KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 21/5/2012, 20:24

Lilya, meni samo pogleda rezultate, i pita sve ostalo oko VTO, a mene i oko spontanog...druge terapije i tako to...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/5/2012, 20:34

cure,dajte mi savet odakle da krenem kada mi niko od doktora ne govori da uopste ove stvari preispitam ili odradim neke analize...dakle ovkao stvari.... o prosle god sam imala vto i nakon 8 nedlje imala spontani.odmah zatim su mi uradjeni brisevi na bAKTEije jer se navodno mislilo po patoloskom nalazu da su u pitanju infekcije ...medjutim analize baktrija su negativne bile.....i sve se na tome zavrsilo. od tada niko nista ....ja sad planiram na drugu vto ali neznam dali ce mi neki doktor reci da uradim uopste neke dodatne analize ,posto sam imala spontani tada ili da ih ja pitam i uradim analize na svoju ruku.ali neznam koje analize???? ili da cekam i krenem sa potrebnim analizama za vto pa ce mi doktori sami reci tokom pripreme dali je potrebno da uradim dodatne analize .....sta mi savetujete cure? doktor
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 21/5/2012, 21:15

Brbljiva, meni je pre neki dan dr u Jevremovoj rekla da se imunološke analize rade tek posle 2 ili 3 neuspele VTO. U prevodu, pošto im ostaviš mnogo hiljada evra, a izmaltretiraš organizam stimulacijama do besvesti.

Mislim da je mnogo bolje odvojiti malo vremena i para i završiti i imunološke analize pre ulaska u proces VTO. Pisale smo na prethodnim stranama ove spiskove potrebnih analiza.

Ta dr u Jevremovoj mi je na kraju dala ovaj spisak koji sam stavila dole, i jedno 3 puta napomenula da ih ona ne bi radila da je na mom mestu unapred, pre 2-3 neuspele VTO:

- Autoimuna antitela: antinuklearna, antifosfolipidna (sa antikardiolipinskim), antimikrozomalna, antitireoglobulinska, cirkulišući imunokompleksi, antibeta-2-glikoprotein

- Koagulacioni statuis
- Lupus antikoagulans i stečene trombofilije (samo u Zavodu za transfuziju krvi ili Institutu za hematologiju KCS)

- Urođene trombofilije: FII G20210A mutacija i MTHFR c677T mutacija

- Nasledna osnova: Kariotipizacija oba partnera
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/5/2012, 21:34

koliko te kostale otprilike ove analize u jevremovoj?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 21/5/2012, 21:34

Ovo što je M. napisala je potpuno tačno. Nas , koje radimo prvu ili drugu VTO preko fonda niko ne upućuje na ove analize.Dok,naprimer,oni koji imaju više neuspelih pokušaja i rade u privatnim klinikama ipak upute.
Znam da je u drugim gradovima teže uraditi ove analize,ni ovi naši ginekolozi u Bg nisu čuli za njih,ali možeš da razgovaraš sa svojim ginekologom u domu zdravlja,neka ti da uput za sve što može i da uradiš u najbližem kliničkom centru.Ako ništa drugo-pravac u Beograd sa uputima u Klinički i Zavod za transfuziju krvi.
Na osnovu ovoga što si prošla u prethodnom pokušaju,imaš puno pravo da tražiš da ti daju upute- ZAHTEVAJ!
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 21/5/2012, 21:44

hvala najlepse...u pravu si MAZO.nego ne verujem da cu dobiti uput,,,,ja trebam da svom doktoru objasnim i kazem koje sve analize zelim da uradim povodom toga ,a znam da ce me pitati i naljutiti se u fazonu JEL SI TI DOKTOR ILI JA ?-..............Tako sam se posvadjala sa svojim dugogodisnjim doktorom kada sam imala sponatani prosle god ,pa me drzali 7 dana u bolnici i davali mi one inekcije koje sam im ja govorila ,posto mi je NAVODNI doktor iz NISA ,preporucivao tel da primam te inekcije.nazalost uz takvu negu doktora ja sam svoje bebe i izgubila!.tada sam napustila svojevoljno bolnicu i trazila uput za reviziju ,nisam htela da mi rade ovde u mom gradu,doktor se jako naljuti tada i reko da on to moze meni zatvorenih ociju da odradi,zasto da idem tami negde po nisu??? ja to nisam prihvatila ,jer me je bilo strah od svega i htela sam da me bar lepo ociste ,kada vec nisu uspeli da mi sacuvaju plodove.....malo sam skrenula sa teme,ali poenta je da mi sad ni ovaj drugi izabrani doktor nece dati upute za tako nesto,,,jer smtram da bi mi ih do sad dao da misli da mi trebaju....njima je svejedno a ja se sekiram da nedaj boze ,opet ne dodje do toga ....bole spreciti nego leciti....kako ja svom doktoru da kazem koje upute da mi da,,,valjda je on doktor a ne ja !??? doktor
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 21/5/2012, 22:21

Brbljiva, svako od ovih antitela su oko 1000 do 1200 dinara, a ceo koagulacioni status je mislim 8000 dinara (tako sam negde pročitala) ako se radi bez uputa u Zavodu za transfuziju. Urođene trombofilije su mislim oko 10.000 sve zajedno, a za kariotip ne znam, al mislim da je oko 13.000 po osobi.

Ovo deluje užasno mnogo, al mislim da vredi uložiti te pare i naći problem, pogotovo ako se ne zna uzrok steriliteta ili ponovljenih pobačaja i neuspelih VTO.

Ja sam odlučila da ih radim postupno, prvo antitela, pa trombofilije pa na kraju kariotip jer nikad nisam čula da je tu nađen problem steriliteta. Nadam se da ću iskopati problem, a svakako se neću upustiti u VTO pre nego što to obavim.

M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 21/5/2012, 22:31

lilya ::
Nego jedno glupavo pitanje, nikad nisam bila kod hematologa pa se pitam da li tamo ima nekog klasicnog pregleda ili samo pogleda rezultate koje mu nosim? Mislim da znam unapred zasto ce da me oderu Very Happy
Mene je ispitala sve i svašta. Dakle o mojim bolestima od rođenja do tog dana, nekim potencijalno naslednim u porodici. Pogledala sve nalaze koje sam joj donela. Pregledala vene na nogama. Izmerila pritisak.
Brbljiva, najbolje je da prvo odeš kod hematologa, pa će on bolje od nas znati šta treba da uradiš.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 21/5/2012, 23:19

Brbljiva, i ja mislim kao i M. da vredi svake pare svaka analiza koju uradis i platis, ako vec ne mozes da dobijes upute. Meni je lakse da dam i 200-500 eura za analize, da znam na cemu sam, nego da idem u postupak i nadam se, a na kraju nista. Jos ako bih imala spontani u nekom trenutku, mislim da bi me to dotuklo. Ne kazem da kostaju ovoliko, ali kostaju manje od VTO sigurno, a opet posle znas da li ti treba terapija ili ne.
M je dobar plan napravila, prvo antitela, pa onda trombofilije ako antitela nisu dobra. Meni je juce drugarica lekar objasnjavala da svaka mutacija ima antitela koja je prate i proteine (kako shvatih) pa tako i mogu da se otkriju, i onda uradis mutacije samo na osnovu toga. Mada, ja sam ipak sve odradila pre toga i otkrila mutaciju na PAI genu koja je relativno retka i novootrkivena, a svi proteini i antitela su mi u granicama normale. Probaj da kazes da ti je rekao neki lekar u beogradu, kod kog ides na VTO, snadji se, pusti te tvoje sujetne lekare, oni samo za pisanje uputa i sluze.

Sto se tice oblacenja i Bel Medica, salila sam se, posto danima ne mogu da shvatim zasto su mi naplatili vise Rolling Eyes Cak se ne secam ni sta sam imala na sebi lol! Tako da Mazo, nemoj da mislis da sam htela da kazem da si ti bila lose obucena, a ja dobro... nisam to mislila. Embarassed Mozda je i zbog telefona, slah poruke na kutak Laughing Razz
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 22/5/2012, 09:28

Devojke taj Dr mora da radi u jos nekoj klinici ... proverite ... verujem da kao sto Miljic radi kod Ivanovica i u Jevremovoj ... da Elezovic radi u jos nekoj klinici ...

STVARNO SU BEZOBRAZNI ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 22/5/2012, 12:46

Evo ja sam bila sinoc kod Elezovica, za razliku od Mirke i ispitivanja o istoriji bolesti, merenja pritiska i pregledanja vena, samo je pogledao moje rezultate i konstatovao da na osnovu toga nema razloga, niti bilo kakvog pokazatelja za terapiju. Realno, meni je sve sem folne i jos necega u referentnim vrednostima. I sam mi je rekao da je sve to jos uvek nedovoljno otkrivena oblast i da je PAI u poslednjih godinu dana postao aktuelan, ali da je kod mene prosto sve u redu i da sa hematoloske strane ne postoji uzrok neuspeha VTO. I naplatise mi 5400. Mislim, nisam bila tamo ni 15 minuta. Meta, mislim da oni cenu utvrdjuju na osnovu nalaza, ali zasto je to kod tebe 7500, meni ni dalje nije jasno. Jos mi je rekao da uradim jos par stvari (protein C, beta 2 glikoprotein, faktor XII i jos nesto) da posaljem podatke na mail Bel Medica i da nema potrebe da dolazim ako je sve OK. Koliko su mi rekli cene za protein C, beta 2 glikoprotein i to cega ne mogu da se setim, cene su iste kao i u Bio Medica labu (posto to tamo moze da se odradi) i kosta oko 8500 dinara ovaj faktor kosta isto oko 8000 sam affraid

Brbljiva, ja sam sve radila privatno i stvarno nas je dosta kostalo, ukupno sa pregledom kod Elezovica cenim da ce biti oko 40000 dinara i sve mi je OK, ali veruj mi da bih opet sve uradila bez obzira sto na kraju ispade da nije trebalo da radim. Nema tih para koje mogu da nadoknade neuspelu VTO, ili jos gore spontani u nekom trenutku No

Ono sto mene brine je sto mi je sve OK, hormoni OK, trombofilije OK, histero, neki zacetak polipa, ali dr smatra da to nije mogao biti problem za VTO, znaci OK, AMH konacno se priblizio normali, sve OK, u Pragu radila, embrioni OK i opet nije uspelo i sta sad i gde mi da idemo dalje No Eto, to je moj najveci strah, sta ako ni Prag ne upali, a prvi put nije upalio, a kao sve OK sem spermograma. Zato se i zamajavam i vitlam danima svuda samo da ne pocnem da razmisljam na ovaj nacin, ali evo sad mi odlozise FET u Pragu i stiglo me. Sad me veci strah nego bilo kad do sada jer na potencijalno pitanje: "Sta dalje?" nemam odgovor ni u najavi.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od ciklama 22/5/2012, 16:12

Brbljiva da ti i ja dodam komentar-ja bih na tvom mestu ipak probala da dobijem neke upute, plaćanje ti uvek ostaje.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od heart84 22/5/2012, 16:24

Lilya a da li ste radili kariotipizaciju oba partnera, jel to uredu.
Ne brini draga bice sve to uredu, nemoj odmah misliti negativno ljubav
Pogledaj moj potpis sta sam sve radila, koliko hormona primala i nista, a onda uspelo iz prirodnog ciklusa
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 22/5/2012, 16:28

heart84 ::Lilya a da li ste radili kariotipizaciju oba partnera, jel to uredu.
Ne brini draga bice sve to uredu, nemoj odmah misliti negativno ljubav
Pogledaj moj potpis sta sam sve radila, koliko hormona primala i nista, a onda uspelo iz prirodnog ciklusa

Nismo, cemu sad to sluzi? Da li to hematolog treba da predlozi ili...?

Ma ne mislim ja negativno, ali eto ponekad me stigne valjada sva ta neizvesnost Rolling Eyes

Heart, ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od heart84 22/5/2012, 16:42

Draga to mi je ginekolog predlozio,ja sam radila u Visegradskoj, a mislim da se radi i na Institutu za majku i dete. Rezultati se cekaju oko 14 dana
Vidim da si sve zivo uradila, pa mozda i to da uradis.
E sad ja stvarno ne znam da objasnim sta to tacno znaci, ali vezano je hromozome, mislim da ima nesto na temi muski sterilitet,
VALJDA CE SE JAVITI NEKO DA TO STRUCNO OBJASNI Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 22/5/2012, 16:45

heart84 ::Draga to mi je ginekolog predlozio,ja sam radila u Visegradskoj, a mislim da se radi i na Institutu za majku i dete. Rezultati se cekaju oko 14 dana
Vidim da si sve zivo uradila, pa mozda i to da uradis.
E sad ja stvarno ne znam da objasnim sta to tacno znaci, ali vezano je hromozome, mislim da ima nesto na temi muski sterilitet,
VALJDA CE SE JAVITI NEKO DA TO STRUCNO OBJASNI Very Happy

OK, pogledacu tamo da ovde ne zatrpavamo temu.
Hvala ti Heart, bas si pravo osmeh srce
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 22/5/2012, 16:45

lilya :: Eto, to je moj najveci strah, sta ako ni Prag ne upali, a prvi put nije upalio, a kao sve OK sem spermograma. Zato se i zamajavam i vitlam danima svuda samo da ne pocnem da razmisljam na ovaj nacin, ali evo sad mi odlozise FET u Pragu i stiglo me. Sad me veci strah nego bilo kad do sada jer na potencijalno pitanje: "Sta dalje?" nemam odgovor ni u najavi.
E upravo sam se tako osećala pred ovaj uspešan postupak! ff
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saška 22/5/2012, 18:26

lilya ::
heart84 ::Draga to mi je ginekolog predlozio,ja sam radila u Visegradskoj, a mislim da se radi i na Institutu za majku i dete. Rezultati se cekaju oko 14 dana
Vidim da si sve zivo uradila, pa mozda i to da uradis.
E sad ja stvarno ne znam da objasnim sta to tacno znaci, ali vezano je hromozome, mislim da ima nesto na temi muski sterilitet,
VALJDA CE SE JAVITI NEKO DA TO STRUCNO OBJASNI Very Happy

OK, pogledacu tamo da ovde ne zatrpavamo temu.
Hvala ti Heart, bas si pravo osmeh srce
Ja mislim da to rade u institutu za mentalno zdravlje u Palmotićevoj mi smo se raspitivali pre 2 god pa se moralo čekat tako da smo odradili kod nas to se gledaju hromozomi

saška

Broj poruka : 309
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 22/5/2012, 19:09

hvala devojke,,ipak cu verovatno na put do n sada pa cu videti sta kaze kopitovicka ,dali je porebno da me upeti da uradim te analize ...ipak sAM ja samo jedan sponatni imala...a iskreno malo krivim i sebe...nisam se najbolje cuvala,pocela jako brzo sa odnosima,sela na motor,odma mozda nakon 15 dana od et...i eto.spontani.tako da cu videti sta mi ona kaze na prvoj konsultaciji...hvala cure
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 22/5/2012, 20:08

Jeste to sve rizično ponašanje posle ET.ali ipak osnovne stvari proveri,imunologiju i trombofilije.Javljaj ako negde zapne,da pomažemo sa savetima. smajli angel
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 22/5/2012, 21:59

Lilya, dobro je da si ti sve odradilai da si mirna, mozda jos da uradis i tu kariotipizaciju i onda vise neces imati sta. Kariotipizacija ti je ono kad ti kazu da ti imas 46xy a on 46 xx i (ili obrnuto) i da ste musko i zensko lol!
Kad budes imala sve analize, znaces da si dala sve od sebe i opustices se vise, bar bih ja tako.
I, ono osnovno, ne zaboravi da je VTO kao i pravljenje bebe kod parova koji nemaju ni 1 jedini problem, ali im ipak treba da se potrude par meseci, da bi im uspelo. Znas i sama koje su sanse i koliki procenat, pa samim tim treba da se sve kockice sloze i da bude bas to taj pravi postupak. poljubac
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 23/5/2012, 12:56

Lilya, super što si sve to rešila, sad si mirna.
Metaurina ::Kariotipizacija ti je ono kad ti kazu da ti imas 46xy a on 46 xx i (ili obrnuto) i da ste musko i zensko lol!
 b
Tu i da ne valja nešto, nema leka. Tako je kako je.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/5/2012, 14:02

da, javna potvrda da ste muško i žensko... Rolling Eyes
no, postoji analiza, pričali smo sijaset puta o njoj, a reč je o mikrodeleciji Y hromozoma- a u vezi sa muš. sterilitetom...
No, navodno se utvrdi koji je deo tog hromozoma zakazao, pa donekle se moće terapijom uticati-ili nema pomoći-postoji i to...
nisam htela tu opciju raditi, jer kad znam da je muški sterilitet, šta mi znači da znam koji mu je deo zakazao...idemo dok ja mogu. Wink
Ne sećam se, ali mislim da je neko sa našeg foruma radio tu analizu. Rade je u Helixu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 23/5/2012, 14:11

dr mali pariz ::da, javna potvrda da ste muško i žensko... Rolling Eyes
no, postoji analiza, pričali smo sijaset puta o njoj, a reč je o mikrodeleciji Y hromozoma- a u vezi sa muš. sterilitetom...
No, navodno se utvrdi koji je deo tog hromozoma zakazao, pa donekle se moće terapijom uticati-ili nema pomoći-postoji i to...
nisam htela tu opciju raditi, jer kad znam da je muški sterilitet, šta mi znači da znam koji mu je deo zakazao...idemo dok ja mogu. Wink
Ne sećam se, ali mislim da je neko sa našeg foruma radio tu analizu. Rade je u Helixu.

I ja vako razmisljam yes
Mislim da cu jos te cetiri stvari koje mi je Elezovic napisao da uradim sa uputom (da se i ja o drzavu ogrebem lol! ) jer kad mi je sve ovo dobro, a pogotovu urpdjene t. mogu to sad polako i da sacekam. Nikada se u zivotu na novac nisam zalila, niti kad smo imali jedva da prezivimo niti sad kad sve ovo placamo da ne cekamo, ali polako pocinje finansijski da nas iscrpljuje sve ovo.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/5/2012, 14:19

apsolutno te razumem...treba sve izgurati,a onda je sreća nemerljiva. Videćete uskoro Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 17 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu