KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 5/2/2013, 18:43

Pa ja mislim da je to bitnije da nam je to u redu a to što oni čačkaju pusti to ja mislim da bi svima nešto našli i onim parovima što imaju djecu da odu na sve te analize da bi i njima našli svašta ,ma nemoj se opterećavati samo polako bistre glave ja mislim da bez Božije volje nemožemo ništa a i nas će Bog jednog dana pogledati kad se najmanje budemo nadali smajli angel
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 6/2/2013, 13:29

Anak draga samo napred godine ti ne mogu ništa imam sestru od rođene tetke koja je u 42 godini rodila i sad čeka drugo dete a svi u familiji je otpisali da se neće ni udati eeejjjjjjjjjjj
ljubim te draga i samo napred osmeh srce
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od SannI-AlL 6/2/2013, 13:33

tetreb ::Anak draga samo napred godine ti ne mogu ništa imam sestru od rođene tetke koja je u 42 godini rodila i sad čeka drugo dete a svi u familiji je otpisali da se neće ni udati eeejjjjjjjjjjj
ljubim te draga i samo napred osmeh srce
i ja ću tako sreca sreca
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 6/2/2013, 13:40

Nije lako... Ali kao što kaže ta tvoja doktorka, sve lepo da središ i posle kontrole u aprilu - u akciju c zagrljaj
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anak 6/2/2013, 13:53

yes
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anak 12/2/2013, 16:58

Da, tad je rekla i da će me poslati nekom extra stručnjaku, jednom od jačih u HR, prof.na faxu on je hematolog, subspecijalista za patološke trudnoće. Kaže videće da mi uvede nešto blago pre postupka ili već šta on bude mislio.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 12/2/2013, 20:15

Anak jel ti nisi nikad bila kod hematologa jesi ti radila te testove na trombofiliju i ostale analize
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 12/2/2013, 20:53

Drage moje, ima li neko iskustva sa dr. Predragom Miljicem.. imam kod njega zakazano 19tog da mi odredi terapiju za trombofilije... frka mi je svakako jer sam 4. mjesec, ali valjda cu nekako docekati... je li i malo fleksibilan, ili se mora stalno ici kod njega... ja ne bih bas stalno da putujem Sarajevo - Beograd, moze li se s njim komunicirati mailom?
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 12/2/2013, 20:54

Drage moje, ima li neko iskustva sa dr. Predragom Miljicem.. imam kod njega zakazano 19tog da mi odredi terapiju za trombofilije... frka mi je svakako jer sam 4. mjesec, ali valjda cu nekako docekati... je li i malo fleksibilan, ili se mora stalno ici kod njega... ja ne bih bas stalno da putujem Sarajevo - Beograd, moze li se s njim komunicirati mailom?
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cici 16/2/2013, 19:31

Ninche, ja sam kod njega. Uz nejgovu pomoc sam izgurala trudnocu dok kraja. On nije bas pricljiv ali zna svoj posao. U stvari, strucnjak je, vrh. Ne voli da daje prognoze i uvek me je nerviralo to ali sma se navikla. kad cuti, znaci d aje sve ok. ja srecna. Potpuno sam mu vreovala i verujem jos uvek mada mi nekek metode i odluke nisu bile jasne. U odlicnim si rukama. Ja sam isla na kontrole svakoh mesec dana. Nazalost moras ti da dolazis, voli da vidi pacijenta uzivo. E sad, s obzirom na razdaljinu, mozda ce biti drugacije mada ne verujem. Jedan dan ides kod njega, on napise sta sve treba da uradis od analiza. onda das krv i dodje za dva tri dana po izvestaj. Desavolo mi se da mi sestra da izvestaj a ja ceka celo prepodne. Ide preko red jersi trudnica ali to ne znaci da si prva u spisku preko reda. naoruzaj se strpljenjem i provikni da celo prepodne provedes tamo. Poneses nesto za jelo, pice, novine za citanje. Nemam iskusta sa komunikacijom emailom. Primalal sam fraksiparin, pronizon pila i asprin 100mg. Drzimo fige za prvi susret prodje dobro. Javi, bas me inetresuje utisci osmeh srce
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 16/2/2013, 19:35

Cici, neces vjerovati, napisala sam mu mail i odgovorio mi sutradan sa predlozenom terapijom... vec sam to izganjala na recept, i pocinjem veceras sa Clexane (prvi mu je bio Fragmin, ali on kosta mjesecno preko 200 eura kod nas) a napisao moze i clexane, pa ja odradila sve i dobila clexane na recept. Dao mi Clexane 40 mg (to je Fraxi 0,6) i jednu folnu kiselinu za sada, i da mu ponesem svjez nalaz Krvnu sliku na pregled - koliko se nalaz smatra svjezim? Very Happy
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cici 16/2/2013, 20:55

Extra Very Happy ! Pa ako mozes da izvedes danas za sutra bilo bi sjajno Wink
Divno je sto si uspala da dobije boce na recept to je velika stvar igra . ja sam ih primala i tri meseca posle porodjaja. Dodjete oko 600 komata ukupno.
Mozda je zato sto vec imas potvrdjenu dijagnozu, ja je nemam skroz jasnu, sve je nesto izmedju ali da ne valja ne valaj ali je srecom mirna situacija. havala bobu.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anak 18/2/2013, 16:42

Super, Ninče. Mogla bih i ja tako zbunjen
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 18/2/2013, 16:45

Samo da napomenem, ja kod njega idem privatno, u Jevremovu Very Happy pa mozda je to uzrokovalo brzi odgovor, kao i cinjenica da nisam iz BG :). Ja sam se prvo zakazala kod njih, i kad su me stavili na raspored, onda sam mu poslala mail, napisala kad sam zakazana, sta je problem, kakvi su nalazi i ostalo...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 20/2/2013, 10:25

Ja sam pre neki dan išla do Biomedike da se raspitam za analize sa spiska koji mi je dala dr iz Jevremove, znači sve osim stečenih trombofilija i lupusa (to sam uspela da zakažem državno) i sve skupa bi koštalo oko 50000 din affraid
Znači urođene trombof, autoimuna antitela, mikrobiološka ispitivanja (za oba partnera).

Razmišljam se da odem i sve to uradim, pa da mirna idem na vto yes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 20/2/2013, 10:28

Niny, imunologija ti je najjeftinija u lab. Beograd na Bogosloviji. Pored njih imaš lab. Marković za mikrobiologiju - isto najjeftiniji. Urodjene trombofilije radi u Konzilijumu, jer su oni kupili genetsku lab. Helix koja to radi i pretpostavljam da su jeftiniji od Biomedike (da sad ne proveravam), koja sigurno šalje kod njih.
Sa gore pomenutim laboratorijama na Bogosloviji, dosta ćeš uštedeti.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 20/2/2013, 10:36

Erato hvala zagrljaj U Bimedici imam 10% popusta, trebam da vidim šta mi dođe jeftinije.

Jel neko radio trombofilje na institutu za hematologiju? Ako može pojašnjenje kako da tačno dođem do tamo Very Happy Imam zakazano za sledeću nedelju

Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 20/2/2013, 10:42

Niny, i ja sam radila u Konzilijumu i sad nisam sigurna, ali sigurno nije toliko kostalo. Ja sam tamo radila i stecena i utodjene.
Lab. Markovic je duplo jeftinija od ostalih. Barem kada su brisevi u pitanju, a nigde nisam dobila takvu uslugu kao kod njih.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 20/2/2013, 10:47

Lilya, hvala osmeh srce Sad gledam ovaj moj spisak, moguće da je i kariotipizacija uračunata u tu cenu, uglavnom reče mi sve se vadi iz krvi
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 20/2/2013, 10:48

Niny, pogledaj na sajtu lab. Beograd. Imaju cenovnik, pa uporedi. Ne znam za institut, ali mi je ostalo negde u malom mozgu informacija sa ovog, ili nekog drugog foruma, da je cena na institutu veca nego u Konzilijumu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cici 20/2/2013, 19:16

Ja sma radila na institutu ksc, dodduse pre neke 2ipo godine i cena je bila 2.500din. Kod njih me je Dr Miljica poslao jer njima veruje. Milsim da negde ima tel ako te zanima ako nisam bacila racun.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JocY 21/2/2013, 20:13

Ja dobih uput od moje dr za trombofilije u Institutu za transfuziju ali ne lezi vraze... mm zvo jutros da se raspita za zakazivanje a oni rekose moze samo ako sam imala dva ili vise spontana c . Rekli su mu da je ovo od skoro uvedeno,. E sad ja cu ipak da odem da probam da zakazem jer ipak sam imala jedan spontani pa se mozda sazale ali ako me ne prime, gde mislite da su najtacniji rezultati. Sad me malo kuma pokolebala jer je njoj neka dr rekla da samo Torlak radi tacno te analize. Sta mislite?
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cicsa80 21/2/2013, 23:44

Jocy, ja ti ne mogu pomoci oko toga ko tacnije radi. Mislim da ne treba da odustajes ako si imala "samo" jedan spontani. Ja nisam imala ni jedan postupak pa otisla, ispricala, oplela na finjaka pa dobila upute za sve sto je moglo. Ako budemo cutali, nikad nista necemo dobiti. Oh, oprostite mi na ubacivanju, nego mi se slosi kad cujem "bez dva nema..."
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od smarija 22/2/2013, 00:11

Jocy ,cicsa80 je u pravu sto kaze da ne trebas odustati,evo ja sam imala tri spontana i tek nakon treceg su me poslali da odradim trombofilije sto je i potvrdjeno da imam dve mutacije i da su one uzrok svega,da su me poslali prije mozda ne bih sve ovo prosla.Lako je njima da pricaju jer ne prolaze oni to + VTO postupke,tesko je sve to i fizicki ipsihicki,samo se ti izbori za svoje nalaze.
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JecaPereca 22/2/2013, 14:29

Jocy, ja sam trombofilije radila privatno, deo u konzilijumu , deo u pasteru (privatna laboratorija na Vracaru) i deo u zavodu za transfuziju krvi. Tamo su me poslali iz klinike Ivanovic , pa pretpostavljam da oni znaju da su to ok rezultati i da su relevantni. Ni jedna od ove tri ustanove ne radi sve što je potrebno , nego moraš deo po deo.

Recimo u zavodu za transfuziju su se čudili što to radim kad imam "samo jedan spontani", ali ipak su mi odradili ( platila sam neku participaciju 5000 , inace kosta 12000) Zakazala i cekala 3 nedelje i to sam jedva iskukala da ne cekam više, rekla sam da moram na vto.
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 31 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu