekom koristiti. Na stranim forumima hvale ukrajinsku kliniku biotexcom, web adr. je biotexcom.com imaju neke pakete tipa za 9900 neogranicen broj pokusaja, ako ne uspe a resite da odustanete vracaju novac, u to je uracunat i smestaj i hrana ili npr neogranicen broj pokusaja sa doniranom celijom za 12000 pa kad resite da odustanete mozete probati sa surogat majkom za dodatnih 18000 ili surogat majka za 30000 neogranicen broj pokusaja itd.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu