KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEBE - Razna pitanja i odgovori

+39
BiKsi :)
veki1
fmala
noja
*AIDA*
heart84
dragmilk
Tanja83
lilly13
Ema78
nena beba
tuli
ZarPtica
Sneza
dacans
bobica83
penelope
plavaptica
Shizika
cici
bak
nina :)
Orline
lilya
JocY
maus
Mirjana
key
Marija86
Milijana
dr mali pariz
kasia
bebko
Mrvica
Vuchica
Gramatika
missile
Botox
Tinche
43 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od nina :) 26/10/2012, 21:25

dobro dosli kuci oboje sad se malo opusti i uzivajte sve troje u vasem novom delu zivota jer odsad ste najvazniji jedni drugima vas troje
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Botox 28/10/2012, 13:50

samo da se javim da smo dobro, sisamo, kaze patronazna da bas lepo sikimo, kaze bolje od nekih terminskih beba :)
dajem mu da siki kad god hoce, posto ga malo stomace muci, pa se na siki umiri, ali uglavnom budi se on i sam na dva, tri sata,...ja u svakom slucaju navijem sebi sat na tri sata, da mi ne prespava slucajno, jer smo ipak prevremena bebica i treba da stignemo drugare....
u principu je super beba, vec negde posle desetog minuta na siki obavezno se isprdi i iskaki hehehe.... ja od juce pijem onaj hipov caj protiv grcica, misim da deluje malo.... kada zaspi, onda pava do sledeceg sikenja, ovako malo posle sisanja i presvlacenja ume da kenjkavi ali sve to sika resi ili ga stavim na grudi pa se tako smiri i uspava pa ga pazljivo spustim u kolevku.... i tako.... nemamo nista specijalno za prijaviti, zasta je super beba...
belezim u svesku kad su podoji, jad je kakio, koju siku je sisao u podoju, inace da kucnem sa sikama nemamo problem, taman isprazni kolko treba pa se ne izmuzamo, rekla patronazna da nema potrebe to da radim kad on lepo sisa i vuce, taman divoljno....
ja stignem i da odspavam kad i on malo, tako da nisam umorna....
pozic od nas :-*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Mirjana 28/10/2012, 17:44

Bravo Boki likeit
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Gramatika 28/10/2012, 18:22

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 729680 BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 522523
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od dr mali pariz 28/10/2012, 19:54

Oho, vi ste kuci, uzivajte drugari maleni, samo sikite, i brzo cete se ves pruziti i u kilazi i u cm ! BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od missile 29/10/2012, 11:42

Boki, super izveštaj!!! igra
Nema brige za Vladetu, sad videh on danas ima 10 dana!!!!! angel
srcasti poljupci
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od key 29/10/2012, 13:08

Bravo Boki!!!!veliki poljubac za Vladetu!!!!uzivajte!!!!!!!!!! srca
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Mrvica 30/10/2012, 15:37

Divno Boki, pa vi ste se vec ustalili i navikli jedno na drugo. kako je to super kad sve ide kako treba, dosta si se nastresala. Vreme je da uzivate. lol!
I ja sam tako sve pisala, pravila tabelu za svaki dan. Rolling Eyes
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 44
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Botox 30/10/2012, 15:41

pa da, lakse mi kad pisem, izgubila bih se inace :)))
hvala svima :*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Vuchica 1/11/2012, 20:13

Bojana, gde sam ja videla slicicu tog vaseg medenjaka? love Jedva cekam da postavis jos koju
pupupu bas je pravi momak, medic
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Botox 4/11/2012, 18:46

evo jedne fotkice od danas :) pre sikenja :)

danas sam samo spavao i sikio :)
cuo se nije :)


BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 30382_4659956215434_223086602_n
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Mirjana 23/12/2012, 22:22

Drugari, da li znate gde da nađem neku tabelu napredovanja? Ono, koliko okvirno grama treba da dobija beba?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Shizika 23/12/2012, 22:33

Mislish neshto u ovom Percentile rasta stilu?
(U biti beba treba da priblizno prati svoju liniju rasta, a ne da se uporedjuje sa drugima).
v
Mozda ipak metrichki sistem?
metrichki kalkulator
ff
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Shizika 23/12/2012, 22:58

fd
Malo su me iznervirali jer trebalo bi biti jednostavno. Evo ga na WHO stranici ima nekakav za mame sa dobrim vidom:
WHO chart girls/boys
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Mirjana 23/12/2012, 23:23

O hvala Shizo, to je to! Cvrle mi je utrostrucio tezinu do 5. mes, a onda za 3 nedelje dobio svega 500 gr. Zato sam se zabrinula
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Shizika 23/12/2012, 23:33

Hmmm, i dalje fino jede? Mozda se "vishe krece", tj, aktivniji je?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od plavaptica 23/12/2012, 23:54

Miro ja mislim da je to sasvim u redu, valjda beba manje napreduje kasnije nego u prvim mesecima. Ne stigoh da pogledam ovj kalkulator da vidim da li se mi igde uklapamo v Ana je na zadnjoj kontroli imala 6450 sa tacno 5 meseci, a na prethodnoj koja je bila skoro 1.5mesec ranije 5880, sto mu dodje 570gr. Dr rekla da je to njen tempo i bila sasvim zadovoljna.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 50
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Mirjana 24/12/2012, 20:33

E po tabeli je sve OK. Sada treba da dobija manje nego u početku. A tačno je i da je sada aktivniji.
Probali smo krompir, a on je čitav dan kenjkao i uvijao se, kao da ima grčeve. Sutra dan isto. Treći dan je preplakao, a onda se noću probudio i plakao je sve dok se nije ukakio. Posle je spavao mirno. Zvali smo pedijatra i dobili odgovor da napravimo pauzu, pa da sa punih 6meseci probam opet. Mislim, to je za neki dan. Da li je moguće da će se nešto promeniti za par dana?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od plavaptica 24/12/2012, 23:15

Ne znam, probaj ponovo kroz par dana ili probaj sa necim drugim ne sa krompirom. Probali ste sargarepu? Mozda ga je samo mucio zatvor pa je zbog toga bio nervozan, a? Kako reaguje na zitarice? Ja sam Ani dala do sada bas dosta toga od povrca, stavljam joj vec neko vreme i piletinu ili junetinu u svaki rucak.Imala je razlicite reakcije, nekad vise gasova, nekad tvrda stolica, zelena....ali sve to prolaznog karaktera i nisam jos primetila da joj nesto bas smeta.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 50
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Shizika 24/12/2012, 23:48

Super da je napredovanje "po JUSu". g
Ja bih sa krompirom prichekala i vishe od par dana. Jesi uvela krushku vec, tvrde da se probavlja lakshe i od jabuke, a pomaze kod konstipacije? Zhitarica shto se tiche, nama su rekli da statistike pokazuju da se alergije na gluten javljaju narjedje kod beba kojima se uvede u toku 8og mjeseca starosti, dakle pshenica ne prije navrshenih 7 mjeseci.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Marija86 25/12/2012, 08:06

I ja bih odlozila krompir na neko vreme..pokusaj sargarepicu ili mozda tikvicu kuvanu...verovatno mu ne prija krompiric..mozes da mu dodas u krompir AD pa tako da probas..
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 38
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Mirjana 25/12/2012, 10:48

Hvala drage moje c
Shizo, od žitarica jedemo samo pirinač i kukuruz, jer su bez glutena. Koliko vidim, prijaju mu, ali nikada nije pojeo više od pola porcije.
Jabuku i bananu smo probali još u 4. mesecu, a onda mi je dr rekla da mu voće ipak dam na kraju, kad se navikne na povrće. Kao, ako se navikne na slatko, neće hteti povrće. Iz istog razloga je savetovala da šargarepu probamo kasnije.
Ptičice, nije imao tvrdu stolicu. Naprotiv.
Majče, a koliko kapi sipaš? Zar se to sme?
Pošto je mm pričao sa dr, baš je bio zabrinut. Kaže da je pitala ko nam je rekao da mu dajem išta sem mleka do 6. meseca. Shocked Pa, rekla mi je pedijatar iz dz-a. Mi smo zapravo sada u 6. mesecu, zar ne?
Kupila sam kašicu koja je mešavina brokolija i pirinča. To ću mu dati čim uđemo u sedmi, znači, za četiri dana Wink Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Marija86 25/12/2012, 10:52

khm khm...i ja sam prvo davala bananu i jabuku pa onda sargarepu i krompir i nije se navikla na slatko..to je kao kada smo mi dosli iz porodilista pa mi patronazna sestra rekla da nece da kupa Lolu posto je dan da ne navikne da se kupa danju Rolling Eyes
Nama je nasa doktorica vec sa 6 meseci rekla (posto smo isli na Zabljak) da joj obavezno dam sira tamo i mleka ....mleko sam davala jednom na dan a sir malo redje ali nije joj nista falilo dete bilo rumeno i spavalo kao jagnje..
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 38
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od plavaptica 25/12/2012, 12:10

Definitivno koliko dr. toliko ćudi Laughing Ja sam se samo okvirno pridrzavala pravila i pratila sta Ani prija i sta voli. Kada smo krenuli da uvodimo drugu hranu pored adaptiranog mleka ja sam joj posle nekog vremena uvela jedan slatki obrok odn vocni i jedan slani povrcni. Pre toga je mnogo slabo napredovala jer je pila kolicinu kao za novorodjence No , dok je sad situacija mnogo bolja. Naravno radije jede ovaj vocni jer je realno ukusniji, ali jede i povrce. Drugacije je sa bebama koje sisaju, one teze i nerado prihvataju novotarije Laughing
Meni je cak i ta fama oko glutena malo bzv. Msm koliko ljudi znamo da imaju celijakiju Rolling Eyes, ali ajde mirnija nam je savest kada ispostujemo savete. Slicnu dilemu imam i za kravlje mleko.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 50
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Marija86 25/12/2012, 12:21

Ja nisam htela da dajem kravlje e onda je mm pitao doktoricu kada smo bili na kontroli da li smemo da damo (Lola je imala 6 meseci)..ona me je cudno pogledala i rekla najjace koje nadjete to joj dajte postepeno Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 38
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu