KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

+11
inda
7-patuljaka
mumka
andjeo sa greskom
Mirjana
*AIDA*
Vanja20
BiKsi :)
anak
lilikan
Jelence
15 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Jelence 17/12/2007, 11:52

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju:

33 bela luka oljustena+3 cela limuna sa sve korom se samelju zajedno i stave u 1 L vode da prokuva.
Ostavi se da ohladi i pije 3 puta dnevno po 100 ml.
-------------------------------------------------------------------------------

Uzme se:
1kg cvekle
1kg oraha
1kg limuna
1kg smedjeg secera
1kg meda
250gr rena
250gr korena gaveza
sve se dobro izmiksa i pije se ujutru na prazan stomak.
Napomena:koren gaveza se sme koristiti samo u ovoj kolicini jer moze stetno delovati ako se stavi vise
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Jelence 19/2/2008, 22:31

Prirodni recept za ostvarivanje trudnoce

Ovaj recept sam procitala na jednom sajtu gde jedna devojka kaze da je posle konzumiranja ovog recepta ostala trudna,a osbe koje su joj dale taj recept takodje se pozivaju na njega.Prirodan je pa procenite da li cete ga koristiti.

U 200 gr meda izrendati 50 gr rena i ostaviti da odstoji na dnevnoj svetlosti 10 dana.
I 11. dana se pocne koristiti po jedna kasicica na prazan zeludac.
Uz to se pije po jedna solja caja od zalfije.
Kada se popije ta smesa od 250 gr meda i rena vise se ne pije i ne pravi.Sme se piti i za vreme menstroacije.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od lilikan 28/10/2010, 18:30

Jelence,
je l' 33 ceni belog luka ili glavice belog luka?

A, sto se tice drugog recepta, da li se cvekla, ren i gavez prvo prokuvaju ili se taze samelju sa svim ostalim, pa se tek izmiksa?

Hvala!

lilikan

Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Jelence 28/10/2010, 23:47

Sto setice prvog pitanja odgovor ne znam,mada moram priznati da mi je malo mnogo 33 glavice belog luka,ali ko zna mozda je fora bas u tome,davno sam to prekopirala sa drugog sajta i vise se ne secam,oprosti molim te ali stvarno ne znma odgovor.

Drugo, poenta je u svezem povrcu,ne prokuvanom,samo ih odvojeno samelji pa u velikoj posudi izmesas sa medom.

Aako sam ti uopste pomogla drago mi je.
Pozdrav i srecno
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od anak 26/1/2011, 21:58

Mi pijemo to sa belim lukom, svekrva mi napravila i rekla da je protiv prehlde i gripe zbunjen
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od BiKsi :) 27/1/2011, 19:28

Anak, danas sam u zdravoj hrani od tete čula taj recept, samo što mi ona reče, a i ostali potvrdiše da je to za snižavanje holesterola i triglicerida, i uošte je dobro za jačanje imuniteta. Mislim na recept sa lukom, samo ja znam za 3 glavice luka i 3 limuna sitno ručno iseckana, nikako blendirana. Eto tako.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od anak 27/1/2011, 22:09

Ma meni ona nije rekla meru koliko čega, ali pijemo to oboje svaki dan, i nije loše yes Ma nek snižava sve osim,............................... Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od BiKsi :) 27/1/2011, 23:37

anak, anak, nevaljalice...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od anak 30/1/2011, 19:34

Eh, Biksi, zar na svim topicima ne vidiš da sam ja sebi, tj. nama zacrtala do juna strogo biljke, mirođije, alternativu i sex sreca
Znači, ništa te ne treba čuditi od mene na tu temu Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od lilikan 13/4/2011, 20:27

Cula sam da neke zene koriste kim u nekom obliku da bi se resile nezeljene trudnoce. Ne znam kako se kim sprema i uzima za tu svrhu.
Da li to znaci da kim treba izbegavati za vreme zeljene trudnoce?

lilikan

Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Vanja20 19/4/2011, 11:32

IiIikan...to prvi put cujem ! Pa ako je to tacno vjerovatno da treba izbjegavati...
E ovako ja sam cula za macinu travu ili ocajnicu...ima u apotekama (caj)...ali najbolje je domaci..ko moze sam sebi da zaseje...Pije se 3 mjeseca..po 1l dnevno...ne pije se kad imas mengu..! Provjereno( ne kod mene,kod mojih prijateljica)... djeluje..:)

Vanja20

Broj poruka : 25
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od *AIDA* 19/4/2011, 11:59

Samo da pitam je li i beli luk umeljem sa korom i nije mi jasno je li 33 čehna belog luka ili tri glavice...TO JE PITANJE ZA PRVI RECEPT meni odgovara jer imam i holesterol i trigliceride...
A što se tiče drugog recepta imam pitanje- po koliko ujutru da pijem smesu kašičicu 1 ili 2 ili koliko...
I još jedno pitanje trenutno samo koristim tablete za čuvanje a vto mi je posle 23. maja da li sebi smem napraviti tu smesu sad i da li je smem koristiti...
A da i mužu da li smem dati da pije..Puno pitanja al molim ako neko ima odgovor...hvala Wink ljubav
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od lilikan 19/4/2011, 16:31

*AIDA* :: trenutno samo koristim tablete za čuvanje

Kakve su to tablete za cuvanje? Kako se zovu, kako se upotrebljavaju i cemu sluze? doktor

Dobro je da uzimas tablete folne kiseline. Pocni odmah i uzimaj ih za vreme cele trudnoce. igra

lilikan

Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od anak 13/5/2011, 15:18

Aida, 33 čena belog luka.
A pretpostavljam da su tablete za čuvanje u stvari pilule za kontracepciju. Mislim da one nemaju veze, ali meni su u prva dva ciklusa rekli da folnu uzimam posle ET.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Mirjana 25/6/2011, 10:57

Zene, juce sam cula da med i jebukovo sirce dovode do sazrevanja jajne celije! Da li neko zna nesto o tome?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od anak 25/6/2011, 22:56

Ja sam pila Tešićevu terapiju koja je imala to, i bile su mi zrele ćelije yes . Vidiš,počeću to ponovo od ponedeljka
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Mirjana 26/6/2011, 01:16

Super! I ja cu! yes likeit
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od andjeo sa greskom 10/7/2011, 19:08

hmm... ja imam jedan problem alergicna sam na sirce da li ima jos neki recept za sazrevanje celije?

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od mumka 27/7/2011, 10:58

Hmm..ja sam pila Tesicevu terapiju i nista jos pre pet god. No No te cajeve koje on prodaje sve sam nasla u ap.za mnogo manje novaca...samo da znate on svima daje iste cajeve i terapije?iznenadile bi ste se kad bi saznale.Ja znam dve cure u PG koje su istu terapiju dobile kao ja zbunjen maticni mlec u prod.zdrave hrane mozete i same kupiti..med je 10e..ujutro kapi propolisa u caj ili vodu...caj zalfija..na podne Geranijum robertanijum ili Macina trava..navece zdravac...pa same vidite naočare
A,sto se tice jabukovog sirceta meni ga je endokrinolog zabranio jer negativno deluje na sazrevanje jajnih celija Rolling Eyes
Moja dijagnoza je PCOS i pila siofor..terapija sa dijetom 1400 kalorija(za dijabeticare)iako nisam dijabeticar,to je zbog neredovnog ciklusa...da ne gnjavim vec znate..i to nije bas urodilo plodom jer je dr.preminuo Sad Sad Sad strasan ljekar..znate kakve debele zene,te sa cistama je on lijecio u Niksic..dok sam cekala na pregled videla sam i pricale mi ima i zena koje po 20 god.bile bezdetne i opet mi se ciste vrate .. Crying or Very sad Crying or Very sad NA SAJTU NADJEM RECEPT ZA PCOS I primenim evo nemam ciste vec cetiri mj.i ciklus mi se vratio posle devet mj.nedobijanja..sad krecem u akciju da vidimo koliko imam jajnih celija itd..
recept je:ujutru casica loze ili bijelog vina u kome je 40 dana na toplom stajala hajd.trava...dnevni obroci 3-4 sa vocnom uzinom..sveze povrce i voce..i hrana obogacena vlaknima tj.zitarice..same mozete napraviti jelovnik..jutarnje lagane setnje pola sata...BEZ cokolade!!,slatkisa..osim crne cokolade..bilo bi dobro i bez crne kafe i cigareta(ja sam ne pusac i ne pijem kafu)juce sam dobila nalaze mikroplazme..klamidije...stepen mi je I Very Happy Very Happy sve mi se poboljsalo i hormoni...sad sam spremna za beba a ako ne bude za dva mjeseca nista sigurno cu VTO
eto ja razvukoh od Kulina Bana i Carigrada  b  b idem sad zalivanje
mumka
mumka

Broj poruka : 74
Godina : 48
Location : Podgorica
Datum upisa : 25.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od 7-patuljaka 27/9/2011, 12:02

Evo jednog recepta, iz časopisa Bilje i zdravlje. Neki "cvetni "recept:
Georgina(dalija)

Protiv steriliteta: Sveži cvetovi georgine (dalije) - dva sitnija ili jedan krupniji, potope se u litar vode. Kad odstoji 12 sati, dobijeni sunčani rastvor se procedi i pije 3-5 puta na dan, po jedna čaša od dva decilitra.
Sunčani rastvor georgine koristi se i protiv bora, za dobar ten – umivanjem, bar jednom dnevno.
Nisam probala, samo sam videla tekst, pa rekoh da ga prebacim na ovu našu temu.

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od inda 5/2/2012, 14:06

pozdrav svima nova sam na ovu temu pa da dodam moj komentar na recep sa belim lukom i limunom to je moja mama kuvala za pritisak,a drugi recept sa mdom renom sta sve ide sve se to melje i mesa sa medom i to je moja mama pravila dodila je recept od neke travarke iz sarajeva da jaca imunitet za drugo nisam cula! ff

inda

Broj poruka : 19
Datum upisa : 25.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Mirjana 5/2/2012, 15:09

Ja kad sam prvi put videla naziv ove teme, svašta sam pomislila! I zamislila neke slike tipa "kamasutra" i sl  b  b  b
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od korpica 5/2/2012, 19:04

I ja sam nova na ovoj temi pa da vam prenesem sta ja znam.Ja sam pila mesavinu virka i hajducke trave i ostala trudna.Sad,koliko je to uticalo ne znam,ali isto sam primetila dok pijuci njega nisam imala problema sa sekretom.Sto se tice Tesiceve terapije ja i mm smo je koristili pre par godina iskreno nisam zadovojna,poremetila mi je ciklus,a inace sam do tad imala redovno.sad sve verovatno zavisi od osobe do osobe.A virak i hajducku cu svakako da uzmem da pijem sad kad se pripremam za vto,nece skoditi
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od inda 7/2/2012, 20:41

da dodam komentar za virak caj i ja sam cula da je dobar za zene da regulise ciklus,sekret i jos puno toga ja sam ga koristila kao preventivu nisam imala konkretno neki problem!u svakom slucaju nemoze da skodi!

inda

Broj poruka : 19
Datum upisa : 25.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Jejaaa 14/2/2012, 16:38

Da se i ja ukljucim, pijem kombinaciju virka i hajducke trave, vec trecu turu, pa cu praviti pauzu, tako sam negde procitala da treba, stavim po supenu kasiku od oba, prelijem sa pola litra vrele vode, pustim da se ohlade i pijuckam ceo dan, to su dve solje otprilike.Ciklusi po PS_u, nemam nikakav sekret, ovulacija bas izrazena, a ciklusi su mi inace bolni, a sada em traju 4 dana, bas oskudnije nego inace, a bola ima , ali jako manje, samo prvi dan.Negde sam procitala da je jako doba smesa rena 40g, i meda 200g, ostaviti na dnevnoj svetlosti 10 dana, a od 11.jesti, svako jutro po kasicicu, kad se pojede vise se ne pravi.Jeste bljak, ali mislim da mi nece skoditi, necu crci, tako da sam i to jele pre mesec dana.nadam se da necu ni sacekati pismo, a kamoli postupak, vec cu im samo saopstiti da sam uspela i bez njih.
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju Empty Re: Prirodni recepti za ostajanje u drugom stanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu