KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
tetreb
Veca77
cicsa80
megica-pegica67
ivi
zvoncica36
noja
djole42
saska1
maki79
BiKsi :)
mamilicka
tisa
nina :)
missile
bebica mala
Dacaa
bebko
mijaki
M.
bibi.libi
red
Anavi
Tanja83
Ina(t)
Malina
pegaz
saška
makica84
lilly13
Niny
KoMetaK
vikica800
korpica
medolino
Bubica28
veki1
MAAKKI
anela
jaca*caca
Orline
daxi011
Vuchica
menora72
JocY
dr mali pariz
SannI-AlL
heart84
Gramatika
dragana76ns
bulevarka
Mali Princ
hany
ananana
ahosame
Jelica
Tinche
OKacica
lilya
sareni leptir
ninica2
darling_buds
Ema78
anak
bak
LaFolie
Erata
71 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 23/10/2012, 12:05

Ja za Klomifen nisam dobila fiskalni, a neke devojke su pisale da su dobile, ali na ime drugog leka...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 23/10/2012, 12:06

Ema srca1 ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 23/10/2012, 12:07

boki82 ::Cure, treba mi pomoć! Kakvo je vaše iskustvo sa apotekom Igor u Beogradu?
Čini mi se da je kod njih najpovoljnije za kupiti injekcije za vto, ali sam čula loše komentare po forumima, pa sam sad u dilemi da li da kupujem kod njih? Gdje vi kupujete?
skroz korektni, ja sam tamo sebe poslednji i uspesni put stimulisala Wink
boki82 ::Daju li fiskalne račune u Igoru?
ofkors lol!, mislim, da ne pomislis da se zezam, daju obavezno fiskalni!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boki82 23/10/2012, 12:09

Hvala dr mali pariz!

Cure, srce ste!

Zaista je lijepo kad vam neko ovako brzo odgovori.

boki82

Broj poruka : 44
Datum upisa : 17.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od medolino 23/10/2012, 12:12

Samo da ljubim sve koracanjke,bockalice i cekalice ljubav

Bulevar,draga,bravo za UZ,sada neka bebica uziva u maminom stomacicu a ti uzivaj u svojoj trudnoci!Ljubim vas puno ljubav ljubav

Menora,gledala sam u nedelju i odusevila sam se,koliko su se mucili i borili za potomstvo i na kraju dobili dar od Boga!!! srce srce srce

Ananana, navijam jako najjace za tvoje folikule i prasim jako vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 23/10/2012, 12:13

Devojke, moram da pitam...

Da li vam vasi lekari daju objasnjenje zasto koriste femaru, kada na zvanicnom sajtu leka pise da se koristi samo kod zena u postmenopauzi, kao terapija za rak dojke? Daleko od toga da se petljam u rad lekara, ali ako pise da je to verovatno citostatik, i da se koristi samo u postmenopauzi, zasto se daje zenama za stimulaciju?NI jedna od nas nije u postmenopauzi? Pritom, znam za preporuku Svetske zdravstvene organizacije, ima je i na internetu negde, pa pretpostavljam da znaju i lekari. Ima li zamene za taj lek?

Inace, ja dobro raz,islim pre nego sto pocnem da koristim neki lek, obavezno dobro procitam uputstvo i sa lekarom prodiskutujem o onome sto me interesuje. Tako je bilo i za metformin, i za klomifen i za utrogestan. Mada su to manje viseprovereni lekovi, koji se godinama koriste, ako ne i decenijama. A mislim da je femara na trzistu oko desetak godina. Ako neko zna vise o ovome, nek napise, bas me zanima.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Veca77 23/10/2012, 12:14

Ema78 ::Veco77, mozes li da nadjes neku zamenu za femaru? KOliko znam SZO je dala preporuku da se ona ne koristi za stimulacije, jer se radi o leku ciji je samo propratni efekat stimulacija. Indikacija za femaru je cini mi se, rak dojke. Mislim da i na kutku imamo link o tome...
Nisam čula za Femaru Shocked
Mogu da izguglam za Boki82, ali ne verujem da će ona hteti da menja terapiju koju su joj dali....
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Veca77 23/10/2012, 12:17

Ema, razumem te u potpunosti! I ja imm obavezno pročitamo uputstvo pre korišćenja leka, ali uvek dođeš u situaciju kada ti je prepisan lek, koji,po uputstvu, baš tada ne bi trebalo da piješ. Meni je prof. Tulić, recimo, prepisao Estrofem od ET svaki dan po 3 tabletice, a na uputstvu za Estrofem piše da ne sme da se koristi u trudnoći ili kad mislite da ste trudni Shocked . Onda smo morali kako znamo i umemo da stupimo u kontakt sa prof. da mu to kažemo i pitamo da li ja ipak treba da pijem taj lek. I on je rekao - DA, morate.....
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 23/10/2012, 12:18

http://www.drugs.com/pro/femara.html

procitati deo o kontaindikacijama...

Nije mi namera da bilo koga mracim i plasim, samo naglas razmisljam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 23/10/2012, 12:22

Veco77, ne znam sta da ti kazem... ja sam se bas opekla sa nasim lekarima, strucnjacima, nevezano za trudnocu, i sad sam kao kobac ... meni mora sve da se objasni u sitna crevca, pa ako procenim da je veca korist,nego steta, onda pijem lek, a ako mi lekar nesto mumla i nerazumljivo odgovara, trazim zamenu.

Za femaru sam cula pre par godina, ne znam kako, ali znam da mi je ostalo da se kod nas koristi i za stimulaciju, pa je SZO dala preporuku o tome.

Covek vise nije pametan koga da slusa i kome da veruje. Ali, za ovakve situacije, zaista mislim da treba da se napravi prava procena.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 23/10/2012, 12:29

Boki, puregon i gonal su isto. Možeš pitati doktora da uzmeš gonal umesto puregona. Ostalo u Srbotrade imaju. Meni je dovoljno to što u Igoru ne drže gonal u frižideru. Ćao, doviđenja! A dobro sam se raspitala i rekli su mi da mora u frižideru da se čuva. Ja sam zvala više apoteka i u Igoru su jedino neljubazni. Možda je to samo moj utisak, možda grešim, ali očigledno je da oni imaju veće privilegije u ovoj državi od drugih. Neko ih pokriva. A čim ih neko pokriva, ko zna šta se tu dešava i kakvi se lekovi muljaju.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 23/10/2012, 12:33

Erato, slazem se da ih neko pokriva jer prodaju lekove ispod tezge, ali opet, prodaju lekove koji se ne mogu nabaviti na drugim mestima i koji su bitni... A zna se da je farmaceutska industrija masina za uzimanje para, na ovaj ili onaj nacin, jos u kombinaciji sa sterilitetom, jos jednom zlatnom kokom zarade u danasnjem drustvu, rezultat je evidentan.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Veca77 23/10/2012, 12:35

Baš tako... Nikad nisi siguran i pametan koga da poslušaš - dr ili tvoju savest... Crying or Very sad
Problem je, izgleda, u nama zato što "volimo" sve da znamo i da se raspitujemo. Mi smo lekarima najgori pacijenti i za nas uvek misle da im se mešamo u posao...
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 23/10/2012, 12:35

da meni treba neki lek kojeg samo mogu kod njih naci, naravno a bih otisla tamo, sta bih drugo. Ali ako od 5 stvari 4 mogu kupiti kod nekog drugog, tako cu i uraditi, a ovu jednu kod njih. Necu da im punim dzepove onako usput. Laughing
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 23/10/2012, 12:37

Veca77 ::Baš tako... Nikad nisi siguran i pametan koga da poslušaš - dr ili tvoju savest... Crying or Very sad
Problem je, izgleda, u nama zato što "volimo" sve da znamo i da se raspitujemo. Mi smo lekarima najgori pacijenti i za nas uvek misle da im se mešamo u posao...

Samo moj lekar mene saslusa kao najbolja drugarica i sve me podrzava. Prihvata sugestije, odgovara na pitanja. Nisu svi isti! On me i podiže kada padam i veruje da ću biti mama! I baš voli pacijente kao što sam ja (mi)! yes
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 23/10/2012, 12:41

erato ::
Veca77 ::Baš tako... Nikad nisi siguran i pametan koga da poslušaš - dr ili tvoju savest... Crying or Very sad
Problem je, izgleda, u nama zato što "volimo" sve da znamo i da se raspitujemo. Mi smo lekarima najgori pacijenti i za nas uvek misle da im se mešamo u posao...

Samo moj lekar mene saslusa kao najbolja drugarica i sve me podrzava. Prihvata sugestije, odgovara na pitanja. Nisu svi isti! On me i podiže kada padam i veruje da ću biti mama! I baš voli pacijente kao što sam ja (mi)! yes

Bravo, to je veoma retko, ali moze da se nadje smajli angel ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Veca77 23/10/2012, 12:44

Erato, imaš sreće! osmeh srce
Nemam ni ja loše iskustvo sa doktorima, ali se ni jedan nije previše udubio u moju problematiku... U kom god zdravstvenom centru da se nađem, imam osećaj kao da sam još jedna na poretnoj traci...
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 23/10/2012, 12:49

Ja sam dospela kod njega sasvim slučajno, kada sam imala vanmateričnu. Pošto sam bila zadovoljna pristupom, jer je stvarno čovek, stručan i mlad (i to mi mnogo znači, ne mogu više da trpim babe i djedove koji misle da sve znaju, a nisu ništa pročitali godinama), pa sam nastavila da idem kod njega.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bulevarka 23/10/2012, 12:52

Anavi dušo brojiš sitno, držim fige da nas prekosutra obraduješ sa velikom
beta roda roda roda vv vv vv

Emice hvala na info pitaću ja još lekara za te ciste kontam i ja da nije ništa strašno čim je olako prešao preko njih i rekao da je sve ok ali meni se pri samoj pomeni ciste digne kosa na glavi affraid ove godine sam ih baš imala i to sve vrste od čokoladne preko folikularne pa sad i ove luteniske Laughing

Interesuje me jel neko ko je iz Novog Sada zna kako može da se dobije fraxiparin na recept ili da se prima u okrivu dnevne bolnice u Betaniji uglavnom samo da se ne plaća pošto ja moram da se bockam celu trudnoću i još neko vreme posle ?

Hvala puno

srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci


bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 23/10/2012, 12:54

Naravno, ja kopam, istražujem, ali je meni bitno da me on podržava, a još bitnije da mu se priča poklapa sa većinom stvari koje zaključim preko neta :)
Kada sam odradila imunologiju, on je to pogledao i odreagovao super. Nije u fazonu - šta će ti ovo, već: Odlično, neka si ovo uradila. Nemoj da žališ pare na dodatne analize. Na šta ćeš sada da trošiš pare, ako nećeš na ovo?
Baš volim takve pacijente!
Onda: Ma kakvo opuštanje, pa nemaš ti 15 godina, pa da se opuštaš. Ne smeš da se opustiš, moraš da grabiš da bi imala dete!
E to meni odgovara! likeit
A ne doktorica u DZ, koja pored činjenice da nemam jajovode, savetuje da se opustim! Ja ne verujem da im je to opuštanje postalo kao mantra, samo ponavljaju...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 23/10/2012, 13:13

Da, to sa opustanjem moze da uspe kod zena kojima nije nista nego eto treba im vremena da prirodno zatrudne, a takvima je svaki lekar - dobar, i sta god im kaze, to je - super... A nama sa problemima, poslednja stvar koju neko moze da nam kaze je opustanje, kako da ne... Opusticu se tek kad zatrudnim, pa cu posle verovatno da postanem zabrinuta oko drugih stvari, ali ok, to je normalan sled dogadjaja igracice .
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 23/10/2012, 13:17

samo da se kratko nadovezem.... moja dr iz DZ kaze jednom mojoj mami (idemo kod iste) da se mm i ja ustvavri ne seksamo kako treba affraid kreten
u fazonu, sve je u redu, jednom bi upalilo....oni tu nesto ne rade kako treba...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 23/10/2012, 13:21

Vuchica ::samo da se kratko nadovezem.... moja dr iz DZ kaze jednom mojoj mami (idemo kod iste) da se mm i ja ustvavri ne seksamo kako treba affraid kreten
u fazonu, sve je u redu, jednom bi upalilo....oni tu nesto ne rade kako treba...

affraid v

Svasta... Jaka nauka taj sex, e sad ovima sto uspe, oni misle kako oni znaju "znanje"...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 23/10/2012, 13:23

Poz koracaljke
Menora,nisam gledala ovu emisiju,stvarno jako dirljivo sa najlepsim ishodom.Ovi ljudi treba da su nam svima primer,da nikada ne treba odustati u borbi za potomstvom.Stvarno,svaka im cast.
Bulevar,drago mi je da sve tece kako treba i da je bebica dobro.Da tako ostane do kraja trudnoce
Anavi,jos malo i beta.Da nas obradujes sa jednom lepom,pozitivnom.
Navijam jako igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Ostalim koracaljkama zelim puno uspeha i srece
Sto se tice mene,sutra idem u Visegradsku,pa vam javljam kako je proteklo
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 23/10/2012, 13:24

i ja sam bila u cudu, ali nisam imala snage da je menjam, nije joj to jedini biser. Toliko me je svo vreme drnadala, da izvinete, sa uputima....
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu