KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 8/10/2013, 10:15

fight&faith ::Jefto drzim fige i navijam da ta celija bude savrsena b b b
Ja joj lepo objasnjavam da sam ja jedna gospodja u godinama, sa utanjenim zivcima i bez mnogo vremena na raspolaganju, i da mi treba da ona bude skoro pa savrsena, te da je cekaju 140 miliona napasnika od kojih ce jedan da je ucini srecnom zenom. lol! 

Salu na stranu, uopste se ne nerviram... Very Happy

Nego da sad navijamo za ove sto su nesto konkretno vec uradile i za njihove debele beturine
igracice igracice igracice 
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/10/2013, 10:19

Ja sam u prvom postupku imala visok estradiol, ne secam se sada koliki i dobili 4 jajne ćelije. U drugom dosta niži nego u prvom i 7 jajnih ćelija. Oba puta zrele jć. Nema pravila ovde. Pravilo je da nema pravila! I nisu samo hormoni važni, već i sve ostalo. Doktori koji rade vto sprovode neku tehnologiju, a šta stoji iza svega toga i da li će uspeti ili ne, nema tu matematike, niti oni to znaju.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 8/10/2013, 10:28

ERATA hvala,ohrabrena sam mal,znam bice sto biti mora i dabe se sekiram....
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 8/10/2013, 10:28

Slažem se, uopšte nemoj da se faćkaš za ove brojke! Sutra na aspiraciju i znaćeš sve! Da znaju, ne bi bilo više tumačenja, prosto rečeno. Ovde sve mora da se potrefi i kad potrefiš postoji samo jedno tumačenje: ja sam trudna i .
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 12:17

Bebana,zavisi i u kojim jedinicama je estradiol 400.

Vrednost 40 pmol/L je odlična jer je referentna vrednost za ove jedinice u folikularnoj fazi 46-607 pmol/l, dakle na početku same stimulacije.
Vrednost 40 u jedinicama pg/ml je visoka recimo za početak stimulacije jer je referentna 20-80 pg/ml.
Obraćajte paznju na jedinice .

Evo ovde detaljnije možeš pročitati. Al pravilo je da nema pravila.

https://kutak.forumotion.com/t1977p285-hormonski-status#432776
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 8/10/2013, 12:21

hvala biksi
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Za5ljana 8/10/2013, 12:49

Drage moje, da podelim sa vama svoju još uvek krhku sreću i nekima od vas dam nadu.
Nisam još sigurna smem li da se radujem, ali bhcg je preko hiljadu 12-ti dan posle transfera. Ne usuđujem se da je ponovim, sve i dalje deluje ok, nemam nikakvo krvarenje, jedino neke čudne povremene bolove - stomak mi je već sad ogroman, a nije od transfera prošlo ni 3 nedelje. Trenutno sam na godišnjem. Nisam još imala UZ da znam koliko je beba, malo me plaši da ih je više i kako ću to uspeti da izguram pošto sam do sada uvek bila jako, jako mršava i sitna. Ubačeno je 3 blastociste.

Ovo mi je bila druga VTO, prethodna se završila biohemijskom, a imala sam i jednu prirodnu trudnoću koja je isto bila samo biohemijska. Naime, svaki put je pobačaj bio u 2. mesecu pre nego što se uopšte nešto moglo detektovati na UZ. Inače sam prilično matora i zbog toga, a i ostalih rezultata jedva sam zadovoljila uslove da updanem uopšte na državni VTO program. Mučim se još i sa napadima migrena za koju sada ne smem da uzimam lekove i imam hipotireozu.
Ovoga puta sam za razliku od prethodnih puta odlučila da uzmem malo bolovanje pa posle godišnji i sve odradim na miru. Žrtvovala sam ovogodišnje letovanje i zimovanje i udaljila se od gungule na poslu i za sada se to ispostavilo kao važna stvar za uspeh. Sve je išlo bolje nego prethodni put. I dalje sam pod terapijom utrogestanima 3x200mg + prednizon + euthyrox.

Ono što me muči jeste povratak na posao. Virula sam u inbox i verovale ili ne imam preko 11.000 nepročitanih mejlova za manje od mesec dana i glava me zabolela samo od pomisli na to kako uopšte mogu to sve da nadoknadim. Zanima me da li znate ima li šanse da dobijem trudničko bolovanje i zadržim se ispod staklenog zvona koje sam sebi po prvi put napravila? Ovo mi je možda poslednja prilika da imam bebu. Nisam nikada u životu koristila bolovanje bez veze i prethodni put sam jurcala kao muva bez glave što se na kraju nije dobro završilo. Šta mislite, imam li pravo na bolovanje ili će me dr. samo pogledati kao neku lenjivicu koja hoće da se izležava, ništa ne radi narednih 9 meseci i da još za to dobija platu? Kako da se vratim u to ludilo u kojem 15 sati radnog vremena nije dovoljno da bi se uradilo sve što se od tebe očekuje?
Za5ljana
Za5ljana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/10/2013, 12:58

Zapetljana, pa evo, čvor se polako raspetljava! Čestitam na trudnoći, a tvoja kako kažeš krhka sreća će biti sve veća kako vreme bude odmicalo.
Imaš potpuno pravo na bolovanje i možeš odmah da ga otvoriš. Lepa vest: Nema više posla i uživaj pod svojim zvonom! :))
Gde si radila vto? Ako nisi uradila analize na trombofilije, moja preporuka je da ih odmah uradiš i da ti se uvede terapija ako ih imaš. To ti govorim zbog prethodno izgubljenih trudnoća.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Za5ljana 8/10/2013, 13:01

Erata, radila sam u Betaniji u Novom Sadu.
Hvala ti na brzom odgovoru i savetu. cvet
Za5ljana
Za5ljana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 8/10/2013, 13:13

Jeftelija evo ja unaprijed prasim posto hoces zenskog bebana....lol!  vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 8/10/2013, 13:16

Zapetljana čestitam ti na trudnoći bb x d bb d  Ima tu više beka beba beba beba 

Uzmi bolovanje i uživaj kod kuće, kakav crni rad od 15 sati Mad 

Što reče Erato, bilo bi dobro da proveriš trombofilije, pa ako treba da ti uvedu terapiju
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 8/10/2013, 13:20

Biksojla hvala queen , nisam smela mnogo da se mešam iako je odlično pitanjce + vidim da ima više aršina;-) Eto, Bebana, javi sutra šta je bilo na punkciji! Srećno!

Čestitamo Za5ljana! To je sjajna vest! Kapiram te za posao ali preko 35 se može pregovarati da sve vreme budeš na trudničkom. Samo pitaj lekara. Bravo!!!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Za5ljana 8/10/2013, 13:29

Hvala vam na čestitkama cmoka
Imam 38 godina. Valjda mi neće praviti problem, otići ću ovih dana u dom zdravlja da se raspitam.
Nisam do sada radila testove za trombofiliju.
Za5ljana
Za5ljana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 8/10/2013, 13:35

Zapetljana, imam slicnu situaciju sa haosom na poslu tako da te razumem... Imas pravo na trudnicko, i nece niko da te gleda popreko, narocito zbog tih pratecih tegoba (migrena, stitna zlezda), plus stres, prethodne trudnoce... Rreci to lepo lekaru i ne verujem da ce te odbiti... Drzim pesnice i cestitam na trudnoci!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/10/2013, 14:00

Za5ljana, idi kod doce, traži bolovanje, neće to biti problem, a za ove testove ne znam kako će ići za upute, da li će imati razumevanja, zatim zakazivanje itd. Možda je najlakše, najbrže i najskuplje da to odradiš u svojoj režiji, a mi ćemo ti reći koje analize i ako nešto otkriješ, hitno kod hematologa.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 14:06

IVV, djole je pisala o tome na temi koju postavih, ima korisnih info, a videćemo i šta nam bebana sa aspiracije donese, kakve vesti, al verujem da će bti tu lepe jajne ćelije, 3 a možda i 4.

Zapetljana, kao prvo da ti čestitam trudnoću i da u nastavku bude što laganija i bezbrižnija, ono što je bilo ranije ćemo staviti u fioku, ponavljati se neće i nećemo fioku otvarati. Moj savet je isto kao i od drugih devojaka, obavezno uradi urodjene trombofilije, sve vreme o tome ovde pričamo, jer možda su one bile razlog prethodnih neuspeha. Štitnu drži pod kontrolom, samo da tsh ne prelazi 2, u trudnoći on hoće da djipne naviše. Pronizonom si pokrivena, tako da iako imaš neku od stečenih trombofilija, ne moraš da brineš, ja ga isto koristim jer imam povišena antitela na štitnu, a isto lečimi i hipotireozu, vidiiš u potpisu, izmedju ostalog. Možeš ti tražiti da uradiš i stečene trombofilije, tačnije antitela razna, ima na temi imunologije prečešljaj ovde, da budeš potpuno mirna. Što se tiče bolovanja, nijedan dr ginekolog ti ne bi trebao praviti problem oko toga, veruj na reč, samo ispričaš šta ti se prethodno dešavalo, i kažeš da radiš stresan posao i moraju ti dati. Meni su na otpusnoj listi sa klinike napisali pojačan odmor i bolovanje, pa možeš i kliniku na kojoj si radila vto zamoliti da ti daju takav predlog, ako ti dr bude pravio problem, mada ne bi trebalo. Ja ništa mojoj dr nisam pominjala bolovanje, ona je samo rekla od kada ti pišem. Ja doduše malo radim, malo bila na bolovanju, malo iskoristila stari odmor, pa ću  i novi, kombinujem, al da ne radim od kuće veći deo posla, ne bih sigurno izdržala u kancelariji svaki dan, jer mi je posao prilično odgovoran, a mogu slobodno reći i stresan. A tek što narod ume da smori, to bez daljenjeg. Dr može da piše da održavanje trudnoće od starta i komisija ti ne bi pravila pitanje sigurno, samo je bitno da ona napiše dobar izveštaj i prave šifre. Znam da je moja zaova od 3. meseca bila na bolovanju, dr joj pisala stalno šifru koja znači preteći pobačaj, mada je zaovi prilično uredna trudnoća bila, al zbog komisije. Zaova radi u prodavnici, nije želela da rizikuje, zbog dizanja tereta, saginjanja, virusa od ljudi i slično, mada joj otac drži radnju pa joj to ne bi ni dozvolio, al komisija u socijalnom odlučuje da li će ti produžiti bolovanje ili ne, a to samo u ovom slučaju zavisi od izveštaja ginića. Nek ti napiše da je vto i to druga, da si prethodno imala te dve biohemijske trudnoće, da radiš u stresnim uslovima i da zbog godina hoćeš da budeš sigurna da činiš sve da sačuvaš trudnoću. Meni je prva tri meseca bio uvećan jajnik pa sam morala da ležim, tako da uvek može dr da napiše izveštaj da ti izadje u susret.
Upute možeš dobiti od ginekologa za nešto, a za nešto od hematologa. Dve mutacije, tačnije mthfr i pai se moraju platiti, ne idu na uput.

Obavezno proveri i d dimer i on može da ukazuje na postojanje neke trombofilije. Srećno u nastavku, pretpostavljam da ćeš za sedam dana na prvi ultrazvuk, i želim ti da vidiš jedno ili dva mala srculenceta kako ti lupkaju iz unutrašnjosti!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 8/10/2013, 14:14

Za5ljana cestitam ti na trudnoci i drzim fige da sve ide kako treba,imas pravo na bolovanje i primaces 65% od plate,a nesto se govorilo da ce od aprila 2014 da bude i 100% trudnicko!odmaraj i uzivaj,nista ti na svetu nije prece sada!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/10/2013, 14:19

...ooho,pa to su dve bebe ako je beta preko hiljadu ....bravo ! uzivaj ,miruj,ko sto rece bebana ,nista nije prece!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 8/10/2013, 14:27

hajd sad ja da pitam,iako nisam jos dotle stigla,koliko treba da bude vrednost bete da bi ukazivala na trudnocu i da li se beta radi putem krvi?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 8/10/2013, 14:27

i za koliko budu gotovi rezultati od bete?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 8/10/2013, 14:30

Beta se radi iz krvi i treba da bude veca od 5 da bi ukazivala na trudnocu, mada 2 nedelje posle transfera ume da bude i trocifrena. Sto se cekanja tice, zavisi od laba. Najbolje je da odes ujutro, kako bi sto pre dobila rezultat.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 14:31

Bebana, beta se vadi obično 14. dan nakon transfera, i pokaže vrednost od 100 do preko hiljadu, zavisi da li je jedna ili više beba se zakači. Naravno sve je to individualno, žene nekad ne izdrže, pa urade koji dan ranije, ako ti npr vrate petodnevne ebrione, zvane blaste, onda već 11. ili 12. dan će se pokazati ako ima trudnoće. Dan kad se radio transfer se ne računa, tek od sutradan kreće brojanje dana. Zavisno od laba do laba, negde je potrebno dva do tri sata ako se kaže da je hitno, a nekad se čeka i pet šest sati. to ces se raspitati po laboratorijama. Inače, sve preko 5 se računa u trudnoću, mislim kad je beta preko 5. Beta počne da se oslobadja nakon kačenja embriona, i provo je niska vrednost, pa lagano raste.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 8/10/2013, 14:35

Za5ljana, cestitam ti!
Nadam se da ces doboto bolovanje, posto ne znam kakava  je procedura.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 8/10/2013, 14:35

leptirko82 i BiKsi :) hvala vam od srca,vise naucih ovde nego od mog ginekologa,doduse on je u fazonu "kad dodje to toga,reci cemo vam",i ja tako stalno nista ne saznah...affraid 
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 8/10/2013, 14:37

bebana.bebana ::leptirko82 i BiKsi :) hvala vam od srca,vise naucih ovde nego od mog ginekologa,doduse on je u fazonu "kad dodje to toga,reci cemo vam",i ja tako stalno nista ne saznah...affraid 
Slobodno ti pitaj. Rado odgovram kad znam, iako ovde ima mnogo iskusnijih zena od mene.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu