KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 19/3/2013, 23:28

Brbljiva ,vidim da ćeš VTO raditi u Nišu .Od dr opšte prakse trazi uput za hematologa u KC NIŠ .Kad dobiješ uput ,nazovi 018 506-991 i zakazi pregled kod dr.Dragane (prezime ne znam ) ,napomeni da su u pitanju urodjene trombofilije i to je jedina dr koja se time bavi .Ponesi joj sve što si do sada radila ...i hormone i postupak sve iskopiraj i ponesi .Ona će ti odraditi sve za šta imaju reagense odmah a za ostale analize će te uputiti šta i kako .
Dr.Je veoma korektna i fina i jako zainteresovana za pacijente .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 19/3/2013, 23:32

jel mi moze dati ginekolog upute a ne opsta praksa ,na osnovu izvestaja sa konsultacija iz nisa ?ja mislila na vma da radim ..ali vec sam cula za draganu iz nisa ...dali se rade i stecene trombofilije tamo ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 19/3/2013, 23:47

Za uput ne znam ....dr.opšte sigurno jer sam ja dobila tako a za gin . nisam sigurna ...
Stečene su se ranije radile u zavodu za transfuziju KC Niš na uput ,kad sam otišla kod dr Dragane ja sam imala sve odradjene analize a ona je prokomentarisala da smo mogli i odmah kod nje da odradimo neke i ne bi plaćala ali sad koje analize ne znam .Zbog toga ti kazem da prvo odeš do nje pa će te ona uputit za sve ostalo .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bak 20/3/2013, 09:29

Niny, sta da ti kazem, ko zna zasto je to dobro sto si sacekala bas ovaj mesec Wink Gledaj to tako. osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od laKole 20/3/2013, 09:51

Niny ::
Molim vas ako neko ima mutacije kao ja (heterozigot na MTHR i heterozigot 5G/4G na PAI-1), volela bih da mi kaze da li je pokriven terapijom ili ne.
niny, ja imam istu kombinaciju. bila kod hematologa, kod nas u bluci - nisam sigurna koliko se susretala sa ovom problematikom, ali je kao preporuku napisala da se može preventivno uvesti neka terapija niskomolekularnim heparinom uz dogovor sa mpo ginekologom.
i moj ginekolog smatra da ove mutacije nisu problematične, pogotovo ako su homocistein i pai1 u serumu uredni (ja ih nisam provjerila jer ovdje nemam mogućnost za to) ali da folna kiselina od 5 mg i aspirin 100 svakodnevno neće škoditi.
što se tiče th niskomolekularnim heparinom u postupku, ostalo je da se dogovorimo kad dođemo do toga. Very Happy ako i budem primala, mislim da će biti od et. znam da je jednoj djevojci uključio prventivno zbog hiperstimulacije (a da trombofilija nije dokazana) od et pa mislim da će imati sluha i za ovakav slučaj ko što smo ti i ja.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 20/3/2013, 09:54

Nilny, cini mi se da MIrjana ima tu kombinaciju mutacija. Sad se ne secam, a nemam vremena da gledam, jesi li bese isla kod Elezovica? Jeste da je privatno, ali ako ti da terapiju, bolje, nego da se posle kajes.
Ja imam samo PAI mutaciju pa mi je Elezovic dao terapiju. Mada, mozda mozes da vidis i sa tvojom dr. da ti ona ukljuci andol i Fraxiparim (koliko se secam MIra je to pila). Kontaktiraj je na pp.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od laKole 20/3/2013, 09:58

meta, mislim da je mirjana homozigot na mthfr.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 20/3/2013, 10:30

djole39 ::Za uput ne znam ....dr.opšte sigurno jer sam ja dobila tako a za gin . nisam sigurna ...
Stečene su se ranije radile u zavodu za transfuziju KC Niš na uput ,kad sam otišla kod dr Dragane ja sam imala sve odradjene analize a ona je prokomentarisala da smo mogli i odmah kod nje da odradimo neke i ne bi plaćala ali sad koje analize ne znam .Zbog toga ti kazem da prvo odeš do nje pa će te ona uputit za sve ostalo .
moja gospoda neznaju dali mi mogu dati upute za trombofilje i soatlo ,pa cu videtii ovih dana da odem do socijalnog i pitam ..ipak je to sklop vto.zovem nis da pitam dali rade to tamo ,ali i se niko ne javlja ....nezna dali mi za nis hematologiju treba kks -krvna slika,da znam dali da je odradim ovde kod mene ,pa sa svime time da odem kod nje....ne javlja se niko od jutros zovem ,kada oni rade uopste?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 20/3/2013, 11:43

Ja sam homozigot za MTHFR i heterozigot za PAI 1 (4G/5G).

Elezović: Pratiti D dimer u toku stimulacije i ako raste, početi sa fraxiparinom od 0,3. Isto se odnosi i na trudnoću - pratiti D dimer svake 2-4 nedelje, pa ako raste - terapija fraxiparinom. Folna kiselina 1*1, nakon ET 2*1 i u trećem tromesečju 3*1. Kontrola pred porođaj.

Klinika Embryolab: Dali mi clexane 0,4 od 1. dana stimulacije. Prekinuli 2 dana pre aspiracije i potom nastavili. VTO nije uspela.

Miljić: Nakon 3 susreta sa njim i dalje nema mišljenje! Jedino u šta je siguran, da ne treba terapija u toku stimulacije. Tu verovatno misli na heparin.

Ivanovići: Priprema za postupak i u toku postupka: ogestan 1*1 (koji u sebi sadrži folnu kiselinu) i aspirin 100 mg 1*1. U toku stimulacije pratiti D dimer i ako skoči uvesti heparin, a ako ne uvesti heparin nakon pozitivne bete.

Dr. Eden Radončić: Ne treba ništa!

Nadam se da sam vam pomogla...sve različita mišljenja!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 20/3/2013, 14:05

Ivanovići i Elezović se donekle slažu
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 20/3/2013, 14:08

Brbljiva zakazuje se na vma ako ideš kod hematologa na njihove zvanične brojeve telefona a ako imaš sve ispisano od doktora koju analizu radiš onda ne zakazuješ u lab. nego dođeš ujutru do 10h vade krv na 5 spratu
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 20/3/2013, 14:49

tetreb ::Ivanovići i Elezović se donekle slažu

Hvala Bogu, barem su tu negde... lol!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 20/3/2013, 15:49

tetreb ::Brbljiva zakazuje se na vma ako ideš kod hematologa na njihove zvanične brojeve telefona a ako imaš sve ispisano od doktora koju analizu radiš onda ne zakazuješ u lab. nego dođeš ujutru do 10h vade krv na 5 spratu
hvala tetreb ,ali prebacili mi vto proces u nis ,ja sam ocekivala privatnike ali nisa dobila,pa mi je blize nis i uradicu u kc nis.samo ako se moji u socijalno smiluju da mi daju uput...ali mislim da ovi nalazi mi moraju biti gotovi do kad ,cure ? do pocetka sa stimulacijom (inekcijama) ili je bitan od samog pocetka tj kada pocinjem sa kontarceptivima ? neznam dali cu uspeti da dobijem te rezultate do 1 maja ,posto cu tada poceti sa mikroginonom ,valjda dotle moram da odnesem nalaze na trombofilije ? sta kazete ? nek se javi cura koja ima iskustva sa ovim stvarima
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 20/3/2013, 22:30

Devojke, hvala na odgovorima, divne ste zagrljaj

Meni ni aspirincic nije dao Shocked Erato, ne mogu da verujem da su takve razlike u misljenjima affraid Zar je moguce? Dodje mi da zakazem i kod tog Elezovica, da me oderu jos jednom, al bar da imam i drugo misljenje Very Happy
Jel moguce kod njega ici drzavno? Imam sad vremena do juna, pa bih mogla da ga ujurim. A gde on radi privatno?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 20/3/2013, 22:36

lakole ::

folna kiselina od 5 mg i aspirin 100 svakodnevno neće škoditi.


Jel ti pijes folnu i aspirin svaki dan?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 20/3/2013, 22:46

ja sam pila aspirin do 4. mjeseca, kad su mi uveli clexane, a pocela sam navece na dan transfera... Folnu pila mjesec dana prije aspiracije i nastavila do dan danas.... aspirin ide do kraja 3, mjeseca, poslije ne ide, ali mozes pratiti D-dimer, pa onda s tim otici kod hematologa i konsultovati se... do kraja 3. mjeseca je 100% siguran i aspirin, poslije je bolji heparin...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od laKole 20/3/2013, 23:03

Niny ::
Jel ti pijes folnu i aspirin svaki dan?
da. aspirin 100 prestanem tokom mens. krvarenja i kad vadim krv (dan prije ne pijem).
aspirin 100 ima produženo dejstvo, može se piti i svaki drugi dan.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 21/3/2013, 07:29

Niny, možeš Elezovića uganjati u KBC-u, međutim...Uzmeš uput za KBC, a onda tamo krenu da te vozaju. Prvo ti daju da zakažeš kod nekog trećeg, a zakazuje se mesec dana unapred. Zatim, ti odeš kod tog nekog i onda on nema veze sa ovom problematikom i upućuje te na Miljića. A onda kreneš da ganjaš Miljića - uzaludno!
Sve to traje i traje...
Mislim da ne možeš doći direktno ni do jednog, ni do drugog.
Elezović radi u Bel Medic na Novom Beogradu. Ako nisi imala pobačaje, ne verujem da će te uzeti za ozbiljno, ali pokušaj ako ti je drama u glavi i ako ti treba još neko mišljenje da te umiri. U svakom slučaju, uzmi uput za KBC, pa otiđi i kod nekog tamo hematologa, da vidimo šta će reći - kad već imaš vremena.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 21/3/2013, 07:46

Niny mislim da Elezović radi u Bel Mediku pogledaj na njihovom sajtu i ja ću kod njega najverovatnije za mišljenje ali čekam još rezultate sa vma
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/3/2013, 08:33

devojke odgovorite mi ,dali trombofijije itj nalaz ima veze sa mikroginonom ili sa stimulacijom ,ako slucajno nisu ok nalazi sa hematologije ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 21/3/2013, 08:35

Moze da ima, kontracepcija zgusnjava krv, ali to nema veze sa nalazima urodjenih trombifilija, samo sa rezultatima koagulacije... tj, nece uticati na nalze urodjenih trombofilija, ali na krvnu sliku hoce...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/3/2013, 08:41

pa znaci da nemoram da zurim sa nalazima (trombofilije ,protein s,c.LAC. AFA ) do pocetka mikroginona ?vi cure bolje znate ,sta je to LAC ,AFA ----aj pomozite mi da znam kojom brzinom da sve ovo pojurim,posto znate kako to ide na hematologji (treba mesec dana za sve ,dok zakaze ,pa dok budu nalazi gotovi ...ihaaaa,prodje ceo mesec taman) .a ja u 1maja krecem sa mikroginonom
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 21/3/2013, 08:47

ja bih vadila ove nalaze krvi, osim urodjenih trombofilija, odmah, sto prije, a ove urodjene mozes kad god...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/3/2013, 09:15

nista ne razumem ,pisem ti pp.. Rolling Eyes nasla sam na netu ovo ..kopiracu ,a vi dodajte ako mislite da treba jos neki nalaz ...


-Za ispitivanje stecenih trombofilija, ispituje se:

Vreme krvarenja i koagulacije
Sedimentacija Er (citrat)
Protrombinsko vreme (citrat) INR
Brojanje trombocita
Aktivisano parcijalno tromboplastinsko vreme
Fibrinoliza
Protein C
Protein S
Rezistencija na aktivirani protein C
Antitrombin III
Lupus antikoagulans
Antikardiolipinska At IgM
Antikardiolipinska At IgG
Antifosfolipidna At IgM
Antifosfolipidna At IgG
Beta-2-glikoprotein IgM
Beta-2-glikoprotein IgG
Odredjivanje aCLA IgG klase
Odredjivanje aCLA IgM klaseD-dimer (mada se radi u trudnoci, ukoliko postoji mutacija)
Na osnovu ovih analiza se odredjuju faktori koagulacije, prohodnost krvnih sudova, predispozicija stvaranja krvnih ugrusaka itd.
Takodje, antifosfolipidna antitela (lupus antikoagulans i antikardiolpinska antitela) su čest uzrok habitualnih pobačaja kod trudnica sa sekundarnim sterilitetom. Lupus antikoagulans (LAC) je antitelo koje pripada grupi antifosfolipidnih antitela. U toj grupi se jos nalaze i antikardiolipinska antitela i antitela protiv beta2-glikoproteina I.
Povisena vrednost ovih antitela ukazuje na postojanje autoimunskog poremecaja, bolesti koja se naziva antifosfolipidni sindrom.
Kriterijumi za ovu bolest su: arterijske i venske tromboze (zgrusavanje krvi u krvnim sudovima), trombocitopenija (snizen broj trombocita) i ponavljani pobacaji (najcesce u II i III trimestru trudnoce).
Uz odgovarajuce lecenje i terapiju kroz trudnocu, (koriste se lekovi protiv zgrusavanja krvi) moguce je izneti trudnocu do kraja i roditi zivo i zdravo dete.


-Za ispitivanje urodjenih trombofilija (odnosno genetske predispozicije za duboke venske tromboze) analiziraju se odredjeni geni i ispituje se da li postoje mutacije:

MTHFR
Leiden V
Protrombin II
PAI

Pve tri mutacije zahtevaju terapiju Fraxiparinom kroz celu trudnocu, injekcijama, do 4 nedelje posle porodjaja (ukoliko je porodjaj prirodnim putem) ili 6 nedelja (ukoliko je izvrsen carski rez).

Detaljnije o trombofilijama pronasla sam na intenetu:

http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=607

http://www.medfak.ni.ac.rs/Acta%20Facultat...roj/rada-10.pdf JEL OVO SVE ZA URODJENE I STECENE TROMBOFILIJE ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/3/2013, 13:48

devojke ,stigo mi cenovnik iz biomedica lab bg .za neke analize --sta mislite i sta kazete na sve ovo ?evo kopiracu...Na dan 21.03.2013
RBr Tip Uzorka Analiza Cena (din)
1. VAðENJE KRVI 100.00
2. Citratna plazma - KOa PTT 280.00
3. Serum ACE (Angiotenz. K) 1,200.00
4. Citratna plazma - KOANTITROMBIN III 1,950.00
5. Citratna plazma - KOAPCR (rezistencija na aktivisani protein C) 2,200.00
6. Citratna plazma - KOEUGLOBULINSKA FIBRINOLIZA 550.00
7. Citratna plazma - KOFIBRINOGEN 160.00
8. Serum FOSFOLIPIDNA IgG At 1,300.00
9. Serum FOSFOLIPIDNA IgM At 1,300.00
10. EDTA krv KRVNA SLIKA+LF 5* 280.00
11. Citratna plazma - KOLUPUS ANTIKOAGULANS (LAC 1) 1,200.00
12. Citratna krv PAI-1 - PCR 5,500.00
13. Citratna plazma - KOPROTEIN C 2,550.00
14. Citratna plazma - KOPROTEIN S 2,550.00
15. Citratna plazma - KOPROTROMBINSKO VREME 280.00
16. Citratna krv TROMBOFILIJA-PCR 11,400.00
U K U P N O : 32,800.00
BioMedica
cure ,jel se u ovim situacijama obavezno radi i IGG i IGM stanja ? razmissljam dali je zaista potrebno i IGG i IGM stanje ? ako neko zna ,neka mi odgovori.. smajli angel


Poslednji izmenio BRBLJIVA76 dana 21/3/2013, 22:06, izmenjeno ukupno 1 puta
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 36 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu