KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 9 od 22 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Sledeći

Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 19/2/2016, 21:17

Alisa, za podizanje progesterona i mene interesuje. Mislim da je Agnus Castus za to, 3×400 mg na pocetku, ali se nadam da ce se neko iskusniji javiti. Nataly, moja prijateljica koja je ostala trudna je uzimala dhea od natrola 25 mg, isto sa iherba, imas i od biovea dhea. Ako si iz Beograda, mogu ti je pokloniti, meni je ostalo od 180 tbl, jos sigurno ca. 80 tbl., inace znam za ova dva proizvodjaca da su provjereno dobri. Ta dhea sa tvog linka je neki miks, nije mi poznat proizvodjac, ali vjerujem da ne bi trebala biti losa. Ja uzimam ubiquinol 200 mg od solgara, jer znam da je solgar provjereno kvalitetan, ima i jeftinijih i voljela bih znati da li je neko uzimao i te i ostao trudan, bez obzira na proizvodjaca.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Amna84 19/2/2016, 21:22

estrogen ti podiže kadulja....a progesteron vrkuta ili stolisnik
vrkuta ima djelovanje kao prirodni progesteron
dhea moze pomoci onima samo nekima
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 19/2/2016, 21:31

MM hvala puno ali sam ja iz PG. Razz
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 19/2/2016, 21:48

Virak vec pijem.... nego sad citam o konoplji i da , podize nivo progesterona a smanjuje nivo estrogena ali isto tako pise da se ne preporucuje zenama koje pousavaju da zatrudne tako da i nije bas za nas....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 19/2/2016, 21:51

Alisa, mislim da grijesis, procitaj ovdje na forumu, pod vitex agnus castus i upravo konopljiku preporucuju za dizanje progesterona i nama koje zelimo potomstvo.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 19/2/2016, 21:58

http://prirodnilek.com/konopljika to izgleda svuda drugacije pise haha... evo ostavila sam ti link gde pise ovo sto sam procitala, izmedju ostalog pise da ne treba da se koristi sa hormonima a ja pijem i ciklu.... mislim da mi je ona i ubila progesteron ...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 19/2/2016, 22:11

U pravu si Alisa, ne znam zasto bi izazvao pobacaj, progesteron je cuvar trudnoce. Jedino objasnjenje mi je, u slucaju da se naglo prestane uzimanje istog, te bi pad progesterona mogao da izazove pobacaj, u slucaju trudnoce nastaviti uzimati progesteron, ali ne i konopljiku. Postavila sam pitanje na temi o konopljiki, pa cemo vidjeti sta ce nam odgovoriti.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 19/2/2016, 22:15

Ja sam procitala da ulje od konopjike tj vitex smanjuje FSH i ja sam pila jedno vrijeme kapi koje su uzasne za popiti.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 19/2/2016, 22:21

Pa na ovom sajtu pise da je za ublazavanje simtoma meno pauze i regulisanje hormona ali kao prvenstveno na smanjenje estradiola i povecanje progesterona.... koliko dugo si ih pila i jel ti uticalo na hormone?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 19/2/2016, 22:41

Sigurno sam pila dva mjeseca i nisam primijetila neku specijalnu razliku. Mozda treba duze da se pije.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 21/2/2016, 10:56

jel zna neko da mi objasni razliku izmedju ubiquinol-a i obicnog q10? jel stvar samo u asorpciji?
inace evo linka od jos jednog sajta za suplemente
http://rs.pipingrock.com/coq10
.... nemaju sve... nesto je jeftinije a nesto skuplje... naprimer ovaj ubiquinol je dosta jeftiniji... moja drugarica stalno nesto narucuje od njih i kaze da su dobri
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od sunny.tp 21/2/2016, 12:40

Kada sam čitala o coenzimu na većini mesta piše da je bolji ubiquinol zbog apsorpcije, mada na nekim mestima kažu da ni ovaj običan nije loš, samo je malo slabiji. Ja sam ostala na običnom jer mi je baš skupo bilo da kupijem ubiquinol, bar na iherbu je tri puta skuplji. Ako možeš, kupi ubiquinol, a ako ne, mislim da i ovaj običan ima efekta. E sada, ja pijem 200mg, a preporučuju se veće doze, mada ga ja koristim više od godinu dana pa se nadam da ima efekta. Mnogo mi je da uzimam više od dve tablete dnevno jer pijem još šaku drugih lekova/vitamina pa ne mogu sve da postignem :-)
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od lela1984 21/2/2016, 12:58

Ja sam pila najobicniji domaci koenzim jednom dnevno od 100 kg i bili dobri rezultati.
Slobodno uzmite koenzim,ne bacajte pare,jer ce isto delovati.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 17/3/2016, 18:51

Evo da ozvanicim  ovde da cu verovatno da se otrujem lol!
Pocinjem da pijem preko 25 tabletica dnevno.... pa da krenemo redom
1. cikloproginova
2. folnak
3. gluformin 500mg
4. ulje zutog nocurka 1000mg
5. l - arginin 2000mg
6. q10 - 600mg
7. ubiquinol  - 200mg
8. myo inositol - 2000mg
9. ovaboost ( ostavila sam link na nekoj od prethodnih strana za ovo)
i naravno cajevi - 3 puta dnevno po solju virka, 2 solje  macine trave i 1 solju crvenog zdravca

i umalo da zaboravim da napomenem da me je dragi naterao i da sazvacem i progutam neku grancicu, nemam pojma cega, sa ostroga ( ako, ustvari kad, ostanem trudna, mozda bas ona bude presudna lol! )

dragi mi savetuje da s obzirom na kolicinu tabletica zbog zeluca uzmem da pijem i probiotik ali gotovo sigurno mislim da cu njega da preskocim lol! lako njemu da prica kad on pije samo cink!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 17/3/2016, 20:14

Svaka cast Alisa, neka ti je sa srecom Razz Ni ja nisam nista bolja, vec zveckam od silnih tableta. Sto pijes gluformin, imas li insulinsku rezistenciju ?
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 18/3/2016, 05:50

Mislim da je nemam.... kako ovo zvuci lol! Nisam jos to proveravala. Pre 5 - 6 godina Vujovicka mi rece da ga pijem ( mozda zato sto sam malko okruglasta lol! ) tada ga nisam uzela. Citajuci ovde po forumu dosla sam do zakljucka da u ovoj kolicini ne moze da skodi a i procitah da i on deluje pozitivno na kvalitet jajnih celija pa reko ajd i to... od viska glava ne boli lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 18/3/2016, 05:53

Zaboravih da pitam, verovatno si negde pisala al propistih... sta ti pijes i u kojoj kolicini ?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 18/3/2016, 21:46

Ja zveckam opasno, evo sta ja koristim:
- dhea 25 mg ( od nedavno )
- ubiquinol 400 mg ( do prije mjesec dana samo 200 mg )
- vitamin d 4000 iu
- prenatalni vitamini sa folnom od 800 mcg
- spirulina
- nocurak
- bioastin ( ostalo od muza, pa rekoh, sto da ga bacam )
- melatonin 3 mg
- resveratrol 250 mg
- sok od mlade psenice od nedavno
- smokve u maslinovom ulju i maticnu mlijec od nedavno
Grijem od skoro so, procitala post od Erato, povremeno pijem macju metvicu
Imam blagu insulinsku rezistenciju, trebala bih uzimati metformin, ali sam citala da on moze da otezava ovulaciju, kao i da smanjuje broj antralnih folikula.Pa sam se prepala da mi ne smanji i ovu jednu koju imam povremeno, odlucila da ga ne uzimam, ne znam koliko je to pametno, ali rekoh, bolje secer, nego celijica. Voljela bih da nam Erato kaze, ako procita ovaj post i ima malo vremena, u vezi caja za ciscenje jetre koji je pila, koliko dugo se pije otprilike. Ona je ,takodje, kolikonse sjecam prestala sa Sioforom nakon nekog vremena i interesuje me, da li ikada posle toga provjeralava insulin. Ja bih rado jos nesto ubacila od suplemenata Very Happy , cini mi se, da bi se moglo pojacati.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 19/3/2016, 05:36

Sto ne pijes myo inositol? Njega bas svi preporucuju za kvalitet jc. Sta ti je resveratol?
Jel si proveravala vitamin d ili si pocela da ga pijes bez provere? Ne znam da li moze da se napravi neki picvajz ako se overdoziramo sa vitaminom d?
Ubiquinol mi je bas skup a posto sam procitala da treba da se pije izmedju 600 i 1000 mg ja ga zato iskombinovala sa obicnim q10 .... na piping rocku je bila neka akcija... kupila q10 120 tableta od 100 mg za 6e... inace je kod njih i q10 i ubiquinol jeftiniji nego na i herbu
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 19/3/2016, 16:59

Alisa,

razmisljam i o myo insoitolu, narucila sam i mumijo, direktno iz Rusije, pa ako riknem negdje na ulici, reci cu muzu da vas obavijesti v  Resveratrol je jak antioxidant, kojeg uz pycnogenol, hvale i preporucuju za popravak jajnih celija. Citam engleske forume i kad ukucas resveratrol ili pycnogenol, mozes procitati da ih mnoge zene koriste. Hajde, rekoh, da probam i ovo. Koristim ga povremeno. Vitamin D sam provjerila u januaru, posle 6-7 mjeseci koristenja doze 2500-3000 iu dnevno i rezultat je 115 ( ref. 75-250 , insufijencija je 25-75 ), znaci, mogao bi biti veci, zato ga i povecah na 4000. Nakacicu ti jedan post od Dr. Malpani, koji pise o vitaminu D, metforminu, myo inositolu. On navodi da je trovanje vitaminom D utvrdjeno kod konzumiranja doze od 40000 iu dnevno, a do 4000 ie je granica dnevne doze, mada ynam da je nebuloza koristila 5000, ako se ne varam.Mozda bi mogla barem 1000 ie dnevno da uzimas ili da ga prije toga provjeris. Pise, da organizam sam izbaci visak vitamina D, ukoliko postoji. Odlicno sto pijes 500 mg ubiqinola ili 1000 mg coq 10 uzmi i dhea, znam da si pisaa da ti dhea ne odgovara ili slicno, ali eto, ako mozes, probaj. Zaboravih, uzimam i omega 3. Evvo ti link : http://blog.drmalpani.com/2012/03/expert-patient-reviews-medical.html
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 19/3/2016, 18:34

Za Dhea nisam pisala da mi ne odgovara vec da mi je nesto bas frka da ga uzimam tek tako na svoju ruku.... ne znam, mozda jos malo razmislim...
Zanimljiv je ovaj clanak, cini mi se da cu da prestanem da pijem gluoformin.
Meni je mnogo i ovo sto pijem.... pocela sam da se davim ....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 19/3/2016, 21:51

Mislim da bi trebale i da uradimo detox za jetru i bubrege, onaj od Erata mi se dopada i sav taj tretman mi djeluje jako realno i pozitivno sto se napretka tice. Ciscenje bubrega i jetra, zbog ovih silnih tableta. Znam da je puno sve ovo sto uzimamo, ali ja se vise nicega ne bojim da bi mi moglo nauditi, naprotiv, smatram da nam ovo itekako moze pomoci i popraviti situaciju. Ako ne odgovara, prekinem i to je to. Evo, od nocurka imam spoting vec sesti dan od ciklusa, to je dobro, jer mi je produzio ciklus, ali ne bi valjalo da vucem ovo krvuckanje citav mjesec. Probam , pa cu da vidim kako mi nocurak godi, uzimam 1300 mg dnevno jednu tabletu. A u dheu nekako vjerujem, mnogima je pomogla, voljela bih da mogu podnijeti i vecu dozu.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 19/3/2016, 22:04

gde si nasla nocurak od 1300mg? ja uzela neki od 500 pa pijem 2 dnevno Rolling Eyes posle sam videla i od 1000 pa cu sledeci put da uzmem taj...
sad sam malo listala prethodne strane ... mislim da cu da narucim ovaj dhea koji je natali postavila http://www.iherb.com/Country-Life-DHEA-Complex-For-Women-60-Veggie-Caps/1690
.... ima 25mg tog dhea a toliko i planiram za pocetak da probam.... jedino ne znam sta da radim s obzirom da pijem i ciklu a pise da ne bi trebalo da se mesa sa drugim hormonima.... a i bre na vise mesta sam procitala da dhea ne bi trebalo da se pije vise od 4 meseca... koliko dugo ga ti pijes?
i daj link toga sto je erata pisala za detox ... nisam videla to
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od sanja 73 19/3/2016, 22:24

samo malo i ja da se uključim,malo lelujam od ovih silnih tabletica ali sve za viši cilj
suplementi i drugi lekići
-DHEA 25 2x1
-Q 10 100mg
-ELEVIT ili fol
-vit E
-Mumie 2x1
-aspirin
-siofor 3x500 mg
-bromokriptin 2,5 1x1
-eutirox 50mg 1x1 po potrebi i više
-magnezijum pp ili valerijana kapi neka biljna baza za opuštanje Laughing
-mikrogynon 1x1
ishrana sto više cedjenih sokova limun u velikim količinama i presno povrće,salate maslinovo ulje,soino ulje,soino mleko
cvekla,kopriva,spanać,šargarepa,citrusi,avokado,koštunjavi plodovi,a za jetru čaj od smilja i surutka

-


Poslednji izmenio sanja 73 dana 1/4/2016, 20:31, izmenjeno ukupno 1 puta
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od sanja 73 19/3/2016, 22:28

da i d3,


Poslednji izmenio sanja 73 dana 1/4/2016, 20:33, izmenjeno ukupno 1 puta
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 9 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 22 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu