KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 12 od 22 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Sledeći

Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 21:17

Ja sam pila Crveni zdravac pa mi opet progesteron bio jako nizak drugog dana ciklusa... sacu i ja malo da izguglam
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 21:20

Inace l-arginin nije skup ... manje od 10e je na pipin rocky i to 120 tableta od 1000mg.... sto znaci da je to zaliha za 2 meseca
http://rs.pipingrock.com/l-arginine
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 23/3/2016, 21:25

Amnic, iscitala sam i sve mi je to jasno. Pogresno sam se izrazila, on stimulise fsh, a da bi doslo do ovulacije, mora biti stimulisan folikostimulirajuci hormon, on samo pospjesuje ovulaciju, ne podize on fsh u tom smislu, rast folikula podstice. E sad, da li podize i E2, pa mi zato krene krvarenje posle desetak dana uzimanja, to ne znam sebi da objasnim. I pored krvarenja koje sam imala u sredini ciklusa, cim sam prestala sa babinim zubom, prestalo je i krvarenje, ali folikuli nisu nestali. Naprotiv, 4 su izbacena i menstruacija mi je dosla tacno na 29-ti dan i bila je obilnija nego obicno. Inace imam cikluse svakih 26 dana i krvarenje u trajanju od dva dana i to je to. Za mene je babin zub itekako efikasan, samo ne znam kako da ga za sebe uzmem ,u kojoj dozi i koliko dugo. Ja sam pila po jednu solju na dan. Uzimala sam ga jednom sedam dana i osmi dan odem na ultrazvuk, kad ono dva folikula, jedan vodeci vec pred pucanjem, bez ikakbih hormona.Sve ja uzimam, i smokve i sok od mlade psenice, ali opet, bez ovulacije i menstruacije nam nema ni folikula, a ni jajne celije. Samo ti uzmi gokshuru ili babin zub, jedan mjesec mozes da ostavis progynovu, nece ti nista biti jedan mjesec. Kad se do sad nista nije spektakularno desilo, probaj malo i nesto drugo. Moj problem je i visok fsh i jako nizak amh, a i muz mi je problem Laughing .
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 23/3/2016, 21:32

Alisa, jeste, u pravu si, nije skup l arginin, ali eto, opet mozda nekom dobro dodje i ova solucija. Znaci, nista od zdravca i progesterona, e misa mu. Ja sam porucila zdravac zbog stvaranja novih jajnih celija, navodno, pomaze, pa da vidimo. Ti ga koristis i kod tebe ocito nije nista pospjesio, inace bi ti o tome pisala. Narucila sam i hajducku travu, pa da probam. Nije se zezati sa tim travama, one su itekako mocne i mogu da izazovu male poremecaje, ali prestacu, bude li doslo do toga.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 21:32

Mogu da se piju cajevi sa ovim hormonima ( tipa cikle i proginove).... samo bi bilo pozeljno napraviti pauzu izmedju uzimanja hormona i caja 2-3 sata.... Ja ko papagaj.... Na cikli sam vec 6 godina i pila sam cajeve i nista mi se nije poremetilo.... Posle onog posta od Cukoljubca sam se uplasila pa sam krenula malo da guglam i na vise mesta sam nasla da mogu da se piju uz ciklu... E sad da idem na stimulaciju verovatno bih prestala.... I sad cu da pauziram sa njima jedno mesec dana.... Malko sam se umorila.... Mogo su mi ovi silni suplementi + cajevi.... ne znam gde sve to da uguram.... kratak mi je dan lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 21:38

Pila sam virak, macinu travu i zdravac.... ali nisam pila tri meseca vec jedno mesec dana pred vadjenje hormona.... a i ne znam koliki mi je bio progesteron pre al racunam da nije mogao da bude nizi lol! 2dc mi je bio < 0.10 ng/ml a ref. vrednosti za folikularnu fazu su 0.31-1.52 .... < 0.08 - 0.78 su ref. vrednosti za post-menopauzu Rolling Eyes

Nisam ja digla ruke od cajeva... sad samo pravim malu pauzu.... verovatno cu od sledeceg ciklusa da im se vratim
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 23/3/2016, 21:38

Alisa, citala sam post od Cukoljubca na donaciji, ali nisam nesto drugo vezano o nekom poremecaju. Jesi li ti Alisa pokusala nesto iz poluprirodnog ciklusa, sa klomifenom ili femarom. Ja skoro nemam nikakve ovulacije, ali sa femarom, do sada uvijek, hvala bogu. Dobri su suplementi i cajevi, sve to nadoknadjuje na prirodan nacin ono sto mi nemamo ili nam nedostaje. Pa, zene ne uzimaju nista, ne puse, ne piju, pa ih zakaci neka rakcina ili bolestina. Ovo sto mi uzimamo je dobro i bez naseg problema.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 21:44

Pa znam da jeste....Pa manje vise sve ovo sto pijemo su vitamini!
Nisam jos .... sad planiramo da pijem ove suplemente jedno 2 meseca pa tek onda da vidimo.... Sta i kako dalje.... Verovatno cemo prvo na iui dok cekamo VTO preko fonda
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 23/3/2016, 21:50

E, super. Ja sam nasla kliniku gdje placam ICSI sa femarom 700 eura i to sebi povremeno priustim. Ma opusti se, sta ti je, mi smo vec izgubile i sokirane smo i isprepadane, mogucnost da dobijemo nam je jos samo ostala Very Happy Meni je travar preporucio zdravac i babin zub za jajne celije. Sad cu zdravac da probam.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 22:12

Koja ti je to klinika ako nije tajna? Nama je spermogram ok .... Koliko sam videla u Srbiji se prirodnjaci krecu oko 1500e...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 23/3/2016, 22:14

Nije tajna. U Ceskoj, Olomouc. Evo ti link : http://ivfclinic.cz
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 23/3/2016, 22:20

Meni je zdravac preporucila travarka sa pijace, a za babin zub nisam cula... Hvala za link al dok stignem do Ceske i jos platim smestaj izadje mi skuplje nego da radim ovde , ja sam u Bg ... Ti si u Ceskoj? ... Imamo 2 pokusaja preko fonda , valjda cemo stici za 1,5 god. kolko mi jos ostade do 40... posle toga cemo da razmatramo opcije za dalje... Ima da bude : Gde cete na letovanje ? A, pa tu do klinike lol!

Mada ima da nam uspe iz prve !
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 23/3/2016, 22:32

Razumijem te.  Ja sam prvu vto imala u Srbiji, ali sam platila isto kao da sam je imala u Pragu, ako ne i vise. Nadam se da cete zakaciti bebu ubrzo. Ja sam imala 4  ICSI do sada, nadam se da ce i nas bog da pogleda.  Za babin zub sam pisala, procitah o njemu, preporucise mi ga, a i probah ga. On je kao i prirodna dhea, slicno wild yam- u. Porucila sam i myo inositol po tvojoj preporuci i u stvari, pokrivena sam svim mogucim preparatima affraid  Valja nam gurati dalje, pa to ti je.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 24/3/2016, 02:14

alisa ::Bb ti sad ides na FET jel?
Ako ides na FET onda mozda i nije toliko bitno da li si na djeti ili ne... posto gojaznost utice na stvaranje jajnih celija, mislim da nema veze sa implatacijom
Mada kad nam sad zatrudnis, onda moras sigurno da prekines djetu sto znaci mozes slobodno pred Prag da prestanes

Ahaaaaa...u aprilu ako bude sve ok, dace Bog.
A svaki gram koji skinem mi je bitan, tako da cu voditi racuna do tada, a za posle cemo videti Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 24/3/2016, 17:37

Cek, a jel salce utice i na implataciju? Ja sam mislila samo na jajne celije?

Inace nasla sam melatonin od 3mg sa dodatkom B6 10 mg ( toliko ga i preporucuju da se pije) pa cu i njega da narucim sad u sledecoj turi. Tako sam jednim udarcem pokrivena sa dva suplementa Laughing
http://www.iherb.com/Natrol-Melatonin-3-mg-60-Tablets/24653
a i poprilicno je jeftin.... ovo bi trebalo da bude za 2 meseca jer se valjda pije jedna dnevno...

Nego sta bese ono ne sme da se pije zajedno zbog asorpcije?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 24/3/2016, 18:53

Alisa, meni je Kopitovicka, a i dosta drugih dr, reklo da je debljina veci problem za vto od IR, pa ti vidi...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 28/3/2016, 20:22

Da li se nekoj desilo da joj kasni od zutog nocurka ili myo inositola?
Predpostavljam da q10, ubiquinol, cink i l-arginin ne mogu da uticu na ciklus...
Zadnju cikloproginovu sam popila u cetvrtak i obicno dobijem posle dan,dva a sad jos uvek nisam dobila... Ne znam sta je od ovih suplemenata moglo da mi poremeti ciklus... bolucka me stomak kao da cu da dobijem jos od subote medjutim nista....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 28/3/2016, 21:24

Alisa,

ja sam tek pocela sa nocurkom, meni je za sada, produzio menstrualno krvarenje, sa dva, tri dana, na osam, nije jako, ali je bilo prisutno. Vidjecemo kako ce nastupiti sljedeci ciklus. Nista od ostalih suplemenata, osim dhea, mi nije pomjerilo ciklus. Melatonin to moze da uradi, ali ti ga ne uzimas.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 28/3/2016, 21:30

Ima melatonina u ovom ovaboost sto pijem doduse ne pise koliko... sad nisam pametna sta mi je ciniti.... da sacekam jos koji dan pa da pocnem jedno po jedno da izbacujem?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 28/3/2016, 21:41

Ne sjecam se tacno sta sadrsi taj ovaboost, mislim folnu, vutamin e, nocurak, ne znam dalje. Za nocurak ne znam, znacu vise za dvije nedelje. Meni melatonin jos nikada nije napravi problem, a uzimam ga vec tri mjeseca, ali moze da zaustavi ciklus, ako ga ima previse u tijelo. Onda djeluje kao kontracepcija. Ja bih pricekala jos par dana, ali ako ne dobijes vjesticu,onda je ili do melatonina ili nocurka, pretpostavljam. Za ubiquinol i ostale vitamine nisam nigdje procitala da ometaju ciklus.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 28/3/2016, 21:53

Ne sadrzi nocurak, vitamin e, folnu, i miks myo inositol, ekstrakt grozdja, q10....

Evo  : Vitamin E (as d-alpha tocopherol, plus d-beta, d-gamma, and d-delta tocopherols) 100 IU 333%
Folic Acid 200 mcg 50%
Proprietary Blend containing: Myo-inositol, Alpha Lipoic Acid, Grapeseed Extract (90% polyphenols), Coenzyme Q10, Melatonin. 2215 mg ....
Mislim da ne bi trebao ni on da zaustavlja ciklus....
Sacekacu par dana pa cu prvo da izbacim nocurak....

A kako ti pijes nocurak? Negde pise da treba da se pije samo do ovulacije....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 28/3/2016, 21:56

Bas me interesuje, da li ce meni nocurak napraviti problem. Javicu se i ja u vezi njega. On obicno podize estrogen, ako ga je puno u tijelu, opet djeluje kao kontracepcija.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 28/3/2016, 21:58

Izvin'te sto upadam, ali citam vas pa moram nesto da pitam jer vidim da ste upucene:

Da li vi SLUCAJNO znate moze li estrogen (tj. puno tableta estrofema) da produzi ciklus sa npr. ranije redovnih 28 dana na 36 dana? I to ne u jednom nego u naredna 2 ciklusa?

Msm, mozda nije ovo pitanje za ovu temu, ali kad ste vec pomenule estrogen... Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 28/3/2016, 22:05

Pa meni je e2 u principu povecan.... u februaru mi je drugi dan ciklusa bio 89.... izgleda da je onda ipak do njega.....
Imam nocurka jos za 2 dana.... Ako ne dobijem sutra , prekosutra definitivno prestajem njega da pijem.... pa se javljam

BB u jednom izgleda da moze a sad koliko se dugo zadrzava u organizmu nemam pojma....
Nadam se da nisam nesto bas poremetila ciklus Rolling Eyes
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 28/3/2016, 22:19

BB, koliko znam, obicno visak estrogena obustavlja ciklus, ali isto tako moze da ga i produzi ili skrati, zavisno od hormonalnog disbalansa, tj. u zavisnosti od nivoa ili pada progesterona. Moja prijateljica redovno koristi estrofem i ima te redovne cikluse, te produzene. Nisam ekspert za hormone, neka nam se jos neko ukljuci u pojasnjenju. Upravo citam da nocurak kod nekih zena ometa i ovulaciju, kao i citav ciklus. Ja sam ovaj mjesec isla na folikulometriju i osmi dan nisam imala uopste porast folikula, do sada se nije desilo. Ne vjerujem u slucajnost.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 12 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 22 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu