KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
tetreb
Veca77
cicsa80
megica-pegica67
ivi
zvoncica36
noja
djole42
saska1
maki79
BiKsi :)
mamilicka
tisa
nina :)
missile
bebica mala
Dacaa
bebko
mijaki
M.
bibi.libi
red
Anavi
Tanja83
Ina(t)
Malina
pegaz
saška
makica84
lilly13
Niny
KoMetaK
vikica800
korpica
medolino
Bubica28
veki1
MAAKKI
anela
jaca*caca
Orline
daxi011
Vuchica
menora72
JocY
dr mali pariz
SannI-AlL
heart84
Gramatika
dragana76ns
bulevarka
Mali Princ
hany
ananana
ahosame
Jelica
Tinche
OKacica
lilya
sareni leptir
ninica2
darling_buds
Ema78
anak
bak
LaFolie
Erata
71 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 23/10/2012, 13:25

korpica ::Poz koracaljke

Sto se tice mene,sutra idem u Visegradsku,pa vam javljam kako je proteklo

Korpice, draga, i ja sutra krecem! osmeh srce
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 23/10/2012, 13:29

Doktorka je car! E svasta sam cula, ali da se ne ynamo sexati, e to jos nisam! hahahahaha, koji biser majko mila
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 23/10/2012, 13:30

Vuchice,super,drzim pesnice.Javljaj se i ti da nam kazes kako si prosla
Steta sto nismo u istoj klinici,bar bi se druzile
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 23/10/2012, 13:38

Erato, ne staj mi na muku, ponekad bih je zadavila.... affraid a stvarno nisam neka naprasita lol!

Korpice, zelim ti da sve bude super, glatko. Steta za druzenje, ali nema veze bicemo ovde, i nadam se zajedno nataviti da se druzimo na trudnickim stranama osmeh srce
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 23/10/2012, 13:44

a sta mislite da sledeci put pitate doticnu dr kako tacno treba to da se radi? ima li neki teorijski ili prakticni kurs...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 23/10/2012, 13:47

Ema78 :: a sta mislite da sledeci put pitate doticnu dr kako tacno treba to da se radi? ima li neki teorijski ili prakticni kurs...


lol!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 23/10/2012, 13:56

Vuchica ::samo da se kratko nadovezem.... moja dr iz DZ kaze jednom mojoj mami (idemo kod iste) da se mm i ja ustvavri ne seksamo kako treba affraid kreten
u fazonu, sve je u redu, jednom bi upalilo....oni tu nesto ne rade kako treba...

Shocked Citam i ne verujem.
Vucice, ovu da menjas u roku od odmah. Svakako ti treba neko u DZ za kasnije kada budes vodila trudnocu Wink
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 23/10/2012, 13:58

Koracaljke moje pozdravcic za sve osmeh srce
Bulevarcicu moj svaka cast na pitanju i meni je dr. rekla da cu koristiti fraxiparin
i ja se pitam kako da se snadjem za njega na recept da smanjim cenu bar malo lol!
Ljubim te i nadam se da ce nam neko odgovoriti ljubav
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilly13 23/10/2012, 14:46

Vuchica ::samo da se kratko nadovezem.... moja dr iz DZ kaze jednom mojoj mami (idemo kod iste) da se mm i ja ustvavri ne seksamo kako treba affraid kreten
u fazonu, sve je u redu, jednom bi upalilo....oni tu nesto ne rade kako treba...

 b  b  b  b  b  b udaviću se od smjeha  b  b  b

možda da jednom odradite vođenje ljubavi pred njom pa da vam da konkretne smjernice  b  b  b znala sam ja da i kod nas nešto nije u redu u tom radu, ako saznaš pravi način javi i nama da znamo za sljedeći put da ne dajemo ovolike pare bezveze
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 23/10/2012, 14:48

lilly13 ::
Vuchica ::samo da se kratko nadovezem.... moja dr iz DZ kaze jednom mojoj mami (idemo kod iste) da se mm i ja ustvavri ne seksamo kako treba affraid kreten
u fazonu, sve je u redu, jednom bi upalilo....oni tu nesto ne rade kako treba...

 b  b  b  b  b  b udaviću se od smjeha  b  b  b

možda da jednom odradite vođenje ljubavi pred njom pa da vam da konkretne smjernice  b  b  b znala sam ja da i kod nas nešto nije u redu u tom radu, ako saznaš pravi način javi i nama da znamo za sljedeći put da ne dajemo ovolike pare bezveze

 b  b  b  b  b


Lylia, sad nema sanse da je menjam.... Mad
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 23/10/2012, 14:55

Tako meni rekla jedna koleginica isto (srecom nije doktor) kako mi ne znamo kako se sex
A eto ona je toliko plodna da prvi put nema blage veze kako je ostala trudna, a drugi put su koristili kondom, ali eto toliko su plodni da su i pored kondoma ostali trudni. Msm... Rolling Eyes Sreca pa je otisla na bolovanje, mislim da mi ne bi bilo dobro da svaki dan slusam njene savete. Da imam nekog smajlija sa bacanjem pegle, sad bi ga okacila.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 23/10/2012, 15:00

to prosto ne znas da li je toliko glupa ili bezobrazna, ili nema osecaj...evo i ja bacam peglu!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 23/10/2012, 16:18

Joj zenske lude ste a tek pojedini drkovi  b  b  b
Lilya evo ti i moja pegla c
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 23/10/2012, 16:30

Ajde ako dodjete od tih drkova i vajnih koleZinica do toga kako se seksa da bi se napravilo dete, javite i meni, da se ne rokama hormonima! Pretpostavljam da ti isti imaju rešenje i za odsustvo spermića! Možda mužu na glavu da se popnem, a? lol! Ma gde god, ima onaj Feliks i u vazduh da nas vine ako treba, pa usput da se seksnemo ako treba, ništa nama nije teško, a volimo da putujemo! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 23/10/2012, 16:34

Moj dr. u St, inače je u Hrvatskoj to već standard, preporučuje femaru. Kod nas u BiH ja znam da se koristi samo za lečenje raka dojke affraid . Ja to nisam znala i u 1.pokušaju kod njih na klinici on mi je dao 5 tabletica femare, rekao je da ona stimuliše da se da malo veći broj stanica. Ja sam popila 3, bilo mi je jako loše od njih, isto kao od klomifena čija bi ona trebala biti kao zamena. Odustala sam od toga postupka, a u protokolu mi je pisalo od 2.dana ciklusa do 5 femara 1xdnevno. U sledeći postupak sam išla iz prirodnog i on je opet savetovao femaru, ali sam odbila.
Moja drugarica koja ide u Hrvatsku na VTO kaže da je ona tamo u svim protokolima i dugim i prirodnim. Ona je dobro podnosi. Radila je 7 postupaka, nije uspela. Poslednja 2 je imala kiretažu. Ima i endometriozu, mužev spermogram joj je uredan. Ja sam joj savetovala dodatne analize, ali kaže da joj je dosta svega i da ne želi.
Da se nisam učlanila na ovaj forum bila bih kao guska u magli. Sve što sam saznala o svom gin.zdravlju, ispitivanjima koja bih trebala poduzeti i sl. sam saznala ovde. O podršci i razumevanju da i ne govorim.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 23/10/2012, 16:34

Devojke mislim da je ovo interesantno za nas... ne znam na koju temu da stavim sta vi mislite?
http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2012&mm=10&nav_id=654050
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darling_buds 23/10/2012, 19:24

Sto se Femare tice, apsolutno nije jedini lek koji se koristi van proverenih indikacija. Npr Cikloproginova, koja se prepisuje na veliko za mnoge stvari kod zena, namenjen je menopauzi. Ali se zna koji su mu propratni ucinci, pa lekari koriste to.

Mnoge klinike za VTO u svetu koriste femaru u odredjenim kolicinama za stomulaciju jer navodno kod nekih zena deluje bolje od klomifena. A i inace ceo proces vantelesne ima ozbiljne kontraindikacije...

S druge strane, svaka od nas treba da odmeri sta hoce i sta nece. Emice, ne branim davanje Femare, da me ne razumes pogresno, nemam s tim iskustva i nisam sigurna da bih i ja prihvatila, samo kazem da to vazi za mnoge lekove sunny

Ima dosta na netu, evo na Kutku koga interesuje: https://kutak.forumotion.com/t1933-femara-lek-za-stimulaciju-ovulacije
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 23/10/2012, 23:20

Darling, ja samo volim da znam zasto i kako...nista vise... nego,nisam cula ni za jedan drugi lek, koji ima "prosirene" indikacije, da je SZO dala preporuku da se te indikacije ne koriste. O femari sam cula davno, jos nisam bila u prici oko trudnoce, pa me je to zaitrigiralo.

A takodje postoje i veoma oprecna misljenja oko utrogestana. Svi znamo da se ovde koristi samo tako, a u Belgiji i Nemackoj se apsolutno ne daje u niskoj trudnoci, jer smatraju da ne treba sprecavati rane spontane...

Ko ce ga znati... najvise bih volela da nista od ovoga nisam morala da saznam...da sam mogla da ostanem trudna prirodno i da me bas briga i za femaru i za klomifen...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 24/10/2012, 08:25

Jocy, zvuci interesantno, mislim da je to onaj metod sa genetskom proverom embriona, da me ubijes ne znam kako se zove, ali je novo sto se embrioni prvo zamrznu pa odmrznu, ima logike da prezive samo najbolji.
Cuj starije zene u 42? Ccccc
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2012, 11:00

Ja negde nadjoh za utrogestan u procesu VTO - da se daje zato što u toku cele procedure zeni opadne nivo progesterona, pa se daje nakon aspiracije i nadalje. E sad, u prirodnim trudnocama, ne znam. Mnoge su se bebe rodile uz pomoc utrogestana. A ako ne moze da se zadrzi plod, nece mu ni utrogestan pomoci.
Ja odradih jutros urođene i stecene trombofilije. Odradila OGTT, imunologiju...
Devojke hvala, da nije vas ne bih ni ja nista znala! (Obratite paznju - ovo se rimuje) Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 24/10/2012, 12:56

Anavi, NAVIJAM JAKO

b b b b b b b b b

ZA

roda ili roda + roda

ČEKAM IZVEŠTAJ SUTRAŠNJI O VEEELIKOJ beta

cveće
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Veca77 24/10/2012, 13:20

Odlično, Erato! Samo napred! Kada dobijaš rezultate testova?
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 24/10/2012, 13:27

Erato i ja danas bila kod vampira za te drangulije,8 epruveta malo li je lol!
A radila sam i IR,anti tela,vitamin D i Magnezijum.To mi je sutra gotovo a trombofilije i itd tamo posle 14.11 yes ljubav
Sve vas punooooo ljubav i d
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2012, 13:55

Za stečene trombofilije će biti u pon. rezultati, a urođene za 5-7 dana. Ove urođene + PAI sam radila u Konzilijumu, jer kada sam zvala Helix lab, rekli su da oni ustvari pripadaju Konzilijumu i da ne važe one cene sa njihovog sajta, već cenovnik iz Konzilijuma (skuplji). Znači cena je ista, a jedina razlika je što u Konzilijumu uzimaju krv, a u Helix-u bris sa unutrašnje strane obraza. Imunologiju sam odradila u lab. Beograd. Oni su najjeftiniji, pa i to ispade Boga oca :-)
Inače, u zavodu me pitaju da li volim toliko državu, pa da ih čašćavam? Ja im kažem da mi doktorica ne da upute, a oni: Treba da je tužiš! Mislim se, ljudi, nemam snage više za natezanja. 10 hiljada gore - dole, ionako sve pare dadoh na ovo...Pokušala sam, ne vredi - i moji živci koštaju. Ali reći ću joj kada odem, da bih mogla i da je tužim. Čisto da je malo pogodim u žicu! Laughing
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Veca77 24/10/2012, 16:17

U pravu si, ali ne vredi da se sa lekarima prepireš. Moja dr u DZ je znala da ću da uradim sve analize, jer sam joj pokazala spisak analiza koje sam planirala da uradim. Naravno da nije ni pomislila da mi da uput, a moram priznati da se ni ja nisam setila da je pitam, jer sam mislila 10000 gore/dole nije problem. I nije mi bio problem...
Uradila si sve testove tamo gde i ja - imunologiju u laboratoriji Beograd i genetiku u Helix-u Very Happy . Ja sam njima prezadovoljna. Videćeš, brzo će ti stići rezultati.
Bitno je da si sve odradila! Veliki deo posla si obavila! Javi se kad stignu rezultati! Wink
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu