KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 11 od 22 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 22  Sledeći

Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 22/3/2016, 21:03

nadjoh ovaj wild yam sto sam spominjala za podizanje progesterona, s tim sto nista ne pise za to , pise samo da uklanja simptome menopauze i pms-a
http://rs.pipingrock.com/wild-yam/wild-yam-root-450-mg-2211
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 22/3/2016, 21:45

Ma na razne stvari utice to svasta sto mi pijemo.

Ne znam da li ste ikada citale sta pise na kutiji caja Macina trava. Pise da pojacava apetit i tako nesto, a nista za ovo nase ne pise. Ja kad sam procitala rekla doktorki "e samo mi jos to treba da jedem vise nego sad!" lol! lol! lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 22/3/2016, 21:58

Alisa,

hvala ti na ovom linku, bas je informativan. Za wild yam sam ja citala da bas podize razinu progesterona i utice na priridno podizanje dhea nivoa. Baby bear, od necega cemo riknuti, bude li to macina trava, onda smo stvarno baksuzi Laughing
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Blanka 22/3/2016, 22:00

Meni je macina trava poremetila ciklus davno. Znam da ima neko pravilo cini mi se da se ne pije kad je ciklus. Nisam sigurna. Meni je ciklus potpuno poremetila, jer je produzavala plodne dane , i posle tog haosa nisam je vise pila. Treba biti oprezan sa cajevima.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 22/3/2016, 22:06

Ja cajave kupujem uvek na pijaci od jedne travarke tako da nikad nisam imala to zadovoljstvo, al sad kad mi ti rece ja stvarno vise jedem od kad pijem ove cajeve i stalno sam besna na sebe jer sam i ovako sva okruglasta  Mad ... jos malo pa ce lakse da me preskoce nego da me zaobidju Rolling Eyes
i da vas preduhitrim, sve znam, ni to nije dobro za jajne celije

Macinu travu ne pijem samo u vreme ciklusa, Virak pijem stalno, bez pauze.... I meni nista nije poremetio ni jedan caj osim sto sam primetila da mi je pms pojacan u smislu da me grudi bole bogami celih 10 dana pred dobijanje i za vreme ciklusa

Mada sacu da pravim pauzu sa cajevima...

MM jel si nasla negde kolika je preporucena dozu za wild yam? I ako prirodno povecava DHEA da li ga onda treba piti sa njim?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 22/3/2016, 22:43

Meni macina trava, ali ona ocajnica , marrubium nikako ne odgovara, odmah mi pocne krvuckanje. Vrkuta, prvi mjesec odlicno, ciklus produzila sa 26 na 28 dana. Drugi mjesec dobijem menstruaciju, tacno, posle 14 dana i prekinem da ga koristim. Macina trava, ali neapeta cataria mi odgovara, ali ja mislim da to nije ta prava macina trava. Valja nam eksperimentisati na sebi dok ne ubodemo pravu drogu affraid Alisa, ni meni to nije bilo jasno, progesteron i povecava dhea, a sama dhea ne povecava progesteron, pa nisam ni puno ostajala na tim temama. Ali, da znas da sad hocu i pisem ti detaljno o tome.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 22/3/2016, 22:52

Ako si videla onaj link sa suplementima sto sam ostavila.... tamo pise i za vitamin C i B6 da povecavaju progesteron Shocked
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 22/3/2016, 22:58

Jeste, o B6 je pisala i Nabla, da joj je podigao progesteron, tamo pise 10 mg, mislim da bi mogle barem 25 mg da uzimamo. Vitamin C imam u prenatalnim vitaminima, moglo bi se ipak pojacati lol!  Ja sam mislila da uzmem komleks B vitamina od Jarrow-a sa iherba i to sadrze metafolin, a ne sinteticku folnu kiselinu. Ali, taj metafolin je samo interesantan, ako imas trombofiliju, ja sam npr. heterozigot na mtfcr i pai 1 i za mene je to interesantno. Znaci, uzimamo B6, a B12 moramo svakako zbog folne kiseline.


Poslednji izmenio MaloMorgen dana 22/3/2016, 23:04, izmenjeno ukupno 1 puta
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 22/3/2016, 23:03

Joj .... Od vitamina B se bese goje ljudi ? Sad
Kompleks vitamina B bi svakako preskocila, al idem sad da vidim jel ima da se nadje odvojeno B6 i B12 samo
Ja sam odlucila od sutra da ubacim i Cink Laughing ( imam ga u kuci, dragi ga pije pa reko ajd i ja.... gde je 25 tu je i 26 lol! )
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 22/3/2016, 23:12

Vitamin B otvara apetit, provereno Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 22/3/2016, 23:17

Bas me briga kakva debeljuca cu da postanem, debeljuce su lafcine i opusteni ljudi, dobrovoljno cu da budem bucka Laughing Ma necemo se ugojiti, ja svakako volim da jedem, pa necu ni osjetiti promjenu. BB, ne otkrivaj bas sve, pusti nas da se lazno nadamo da ne goji :-)
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 22/3/2016, 23:37

Jooooooj...to vam pricam zato sto sam ja gojazna i skinula vise od 20 kg ali imam jos dosta, a doktori su mi rekli (i Kopitovicka i neki drugi) da je za VTO pricu veci problem gojaznost nego npr secer...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 07:43

I meni su rekli to za gojaznost.... Ja bi trebala bar 15 da skinem... Zato i rekoh da bi kompleks vitamina B preskocila ako je ikako moguce... I ako nije tajna ajd reci kako si skinula 20kg? Ja skinula proslo leto nekih 7-8 al se sad od macine trave ponovo ugojih Rolling Eyes
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 08:22

I ovaj vitamin b6 najmanji sto sam nasla je od 50mg.... moram da pogledam u liliju da nemaju neki slabiji...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 23/3/2016, 09:34

Ma nije tajna Alisa Very Happy
Ne znam da li je to za ovu temu, ali evo ukratko:
Ja sam to skinula za otprilike godinu dana sa UN dijetom. I dalje sam na njoj. Ako ne znas sta je, potrazi na netu. Imaju i dobre grupe u vezi sa UN dijetom na FB.
E sad, meni su neke zene odavde rekle da ona nije dobra jer se previse secera unosi preko voca koje je dosta zastupljeno. Medjutim, ja sam i sa njom sredila IR koju sam imala i meni je moja dr endokrinolog u KCS (dr Polovina) rekla da mogu da budem na njoj i da je ok. Jbg, ako sam i sa njom sredila IR i ako su mi se sredili rezultati krvi, onda nemam nista protiv.
Ja nisam normalna sto se hrane tice i OBOZAVAM da jedem, a pogotovu slatko i od onih sam tipova koji kad su nervozni ili neraspolozeni, utehu traze u hrani. I jako mi je tesko bilo da skinem. Krenem dijetu, pa mesec dana budem, pa posle zeznem. I to ne zeznem samo jedan dan, kazem sebi od sutra cu ponovo, za 3 dana cu ponovo, samo jos ovo i onda to "samo" traje dugo. Pa se onda opasuljim da moram, priblizi mi se neka kontrola kod endokrinologa ili vto i onda opet jovo nanovo. Vratim koje kilo, ali opet krenem na dijetu i smanjujem kilograme. U svakom slucaju, bitno je da sam sve vreme u minusu i tako sam skinula vise od 20 kg, ali za duze vreme nego sto bi mi inace trebalo da sam bila poslusna Very Happy
Ovu dijetu sam izabrala jer se jede bas sve, pa cak i slatko, ali odredjenim danima, tako da je najbitniije da pronadjes sebi sta ti odgovara. Meni i mom muzu ovo najvise odgovara zbog posla, nema mnogo spremanja, nema mnogo razmisljanja sta cu sad da kuvam i finansijski ne trazi mnogo Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od mimi85 23/3/2016, 10:10

Ja sam skinula 12 kg za nekih 8 meseci ishranom+terapija glucophage. Voce jedem ali ne preterujem i biram kiselije ( vise mi i prija nego slatko), slatkise ne jedem, grickalice izbacila, krompir retko jedem(jer mi se ne jede) a sve ostalo manje- vise normalno... Mm iovako najvise voli jela na kasiku (ako nije jeo na kasiku ko da nije jeo) pa onda slabije przim hranu, eventualno pecem u rerni....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 10:23

Bila ja nekad davno na toj UN djeti al mi rekose da ona bas i nije zdrava jer svaki dan treba da unosis i ugljene hidrate i proteine... Da ne spamujemo vise ovu temu jos cu samo da te pitam ti si bila na djeti i u postupku u isto vreme? Ja sve mislila da ne bi bas smela na neku takvu djetu sad kad hocu bebu...

Mimi kod nas je bas problem sto manje vise niko od ukucana i ne voli bas hranu na kasiku...... a znam da je ona najbolja.... Ja sam vrlo slicna BB sto se tice hrane, volim da jedem, volim slatkise i kad sam nervozna i tuzna samo mi dupe viri iz frizidera lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od mimi85 23/3/2016, 10:46

Slazem se, nasem organizmu su potrebni svaki dan i masti i proteini u ugljeni hidrati da bi pravilno funkcionisao(cak sam i na faksu ucila o dijetama i zbog cega ne valjaju kad smo proucavali metabolizme) 

Nego, da vas pitam, da li je neka od vas koristila ili koristi l-arginin? On je dobar za kvalitet jc a procitah i da utice na implataciju. Veterinarka mi dala temu za razmisljanje... Njena drugarica je koristila l-arginin, maca, d-vitamin ne mogu da se setim sta mi je jos rekla....
http://natural-fertility-info.com/increase-ivf-success
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od mimi85 23/3/2016, 11:08

A onda ovakav text koji kaze da nema dovoljno dokaza da l-arginin pomaze... Budi pametan... http://attainfertility.com/2013/09/dr-carmelo-sgarlata-l-arginine-ivf
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 12:11

Ja ga pijem, i to 2000mg dnevno,  pocela sam prosle nedelje. Dal i kako deluje? Nemam pojma.  Ako riknem neko ce vam vec javiti lol!

Vise uopste nisam pametna, za sve ima za i protiv....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 23/3/2016, 14:12

alisa ::Bila ja nekad davno na toj UN djeti al mi rekose da ona bas i nije zdrava jer svaki dan treba da unosis i ugljene hidrate i proteine... Da ne spamujemo vise ovu temu jos cu samo da te pitam ti si bila na djeti i u postupku u isto vreme? Ja sve mislila da ne bi bas smela na neku takvu djetu sad kad hocu bebu...

Ja sam sa dijetom krenula tek posle druge neuspesne VTO i na dijeti sam sada, znaci pre trece VTO. Ne znam sta da radim kad odem u Prag i posle...
Btw, jutarnji secer pre same histeroskopije mi je bio 4,7 i to u toku ove dijete Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 15:52

Bb ti sad ides na FET jel?
Ako ides na FET onda mozda i nije toliko bitno da li si na djeti ili ne... posto gojaznost utice na stvaranje jajnih celija, mislim da nema veze sa implatacijom
Mada kad nam sad zatrudnis, onda moras sigurno da prekines djetu sto znaci mozes slobodno pred Prag da prestanes
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BiKsi :) 23/3/2016, 16:37

Meni kompleks B vitamina nije otvarao apetit. A pila ga dugo u trudnoci i pred vto odredjeno vreme.

Vitamin d popravlja kvalitet jc.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Amna84 23/3/2016, 21:07

Malo Morgen,ti bi trebala samo da iscitas temu povisen FSH,OBAVEZNO!!!Sigurna sam da ce ti nakon par stranica sve biti puno jasnije.Ovo ne stima bas sto si pisala,ne moze trava da ti podigne FSH ,ne daj boze da se taj vise digne :-)
Tvoj FSh jeste visok ali ne toliko da ga ne mozes dignuti,probaj sa smokvama u maslinovom ulju ,mladom psenicom..Jer ako sam shvatila tvoj problem je samo FSH..
Ja sam na zalost jako visokog FSh jako dugo koji ne spada,ti mozda i imas sanse...
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 23/3/2016, 21:12

Evo i mene, samo da javim, kome je skup l arginin za kupiti, moze dnevnu dozu od 4 g da nadoknadi suncokretovim sjemenkama neprzenim i nesoljeni, samo sirove. To je otprilike, dvije sake sjemenki. Za crveni zdravac biljku pise da podize nivo progesterona, tj. da sadrzi prirodni progesteron. Evo vam kopija isjecka iz engleskog clanka o njemu :Progesteron. Herb Robert contains natural progesterone. It stimulates fertility in both women and men, with beneficial effects on the uterus, for pregnancy preparation and support.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 11 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 22 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu