KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 16/10/2012, 08:38

orhideja1 ::Maakki, oni su mi rekli da to radi Institut za molekularnu genetiku. A kad sam zvala taj Institut rekli su mi da mi ne treba uput samo izvestaj hematologa i pare. A kad odem bez uputa to je kao da sam otisla samoinicijativno. Totalno sam konfuzna Sad Sutra planiram da idem u KC i na kraj kome da se obratim? Mislila sam da idem kod zastitnika prava pacijenata, tako me bas savetovali iz Zavoda.

Orhideja,pošalji privatnu poruku našoj članici Biksi ,ona je u Uzicu dobila upute za VMA ,objasniće ti postupak .Mislim da je pominjala da su potrebni potpisi 2 lekara ....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anak 16/10/2012, 12:13

Bravo Erato, korisno je imati na jednom mestu. Moraću onda ja uraditi OGTT u Inepu.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bak 16/10/2012, 12:20

Biksi, drugarice, jesi zvala VMA i pitala da li sve oni rade, jesu ti oni rekli kako uput da se popuni? I najvaznije, jel se zakazuje ili samo odes kad mozes? I da ji ima ucesca, tj da li sve fond placa? Meni treba ponesto od stecenih i lupus i protein c i s.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 16/10/2012, 14:10

Maakki zavrsila sam danas sve, dala sam krv u jednu privatnu laboratoriju ovde pa oni voze Helixlab-u. Nisam vise imala nerava, VMA radi ali nemaju 2 reagensa tako da opet nista ne zavrsavam. Svaki dan mi je bitan a ne mogu vise da podnesem da me setaju i da me ubedjuju da trazim nemoguce. Na Transfuziji su mi rekli da Zavod mora da zna da se kod nas ne rade genetska istrazivanja. Tako da cu Zavodu odneti izvestaj specijaliste i fiskalni pa kako bude. U ovoj zemlji covek je zaista podcenjen u svakom pogledu Sad

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 16/10/2012, 14:26

Orhideja ja se nadam da će ti refundirati a više od svega se nadam da će ti rezultati biti dobri .


Ja dobih terapiju zbog 4G/5G ,
- aspirin 100 1x,
-folan 2x1 ,
-bevipleks 2x2
- pred postupak ću primiti ampulu OHB
-od aspiracije fraksi (koja doza ne znam ,o tome ćemo sa dr.-om kad se vidimo )
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 16/10/2012, 15:04

Djole39, ja se zaista nadam da ce mi rezultati biti dobri, bar svi do sada su bili dobri, zato je dr i zbunjena i salje me na ove dodatne analize. Jedino pijem za sada Cardiopirin i folnu. Nadam se da cu se na tome i zadrzati, ako ne, idemo dalje...

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od laKole 16/10/2012, 15:18

ja imam dvije heterozigotne mutacije - MTHFR i PAI 1.

meni hematolog rekla da uključujemo clexane po potvrdi trudnoće a do tada samo aspirin 100. nisam baš sigurna u njeno znanje i iskustvo oko ovih mutacija pa ja sebi uključih po tableticu dnevno folnaka i bevipleksa. sad razmišljam da i ja pojačam dozu na ovu što je dobila djole. a meni se toliko otvori apetit kad pijem vitamine b grupe da jedem sve što mi dođe pod ruku. zbunjen

ja sam uradila i neka antitijela i faktore koagulacije - anitijela su negativna a faktori nisu sniženi (što je znak poremećene koagulacije), protein c i s takođe nisu sniženi. homocistein i PAI u serumu nisam mogla kod nas uraditi pa ne mogu utvrditi jesu li te mutacije uzrokovale probleme u zgrušavanju krvi.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 16/10/2012, 15:35

Djole, isti smo mutanti!!! Very Happy
Javi se, molim te, kad budeš dobila terapiju. Ja isto imam mutaciju PAI-1 gena (4G/4G)
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 16/10/2012, 15:41

Lakole ,kod mene je sve ostalo OK ,osim PAI 1.
Terapiju su mi poslali iz LE (dr.Stojković),kod hematologa nisam išla a verovatno neću ni ići jer koliko sam iščitala svi hematolozi preporučuju terapiju kad se ostvari trudnoća i tvrde da mutacije nemaju veze sa implantacijom ....moje nestručno mišljenje je da mozda ipak imaju....mozda se samo hvatam ko davljenik za slamku ...

Pitaj dr. tamo gde planiraš raditi postupak ...vidi kakvo je njihovo mišljenje ....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 16/10/2012, 15:42

Veca77 ::Djole, isti smo mutanti!!! Very Happy
Javi se, molim te, kad budeš dobila terapiju. Ja isto imam mutaciju PAI-1 gena (4G/4G)

Veco ,terapiju sam napisala na prethodnoj strani ,aspirin,folna ,bevipleks ....pre postupka ,na prvom UZ primiću OHB ampulu i posle aspiracije fraksi.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 16/10/2012, 20:32

Djole, pa i ti mutant! O čoveče, koliko je samo ovde nindža kornjača! Very Happy Nećete se ljutiti, ko zna, možda sam i ja jedna od vaas!

Ja sam prvo dobila uput za transfuziju u mom gradu, tamo su mi uradili trombofilični skrining, i onda mi je hematolog dala uput za vma, iako je smatrala da su mi rezultati ok, nego čisto zbog vto priče, s tim što je još jedan dr morao taj uput da potpiše i stavi svoj pečat. Na vma se ne zakazuje, biolog radi četvrtkom, posle pola četiri. Sa tim uputom sam otišla kod lekara opšte prakse, ona mi je dala novi uput za vma, napisala mi je molim da se urade mthfr, vlaiden i ono trece trnte mrnte, i onda mi je dala uput za troškove prevoza, s tim sam otišla u socijalno, predala na komisiju, oni su mi odobrili ova dva, a mthfr se plaća 5000 din, ne ulazi u troškove koje plaća država. U četvrtak idem na VMA, pa vam javljam da li je misija uspešno obavljena!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 16/10/2012, 20:33

Ne rekoh da mi je uput za transfuziju dala moja dr ginekolog.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od darling_buds 16/10/2012, 22:02

orhideja1 ::Maakki, oni su mi rekli da to radi Institut za molekularnu genetiku. A kad sam zvala taj Institut rekli su mi da mi ne treba uput samo izvestaj hematologa i pare. A kad odem bez uputa to je kao da sam otisla samoinicijativno. Totalno sam konfuzna Sad Sutra planiram da idem u KC i na kraj kome da se obratim? Mislila sam da idem kod zastitnika prava pacijenata, tako me bas savetovali iz Zavoda.

Orhidejo, u tom institut rade samo za novac genetiku, ja radila tamo, platila boga oca. Ali cini mi se da ima gde se radi na uput (ja to tada nisam znala). Medjutim, trombofilije se ne rade tamo nego n Institutu za transfuziju i placa se participacija od oko 4500 din. Ide se na uput. Ne znam sta ti od ova dva treba. I svakako pisi zastitniku gradjana, ovi to stalno rade, nece da napisu da ne mogu da urade analizu. Ali je najvaznije da se ne stresiras!
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 16/10/2012, 22:57

Djole, dobrodosla medj` nas mutante c
Ima da uspe ovog puta!!!!!!!! wavecrowd wavecrowd wavecrowd
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 16/10/2012, 22:58

djole39 ::
Veca77 ::Djole, isti smo mutanti!!! Very Happy
Javi se, molim te, kad budeš dobila terapiju. Ja isto imam mutaciju PAI-1 gena (4G/4G)

Veco ,terapiju sam napisala na prethodnoj strani ,aspirin,folna ,bevipleks ....pre postupka ,na prvom UZ primiću OHB ampulu i posle aspiracije fraksi.
Hvala ti! Ja isto, bez prethodne konsultacije sa hematologom, uzimam folnu i aspirin, ali ne i bevipleks. Gledaću da i njega uključim u terapiju!
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 17/10/2012, 03:22

Biksi, mene su samo setali danas doslo mi je da sednem na stepenice i da se rasplacem Sad A sad vidim kojim se ustvari putem ide...ali stvarno nisam imala zivaca, narocito sto su mi rekli da 2 dana pre vadjenja krvi ne pijem Cardiopirin, a hematolog mi savetovao da sve te analize sto pre uradim. Sad...sta je tu je...samo da nalazi budu dobri...

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 17/10/2012, 03:25

darling_buds ::
orhideja1 ::Maakki, oni su mi rekli da to radi Institut za molekularnu genetiku. A kad sam zvala taj Institut rekli su mi da mi ne treba uput samo izvestaj hematologa i pare. A kad odem bez uputa to je kao da sam otisla samoinicijativno. Totalno sam konfuzna Sad Sutra planiram da idem u KC i na kraj kome da se obratim? Mislila sam da idem kod zastitnika prava pacijenata, tako me bas savetovali iz Zavoda.

Orhidejo, u tom institut rade samo za novac genetiku, ja radila tamo, platila boga oca. Ali cini mi se da ima gde se radi na uput (ja to tada nisam znala). Medjutim, trombofilije se ne rade tamo nego n Institutu za transfuziju i placa se participacija od oko 4500 din. Ide se na uput. Ne znam sta ti od ova dva treba. I svakako pisi zastitniku gradjana, ovi to stalno rade, nece da napisu da ne mogu da urade analizu. Ali je najvaznije da se ne stresiras!

Darling buds, a kom zastitniku gradjana? Grada ili mislis na zastitnika pacijentovih prava KC?

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od laKole 17/10/2012, 11:06

mene je kopkalo kako to da ja imam problema sa fertlitetom a (mlađa) sestra ne - tri uspješne nekomplikovane trudnoće. dok nisam čula mišljenje jednog hematologa da su i godine života faktor koji može da utiče - da sam se odlučila na majčinstvo ranije, moguće je da ove genetske mutacije ne bi pravile problem. pretpostavljam da je mislio na heterozigotne mutacije, homozigotne ipak imaju veću težinu.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anak 17/10/2012, 14:20

Slaže sa sa tim Lakole i moj dr. Doduše i ja sam heterozigot i kod Ivanovića sam u maju dobila nešto sl. Đoletu, s tim što su rekli da fraksi ne treba.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 17/10/2012, 14:21

i ja sam hetero, ali da uospte nisam za terapiju jer su svi ostali rezultati ok... to me brine
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 17/10/2012, 18:29

LaFolie, moj ginekolog, žena koja je specijalizovana ekspertne ultrazvukove i poremećaje u razvoju ploda, i stvarno prati sva dešavanja i istraživanja u ginekologiji, stalno ponavlja kako žene koje imaju problem sa fertilitetom treba da piju aspirin. Kaže ona da je mnogo puta slušala predavanja cenjenih profesora sa raznih strana sveta o blagodetima aspirina u uspostavljanju prve fine cirkulacije tokom implantacije ploda.

Njoj se ne sviđa što sam ja na fraxiparinu, kaže da bi mi i aspirin odradio posao a ne bih morala da se bodem u stomak (ja imam PAI-1 4G/4G).

Ako nemaš probleme sa želucem, zašto ne probaš sa aspirinom, imaš i dobar povod (MTHFR)?

Ja sam više dosadna samoj sebi koliko ponavljam, ali ja sam 2 godine pokušavala da zatrudnim, a nemamo nijedan jedini problem osim PAI-1. Već smo išli na razgovor za VTO i planirali ga u septembru. I kada sam počela da pijem aspirin, zatrudnela sam prvog meseca prirodno.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 17/10/2012, 21:49

Je li ženske, je li za trombofilije ne treba da se nosi ostala dokumentacija za vto, samo uput i onaj hematološki skrining?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 17/10/2012, 21:50

Very Happy i ja o tome razmisljam, jer meni je sve ok - dok nisam na hormonskim terapijama. Cim pocnem sa bockanjem, meni se poveca broj trombocita....
Koji aspirin?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 17/10/2012, 22:28

Bajerov od 100mg, kardiopirin ili bilo koji aspirin od 100mg.

U teoriji, smatra se da je noću najslabija cirkulacija u organizmu jer mirujemo, pa je dobro da baš pred spavanje popijemo aspirin.

Takođe, iako on ima zaštitni film pa može da se pije godinama a da ne ošteti želudac, treba pre uzimanja jesti, i uz njega popiti 2 čaše vode.

Dejstvo aspirina je duže od 24 sata, pa nije strašno ako ne uzmeš u isto vreme, samo se treba otprilike pridržavati stog doba dana.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od ninica2 17/10/2012, 22:58

M. ja sam pitala moju dr. da li da pijem aspirin ali mi je rekla ne nego ce mi uvesti fraksiparin,sad sam ukapirala zasto lol! Ja imam slabu cirkulaciju ali i veliki problem sa zelucem,pogotovo posle prve VTO...Prosvetlila si me :)
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 23 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu