KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 8 od 22 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Sledeći

Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 18/2/2016, 15:00

Bas sam i ja sinoc gledala... poslala sam f&f pp.... sto se tice cene slanja isto je i kod mene s tim sto ne znam da li ste procitale da ispod sitnim slovima pise da za posiljke preko 30$ dhl moze da naplati jos 100$ za kao oslobadjanje od carine Shocked .... a pritom jos ova moja posiljka sa postarinom iznosi 52 e ... nisam pametna sta da radim....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 18/2/2016, 15:03

A ako salju obicno, avionski jeftinije jeste ali se mnogo duze ceka...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 18/2/2016, 15:18

Alisa odgovoricu ti ovde.  Very Happy  Vec sam pisala negde da posiljka zajedno sa troskovima isporuke u Srbiju, po nasim zakonima, ne sme da predje vise od 50 evra. (Nataly proveri koji iznos ne podleze carini kada je rec o CG). Ja sam narucivala uvek tako da mi ukupan iznos posiljka+troskvi isporuke budu oko 49 evra. Ukoliko narucite DHL/om stize za nekoliko dana, doduse zbog pomenutog ogranicenja od 50 evra moci cete naruciti manju kolicinu suplemenata. Medjutim DHL isporucuje vama licno, poziva vas telefonom i donosi robu kada vam odgovara. Znaci ne placete vise nista. U slucaju dostave avionskom postom duze cekate na isporuku, ali je velika prednost sto mozete naruciti vecu kolicinu suplemenata. Medjutim, kada je u pitanju takva isporuka racunajte da vam u posti, ili postar licno, naplate i pdv koji iznosi nesto preko 1000 dinara. Ja sam narucivala na oba nacina. Ako mi je nesto bilo hitno preko DHL/a, a ako nije, avionskom postom.
d

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 18/2/2016, 15:25

F&f jel znas mozda koliko bi mogli da mi uzmu za carinu? Ne isplati mi se da narucujem odvojeno jer mi je onda dupla postarina i pritom nije 7 vec 15 e pa izadje oko 20 e skuplje... kuckam sa tel pa ne mogu da okacim linkove suplemenata koje sam nasla ... i ovo sto pise ispod sitnim slovima za posiljke preko 30$ za dhl ti se nikad nije desilo? Znaci dhl nista ne naplacuje?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od luckystar74 18/2/2016, 15:39

fight&faith ::Alisa odgovoricu ti ovde.  Very Happy  Vec sam pisala negde da posiljka zajedno sa troskovima isporuke u Srbiju, po nasim zakonima, ne sme da predje vise od 50 evra. (Nataly proveri koji iznos ne podleze carini kada je rec o CG). Ja sam narucivala uvek tako da mi ukupan iznos posiljka+troskvi isporuke budu oko 49 evra. Ukoliko narucite DHL/om stize za nekoliko dana, doduse zbog pomenutog ogranicenja od 50 evra moci cete naruciti manju kolicinu suplemenata. Medjutim DHL isporucuje vama licno, poziva vas telefonom i donosi robu kada vam odgovara. Znaci ne placete vise nista. U slucaju dostave avionskom postom duze cekate na isporuku, ali je velika prednost sto mozete naruciti vecu kolicinu suplemenata. Medjutim, kada je u pitanju takva isporuka racunajte da vam u posti, ili postar licno, naplate i pdv koji iznosi nesto preko 1000 dinara. Ja sam narucivala na oba nacina. Ako mi je nesto bilo hitno preko DHL/a, a ako nije, avionskom postom.
d

Koliko sam upucena a nekada davno sam licno radila na carinskim propisima pa sam ga znala napamet 70€ je iznos koji ne sme da se predje za posiljke iz ino a 100€je ostalim vidovima prevoza (avion, kola itd tj kada nesto kupujete u ino carinik ima pravo da vam naplati cari u ako iznos prelazi ovu vrednost).
Skoro mi je stizala kozmetika iz ino i racun je ostao od 80$ iako je vrednost bila mnogo veća taj racun je bio unutra i nije mi naplaćena carina jer ne prelazi iznos od 70€ i tako mi je rečeno...
Sto se tice suplemenata ja sam tada dhea narucila iz NS
Moje iskustvo je jako loše, recimo da sam na Zoladex (koji se smatra zlom od hormona) reagovala bolje nego na dhea...
Svako drugačije reaguje ja necu nikada vise uzimati dhea ali to je moja licna odluka svako prema sebi se ravna...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 18/2/2016, 15:40

Alisa nikada nisam pravila narudzbinu (suplementi+troskovi isporuke) koja iznosi vise od 49 evra, pa ne znam koliku bi naplatili carinu. Ukoliko je iznos visi sigurno bi se carina platila i u slucaju narucivanja preko poste i preko DHL. Napisala sam da DHL uglavnom ne naplacuje PDV (cini mi se 18% vrednosti) na porudzbinu manju od 50 evra, a posta naplati PDV.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 18/2/2016, 15:41

Mozda je lucky u pravu. Nisam ni ja sigurna, meni je za iznos limita do 50 evra svojevremeno rekla jedna clanica i ja sam to postovala. Raspitajte se devojke jos malo.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 18/2/2016, 15:45

Lucky narvno pre uzimanja DHEA izmeriti iznos DHEA/s i testosterona. Ne uzimati ukoliko je testosteron visok, nista se ne postize, sem suocavanja sa negatinim posledicama. Medjutim, ako je testosteron nizak ili nizi, a taj iznos testosterona nije posledica duboke menopauze, DHEA moze da pomogne. Naravno da se DHEA ne uzima i u slucaju da je iznos ovog hormona visok, mada njegov nivo najcesce opada sa godinama. Naravno, svaki organizam je prica za sebe. Mojoj rodjenoj sestri ne prija ni Q10, a ja sam ga pila u enormnim kolicinama.


Poslednji izmenio fight&faith dana 18/2/2016, 15:52, izmenjeno ukupno 1 puta

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od luckystar74 18/2/2016, 15:51

Meni je i posle uzimanja dhea testosteron bio ispod donje granice sada je na donjoj (ne uzimam dhea skoro dve godine)...
Svaki organizam je prica za sebe...
Mozda je dhea doprinela da imam tada dva embriona ne znam...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od sunny.tp 18/2/2016, 16:14

Meni poštar do sada nikada nije dodatne pare tražio, a već dugo naručujem. Uzimam onu najjeftiniju dostavu, pa čekam malo duže, ali na vreme naručim pa mi nije problem (3-4 nedelje se čeka). Držim se i ja toga da ne prelazim preko 50e iako ne znam koja je to tačno cifra. Ja mislim da se ne isplati ta skuplja poštarina jer ovako mi dhea 90 kapsula i coq10 od 100mg 120 kapsula dodje 20ak evra. Ja pijem po 2 tablete dnevno pa mi ovo dugo traje.

Što se tiče dhea ja nemam nikakve probleme, mada ne znam ni da l mi koristi. Pijem ga skoro godinu dana. Pre zadnje VTO hormoni su mi bili super. Sad ne smem ni da ih vadim :-). U svakom slučaju, treba pratiti reakciju, pa ako ne prijaju, ne koristiti ih.


Poslednji izmenio sunny.tp dana 18/2/2016, 16:54, izmenjeno ukupno 1 puta
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 18/2/2016, 16:45

Puno pozdrava svima, posebno F&F i Tatjanici, hvala na dobrim zeljama. Posto nemam policisticne jajnike, a dhea mi ne odgovara i djeluje mi kao kontracepcija, zaustavlja ciklus, uvijek me je interesovalo zasto, a niko mi nije znao dati tacan odgovor. Pored toga, sto mi je nivo Dheas nizi i mogao bi biti duplo veci, meni uzimanje ni 50 mg/ dnevno dhea ne odgovara. Proucavala sam i dosla do zakljucka, da zene, koje imaju i normalan nivo testorena, ali IR koja uz sebe vodi nizak nivo SHBG hormona i visok free testosteron, ne trebaju da uzimaju Dhea, jer pogorsava kvalitet jc. Ja imam insulinsku resistenciju, blagu, ali je tu i nizak SHBG hormon, te uzimanjem dhea, ovaj hormon se jos vise spusta, sto dovodi do hormonalnog disbalansa, gdje se estradiol konvertira u testosteron, estradiol i progesteron ostaju niski, a testosteron i free testoren visoki. U ovom nasem slucaju bi trebalo prvo rijesiti problem IR ( tada se automatski spusta i nivo testosterona )te uzimati isoflavone koje podizu nivo estrogena i takodje dodatni progesteron. Eto, mene je mucio ovaj moj problem sa dhea, pa se naprica ovdje ko prava Sleep Sleep Razz
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od sunny.tp 18/2/2016, 16:57

Mm to je odlična informacija! Svaka čast na istraživanju.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 18/2/2016, 17:53

Posle tri mjeseca koriscenja DHEA isti hormon kao i testosterin su bili na gornjoj granici i odmah sam prekinula da ga pijem a korist se nije pokazala.
Ne znam na sta ja mogu da reagujem uopste. Jedino mi je ostalo da probam melatonin i cula sam za inositol. Sta mu to dodje. Vidim da ima sve da se poruci na i herbu.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 18/2/2016, 18:43

Sunny.tp, hvala. Nataly 17, ja na tvom mjestu ne bih prekidala sa dhea sve dok ti ne pravi problem kod ciklusa. Nema veze sto ti je nivo dhea na gornjoj granici, sta mislis koliko je visok kod mladih ljudi i koje granice prelazi, a zna se kakva je reproduktivna moc u mladim godinama, najbolja i najkvalitetnija. Neka ti stvara i bubuljice i maljavost, dhea je odlicna, ja imam primjer trudnice koja mi je poznanica, tri puta isla na vantjelesnu i nista. Krene sa dhea 75 mg na dan, vitaminom d, omegom i prenatalnim preparatom i posle pet mjeseci ostane prirodna trudna i sigurna sam da je ovdje dhea odigrala najvecu ulogu. Ne prekidaj sa dhea bez obzira sto se ne pripremas za vto. Povisen testoteron kod tebe ne ometa ciklus,ako sam razumjela, tako da, ja bih je uzimala rado i da sam na tvom mjestu. Melatonin, znas vec o njemu, inositol se preporucuje, takodje, posebno kod zena sa IR, kao sto sam ja, i pcos, a mogu i zene bez tih dijagnoza, nece da skodi.Sto veca koncentracija inositola ili myo-inositola u folikularnoj tecnosti, to bolji kvalitet jc., kazu istrazivanja i pritom se koristi pri regulisanju insulina, cesto puta se primjenjuje umjesto siofora ili sl.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 18/2/2016, 19:21

Thanks MM. Nije mi tesgosteron ometao ciklus ali sam se cudno osjecala od DHEA. Bila sam strasno negativna i loseg raspolozenja. E sad ne znam da li je o njega ali sam ga prekinula i kad sam vidjela da mi je visok nivo testosterona. Uplasila sam se...
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 18/2/2016, 20:32

ja se nesto ne usudjujem da uzmem taj dhea na svoju ruku ..... ono sto bi ja uzela je : inositol i ovo .... http://www.iherb.com/Fairhaven-Health-OvaBoost-for-Women-120-Veggie-Caps/47496 jel evo sta sam nasla na sajtu proizvodjaca http://www.fairhavenhealth.com/ovarian-health-bundle.html .... preporucuje se da se pije zajedno.... ovo ima u sebi i melatonin i q10 i inositol.... uostalom procitajte
+ kao sto rekoh pijem redovno virak, macinu travu i crveni zdravac i ukljucila sam ulje nocurka.... mozda uzmem jos neki dodatni q10.... ciklu razmisljam da izbacim pa da vidim sta ce da se desi....mada cu jos da razmislim za ciklu....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 18/2/2016, 20:56

I ja pijem virak a ukljucicu i ocajnicu
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 18/2/2016, 21:02

Ne kapiram koliko ima Q10 i melatonina?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 18/2/2016, 21:04

Nataly, hoce od dhea raspolozenje da se mijenja, depresivna nervozna, kosmari i sl., ali onda samo smanjis dozu, moze i samo 25 mg na dan, tvoja odluka, ali mislim da je dhea najjaci saplement za nas, uz q10 svakako. Meni ni virak, a ni ocajnica ne odgovaraju, dobijam menstruaciju dva puta u mjesecu i imala sam spotting. Alisa, taj overboost, se meni cini da nije los, ali nista posebno, vitamin E, i folna kiselina i to samo 200 ug, to imaju i svi prenatalni preparati, ulje nocurka, ustvari, jedan od sastojaka koje on sadrzi, melatonin,ali ne znas koliko cega ima tacno. Inositol, zasebno, to da, ali on ne mora da se uzima sa ovim drugim sastojcima.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 18/2/2016, 21:08

Bitan je i koenzim Q10 tj njegova veca doza. F&F nam je rekla da je pila 900mg dnevno.
Razmislicu za DHEA jer sam i sad u nekoj down fazi pa da me ne rasturi do kraja affraid
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 18/2/2016, 21:55

ja vec narucila ovaj overboost i inositol.... na sajtu su predlozili da se pije zajedno.... ovaj drugi link koji sam ostavila .... s obzirom da ne znam koliko ima q10 zato cu i da kupim ovde neki dodatni.... a mozda krajem meseca narucim i ovaj ubiquinol http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Ubiquinol-100-mg-60-Softgels/12560 .... mada pravo da vam kazem malo mi to sve zajedno dodje poskupo.... 50e sad ova 2 .... nocurak 1000din ... cajevi mesecno mi izadju oko 2000 din i ovaj ubiquinol jos 25e .... dodje na 100e mesecno Rolling Eyes
ocajnicu svi zivi hvale i kazu da je najbolja za sterilitet ali posle 3 meseca pijenja mora da se pravi pauza od mesec dana i ne pijes je za vreme ciklusa.... i ako ces da je pijes pripremi se... ima mnogo gadan ukus.... bas je opora.... ali ako je za utehu posle 3-4 dana se naviknes pa ide lakse

nego jel znate neki prirodni lek za podizanje progesterona ili o tome ne moram da brinem unapred? sad na zadnjem merenju mi je progesteron bio manji od 0.10 ng/ml (2dc) .... doktorka mi nista nije rekla za njega
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 18/2/2016, 22:32

sad citam da se preporucuje i uzimanje l - arginina jel poboljsava odgovor jajnika i kvalitet endometrijuma .... jel neka od vas pila ovo?
ako nastavim ovako uskoro cu biti prava pokretna apoteka ....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 19/2/2016, 11:07

Pila sam jedno vrijeme i ne znam sto bi ti rekla. Tada sam imala dvije jajne celije ali nisu izdrzale do blaste. Mada ih je dr drzao da dodju do blaste a mozda je ipak trebao da drugog dana uradi transfer.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 19/2/2016, 21:04

http://m.iherb.com/Country-Life-DHEA-Complex-For-Women-60-Veggie-Caps/1690
Da li mislite da je dobar ovaj DHEA?
I mozete li mi preporuciti koji ste Q10 uzele. I koliko mg Inositola da uzmem?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 19/2/2016, 21:10

Mislim da su pisale da su uzimale ubiquinol ... taj se kao najbolje resorbuje... imas ga isto na i herbu oko 25 e je.... i uzimas onaj myo inositol....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 8 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 22 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu