KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 7 od 22 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Sledeći

Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 16/2/2016, 22:47

Ja idem na ultrazvuk treci dan i onda svaki drugi. Dakle drugi dan uradim hormone i vec sjutra dan sam kod dr pa onda na ultrazvuk se prati njegov rast pravilni ili nepravilni. Mozda trebas prije  sedmog dana da odes da te dr pogleda. Meni je dr govorila da se takav folikul pretvara u rezistencionu cistu tj nema ovulacije. Jednostavno u takvom ciklusu se nista ne moze uraditi. Zato se prati svaki mjesec i hvata dobar folikul.
Nadam se da sam imalo pomogla.
Ne znam sta bi moglo od terapije da se uzima. Meni obicno daje utrogestan u drugom dijelu ciklusa ili da spusti visok nivo estradiola kojeg luci cista.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 16/2/2016, 22:57

Nataly17,

meni su do sada uvijek izvlacili i dobijali jc. iz folikula, znaci uvijek uz pomoc femare dodje do ovulacije i folikul mi se do sada nikada nije pretvorio u cistu, vec biva dobijena jc. Ali, problem je sto mi njegov rast nije kako treba, cini mi se da nije dobro i pored toga sto se izvuce jc., da folikul 7 - og dana bude vec 19 mm. Hormone mogu da izvadim 2-3 dana, nazalost, rezultate dobijem tek sedam dana posle, ovdje gdje zivim nema privatnih laboratorija. Hvala ti Nataly, svakako, i da znas, odgovorila sam ti za melatonin. Zelim nam uspjeh, nema odustajanja, sve dok imamo materijala  f  f
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od micaubica83 17/2/2016, 00:00

Malomorgen meni su folikuli isto brzo rasli, kratka sema inekcija,21 su bili kad sam primila stop inekciju.Libra bitno da je otklonjen septum eto otkud tvoje biohemijske i pobacaj.Kod punooo dr sam bila i uvek se zalila na nizak AMH i apsolutno svi su mi rekli GOSPODJO NIZAK AMH NIJE RAZLOG STERILITETU,TRAZITE DRUGI RAZLOG ZA STERILITET.U PRIRODNOM CIKLUSU ZENA IMA JEDNU JAJNU CELIJU I U PRIRODNOJ TRUDNOCI OD TE JEDNE NASTANE BEBA,NE TREBA VISE.Poslusala sam dr i naravno bio je i razlog suprugov los spermogram.Ono sto hocu da kazem je ne obazirite se toliko na nizak amh vec i na druge stvari,pogotovo suprugov spermogram,trombofilije,histeroskopiju,laparoskopiju.Puno vas pozdravljam
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 17/2/2016, 05:34

Malo morgen meni je 8- mi dan ciklusa folikul bio 21 i nije se pretvorio u cistu ... kasnije sam procitala da rane ovulacije daju jajne celije loseg kvaliteta i da su znak pof-a sto po statusu hormona kod mene i jeste slucaj.... zato sad dok skupljamo parice za donaciju i planiram da pijem sto vise ovih suplemenata za poboljsanje kvaliteta....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od libra35 17/2/2016, 09:36

Drage moje i meni sad kad se nije podelila jc isto je bila ranija ovilacija sto ranije nije bio slucaj
Ivek sam osecala o oko 25 dana a dad me je vec 7 dan strecao jajnik u stvarno na uz folikul vec bio 15 i vec to vece sam dobila stop a za dan i po bila aspiracija.Bilo jc ali eto nije se podelila.To je cist prirodnak.I ja sam se cudila toj ranoj O .Ali taj ciklus mi je dosao na 25 dan i eto nije bio ok.Inace su na 28.Ja bas na femaru nisam nesto reagovala u smislu da se pojave vise folikula.Verujem da mi najbolje leze ovi cisti prirodnjaci i ako je Ovul kako treba bude jc i oplode se .
Eto upredjivacemo iskustva pa mozda nekom pomognu.
E da ja sam isla i na akumpukturu i posle eto imala jc u decembru.💜
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od libra35 17/2/2016, 09:38

Pisem sa tel pa izvinite na greskama.Nisam dobro napisala ne osecam O 25 dc nego oko 14 dc.
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 17/2/2016, 11:21

MaloMorgen ::Nataly17,

meni su do sada uvijek izvlacili i dobijali jc. iz folikula, znaci uvijek uz pomoc femare dodje do ovulacije i folikul mi se do sada nikada nije pretvorio u cistu, vec biva dobijena jc. Ali, problem je sto mi njegov rast nije kako treba, cini mi se da nije dobro i pored toga sto se izvuce jc., da folikul 7 - og dana bude vec 19 mm. Hormone mogu da izvadim 2-3 dana, nazalost, rezultate dobijem tek sedam dana posle, ovdje gdje zivim nema privatnih laboratorija. Hvala ti Nataly, svakako, i da znas, odgovorila sam ti za melatonin. Zelim nam uspjeh, nema odustajanja, sve dok imamo materijala  f  f

Gdje si mi odgovorila za melatonin? Very Happy
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 17/2/2016, 11:36

Odlicne ste sa savjetima, samo pisite i dalje. Cekam i fight da nam napise nesto. Nato17 moja, na Vto dnevnici iz prirodnog ciklusa, juce sam ti odgovorila, vidjeces. Ja, Nataly nisam provjeravala melatonin, meni ne ometa ni ovulaciju, a ni menstruaciju i odgovara mi itekako, za sada. Ti pocni da ga uzimas, u slucaju da ti zaustavi ciklus, prestani da ga uzimas i znaces da nije za tebe. Cmok i cmok !
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 17/2/2016, 13:54

Hvala puno! Sad vidjeh. U nekoj sam frci pa ne znam gdje udaram.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 17/2/2016, 15:08

MM mislim da kraći ciklusi npr. 24 dana i samim tim ranija ovulacija, npr. 10 dc, ne znace nuzno losiju celiju.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 17/2/2016, 15:11

Meni su jos 2009. ciklusi bili na 24 dana pa sam dobijala dobre celije. Slazem se da ukazuju na poor ovarian function ili POF.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 17/2/2016, 15:18

Na dolazak lose celije u prirodnom ciklusu ukazuje visok fsh 2 dc (najbolje je da nije visi of 10), a na praznu jc ukazuje visok e2 drugog dana ciklusa.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 17/2/2016, 15:27

Prognozu datog ciklusa najbolje daje UZ slika 3 dc, kada se gleda broj antralnih folikula. Kada se ona sagleda zajedno sa nalazima hormona, moze as dobiti prilicno dobra slika o kvalitetu tog ciklusa.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 17/2/2016, 15:30

Onda dobar dr odlucuje da li da prati prirodni ciklus i aspirira samo jednu jc ili da da odredjenu blagu stimulaciju u zavisnosti od svakog slucaja ponaosob.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 17/2/2016, 15:36

Na temi protokoli za poor respondere pisala sam ja, a i druge clanice iskustva sa razlicitim stimulacojama.
Slazem se da kvalitet embriona zavisi i od spermograma, mm je sada mnogo bolji nego sto je bio ranije.
P.S. zeza me net pa sam slala vise poruka, jer je prethodna velika nestala.
Devojke uspecete, ja sam uspela ubrzo posto sam potpuno potonula. Dan pred transfer sam bila najnesrecnija zena na svetu.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 17/2/2016, 18:33

Daj Boze FF. Bilo bi dobro da se ova muka prekine. Ja sam skroz potonula i cini mi se da ne znam vise sta da probam tako da bi valjalo da me Bog pogleda.
Kako ste popravili spermogram. Kod mm je katastrofa i probali smo proxeed, profertil i svasta nesto i nije se popravio.
U ovom ciklusu je moj fsh bio 22 po prvi put a estradiol 36.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 17/2/2016, 19:03

F&F procitala sam sve sto si pisala na protokole. Svaka cast. Veliku si korist napravila za sve nas. ljubav ljubav
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 17/2/2016, 19:10

Imaces Nataly jos dobrih ciklusa. Samo moraju sve kockice da se poklope. Meni je fsh preko 20 prvi put bio na leto 2012, pa je opet padao. Mm se nalaz popravio kada se opustio, tj. kada je polozio pravosudni ispit.
Obavezno uzimaj velike doze Q10, on je kao Duracell baterija za jajne celije. Idi kod Vesne, reci joj da znas da je uspevala u nemogucim situacijama, to ce joj biti izazov i dodatni motiv da uspe. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 17/2/2016, 19:14

Hvala F&F . Poslaci joj mail iako sam bika krenula kod nje prosle godine pa nisam nastavila jer je leteca kod nas u PG. Ma poci cu sad u NS i nadati se da ce da nas primi. Mm je mnogo stresan posao i nikako da se urazumi da uspori malo a jos pusi mnogo. Meni je dr rekla vrijeme vam je pri kraju, ali ja ne mogu to da prihvatim. Mnoooogo se nerviram sve ove godine.
Pomazes tvojim postovima silno i dajes motivaciju da se ne predajemo.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 17/2/2016, 20:17

Hvala ti fight&faith,

nadam se da me razumijes, kada te prizivam, jer mi dodjes i sve zene sa takvim iskustvom i savjetima, kao svetac ili andjeo cuvar smajli angel  Hvala ti puno, na svakom objasnjenju, ja pratim svaki savjet, pronalazim i pokusavam da ispravim greske koje smatram da se mogu ispraviti. Voljela bih da mi se posreci kao i tebi, ne znam da li ce, nada postoji, visa sila odlucuje. F&F, ne ljuti se, ako te pozovem jos koji put, ja bih sve dala da se i meni desi takva radost kao i tebi, pa da pomazem dan i noc i koliko god mogu. Puno te pozdravljam i sve vas dobre zenice !
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 17/2/2016, 21:47

Mm drago mi je ako mogu da pomognem, a bicu presrecna kada mi pocnete javljati lepe vesti. Verujem da ce ih uskoro biti. :-) <3

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od tatjanica 18/2/2016, 07:43

.,,,nataly i malo morgen,samo da vas ljubnem i pozelim dobar vetar za vasa jedra i pravac do beba!!!....volela bih da mogu da pomognem nekim savetom,meni su posle neuspele inseminacije rekli da sam poor responder,ali na vto sam imala lep broj folikula...fsh oko 12 je bio,amh nisam nikad vadila....pila sam ogestan i folnu 3 meseca pred postupak a od hormona,dug protokol,diferelin,puregon i luveris....lepo je sto vam f & f daje podrsku i svojim primerom osvetljava put za dalje.....navijam za vas svim srcem!!! sunny yes srca1


Poslednji izmenio tatjanica dana 18/2/2016, 10:20, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : u)
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od libra35 18/2/2016, 10:19

Drage moje da li dhea nabavljate preko iherba i kako ...samo narucite preko interneta ili morate imati racun na paypal?
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od sunny.tp 18/2/2016, 13:21

Libra, ja nabavljam sve suplemente preko iherba, imam Intesinu internet karticu na koju prebacim onoliko evra koliko mi treba i sa njom se jednostavno sve završi. Naša Pošta dostavlja paket, tako da ako nisi kod kuće možeš kod njih da podigneš, što meni dosta znači da se ne jurim sa poštarima danima.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 18/2/2016, 13:33

Ja sam se sad registrovala i postarina za PG je 15-18€ a ako porucim preko 36€ onda je 7€.
Je li tako i vama?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 7 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 22 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu