KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 5/3/2013, 10:32

bak ::Niny, to ti je onaj MTHFR, ako ti je on uradjen, to je to yes

Bak, na spisku iz Jevremove piše da treba uraditi sledeće:

Urođene trombofilije: FII G20210 A mutacija, FV Leiden i MTHFR C677T mutaciju (a ja dodala još PAI). Izgleda to dvoje nije isto?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 5/3/2013, 10:35

Nije isto, to i ja htedoh reci. Mada, ruku na srce, nikada nisam naisla na podatak da neka cura ima taj F II. Ja bih ga svakako uradila, ali mislim da je to redji slucaj. Obicno je MTHFR, PAI, redje Leiden...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bak 5/3/2013, 11:07

Jao da Embarassed Embarassed Embarassed Prestacu da pisem ozbiljne stvari pre podneva Embarassed Sory
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 5/3/2013, 11:10

Pa već kad sam sve uradila da uradim i taj Very Happy Dadoh silne pare na analize, daću još tih 4-5 hiljada, pa da budem kompletna yes

Inace primetila sam da ste radili i protein S. Meni su u KC u okviru stečenih trombofilija uradili samo protein C. Dal da uradim i taj S?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 5/3/2013, 11:14

Luda kuca! A u Zavodu za transfuziju urade i protein S. Uradi, podmaži ih još malo sa paricama, njima treba još, a ni tebi neće škoditi još analiza! Laughing
Moramo se malo našaliti..
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 5/3/2013, 11:15

bak ::Jao da Embarassed Embarassed Embarassed Prestacu da pisem ozbiljne stvari pre podneva Embarassed Sory

lol! Nema veze, bitno je da smo se razumele na kraju yes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Xena 5/3/2013, 14:02

erato ::...ovo je hematologija, a ne ginekologija.
Ovo izgleda voli da naglasava jer je to i meni napomenuo kada sam ga nesto pitala vezano za prednizon koji se daje za antitela. Ocigledno misli da smo debili. Pa naravno da ne mislim da ce mi hematolog 100% resiti probleme vezane za sterilitet, ali hocu da znam sve sto ima veze sa ovom tematikom, narocito kada platim 6500 za 15 min razgovora.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 5/3/2013, 14:31

Niny ::Erato, Brbljiva pa to je strašno affraid affraid affraid

Totalno je ludilo kod nas u zdravstvu Rolling Eyes Erato, umesto da ti iskuca izveštaj za 5 minuta, on ti zakaže za kraj aprila Mad strašno, mrzi ih da rade.

Brbljiva, kako može da ti kaže da je sve pogrešno, kad ti je komisija lepo napisala affraid to je da čovek poludi No Pokušaj kod nekog drugog dr-a. Mislim da je jako važno da uradiš te analize
niny,kako da odem kod dr doktora kada mi vise nece dati uput za bg ? to je jako tesko kod nas ...dali su mi sada i reci ce mi ako trazim ponovo ,da nema potrebe za tako nesto jer sam vec bila u bg i nisu mi nista dali da uradim od analiza .i sta ja da radim onda ?cekacu konsultacije za vto ,pa cu im tada sve ispricati i pitati sta da uradim.ovako ne vredi ,presla sam 200km da bi i tamo neki dr iz bg da nema potrebe i da su me totalno pogresno uputili ...(a lepo sve pise kao napomena ,pri prolasku druge komisije !) ...NEMAM RECI fd
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JecaPereca 5/3/2013, 18:46

Evo I Ja da ispricam svoje iskustvo sa hematologijom , pa mozda nekome znaci informacija.
U frontu su mi trazili dozvolu hematologa I misljenje pred vto. To su mi trazili zato sto Sam Ja vec imala odradjene sve trombofilije (pozitivno 4g 5g), Ali nisam imala zvanicno misljenje hematologa. ( Primila me neka ostrokonjdja u zavodu za transfuziju I ubedila me da Ja nemam nikakav problem Ali Nije htela nista da napise)
Jedva Sam u jevremovoj dosla do miljica posle 3 nedelje. Doktor mi se jako dopada, smiren je , posvecen, cini mi se da bas studiozno pristupa. Rekao mi je da zbog moje mutacije Na 4g 5g I Nije neophodno da primam terapiju, Ali da bi on ipak preporucio jer Ja imam I Hasimoto ( gledao mi je svaki papir koji Sam donela I Sam video anti tpo) , kaze da lepljiva krv I antitela stitne zajedno bas I nisu dobra kombinacija. Napisao je misljenje da treba da budem pripremljena po sledecoj semi.
3 nedelje pre transfera pronizon 10 mg I nesto za zeludac zbog njega
7 dana pre transfera aspirin 100
5 dana pre transfera fragmin u kozni nabor stomaka
Sve to nastaviti I posle transfera.

Medjutim, odnesem Ja to sve u front, doktorki Jovic koja mi je I trazila to misljenje. Ona gleda , I kaze pa ovde se nesto kosi sa postupkom vto. Moja reeakcija - kako???? Pa miljic je bas kompetentan za sterilitet I vto???
Ona kaze da Oni u Frontu ne praktikuju da daju heparin ili fragmin, aspirin... Pre transfera ( zbog krvarenja, mogucnost heparinske trombocitopenije), vec samo od transfera Na dalje. Tako da su mi prepravili terapiju, pa uzimam od svega samo pronizon I kontrollok. Ostalo valjda posle transfera.


Inace u frontu su mi iskljucili I glukofaz koji mi je Sumarac dala zbog Ir I rekli da je to "potpuno bezvezan "lek , koji samo forsira farmaceutska industrija. Sta reci???!!! Naravno Ja ne odustajem od metformina...
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 6/3/2013, 09:30

Jeco pereco stvarno šta reći draga, ali ne bi miljić ispisao tako detaljno da ne stoji iza toga ipak mu je hematologija uza specijalnost
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JecaPereca 6/3/2013, 10:03

Ma Miljić je svakako stručan sa te hematološke strane i što se tiče začeća meni je verovatno najbolje moguće rešenje ta terapija. Ali, u frontu ne daju heparinsku terapiju pre punkcije koju smatraju invazivnom metodom, i to je do nekle ok jer je takva procedura i za sve druge operacije( zabranjeno uzimanje aspirina i sličnih lekova pre procedure)

Mene zanima kako onda mnoge žene koje moraju na VTO a imaju problem sa trombofilijama uzimaju svoju terapiju. Čini mi se da sam i ovde čitala da su mnoge uspele sa vantelesnom tek posle te hematološke terapije? Da li se sećate , da li je neko uzimao terapiju i pre postupka , ili samo posle?
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 6/3/2013, 10:14

Ja sam uzimala od 1. dana stimulacije. Prekinula 2 dana pred aspiraciju i nastavila nakon aspiracije. Tako su mi odredili u Grckoj.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JecaPereca 6/3/2013, 10:21

Hvala
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bak 6/3/2013, 10:31

Da, uzima se bez problema, u Frontu je sve bezveze osim onoga sto ti oni prepisu Rolling Eyes
U svakom slucaju ti ja ne bih savetovala da uzimas bez njihovog znanja Rolling Eyes
U Betaniji, recimo, ko god ima ikakvu indikaciju oni mu prepisuju heparine. jednostavno se boca ne primi 12 sati pre aspiracije i 6 sati posle aspiracije, i posle nastavi normalno.

Ja sam sad u prirodnjaku uzimala od 2. dc, nisam to jutro kad je bila aspiracija, to vece nastavila normalno. Tako mi dr rekla. I sve ok.

neka me ispravi neko strucan, ali za razliku od aspirina koji ima to produzeno dejstvo na koagulacju, heparin nema. meni je Elezovic objasnio da je vreme njegovog izlucivanja iz organizma i dejstva oko 6h.

Za vreme velikih operacija, pogotovu ortopedskih, heparin se daje u TOKU operacije, da ne dodje do nezeljenog zgrusavanja krvi.

Zene za carski rez, koji je velika operacija naspram aspiracije zene ne prime samo taj dan.

Ne znam....

bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 6/3/2013, 10:35

Jeco, stvarno mi nije nikako jasno zašto u Frontu ne uvažavaju mišljenje od dr Miljića No Pa nije on to tek tako prepisao, već misli da ti je takva terapija potrebna da bi uspela. Zašto im je teško da sarađuju jedni sa drugima Rolling Eyes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JecaPereca 6/3/2013, 13:17

Eto, ja se tešim time da mi je pronizon taj koji je možda najpotrebniji, tešim se da moja trombofilija baš i nije nešto izražena, i da će i ovo posle transfera biti dovoljno.

Jedno sigurno mogu da tvrdim, a to i nema mnogo veze sa ovom temom -nikada više ne bih radila u državnoj bolnici... molim Boga da mi i ne bude potrebno...
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cici 6/3/2013, 14:56

Niny ::Jeco, stvarno mi nije nikako jasno zašto u Frontu ne uvažavaju mišljenje od dr Miljića No Pa nije on to tek tako prepisao, već misli da ti je takva terapija potrebna da bi uspela. Zašto im je teško da sarađuju jedni sa drugima Rolling Eyes
Ne uvazavaju ga je je on dr KSC a Front ne pripada njima. uzas sta reci.(zato sam se ja porodila u visegradskoj). jos i ovo, svi se palse i beze "ko djavo od krsta" kad cuju fragmin ili fraksiparin.
U visegraskoj, pre svake inervencije u kljucujici i CR daju fraksiparin i vezuju noge elasticnim zavojem bas zato da ne bi doslo do komplikacija. uvek moze i da se kupi, mada je glupo. treba da oni imaju.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 16/3/2013, 21:31

Bila na vma kod hematologa na uput pre podne i stigla u njihovoj labaratoriji da uradim analize međutim nemaju reagense za PAI pa sam privatno odradila inače se na vma plaća samo MTHFR i PAI PO 5000 din.i to je sve ali izgleda da mi nije ispisao sve za imunologiju smatra da ne treba iako sam mu poturila ceo spisak i rekla da mi traže zbog prestojeće vto.Da pitao me ko me je uputio reko ginekolog i ispisao vam kaze sve ove analize reko da da yes (moj verni kutak)rezultati za 2-3 nedelje
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 16/3/2013, 21:57

tetreb pa mene su vratili sa hematologije ,kao ko ti ovo pisao --to nema veze ako se spremas za vto...a ko je tebi pisao da trebas analize da radis i koje analize .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 18/3/2013, 17:49

Doktor opšte prakse samo je trazio da uradim analize nije pisao detaljno a rekla sam da me poslao priv.ginekolog jer ne zeli da se meša drugome u posao nafilovala malo Wink i prošlo Rekla sam ja ne znam šta više da odradim reko samo to mi je ostalo idem 2 aprila na kontrolu rez stizu kod njih
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 19/3/2013, 21:33

Drage moje, uravo sam se vratila od dr Miljica, razocarana i besna.
Rekao je da moje mutacije nisu strasne i da nije potrebna terapija. Ok, volim ja da je sve u redu, ali ocekivala sam bar preventivno nesto da mi da, ipak imam dva neuspela pokusaja i spremam se za treci... bar neki vitamincic.
Besna sam jer sam izgubila ceo mesec, posto dr iz Visegradske nije htela nista da pocinje bez njegovog misljenja, bar da mi je dala kontracepciju... sad moram da cekam novi ciklus.
Nije mi jasno zasto ginekolozi ne pogledaju nalaze, pa procene dal treba da se ide kod hematologa ili ne, vec salju za bilo sta. Sta da nisam imala para da idem privatno kod njega, a realno nije ni malo jeftino, onda bi cekala 2 meseca da mi on kaze ovo isto.
Uf, bas sam se potresla.

Molim vas ako neko ima mutacije kao ja (heterozigot na MTHR i heterozigot 5G/4G na PAI-1), volela bih da mi kaze da li je pokriven terapijom ili ne.


Hvala unapred svima na pomoci
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 19/3/2013, 21:50

ovaj MTHFR imam i ja, i on kaze da to ima 50% populacije, i da on to uopste ne smatra problemom - ako ce ti biti lakse onda pocni da uzimas po 5 mg folne kiseline dnevno, inace je za tu mutaciju dovoljna folna kiselina kao terapija... a za PAI 4/5 mislim da i to imam, madameni u objasnjenju kod te mutacije pise "nije otkrivena mutacija koja znacajno povecava rizik od duboke venske tromboze...." tako da to valjda i ne smatraju rizikom.... najgore su Faktor V i faktor II, tako su meni objasnili (ja imam faktor V)... Ne sekiraj se, guli folnac, i mirno spavaj, to ti je moje misljenje :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 19/3/2013, 22:14

Hvala ti Ninche puno zagrljaj
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 19/3/2013, 22:16

i tu folnu kiselinu ces da gulis cijelu trudnocu Very Happy da znas Very Happy
srcasti poljupci
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 19/3/2013, 22:50

tetreb ::Bila na vma kod hematologa na uput pre podne i stigla u njihovoj labaratoriji da uradim analize međutim nemaju reagense za PAI pa sam privatno odradila inače se na vma plaća samo MTHFR i PAI PO 5000 din.i to je sve ali izgleda da mi nije ispisao sve za imunologiju smatra da ne treba iako sam mu poturila ceo spisak i rekla da mi traže zbog prestojeće vto.Da pitao me ko me je uputio reko ginekolog i ispisao vam kaze sve ove analize reko da da yes (moj verni kutak)rezultati za 2-3 nedelje
tetreb,ipak sa opet dobila sve iste analize da odradim -urodjene i stecene trombofilije ,protein s,protein c..lac..i jos nesto...danas bila na prvi konsultacijama i doktrka mi rekla da to odardim..pocinjem tek u maju sa kontrac tabletama,a dotle ovo da uradim..kazi mi jel vma zakazuje i na koliko dana ,,,,da neki br tel ako rade tamo urodjene i stecen trombofilije bar ,a ostalo cu privatno ili moze i to na vma na uput ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 35 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu