KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prirodni recepti za snižavanje FSH

+68
mamadabudem
Arwen
BiKsi :)
enap
nsdjanka
Bobaue
sretnazvijezda
Ancica 87
tiramisu
noja
Foxes
lela1984
Amna84
Nataly17
sandy23
oblak
luckystar74
leptirko82
Star77
makac71
Anika1
lenchy
OKacica
neca73
jaca*caca
lenjivica
laKole
Bjanka
dr house
maza1972
sani72
MAAKKI
Mirjana
nina26
nebuloza
karakaca
lilikan
Lisa
kristina33
cicsa80
djole42
dr mali pariz
tuli
mona
Orline
dina
Struzzo
nena beba
dejana
Sami
taka*
lavica
Masha UK
Kata
maja76
lelats
maus
Jeckie
zalosna_sova
radmilav
Hitron-Luka
Jelence
vakic
Admin
gogs-ii
nadalina
TetaSneki
HappyGirl
72 posters

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od HappyGirl 29/1/2008, 09:55

Suve smokve u maslinovom ulju

Prirodni recepti za snižavanje FSH Images10

Uzeti suve smokve staviti ih u dobro opranu staklenu teglu i preliti sa maslinovim uljem.
Maslinovo ulje mora da prekrije svaku smokvu. Dobro zatvoriti teglu. Ostaviti da odstoji četrdeset dana.
Nakon toga svaki dan ujutru na prazan stomak pojesti po dve smokve.
Predlažemo da pripremite dve ture tako da kada ste jednu potrošili odmah možete nastaviti sa drugom a pripremiti treću i četvrtu.
Nus pojave nisu poznate. Mogu ga upotrebljavati muškarci i žene.

Sobzirom da se mora čekati 40 dana, obično zbog hitnosti žene odmah počinju da koriste ovaj recept ali modifikovan.
Stave dve smokve u maslinovo ulje, ujutru ih odma pojedu i stave nove dve smokve do sledećeg jutra.Maslinovo ulje dolivaju po potrebi.
I ovaj način je pokazao pozitivne rezultate.
Preporučujemo da krenete odmah sa ovom uprošćenijom metodom a za to vreme da spremite gornji recept od 40 dana,koji će sigurno dati bolje rezultate.

Molim sve koji su imali iskustva sa ovim receptom, kao i sa bilo kojim drugim koji pomaže u snižavanju FSH da to iskustvo podelite sa nama i tako nam pomognete. Unapred hvala!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od TetaSneki 30/1/2008, 20:32

Ja ih jedem, ali izgleda spadam u one lenje, ja ih stavim uveče i ujutru pojedem. Moraću da probam ovu drugu varijantu.
Nado,kako si ih ti pravila
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od nadalina 31/1/2008, 10:06

Ja nisam znala za ovaj drugi nacin, da smokve stoje 40 dana u ulju... Moracu i to da probam!
I ja sam inace, bila lenja, ali je delovalo izuzetno, dok sam ih uzimala redovno, ujutru, na prazan stomak nakon cega ne bih nista jela ili pila 30ak minuta...Cak mi se i lice sredilo... Od masnog, pubertetsko - bubuljicavog lica - dosla sam u tom periodu do mat tena, bez novih bubuljica, sa samo par oziljaka on onih starih, vecih...

Ono sto sam ja zakljucila:
Na visinu FSH moze da utice mnogo faktora. Dva najvaznija (osim naravno, starosti zene - to ne razmatramo ovde) su genetika i izlozenost zracenju. To su stvari na koje jako malo - ili nikako ne mozemo da uticemo.
Postoje jos neki uticaji, koji imaju manju ulogu od ova dva nabrojana, ali na njih se donekle moze uticati. Najvazniji od tih ostalih je stres.
Provereno - licno!
Od kako sam prvi put saznala da imam poviseni FSH (15.2) krenula sam sa stalnim proveravanjem njegove visine. I, resila sam da pokusam da nesto uradim povodom toga. Kao prvo, bila sam na bolovanju mesec dana, i iskoristila sam taj period da se dobro naspavam, udaljim od problema na poslu (ucestalih u tom periodu), da vezbam svakog jutra, jedem smokve u ulju, med sa mlecom, propolisom, i polenom, da se redovnije i zdravije hranim...
Rezultat u dva naredna ciklusa FSH 7.5 i 5.4!!!

Naravno, smokve sam onda malo proredila, "dovoljno spavanja" je ponovo postao pojam koji lici na SF, obroci uskladjeni sa radnim vremenom a ne potrebama, vezbanje=0!, i naravno - reorganizacija na poslu, sastanci, sastanci, sastanci...krizne situacije sa doktorima, nerazumevanje, stres, stres, stres...
Sledeci ciklus, FSH 11.2!
Posle nisam vise imala snage da proveravam... Cinjenica je da u najvecem broju slucajeva, ne mozemo promeniti stvari koje kod nas izazivaju stres, resenje je da promenimo nasu reakciju, i samim tim, izbegnemo stresno stanje...
Spremam se da u narednom periodu malo vise paznje posvetim tome... Uradicu novi profil hormona, nasla sam novu doktorku - endokrinologa, "internet profil" joj je neverovatno pozitivan, prosto bez i jedne negativne konstatacije...O svim novim informacijama cu vas obavestavati...

Drage moje, ako pitate mene, postoji jedna knjiga, malesna, tanana, koja meni mnogo znaci... Verujem da je skoro svi imate... "Kakve su ti misli, takav ti je zivot".
Ta knjizica je lek protiv stresa...Jedinog velikog inicijatora povisenog FSH, protiv koga postoji nacin da se borimo...E, u toj knjizi su medju recima utkane velike tajne, ja licno, treba jos mnogo njih da otkrijem , i izlecicu se od te bolesti...Probajte i vi...

Zive bile vi meni, mnogo dece rodile!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od HappyGirl 31/1/2008, 22:06

nadalina ::Ja nisam znala za ovaj drugi nacin, da smokve stoje 40 dana u ulju... Moracu i to da probam!
I ja sam inace, bila lenja, ali je delovalo izuzetno, dok sam ih uzimala redovno, ujutru, na prazan stomak nakon cega ne bih nista jela ili pila 30ak minuta...Cak mi se i lice sredilo... Od masnog, pubertetsko - bubuljicavog lica - dosla sam u tom periodu do mat tena, bez novih bubuljica, sa samo par oziljaka on onih starih, vecih...

Ono sto sam ja zakljucila:
Od kako sam prvi put saznala da imam poviseni FSH (15.2) krenula sam sa stalnim proveravanjem njegove visine. I, resila sam da pokusam da nesto uradim povodom toga. Kao prvo, bila sam na bolovanju mesec dana, i iskoristila sam taj period da se dobro naspavam, udaljim od problema na poslu (ucestalih u tom periodu), da vezbam svakog jutra, jedem smokve u ulju, med sa mlecom, propolisom, i polenom, da se redovnije i zdravije hranim...
Rezultat u dva naredna ciklusa FSH 7.5 i 5.4!!!


Nado ovo je živa istna , ne samo FSH nego celokupno zdravlje procveta kada se dovoljno spava, vežba, hrani se što je moguće zdravije, izbegava sve loše... Devojke nema izgovora moramo da se trudimo, da popravimo maksimalno ono što možemo.Pa moramo lepu i zdravu kućicu da pripremimo za bebce. Very Happy Kao što rekoh u nedelju stajem na crtu lošim navikama u mom životu i krećem u žestok obračun. I naravno pobediću radost radost radost radost radost Što se tiče samog recepta izvorni oblik je kao što sam napisala 40 dana ...ali šta ćemo kad nam se žuri Embarassed Embarassed
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od nadalina 4/2/2008, 11:57

Za sve vas koje se patite sa visokim FSH, i koje se pitate kao ja zasto se ne jurisa u VTO cim se uhvati prvi dobar ciklus - sa snizenim FSH, evo jedne informacije koju mi je nabavila draga sjaber drugarica:
"Pacijenti sa velikim varijacijama fsh (standardna devijacija 7,3 +- 0,7) od ciklusa do cklusa imaju los odgovor na stimulaciju gonadotropinima bez obzira na vrednosti bazalnog fsh (da li su unutar ref. vrednosti ili ne)" Inace ciklicne varijacije onih koje nemaju problema s rezervom su 2,6 +- 0,2. "

Nabla, srce si! c srce
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od TetaSneki 4/2/2008, 16:12

Šta sve treba znati Rolling Eyes
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od HappyGirl 6/2/2008, 18:41

Ja zaboravila da napišem da sam četiri meseca koristila smokve u m.ulju i da mi je ciklus bio kao sat Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od HappyGirl 4/4/2008, 15:02

Gogsi, koliko sam razumela ti imaš problem sa povišenim fsh-om. Činjenica je da broj jc imamo onoliko koliko imamo i da nemamo šanse da povećamo taj broj, ali možemo uticati da te preostale jc budu boljeg kvaliteta. Zato te molim ako nisi koristila smokve u mulju da počneš, kao i sa ostalim pomoćnim sredstvima. usne cvet
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od gogs-ii 4/4/2008, 15:20

Smokve sam pocela da koristim od juce. a sto se tice ostalih pom. sredstava, nisam sigurna na sta mislis. I ako smijem da pitam Happy je li i kod tebe povisen Fsh problem ili je nesto drugo. Pitam ovo iz razoga da znam da li uopste treba da pokusavam opet sa Ivf (naravno ako Dr. bude hteo ili da jednostavno odmorim pa da probamo nesto onako prirodnjacki).
gogs-ii
gogs-ii

Broj poruka : 269
Location : Nederland
Datum upisa : 01.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od gogs-ii 4/4/2008, 15:23

Oooooooo kako sam uzasno konfuzna. No v Htjela sam u stvari da cujem vasa misljenja o ivf kad je u pitaju povisen Fsh i naravno iskustva. igra
gogs-ii
gogs-ii

Broj poruka : 269
Location : Nederland
Datum upisa : 01.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od HappyGirl 4/4/2008, 15:34

Uopšte nisi konfuzna sve sam razumela yes Mislila sam na rekreaciju, zdraviju hranu ... Ne, za sad to nije bio moj problem ali planiram da uradim hormone sledeći mesec pa videću kako stvari stoje. Idi na ovaj link tamo pri kraju imaš neka od iskustava ako još neko nešto nađe neka postira. https://kutak.forumotion.com/hormoni-f35/fsh-folikulostimulirajuai-hormon-lh-luteinizirajuai-hormon-t215.htm
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Gost 31/7/2008, 20:51

zdravo svima

nova sam na vasem forumu pa me zanima vase misljenje moji rezultati su: FSH=22,85, LH=7,1 estradiol=15, progesteron=6,6 , testosteron=0,64, prolaktin=512;

Doktor mi je rekao da su svi rezultati dobri osim FSH koji je mnogo povecan, citala sam o maslinovom ulju i suvim smokvama i vec sam pocela da ih uzimam po me zanima da li se racunaju i one smokve koje se koje ne stoje 40 dana ili ne.

molim vas dajete mi neki savet sta da radim



unapred zahvala

radmila iz nisa ljubav

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Admin 31/7/2008, 21:07

RadmilaPrirodni recepti za snižavanje FSH Acc0510
dobro nam došla cveće Povećala sam tvoj tekst, slova su bila sitna pa je bilo teško čitati. Nadam se da to nije problem. c
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od HappyGirl 31/7/2008, 21:28

Pozdrav Nišlijko!Dobrodošla na Kutak! g ff
Da Rado, fsh ti je povišen!
Da sam na tvom mestu ja bi od hormona uradila još inhibin B i antimullerian hormon jer oni mogu jasnije da pokažu stanje tvojih jajnika. Na taj način i dr koji te vodi bi imao jasniju sliku u postavljanju tvoje dijagnoze. Možda je to samo trenutno zbog nekog stresa ili...Ovde ima par devojaka koje imaju problem sa povišenim Fsh-om i jedna od njih je nadalina koja je uspela da spusti fsh i sada je trudna. Računaju se sve smokve, bolje i to nego ništa.Samo napred! Moj ti je savet što manje nerviranja i loše hrane, a više rekreacije, sna... i naravno umanjenje telesne težine ako si punija. Čitala sam da je ženama pomogao i matični mleč kao i ostali proizvodi od pčela. Na VTO dnevnicima imaš nadalinin dnevnik pročitaj ga možda tu nađeš neku informaciju.Takođe imaš ovde dosta https://kutak.forumotion.com/hormoni-f35/fsh-folikulostimulirajuai-hormon-lh-luteinizirajuai-hormon-t215.htm
Žurim i sigurno sam nešto propustila ali nadoknadiću ... U svakom slučaju ima rešenja samo treba biti uporan. Verujem da ćeš sve to rešiti .Uzgred koliko imaš godina , naravno ako nije tajna ff

Srećno Rado do cilja! tapšanje radost :alpe:
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od vakic 31/7/2008, 21:51

Rado dobro nam dosla
Kao sto Happy napisala srecno do cilja
Mislim da to sa smokve nije ti losa ideja yes sreca


Poslednji izmenio vakic dana 31/7/2008, 22:32, izmenjeno ukupno 1 puta
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Jelence 31/7/2008, 21:58

Dobrodosla Rado :aa1:
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od nadalina 1/8/2008, 12:39

Dobrodosla Rado, zelim ti da se sto pre druzimo na tvom trudnickom dnevniku! Javi nam se sa jos nekim informacijama, pitanjima, tu smo da pomognemo i da se lepo druzimo!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Gost 1/8/2008, 22:34

srcasti poljupci poljubci radost srca

Hvala na toploj dobrodoslici i lepim zeljama.
Ja imam 35 godina i od sada sam isla na jednu vantelesnu oplodnju i na zalost nije uspela. Smokve sam pocela da uzimam 3 jula cim sam pronasla vas forum. koliko je vremena potrebno od pocetka uzimanja smokvi da bi se proverio FSH?
Sto se tice povisenog hormona FSH nije uvek povisen nego varira od ide od 8 koliko je bio u januaru pa do 22 koliki je bio u junu kad sam isla na konsultacije u vezi sa vantelesnom oplodnjom, i imala sam nekoliko stresnih situacija u zadnjih par meseci moguce da je to uzrok povisenog FSH hormona.
Videcemo sta ce biti redovno ih uzimam svako jutro.
Javite mi se sa novim informacijama.
Pozdrav od Rade iz Nisa.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Jelence 1/8/2008, 22:36

Rajce uz smokvice ako imas vremena malo setaj duze ili trci moze da pomogne,i odmori mozak koliko god mozes.
ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Gost 1/8/2008, 22:48

Cao Jelence
Hvala ti na savetu trudi cu se da vise setam i da odmorim mozak sto vise.
A sta je sa tobom? Da li je isto kao kod mene problem sa hormonima? roda
Da li si isla na vantelesnu?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od vakic 1/8/2008, 22:55

Rado ja cu da ti odgovorim nasa JECA bila na VTO i sad im jednu preslatku bonbonicu ANDREICU od 4 meseci nasu mezimicu cveće cveće cveće
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Gost 1/8/2008, 23:10

Jeco, drago mi je da si uspela i da si dobila najveci i najbolji poklon u zivotu, nadam se da cu i ja, uspeti kao i ti poljubi mi Andreicu.
BIG KISS ljubav

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Hitron-Luka 2/8/2008, 09:00

Radmila dobro dosla na nas kutak...

Sto se tice tvog fsh devojke su ti vec dale savet...znaci startuj odmah sa smokvama...

EH TAJ STRES SVIMA ZADAJE PROBLEME,mislim da prvo moras da naucis da vladas situacijom...prvo sve u glavi da sredis,sve sto znas da moze da ti steti i zadaje velike breige odmah u startu da saseces ,pre bilo koje vto da se druzis ,odmaras (fizicki i psihicki) i radis samo pozitivne stvari...sto se uspes vise opustiti veca sansa za uspeh yes yes

Ovdje ces sigurno naci svu podrsku ,toplinu pozitivnost info i sve ostalo sto ti je potrebno do uspeha....

Ljubac veliki
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Gost 3/8/2008, 22:03

Cao svima!

Opet ja sa pitanjima!

Danas je mesec dana od kako sam pocela da uzimam smokve, koliko jos treba da prodje vremena da bih uradila FSH da vidim da li se smanjuje?
osmeh srce

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od HappyGirl 4/8/2008, 00:09

Rado, moje je mišljenje da bi bilo najbolje da ih koristiš makar 3 ili 4 meseca,koristi i med, mleč, rekreiraj se... pa tek onda proveri. Misllim da je rano, ali što da ne, možeš i da izvadiš pa da svaki mesec pratiš situaciju.
U svakom slučaju želim ti sve najbolje cveće
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za snižavanje FSH Empty Re: Prirodni recepti za snižavanje FSH

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu